PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוק מושבים אחוריים ושינוי מבנה

חרגול1
23-10-09, 18:14
הארגז ששפן13 בנה, מאוד קורץ לי, אז התחלתי לברר את הסוגיה לעומק, ושאלתי כמה אנשים מה חוקיות הדבר בנוגע לפרוק המושבים האחורים, והתשובות שקבלתי היו מעניינות.
חלק טענו שאין בעיה, חלק טענו שיש וחלק בלבלו את הביצים.
למהלך השבוע האחרון פגשתי שני שוטרי תנועה נחמדים, ושאלתי אותם את אותה השאלה, והם טענו שהורדת המושב האחורי דינה כשינוי מבנה, ולכן צריך לבצע עדכון ברשיונות במשרד הרישוי.
האם יש כאן משפטנים שיכולים לחזק או להפריח את הטענה?

(אני יודע שהשפן עבר טסט השבוע, כמו כן התכתבנו ביננו לפני פרסום ההודעה)

אור .ס.
23-10-09, 20:40
היי, זה לא חוקי !
זה ששפן עבר טסט, כי הטסטר לא התבונן ברכב יותר מידי, לא תמיד זה מעניין אותם ותלוי לאיזה מכון תלך.

האופציות שיש בפניך:
השחרת החלון ותקווה לטוב
בזבוז זמן בעמדה מספר אחד כדי שאיזה שמוק יביט על השינוי וירשם לך ברשיון הרכב 2 מקומות במקום 4.

omri_t
23-10-09, 21:59
אור אתה בטוח בזה?

הבנאדם כולה בא לטסט בלי ספסל אחורי...
על פניו נראה לי שטסטר צריך להיות ממש נודניק כדי להעיר על זה.
(מצד שני, זה ג'יפ והם נודניקים...)

ברששת
23-10-09, 23:03
היי, זה לא חוקי !
זה ששפן עבר טסט, כי הטסטר לא התבונן ברכב יותר מידי, לא תמיד זה מעניין אותם ותלוי לאיזה מכון תלך.

האופציות שיש בפניך:
השחרת החלון ותקווה לטוב
בזבוז זמן בעמדה מספר אחד כדי שאיזה שמוק יביט על השינוי וירשם לך ברשיון הרכב 2 מקומות במקום 4.
האופציה הזאת נראת לי הכי פחות כדי. תחשוב אם יום בהיר אחד תרצה להסיע יותר מ2 או כשתרצה למכור את הרכב.
לא יותר פשוט לעשות עוד קצת חושבים וליצור את הארגז כך שהוא יהיה נתיק ובמאת מאמץ ניתן להרכיב את הספסל האחורי?

lior_b.s
23-10-09, 23:11
הבנאדם כולה בא לטסט בלי ספסל אחורי...

הבנאדם יכול כולה לבוא עם צמיגים במידה אחת יותר גדולה מה ההבדל..?

מספר המושבים חייב להיות כמצויין ברישיון הרכב כולל חגורות בטיחות, לא רק שתהיה בעייה בטסט גם בוחן שיעצור את הרכב יוריד אותו מהכביש בתוספת קנס וכנראה גם טסט מחדש..
והשחרת חלונות זה לא הפתרון גם על זה צריך אישור.

אין מה לעשות יש חוקים ויש כאלו שמתייחסים אליהם בשיטת מצליח, לפעמים זה עובד וכשלא זה גם כואב...

חרגול1
23-10-09, 23:22
הבנאדם יכול כולה לבוא עם צמיגים במידה אחת יותר גדולה מה ההבדל..?

מספר המושבים חייב להיות כמצויין ברישיון הרכב כולל חגורות בטיחות, לא רק שתהיה בעייה בטסט גם בוחן שיעצור את הרכב יוריד אותו מהכביש בתוספת קנס וכנראה גם טסט מחדש..
והשחרת חלונות זה לא הפתרון גם על זה צריך אישור.

אין מה לעשות יש חוקים ויש כאלו שמתייחסים אליהם בשיטת מצליח, לפעמים זה עובד וכשלא זה גם כואב...

השוטרים טענו, שזה קנס + הורדה מהכביש + פתיחת תיק פלילי (נראה לי הגזימו לגבי הפלילי),
בכל מקרה הזכרת לי לגבי החלונות הכהים, מה מותר? באיזה חלונות? (צד אחוריים, דלת אחורית, נהג ונוסע) לא מזמן בעל ג'יפ אמר לי שלג'פים מותר חלונות כהים על הכל, כי זה רכב שטח, נשמע קצת מוזר, והשאלה העוד יותר גדולה היא, איך המשטרה מתיחסת לג'ימני, כרכב שטח או לא?

lior_b.s
23-10-09, 23:40
השוטרים טענו, שזה קנס + הורדה מהכביש + פתיחת תיק פלילי (נראה לי הגזימו לגבי הפלילי),
בכל מקרה הזכרת לי לגבי החלונות הכהים, מה מותר? באיזה חלונות? (צד אחוריים, דלת אחורית, נהג ונוסע) לא מזמן בעל ג'יפ אמר לי שלג'פים מותר חלונות כהים על הכל, כי זה רכב שטח, נשמע קצת מוזר, והשאלה העוד יותר גדולה היא, איך המשטרה מתיחסת לג'ימני, כרכב שטח או לא?

לא יודע לגבי תיק פלילי השאר נכון...
אבל מי שאמר לך שלג'יפים מותר חלונות כהים להכל בטח גם חושב שברכב שטח מותר ליסוע בלי חגורות,
הייתה איזו תקנה פעם שאני לא יודע אם עדיין בתוקף שמותר להכהות חלונות צד אחוריים בלבד , ואם אני לא טועה אז רק ע"י תהליך השחמה ולא הדבקה של ציפוי כלשהו.
המשטרה מתייחסת לג'ימני כמו לכל רכב ואם עוצר אותך בוחן הרכב צריך להיות תקין, צאו מהסיפור הזה שמחפשים ג'יפים, ההבדל היחיד הוא שבג'יפים פשוט יש יותר חלקים שצריכים להיות תקינים ויותר בולטים כשהם לא.
גם פרייבט עם מידת צמיגים לא תקנית, חופשים בהגה וכו' יורד מהכביש .
תפרק מושבים או חגורות בפרייבט ותראה שאם הבוחן שם לב הרכב לא יעבור טסט.

אור .ס.
24-10-09, 07:58
היי, לגבי החלונות:
מותר הכהיה בחלונות הצד האחוריים באמצעות הדבקה, בשאר חלונות הרכב מותר באמצעות השחמה בתנור עם אישור ברשיון (כן כן, רושמים בתנאים והגבלות "חלונות כהים")

בג'ימני שלי היה ב2 חלונות אחוריים 100% שחור, דלת אחורית 70%, חלונות קדמיים 50%, הכל בהדבקה, נעצרתי לא פעם ולא פעמיים ולא העירו על זה כי החלונות הקדמיים לא היו כהים מאוד.
ברכב אחר שלי נעצרתי על חלונות שחורים מקדימה (היו שחורים לגמרי) והתבקשתי לקלף את המדבקה.

לגבי הארגז והספסל:
לשוטר בכביש תמיד אפשר לספר שהספסל פורק לצורך העברת הארגז ולקוות לטוב.
בטסט אפשר פשוט לכסות את זה עם שמיכה כדי שיראה כאילו הספסלים קופלו ואתם מובילים משהו.

וכן אני בטוח שאפשר להכשיל על זה בטסט, אני מבקר במכון טסטים פעמיים - שלוש בשבוע מתוקף עבודתי, נתקלתי בדברים האלו לא מעט.
ומכשילים גם על מנגנון חלון לא תקין וידיות לדלתות שבורות ועוד דברים שלא דמיינתם.
תלוי בפרצוף של בעל הרכב ובבוחן.

raanan
24-10-09, 10:39
היי, לגבי החלונות:
בג'ימני שלי היה ב2 חלונות אחוריים 100% שחור, דלת אחורית 70%, חלונות קדמיים 50%, הכל בהדבקה, נעצרתי לא פעם ולא פעמיים ולא העירו על זה כי החלונות הקדמיים לא היו כהים מאוד.
ברכב אחר שלי נעצרתי על חלונות שחורים מקדימה (היו שחורים לגמרי) והתבקשתי לקלף את המדבקה.

לא מבין בשביל מה הדבקה/השחמה ?
בוץ טבעי/אבק על הרכב והשמשות נותן את אותו אפקט ....
בעצם יותר, רכב שלא קורץ לשנואי נפשו של דרור ברלי ....

רענן

lior_b.s
24-10-09, 11:16
היי, לגבי החלונות:
מותר הכהיה בחלונות הצד האחוריים באמצעות הדבקה, בשאר חלונות הרכב מותר באמצעות השחמה בתנור עם אישור ברשיון (כן כן, רושמים בתנאים והגבלות "חלונות כהים")

לא יודע איזה שוטרים עצרו אותך ובאיזה מצב רוח הם היו...אסור להדביק שום ציפוי על חלונות של רכב שמוגדר פרטי, מסחרי זה סיפור אחר.

לגבי הארגז והספסל:
לשוטר בכביש תמיד אפשר לספר שהספסל פורק לצורך העברת הארגז ולקוות לטוב.
בטסט אפשר פשוט לכסות את זה עם שמיכה כדי שיראה כאילו הספסלים קופלו ואתם מובילים משהו.

אתה קולט שאתה מדבר על קומבינה שלא מעניינת אף בוחן...
אתה יכול לשים צמיגים 31 ולהגיד שרצית 205 אבל בדיוק נגמר, בוא נשים כננת ונגיד לשוטר שלמתקין נגמר הדיו במדפסת בגלל זה עוד אין אישור.
אולי פעם אחת תצליח לעבוד על שוטר שאתה רק מעביר את הארגז, אבל בוחן אחר יגיד לך, אין מקום תזמין הובלה או תקנה טנדר וייתן לך קנס ואולי גם הורדה מהכביש ואח"כ תגיד שהם חארות.

וכן אני בטוח שאפשר להכשיל על זה בטסט, אני מבקר במכון טסטים פעמיים - שלוש בשבוע מתוקף עבודתי, נתקלתי בדברים האלו לא מעט.
ומכשילים גם על מנגנון חלון לא תקין וידיות לדלתות שבורות ועוד דברים שלא דמיינתם.

אתה לא חושב שצריך להכשיל על ידית שבורה של דלת?? ולא משנה פנימית או חיצונית!
בנאדם נכנס בעץ ומאבד את ההכרה, האוטו שלם רק קצת מעוך מקדימה, מגיע אמבולנס וצריך לחלץ אותו מהרכב והופ, אין ידית לדלת הנהג וכל המנגנון בכלל לא תקין אז הנהג היה נכנס מהדלת השניה, מאיפה אתה רוצה שיעשו את זה מהחלון? או שיחכו עד שיגיע כיבוי אש לעקור את הדלת מהמקום?

תלוי בפרצוף של בעל הרכב ובבוחן.

למה להתחכם?
אין מקום, תשים גגון, לא מספיק תקנה רכב יותר גדול.
מה לעשות יש חוקים גם אם אנחנו לא אוהבים אותם, זו המדינה שאנחנו חיים בה וזה מה יש לטוב ולרע.
נכון שהורדת כיסא לא פוגעת בבטיחות אבל זה עדיין שינוי מבנה בהגדרתו ואם מנסים לקמבן ולהתחכם, אל תתפלאו שמכשילים על כל דבר .
הכי קל להגיד שכל הבוחנים חארות וששוטרים סתם מציקים לג'יפאים אבל אתה יודע שלא חוקי להוריד כיסא ומצפצף על החוק וסומך על זה שתצא מזה בלכסות את הכל בשמיכה, או להגיד שזה זמני ולקוות לטוב.
למה לא ליסוע ברכב תקין, כמו שמוגדר בחוק גם אם לא הכל נראה הגיוני, למה צריך את כל הקומבינות האלו, יש פתרונות חוקיים כמעט לכל דבר, ולא כל מה שנראה לנו לא הגיוני ולא משמעותי הוא בהכרח כזה.

אור .ס.
24-10-09, 13:47
היי אני אישית בדעתך מבחינת החוק והכל אצלי מקורי ברכב או במסגרת החוק.

לגבי החלונות:
חלונות אחוריים (בצדדים, לא החלון הגדול מאחורה), מותר ב1000% מדבקה.
יש לי דייהטסו שרייד שעשיתי לה השחרה 100% מאחורה וקדימה טיפה פחות ככה (יצא ככה היה פאדיחה עם הקניה של המדבקה), הייתי בהרצליה ושוטר חיכה לי ליד האוטו בגלל זה, הוא אמר לי רק לקלף את החלונות הקדמיים כי זה הורדה, והסביר שאחורה מותר לא חשוב אם מדבקה או השחמה בתנור, קדימה מותר רק השחמה בתנור.

azora
24-10-09, 14:46
הארגז ששפן13 בנה, מאוד קורץ לי, אז התחלתי לברר את הסוגיה לעומק, ושאלתי כמה אנשים מה חוקיות הדבר בנוגע לפרוק המושבים האחורים, והתשובות שקבלתי היו מעניינות.

תשובה לשאלתך מתוך פסק דין:
לגוף האישום, הכיסאות הקבועים ברכב שלפני לא נועדו לשחרור והסרה מהירים ללא כלי עבודה ומשום כך אסורים בפירוק הן לפי תקנה 355 והן לפי תקנה 380. משכך, אני מרשיע את הנאשם בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום, עבירה על הוראות תקנה 380 (א) לתקנות התעבורה תשכ"א – 1961.

לינק לפסק הדין: http://www.robolo.co.il/7/05/03/08/Robolo_92503.asp

אפשר ללמוד מהפסק עוד מספר דברים לגבי שינוי מבנה.

shmil
24-10-09, 21:49
אפשר גם ללמוד כמה דברים על השופט, ששמו אביטל חן. יש עליו מספיק חומר, לגבי פסיקותיו.

מכל מקום, לגבי השאלה המקורית: אסור לפרק, אתה עשוי לקבל הורדה, ועקורנית, אלא אם נפלת על שוטר ב"ז במיוחד - אתה לא אמור לקבל הזמנה לדין.

omri_t
24-10-09, 21:57
כל יום לומדים משהו חדש..

אז אם אדם מהיישוב מעוניין לוותר על המושבים האחוריים, באופן קבוע. בצורה חוקית.

מה עליו לעשות?

פשוט לגשת לעמדה 1 ולבקש להוריד את מס' הנוסעים ברשיון הרכב בהתאם?
ובוחן אמור לבוא ולראות שאין לך כסאות?!

חרגול1
24-10-09, 23:14
כל יום לומדים משהו חדש..

אז אם אדם מהיישוב מעוניין לוותר על המושבים האחוריים, באופן קבוע. בצורה חוקית.

מה עליו לעשות?

פשוט לגשת לעמדה 1 ולבקש להוריד את מס' הנוסעים ברשיון הרכב בהתאם?
ובוחן אמור לבוא ולראות שאין לך כסאות?!

לפי מה שהשוטרים שפגשתי אמרו, יכול להיות שמספיק ללכת למשרד הרישוי, שאלתי לגבי עמדה 1 בחולון, לא כל כך ברור.
בכל מקרה, ברגע שרוצים להחזיר את המושב, צריך לבצע שוב שינוי מבנה...

תודה, לכל העונים.

שפן13
25-10-09, 18:27
חרגול ידידי, ושאר חברי הפורום-

עקבתי בעניין אחרי השרשור, ובעיקר התרשמתי מפסק הדין בעניין.
פתרונות אפשריים-
1.לגשת למשרד הרישוי- לא מתאים לי, כיוון שאני רוצה לשמור על הזכות להרכיב בחזרה את הכסאות/להחזיר את המצב לקדמותו בלי פרוצדורה מיותרת.
2.לוותר על כל העניין.
3.לשנות מבנה של הארגז עצמו כך שיתלבש וירכב מעל הכסאות הקיימים במצב מקופל. למיטב זכרוני בהחלט ניתן לביצוע עם בעיה שמשטח ההעמסה שמתקבל יהיה גבוה יחסית לזה שיש לי כרגע.
ברגע שזה מבוצע הרכב למעשה לא עבר שום שינוי, ויש לי ארגז עץ גדול+מגרה+ציפוי לבד בחלקו האחורי של הרכב.
הבעיה היחידה עם הפתרון הנל הוא שכרגע כל המנה מקובע לברגים של הכסאות ויושב יציב כאבן במקומו. עם הרכבת הכסאות יהיה צורך למצוא פתרון אחר.

אגב, תמיד ניתן לטעון שהכסאות בעצם מקופלים מתחת למבנה, אבל זו כבר תחמנות...

אני מניח שחבר הפורום שצרף פס"ד הוא משפטן, האם באמת מדובר בעבירה הגוררת רישום פלילי??
נשמע מוגזם מאוד.

azora
25-10-09, 18:45
אני מניח שחבר הפורום שצרף פס"ד הוא משפטן, האם באמת מדובר בעבירה הגוררת רישום פלילי??
נשמע מוגזם מאוד.

לא משפטן! כלכלן ;)
יש לי פשוט ספרייה שלמה על המחשב של קישורים לכל נושא שבחנתי ברכב. ומה לעשות, נושא הוצאת הכסאות עלה לי בראש כבר לפני זמן רב.
המצחיק בכל העניין שדיברתי עם אחד מהפורום לפני כשבועיים לגבי המכונית שלו, ועל כך שהוא הוציא את הכסאות ושאולי אני אוציא רק אחד, ובכלל לא זכרתי את פסק הדין עד שהעלו את הנושא בפורום.

וממש לא נראה לי שזו עבירה הגוררת רישום (אבל אני לא משפטן :rolleyes:)

ishc
25-10-09, 23:07
באותו נושא שאלה קצת אחת. ברכב שלי (סמוראי 88 ארוך) יש רישי להסיע 5+1, כלומר 4 נוסעים מאחור, שניים בכל צד בספסל צד ועוד נוסע ונהג מקדימה. שקניתי את האוטו היה מותק ססל רוחבי לשלושה נוסעים (למכירה אם מישהו מחפש) וכרגע אני בעיצומה של בניית זוג ספסלי אורך שישמשו גם כארגזי איחסון. האם יש צורך בחגורות בטיחות? יש לציין כי רוב הסיכויים שלא כל כך יסעו שם.

GodsFather
26-10-09, 10:02
לפני שאתה בונה ספסלי צד, בדקת האם נוח לנסוע בכאלה ? אם בכל מקרה אתה לא מתכוון להסיע בהם, אז למה לבנות ? אפשר לבנות ארגזים בלא מעט דרכים מבלי לוותר על הספסל הרוחבי.

לעניין הפלילי - עבירת תנועה, דינה פלילית. אמנם זה לא כתם שחור כמו רצח/שוד ושאר עבירות פליליות במידה ותרצו יום אחד להוציא "תעודת יושר". אבל חוק סדר דין פלילי (חסד"פ) תופס על עבירות תנועה על כל המשתמע מכך, את מי שזה מעניין בנוסף חפשו את המונח "חנ"א" ותראו מה תגלו.

למי שרשום ברשיון מספר נוסעים (ויש כאלה שלא רשום להם כלום)- אין ברירה, צריך לשנות את הרישום על כל שינוי שרוצים לעשות ברכב, בין אם עמדה מספר 1 ובין אם במכוני הרישוי הרגילים, תלוי בסוג השינוי (במקרה הנוכחי - עמדה 1).
הדיון אם זה נכון או לא כי באמריקה אין רישום, זה לא העניין כאן, אם מישהו רוצה לשנות את החוק בארצנו, שיגיש הצעה מסודרת לנבחרי הציבור, עד אז - נתראה בעמדה מספר 1.

אם שאלת שוטר ואמר לך X וטעה או לא דייק - בעיה שלך. אם החתמת אותו על הצהרה אז יש לך לגיטימציה במשפט, לרוב... כמו ששמיל רמז, הכל תלוי בשופט.

לאחרונה עולים פה שוב ושוב דיונים על חוקיות של מעשים ודעות גולשים על מערכות החוק והמשפט בארצנו תוך המלצות לשמור על החוק או לקמבן את החוק...אולי כדאי להזכיר שזה פורום ג'יפאים ולא פורום "מעריצי הסדרה חוק וסדר".

ishc
26-10-09, 23:45
לפני שאתה בונה ספסלי צד, בדקת האם נוח לנסוע בכאלה ? אם בכל מקרה אתה לא מתכוון להסיע בהם, אז למה לבנות ? אפשר לבנות ארגזים בלא מעט דרכים מבלי לוותר על הספסל הרוחבי.[/I]"[/SIZE][/B].[/COLOR]

ספסלים לא מצריכים ממני לגשת לעמדה 1, משאירים לי את האופציה לקחת נוסעים מדי פעם לנסיעות קצרות (נוח זה לא יהיה), משאירים לי תא מטען ארוך שאני צריך מדי פעם ומאפשרים להשתמש בתור ארגזי ציוד ננעלים.

ועכשיו לשאלה המקורית. צריך חגורות בטיחות מבחינת החוק? כי במקור למיטב ידיעתי הסמוראים הארוכים הגיעו עם ספסלי אורך ללא חגורות כמו טנדרים של פעם.

שפן13
27-10-09, 00:20
אני המום!!!

לאור השרשור הצצתי במסמכי הרכב (מצורף)

לתדהמתי גיליתי שברשיון כתוב שמותר לי להסיע בגימיני רק נוסע אחד למעט הנהג!

אני רוצה להדגיש שמעולם לא הבחנתי בדבר, והרכב מגיע מהיצרן עם כסאות אחוריים+חגורות.

היתכן שכל קודמי ואני היינו עבריינים כאשר הסענו נוסעים??

מדובר ברכב מודל 99, ויכול להיות שעוד חברי פורום סובלים מאותה טעות ברשיון.

בידקו בדחיפות !!!

אגב, זה בעצם אומר שרק עכשיו, לאחר פירוק הכסאות הרכב שלי חוקי???

:shock:

ishc
27-10-09, 00:25
טעויות נפוצות של משרד התחבורע. גם שהייתה לי פיג'ו 205 היה לי את אותו רישום. יותר מזה, שהיה לי את הסמוראי 98 קיבלתי חידוש רישיון עם רישוי להסיע 5+1 כמו בארוך שיש לי עכשיו. עכשיו ברצינות איפה נכנסים 6 אנשים בסמוראי קצר?

GodsFather
27-10-09, 00:25
זה בדיוק התחום האפור עליו אני מדבר - אם לא רשום במדויק, אפשר להציג עצמך כאיש תמים שלא פשע מעולם.

ishc
27-10-09, 00:37
אבל תכלס עדיין לא ענית לי על שאלת החגורות!!!

GodsFather
27-10-09, 09:02
כי אם אני לא יודע במדויק, אני לא אענה סתם.

whisky
27-10-09, 10:37
עזוב עכשיו חוק שמוק, שכח מזה לרגע אחד.

אתה כבר מתקין ספסלים, מחבר אותם עם עיגון טוב (אני מקווה) אז חגורות זה הבעיה שלך, תתקין, לבטיחות של מי שתרצה להסיע, אם הם מתעקשים שלא יחגרו, אתה גם יכול להשתמש בחגורות כדי לעגן דברים לרכב (אצלי ההיליפט מעוגן בחגורות בטיחות של המושבים האחוריים.

ועכשיו לשאלתך: החוק מחייב כל רכב שיוצר לאחר 1987 להיות בעל חגורות בטיחות גם במושבים האחוריים, קיבוע של ילדים (כיסאות סל קלים בוסטרים...) יעשה גם במכוניות ששנת ייצורן לאחר 1983 בעזרת חגורות בטיחות גם אם לא הותקנו כאלו ברכב.

במכוניות שיוצרו לפני שנת ייצור 1987 אם היו חגורות בטיחות עם ייצורן חובה, כי יותקנו חגורות בטיחות.

זה החוק, אבל ממש בלי שום קשר, תשים, אל תהיה דביל, אם מישהו לא רוצה להשתמש, שיהיה גיבור חבל על החיים שלך, בשביל כמה עשרות שקלים של חגורות אחוריות (לא מתכווננות) אתה שואל בכלל?

חרגול1
27-10-09, 13:27
אני המום!!!

לאור השרשור הצצתי במסמכי הרכב (מצורף)

לתדהמתי גיליתי שברשיון כתוב שמותר לי להסיע בגימיני רק נוסע אחד למעט הנהג!

אני רוצה להדגיש שמעולם לא הבחנתי בדבר, והרכב מגיע מהיצרן עם כסאות אחוריים+חגורות.

היתכן שכל קודמי ואני היינו עבריינים כאשר הסענו נוסעים??

מדובר ברכב מודל 99, ויכול להיות שעוד חברי פורום סובלים מאותה טעות ברשיון.

בידקו בדחיפות !!!

אגב, זה בעצם אומר שרק עכשיו, לאחר פירוק הכסאות הרכב שלי חוקי???

:shock:

חסכו לך את התיזוז לעמדה 1. למעשה ממה שאתה מציג פה עושה רושם שרק עכשיו הוא חוקי.
מה שיותר מתריד בסיפור הזה, הוא, אם חס וחלילה היית עושה תאונה עם נוסעים נוספים ברכב, איך הביטוח היה מתיחס לזה?
לא מזמן התגלתה טעות דומה בסוויפטים החדשות, משהו במשרד התחבורה התבלבל (שוב) ורשום לחלקם שהם מורשים ל- 7 מקומות.

GodsFather
27-10-09, 14:10
זה החוק, אבל ממש בלי שום קשר, תשים, אל תהיה דביל, אם מישהו לא רוצה להשתמש, שיהיה גיבור חבל על החיים שלך, בשביל כמה עשרות שקלים של חגורות אחוריות (לא מתכווננות) אתה שואל בכלל?

צריך לדעת איך לשים, אחרת החגורה תהפוך לגליוטינה...

אור .ס.
27-10-09, 17:37
חגורות בטיחות מאחור הינמ חובה ברכבים החל משנת 88 אם אינני טועה.

GodsFather
27-10-09, 17:41
אם יש למישהו ציטוט של החוק - שירשום. סתם כך ,לקשקש בשביל שמספר ה"הודעות" יגדל, זה מיותר.

whisky
27-10-09, 19:19
אם יש למישהו ציטוט של החוק - שירשום. סתם כך ,לקשקש בשביל שמספר ה"הודעות" יגדל, זה מיותר.

בבקשה תסתכל בקובץ המצ"ב לקוח מתוך תקנות התעבורה תשכ"א-1961 שתוקנות כשביטלו את חוק חגורות הבטיחות תשל"ג-1973 ע"י סעיף 6 לפקודת התעבורה ואת תקנות חגורות הבטיחות תשל"ה -1975.

whisky

ishc
28-10-09, 21:43
למרות הציטוט של החוק שגם אני קראתי אותו. בסופה מאמצע שנות התשעים של מישהו שאני מכיר יש ספסלי אורך ללא חגורות וככה האוטו הגיע מרשות שמורות הטבע (יש סיכוי שהם נוסעים לא חוקי?), בנוסף על כך לנו במשפחה היה טנדר סקודה שנת 93 (נקנה חדש מהחברה) שהותקנו לו בארגז בארץ ספסלי אורך ללא חגורות בטיחות ומעולם לא היו בעיות בעניין. אז האם יש חובה גם שמדובר בספסלי אורך? ואם אף אחד פה לא יודע, יש למישהו רעיון איפה אפשר לברר? הרי הפקיד שיענה לי (אם יענה) במשרד התחבורה בטוח לא ידע לענות.

whisky
29-10-09, 11:10
למרות הציטוט של החוק שגם אני קראתי אותו. בסופה מאמצע שנות התשעים של מישהו שאני מכיר יש ספסלי אורך ללא חגורות וככה האוטו הגיע מרשות שמורות הטבע (יש סיכוי שהם נוסעים לא חוקי?), בנוסף על כך לנו במשפחה היה טנדר סקודה שנת 93 (נקנה חדש מהחברה) שהותקנו לו בארגז בארץ ספסלי אורך ללא חגורות בטיחות ומעולם לא היו בעיות בעניין. אז האם יש חובה גם שמדובר בספסלי אורך? ואם אף אחד פה לא יודע, יש למישהו רעיון איפה אפשר לברר? הרי הפקיד שיענה לי (אם יענה) במשרד התחבורה בטוח לא ידע לענות.

על פי לשון החוק, יש חובה, אם לא בדקו או לא שמו לב זה לא אומר שמישהו לא ישים לב בעתיד. ולגבי רט"ג, כן יכול להיות שהם עושים דברים לא חוקיים, אבל להזכירך שנות התשעים כבר חלפו עברו, מאז דברים גם בתחום האכיפה השתנו. בשביל הכמה עשרות שכלים לחגורה פשוטה עם התקנה סבירה, אני לא מבין את השאלה בכלל, אבל זה רק אני.

GodsFather
29-10-09, 11:17
בשביל הכמה עשרות שכלים לחגורה פשוטה עם התקנה סבירה, אני לא מבין את השאלה בכלל, אבל זה רק אני.

זו לא התקנה פשוטה, התקנה לא נכונה יכולה לגרום לנזק במקום לתועלת.

לגבי ההתייחסות לחוק- כבר אמרו לפניי ואני מסכים, אם יש חוק אין ברירה אחרת, לשחק עם המזל זה לא שווה.

-->