PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת לג'ימני-פשוט? בואו ננסה בלי החלפת פגוש...

זרקו
19-10-09, 19:13
שלום מכובדי,
ברמזור עמדה לידי היום ויטארה מאמצע שנות ה-90' כשהיא מתהדרת בכננת המורכבת על הפגוש המקורי. ב-5 השניות של הרמזור שאלתי את הנהג והוא הספיק לאשר שזהו אכן הפגוש המקורי ו..נסע.
הכצעקתה?
האם ניתן ליישם את התעלול הזה גם על הג'ימני ופגושו עתיר הפלסטיק?
הנקודה היא- האם חייבים להחליף פגוש או שאפשר לחבר את הכננת לבודי באיזו שהיא צורה (סליחה על הבורות).
תודה

אור .ס.
20-10-09, 19:41
ממה שאני יודע, אל תתפוס אותי במילה, הכננת מתיישבת עם מתאמים על השלדה של הרכב (יש רווח קטן כזה בין הפגוש למסכת חזית ועליו מושיבים את הכננת), לדעתי ניתן להתקין כננת על פגוש מקורי עם קצת חיתוך והתאמה, אבל אני לא בטוח מה קורה עם אישורים על דבר כזה.

Ace2000
21-10-09, 09:12
אצלי בסמוראי מורכבת כננת 3500 על הפגוש המקורי של הרכב (שנת97)
כלומר הכננת לא מורכבת פיזית על הפגוש אלא על השלדה ורק היציאה של הכבל היא מקדמת הפגוש

זרקו
21-10-09, 17:54
אצלי בסמוראי מורכבת כננת 3500 על הפגוש המקורי של הרכב (שנת97)
כלומר הכננת לא מורכבת פיזית על הפגוש אלא על השלדה ורק היציאה של הכבל היא מקדמת הפגוש

שלום לך, 2 שאלות:
הכננת- קטנה יותר מהאחרות?
אני מניח שהמשקל העצמי פחות חשוב, ויותר רלוונטי היא יכולת הפגוש לעמוד במתח- כלומר שהיא לא תיתלש- נכון?
הרכבת לבד?
יש מצב לתמונה?
תודה.

זרקו
21-10-09, 17:58
שאלה- מי מאשר כננת?

erangt
21-10-09, 21:40
שלום
נזכרתי שראיתי התקנת כננת בגימני על הטמבון המקורי אז קצת חפרתי למצוא לך,
קישור :
http://www.bigjimny.com/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=17:clinton&Itemid=55

Ace2000
22-10-09, 09:00
שלום לך, 2 שאלות:
הכננת- קטנה יותר מהאחרות?
אני מניח שהמשקל העצמי פחות חשוב, ויותר רלוונטי היא יכולת הפגוש לעמוד במתח- כלומר שהיא לא תיתלש- נכון?
הרכבת לבד?
יש מצב לתמונה?
תודה.

*הכננת אמנם קטנה אבל יש קטנות ממנה בשוק.
*המשקל העצמי דווקא כן חשוב והיא יכולה לעמוד בו בלי בעיה, הפגוש לא קשור כי כמו שאמרתי לפני כן הכננת עצמה מחוברת לשלדה שמאחורי הפגוש כך שלהתלש הוא בטוח לא.
*כך קניתי את הרכב.

omri_t
22-10-09, 09:46
השאלה שבאמת מעניינת אותי- האם יש הצדקה לכננת על רכב כזה??

הרכבים שלנו (במקרה שלי סמוראי) קטנים, עם משקל עצמי נמוך.
חילוץ רכב כזה אפשרית אפילו בידיים עם כמה ברנשים לפני ארוחת בוקר.
והכננת שיושבת מלפנים מהווה משקולת מהותית (אולי אפילו לא בריא?!) שכן המשקל הכללי של הרכב גם ככה נמוך.
ממה שראיתי בשטח וקראתי בפורומים, בעלי כננת חושבים הרבה פעמים לפני פתיחת כננת- כי זו אופרציה מעיקה.

ובסופו של דבר, גם העלויות גבוהות (אלפי שקלים).
שתי רצועות טובות+שאקלים וגם הייליפט למהדרין - לא תגיע לרבע עלות כננת...

GodsFather
22-10-09, 10:51
איפה איתי איפה ?

על אפשרויות החילוץ ההדדי לא אדבר, אומר רק שהקטנצ'יק הזה יכול להוציא גם כפולים ממנו בגודל, במידה ויודעים מה עושים.

היתרונות הנוספים הם -

א. הכננת נותנת לך אפשרות לטיולי בדד, אם מישהו אוהב.

ב. המשקל על הפרונט משפיע לחיוב על ההיגוי והאחיזה.
(לרכב קצר שנוטה להרים את האף זה יתרון כפול).

כננת מתחברת לשלדת הרכב, לא לטמבון. הטמבון רק מסתיר אותה. יש שבנו טמבון ייעודי ויש שחתכו את הקיים.

itay
22-10-09, 12:04
השאלה שבאמת מעניינת אותי- האם יש הצדקה לכננת על רכב כזה?? יש ועוד איך....

הרכבים שלנו (במקרה שלי סמוראי) קטנים, עם משקל עצמי נמוך.
חילוץ רכב כזה אפשרית אפילו בידיים עם כמה ברנשים לפני ארוחת בוקר. סיפורים, סיפורים ועוד סיפורים. אני רוצה לראות את הברנשים מחלצים סמוראי(או ג'ימיני) משלולית בוץ כשהרכב בפנים עד המדרגות.... גם הייליפט ושמונה רצועות לא יצילו אותך.
והכננת שיושבת מלפנים מהווה משקולת מהותית (אולי אפילו לא בריא?!) שכן המשקל הכללי של הרכב גם ככה נמוך. הכננת (ומשקלה) מוסיפים מאוד ליציבות של הרכב, בכניסה לסיבובים, יש הטוענים (אמיר...) שמוסיפה גם לעבירות הרכב, אך הם מסרבים להודות שהנהג עושה את ההבדל :D:cool::cool:
ממה שראיתי בשטח וקראתי בפורומים, בעלי כננת חושבים הרבה פעמים לפני פתיחת כננת- כי זו אופרציה מעיקה. זה אותם אנשים שלא נכנסים לשלולית כדי שהרכב לא יתלכלך....

ובסופו של דבר, גם העלויות גבוהות (אלפי שקלים). כננת של TMAX עולה בל.כ. 2300 ש"ח לפני מעמ ועושה יופי את העבודה (קצת איטית), זה כן עסק יקר. לדעתי, לאחר ניסיון של שנתיים +, שווה. זה אחד השיפורים שאני מאוד מבסוט מהם ברכב.
שתי רצועות טובות+שאקלים וגם הייליפט למהדרין - לא תגיע לרבע עלות כננת... ולשמינית מהיתרונות שלה....

עוד משהו שאמיר הזכיר במילה, הכננת היא סוג של ביטוח "חילוץ עצמי" לאנשים שאוהבים לצאת לבד לטיול (ואני בניהם). טיול בוץ, סלעי או סתם למדבר.

איתי.

lior_b.s
22-10-09, 12:20
מחזק את דבריו של איתי...
ויותר מזה , גם טרקטורון ששקוע בשדות של העמק אם יצא לך להכיר את הבוץ הזה...לא תצליח לחלץ בידיים , וזה נכתב אחרי חצי לילה של נסיונות לבסוף הטרקטורון נשאר בשטח עד הבוקר והגעת טרקטור.

וגם כשאתה מטייל לבד במקום שאתה מכיר כמו את כף ידך, חוסר תשומת לב של שנייה יכול לגרום לך למצוא את עצמך במצב שמחייב עזרה או כננת.

לא רוצה כננת קבועה ועומס על קדמת הרכב?, תכנן רסיבר מקדימה ומאחורה ותוכל לפרק את הכננת ולהשאיר אותה בבית כשאתה לא מטייל, אבל אז באמת האופרציה מסורבלת "קצת" בזמן חילוץ, אבל כשאתה כבר תקוע גם ככה אם תמהר זה לא ישנה דבר.
היתרון הוא שאתה יכול לחלץ לשני הכיוונים, מה שלא תמיד אפשרי עם כננת קבועה.

ליאור

GodsFather
22-10-09, 12:45
יקר זה יחסי, אפשר למצוא גם כננות משומשות במצב טוב מאד. בסה"כ האלמנט הזה לא פועל 24 שעות , יש שזה פועל אצלהם בקושי פעם בחצי שנה.

היום אפשר למצוא כננת של WARN 8000 שסוחבת ג'ימני/סמוראי/ויטרה בקלילות בלא יותר מ1500 שקל.

מאמצים את הרעיון של ליאור והנה כננת נשלפת בפחות מ2000 ש"ח, בלי להתעסק עם רישוי.

omri_t
22-10-09, 12:58
בהחלט החכמתי. ויש הגיון בדברים.

אני אישית מחזיק כננת ידנית (טירפור) .
לא מצריך תושבות קבועות כלשהן. ולמעשה זה מכשיר מאוד-מאוד וורסטילי.

ומשמש לעוד שימושים רבים ומשונים שלא תמיד קשורים לרכב (הזזת מכולות, הנפת סירות וכו) :)

העיקר- לנסוע בשכל ולהגיע בשלום הביתה!!

itay
22-10-09, 13:40
יקר זה יחסי, אפשר למצוא גם כננות משומשות במצב טוב מאד. בסה"כ האלמנט הזה לא פועל 24 שעות , יש שזה פועל אצלהם בקושי פעם בחצי שנה. וזאת נקודת התורפה.... האטמים והגומיות מתייבשים וכשכן מפעילים אותה (זה יוצא יותר בחורף), נכנס לבפנים ג'יפה שהורס את הגיר ועוד שאר דברים....

היום אפשר למצוא כננת של WARN 8000 שסוחבת ג'ימני/סמוראי/ויטרה בקלילות בלא יותר מ1500 שקל.

מאמצים את הרעיון של ליאור והנה כננת נשלפת בפחות מ2000 ש"ח, בלי להתעסק עם רישוי. רק לא לשכוח את מרפי שמחכה בפינה (והוא יתפוס....)

איתי.

זרקו
22-10-09, 20:33
שלום
נזכרתי שראיתי התקנת כננת בגימני על הטמבון המקורי אז קצת חפרתי למצוא לך,
קישור :
http://www.bigjimny.com/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=17:clinton&Itemid=55

אתה גדול!!
אחלה תמונות והרבה רעיונות חדשים עכשיו.
תודה

זרקו
22-10-09, 20:41
קודם כל תודה לכל המגיבים-
הרעיון העיקרי היה לבדוק בעצם מה הייתכנות של הרכבת כננת לרכבים בגודל שלנו- מסתבר שיש מצב!
העלות לא יקרה יותר מכל שדרוג אחר- אני מניח שבין 1500 ש"ח ל2500 ש"ח אפשר למצוא גם כננת חדשה.
השאלה היא מהי העלות של בניית ה"מדף" לטובת חיבור הכננת ומהי פרוצדורת האישור שלה?
מול מי מאשרים?

itay
22-10-09, 21:44
קודם כל תודה לכל המגיבים-
הרעיון העיקרי היה לבדוק בעצם מה הייתכנות של הרכבת כננת לרכבים בגודל שלנו- מסתבר שיש מצב!
העלות לא יקרה יותר מכל שדרוג אחר- אני מניח שבין 1500 ש"ח ל2500 ש"ח אפשר למצוא גם כננת חדשה.
השאלה היא מהי העלות של בניית ה"מדף" לטובת חיבור הכננת ומהי פרוצדורת האישור שלה?
מול מי מאשרים?

העלות היא זניחה עושים אם לבד, החלקים עולים גרושים...... אבל כבר אי אפשר לעשות לבד. חייבים לעשות אצל מתקין מורשה ורק הוא יכול לתת אישור כדי שתיכנס לרישיון. בזמני, כל מה שהיה צריך לעשות זה לעבור בדיקה של נציגות הטכניון (לא באמת בדיקה, סוג של חותמת גומי) ואז לאשר בעמדה 1.
כמובן שיש עוד דרך......

אשמח לדעת אם אני טועה.

איתי.

זרקו
23-10-09, 14:03
כמובן שיש עוד דרך......

אני מקווה שאכן יש עוד דרך. המוצר הוא יתרון לבעל הרכב בסופו של דבר- השאלה היא האם ההצקה של שינוי ברשיון שווה את הקנס (?) שינתן במקרה של בדיקת פקח מקרית.

GodsFather
23-10-09, 14:16
זה לא הבדיקה המקרית, אלא הפגיעה בהולכי רגל / כל דבר אחר.

אם אין אישור, מיד מפילים עלייך את האשמה של שינוי מבנה רכב ומציגים כיצד הכננת היא זו שפגעה בכל דבר והגדילה את הנזק.

בקיצור - סכנה אמיתית.

עדיף להעביר ברשיון, בין אם עם מעכר ובין אם עם מתקין מורשה.

itay
23-10-09, 16:05
כמובן שיש עוד דרך......

אני מקווה שאכן יש עוד דרך. המוצר הוא יתרון לבעל הרכב בסופו של דבר- השאלה היא האם ההצקה של שינוי ברשיון שווה את הקנס (?) שינתן במקרה של בדיקת פקח מקרית.

זרקו,

יש עוד דרך, וכדאי מאוד לא למצוא קיצורי דרך, מהסיבות שאמיר הזכיר.

איתי.

זרקו
23-10-09, 16:11
זרקו,

יש עוד דרך, וכדאי מאוד לא למצוא קיצורי דרך, מהסיבות שאמיר הזכיר.

איתי.

קאפיש!
הבנתי... תודה רבה. אכן לא חשבתי על המקרה בו חס וחלילה קורה משהו לאדם או לרכוש ואז כל שינוי מבני הוא שעיר לעזאזל.
יש עמדה מספר 1 וכנראה שלשלם זה היא נולדה.
שבת שלום

-->