PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם לרכבים להלן מותקנת נעילת דיפרנציאל במקור? (וניסן טראנו, נעילה אחורית / LSD)

zilbersh
25-10-09, 01:20
פאת'פיינדר
נווארה
פטרול

ושאלה נוספת - איך ניתן לבדוק תקינות דיפרנציאל מוגבל החלקה (טראנו).

תודה.

zilbersh
25-10-09, 01:49
ברשותכם חידוד לשאלה הראשונה...
ראיתי שלשלושת הרכבים האלו של ניסאן, מבלי להיכנס לניואנסים של דגם, שנה ורמת אבזור שעשויים להשפיע כמובן, יש דיפרנציאל מוגבל החלקה או מערכת למניעת סחרור גלגלים או נעילת דיפרנציאל.
השאלה האם טראנו 96 (לך תדע מה שווה היום אם בכלל ההגבלת החלקה בדיפרנציאל...) נחות מהם
מבחינת יכולות בטיול ברמת עבירות לא קלה (ספציפית ציר המצלעות, בהתעלמות כמובן מרמת הנהג).

elro
25-10-09, 11:12
ציר המצלעות עם טראנו ללא נעילה בכיוון העליה יהווה אתגר לא קטן בכלל,
לא בטוח שיצליח לעבור ללא משיכה את המדרגה.
גם לאחר מיכן, יש שתי עליות (לפחות) עם הצלבות מעניינות מאוד, שיתכן ותהיה בעיה לטראנו, בגלל מהלך מתלה קצת מוגבל שיש לו.

הפטרול עדיף מבחינת עבירות ועמידות מהטראנו, לגבי השניים האחרים אני לא בטוח.
מה שכן, בפאת'פיינדר יש מערכת חכמה יותר למניעת סחרור הגלגלים (למיטב ידיעתי).

zilbersh
25-10-09, 22:55
ואיך ניתן לבדוק תקינות דיפרנציאל מוגבל החלקה (טראנו)?

נמרוד
26-10-09, 07:46
ברשותכם חידוד לשאלה הראשונה...
ראיתי שלשלושת הרכבים האלו של ניסאן, מבלי להיכנס לניואנסים של דגם, שנה ורמת אבזור שעשויים להשפיע כמובן, יש דיפרנציאל מוגבל החלקה או מערכת למניעת סחרור גלגלים או נעילת דיפרנציאל.
השאלה האם טראנו 96 (לך תדע מה שווה היום אם בכלל ההגבלת החלקה בדיפרנציאל...) נחות מהם
מבחינת יכולות בטיול ברמת עבירות לא קלה (ספציפית ציר המצלעות, בהתעלמות כמובן מרמת הנהג).

לניסאן טראנו 96 לא היתה נעילה דיפרנציאל מקורית, ולא מערכת בקרת משיכה. ניתן להתקין נעילת דיפרנציאל (לדעתי יש גם ARB וגם דטרויט בשוק). רכב בלי נעילת דיפרנציאל נחות מרכב עם נעילת דיפרנציאל, זה ברור, ובולט במיוחד במכשול כמו מדרגת המצלעות. אני לא הייתי ניגש למצלעות בלי נעילה אחורית לפחות - אבל להגיד את האמת לא הייתי שם שנים, ויכול להיות שבשנה האחרונה מאז נפתח ציר המצלעות באופן רשמי על ידי הרט"ג (http://www.jeepolog.com/657.html) והחל להיות פופלארי, המדרגה נשחקה והתמתנה. ואם זה לא קרה, אז אחרי שביום שישי האחרון בדה-מרקר יואב קווה שלח לשם את כל קודקודי המשק עם הריינג' רוברים הקאיינים וטוארגים שלהם, אלוהים גדול... :D

huski360
26-10-09, 08:17
ואיך ניתן לבדוק תקינות דיפרנציאל מוגבל החלקה (טראנו)?

הבחור פה שאל שאלה! איך בודקים דיפרנציאל מוגבל החלקה?

joey
26-10-09, 19:10
הבחור פה שאל שאלה! איך בודקים דיפרנציאל מוגבל החלקה?

בדיקה מסוכנת אבל מדוייקת
מרימים גלגל אחורי אחד מעט מאוד באויר לוודא שלא משולב ל 4X4
להניע את הרכב ולנסות לנסוע קדימה .אם רכב רוצה לקפוץ מהג'ק הכל תקין .
אם רכב נשאר במקום כנראה שדיסקיות שחוקות ,
או ששמן לא מתאים חייב להיות שמן מסיווג LSD

גיא
27-10-09, 08:39
בחג המצלעות היה לא פשוט אבל ניראה לי עביר לרכב נעול וזהיר מאוד

לגבי הטראנו וה lsd .. מה זה משנה ? אני רציני.
אם זה מעל 70000 ק"מ זה כנראה שחוק.
לא תקנה בגלל זה אוטו שלם שמור ?
מיותר בעליל. זה ממילא לא נעילה ולא כאילו נעילה. לטיולי קפה ופרחים זה לא משנה ולטיולי עבירות זה לא מתאים גם ככה.

זאביק
27-10-09, 09:42
מרימים גלגל אחורי אחד מעט מאוד באויר לוודא שלא משולב ל 4X4
להניע את הרכב ולנסות לנסוע קדימה .אם רכב רוצה לקפוץ מהג'ק הכל תקין .

נעילת LSD לא עובדת (יותר נכון, לא נועלת) אם גלגל אחד נמצא לגמרי באוויר !!
אם הגלגל האוויר מסתובב זה לא אומר שה-LSD לא תקין

zilbersh
27-10-09, 14:46

אז איך לכל הרוחות מבצעים בדיקה שכזאת...?

itayhi
27-10-09, 15:20
אז איך לכל הרוחות מבצעים בדיקה שכזאת...?

לא מבצעים!

ברכב מהשנתון הזה, כמו שכתבו לך, קרוב לודאי שה LSD כבר נשחק מזמן.
וגם אם לא, הוא לא שווה יותר מדי

כאחד שטייל לא מעט בחברתו של טראנו (של חבר, אני נהגתי תמיד מאחוריו עם הסמוראי) אני אומר לך שלא
ראיתי מקרים בהם נראה שהLSD השפיע בצורה כלשהיא והטראנו הזה טייל איתי מאז שהיו לו בערך 120K ק"מ.

רוצה מכונת עבירות? תקנה רכב נעול או שקח בחשבון 8-10K ש"ח ממחיר הקנייה לטובת נעילת ARB.
(לא שמעתי מעולם על דטרויט לטראנו אבל אם נמרוד אומר שיש אני מאמין לו)
LSD זאת לא נעילה ולא חצי נעילה, זה אלמנט שעוזר לרכב "לזרום" כאשר הוא מאבד קצת אחיזה ***תוך כדי תנועה***.
לטיולים ברמה בינונית + גם טראנו רגיל יספיק.

בהצלחה בכל דרך בה תבחר.

איתי

zilbersh
27-10-09, 23:47
איתי תודה לתשובתך, גמני לא חושב שדטרויט מתאים לטראנו שיובא לארץ.
אני כבר כמה שנים בזוגיות עם טראנו ובתשובה למייל ששלחתי קיבלתי
את התשובה:
The Powertrax Lock Right will not fit inside of a LSD carrier.
They only fit inside of a standard open carrier case.

הדילמה שלי היא האם הטראנו, ללא נעילה, עשוי לצלוח בשלום את ציר המצלעות,
שאינני מכיר, בכיוון הירידה...

זאביק
28-10-09, 09:05
הדילמה שלי היא האם הטראנו, ללא נעילה, עשוי לצלוח בשלום את ציר המצלעות,שאינני מכיר, בכיוון הירידה...

בירידה, כן.
אין יותר מידי משמעות לנעילה במצב הזה.

shahav
01-11-09, 16:35
איתי תודה לתשובתך, גמני לא חושב שדטרויט מתאים לטראנו שיובא לארץ.
אני כבר כמה שנים בזוגיות עם טראנו ובתשובה למייל ששלחתי קיבלתי
את התשובה:
The Powertrax Lock Right will not fit inside of a LSD carrier.
They only fit inside of a standard open carrier case.

הדילמה שלי היא האם הטראנו, ללא נעילה, עשוי לצלוח בשלום את ציר המצלעות,
שאינני מכיר, בכיוון הירידה...

הפאור-טרקס לא מתאים ל LSD אבל זה כן:
https://www.4x4parts.com/catalog/product_info.php?products_id=5024
פשוט כולל את הקייס.
אני מחכה לנסיעה לארהב כדאיי להביא.
בפעם האחרונה שהיזמנתי ARB חטפתי מכס ומע"מ לא שפויים, ובנוסף קומפרסור...

רבין

אסייג
02-11-09, 22:24
הפאור-טרקס לא מתאים ל LSD אבל זה כן:
https://www.4x4parts.com/catalog/product_info.php?products_id=5024
פשוט כולל את הקייס.
אני מחכה לנסיעה לארהב כדאיי להביא.
בפעם האחרונה שהיזמנתי ARB חטפתי מכס ומע"מ לא שפויים, ובנוסף קומפרסור...

רבין

אכן זו הנעילה שמתאימה ל טראנו שבא עם מוגבל החלקה מהפס יצור הדטרויט מתאים ואף נחשב לנעילה מאסיבית.. מקווה בקרוב להיתחדש באחד{ מישהו מצא מחיר יותר זול ??

tallevi
03-11-09, 00:11
לא מבצעים!

ברכב מהשנתון הזה, כמו שכתבו לך, קרוב לודאי שה LSD כבר נשחק מזמן.
וגם אם לא, הוא לא שווה יותר מדי

כאחד שטייל לא מעט בחברתו של טראנו (של חבר, אני נהגתי תמיד מאחוריו עם הסמוראי) אני אומר לך שלא
ראיתי מקרים בהם נראה שהLSD השפיע בצורה כלשהיא והטראנו הזה טייל איתי מאז שהיו לו בערך 120K ק"מ.

רוצה מכונת עבירות? תקנה רכב נעול או שקח בחשבון 8-10K ש"ח ממחיר הקנייה לטובת נעילת ARB.
(לא שמעתי מעולם על דטרויט לטראנו אבל אם נמרוד אומר שיש אני מאמין לו)
LSD זאת לא נעילה ולא חצי נעילה, זה אלמנט שעוזר לרכב "לזרום" כאשר הוא מאבד קצת אחיזה ***תוך כדי תנועה***.
לטיולים ברמה בינונית + גם טראנו רגיל יספיק.

בהצלחה בכל דרך בה תבחר.

איתי

לפי ספר היצרן, המומנט שאמור לתת ה LSD הוא בין 353 ל-392 ניוטון מטר (מצב תקין עד למצב גבולי לצורך שיפוץ).
אם מחלקים את זה ברדיוס הגלגל זה אמור לספק כוח היקפי=כוח משיכה של קצת יותר מאלף ניוטון.
זה ממש לא זניח ויכול להוציא אותך מלא מעט הצלבות.

itayhi
03-11-09, 01:01
כל זה טוב ויפה כשאתה תוך כדי תנועה.

אני לא יודע כמה זה עוזר במצלעות או במקומות אחרים בהם לא כדי ללחוץ על הגז ולעצום עיניים...

urimax
05-04-10, 08:31

זאביק בבקשה הסבר יותר מפורט:

אם ניקח רכב שיש לו דיפ' מוגבל החלקה, נרים גלגל אחד בסרן המוגבל (הסרן המכיל את הדיפ' LSD) על ג'ק (רצוי למקם הג'ק מאחורי הגלגל) - וזאת לשם למניעת חיכוך עם הקרקע של הגלגל,
ואז ניכנס לאוטו, נבדוק שההנעה משולבת ל 4X2 בלבד (מועברת לסרן המוגבה בחלקו באויר בלבד, וזאת בכדי למנוע העברת סיבובי המנוע לסרן השני שעל הקרקע),
נשלב להילוך קדמי ונשחרר קלאץ או נשלב ל- D (רצוי 1D לבדיקה במהירות נמוכה של גל ההינע) ברכב אוטומטי,

ועכשיו נילחץ באופן מבוקר על דוושת הגז להגברת סל"ד בגל ההינע.
ברור שהגלגל באויר יסתובב, אבל האם גם הגלגל שעל הקרקע הרתום לאותו סרן יסתובב? ביחס מהירות נמוך יותר, כמובן:),
אם הדיפ' LSD תקין, אזי כן, והרכב יקפוץ ממקומו ויחל לנסוע.
אם הדיפ' LSD אינו תקין, אזי הגלגל שבאויר יסתובב במהירות כפולה מהמהירות בה היה מסתובב לו היה על הקרקע, ואילו הגלגל שעל הקרקע ישאר נטוע במקומו ללא תזוזה, בדיוק כמו בדיפרנציאל רגיל (מה שקוראים פתוח) שקיים בכל רכב רגיל, והרכב ישאר במקומו על הג'ק (ולא משנה כמה גבוה הסל"ד במנוע ובציר ההינע יעלה) .

2 השאלות היחידות שעדיין בספק ותלויות בדגם וטיב הדיפ' ושחיקתו, הן:
א. האם פעילות ה דיפ' הLCD תלוייה במהירות סף גבוהה יחסית של גל ההינע (DRIVESHAFT) לשם כניסה לפעולה (תלוי בבלאי של הדיפ' והשמן שבו)
ב. האם החיכוך שנוצר בתוך הדיפרנציאל וגורם לנעילתו החלקית (ולא נכנס כרגע לאיך זה קורה) כתוצאה מהפרש המהירויות בין צירי הגלגלים, הוא כזה המאפשר להעביר כח מספק ותנועה סיבובית מציר ההינע לגלגל הסטטי לשם הנעת הרכב,
או שלא. ואז הרכב ישאר אדיש ללחיצות הגז ולא ימוש ממקומו.

האם עד כאן הכל נכון?

שיעור למתקדמים:
חזור על כל השלבים כאשר הרכב בזוית 45 מעלות, ראה האם הרכב מזנק גם כעת קדימה (שאלה 2ב' לעיל) ובאיזה סל"ד מנוע (אשר ניתן לתרגום הסל"ד בציר הינע) נכנס הדיפ' לפעולה והרכב זינק ממקומו.

גיא
05-04-10, 12:16
שני דברים,

1. אני אישית הופתעתי ב 3 ימי הטיול האחרונים מכמה מקומות בהם עברתי ולדעתי הטראנו היה אמור לעצור שם לחלוטין.
אני באמת הופתעתי ולדעתי באמת יש מקום לבדיקה האם ה LSD באמת פועל ?!
2. זאביק אמר לפני מי יודע כמה הודעות שבירידה נעילה לא משפיעה, אז לדעתי יש 2 השפעות.
א. כשיורדים עם בלימת מנוע בירידה עם הצלבות, אז כשהרכב מצליב ויש גלגלים באויר, הוא "בורח" את המטר שניים של ההצלבה, אם יש נעילה זה לא קורה !
ב. ירידה בשיפוע הצידה עם נעילה עלולה לגרום לרכב לרדת לכיוון השיפוע. נעילה אחורית גם מקשה את ההיגוי, לא כל כך הקושי הפיזי של סיבוב ההגה כמו ה"רצון" של הרכב להמשיך ישר. בעיקר כשהאחיזה הקידמית לא משהו.

Saar
05-04-10, 15:59
גיא,

מניסיון שלי ולא יודע אם זו בדיקה "מוסמכת", כאשר מרימים גלגל אחד באויר, לפני החלפת ה LSD ב XJ שלי, הגלגל הסתובב ללא בעיה ולא הורגש חיכוך "מיותר".
נכון להיום, עם LSD חדש, נדרש יותר מאמץ לסובב את האוטו הגלגל כאשר מקבילו על הרצפה.
שוב, אני לא יודע אם זו בדיקה מוסמכת ואמינה, אבל זה המצב אצלי וזה מסתדר לי עם עיקרון הפעולה של ה LSD (כפי שאני הבנתי אותו)

סער.

חוץ מזה, היה טיול מאוד נחמד :D
http://www.pic.co.il/Files/0349364E2C3945329508FE05D26F4BCC/norm_3D54B31B4DC84DB492616B867F911014.JP G

אוקטבה
05-04-10, 16:36
בירידה, כן.
אין יותר מידי משמעות לנעילה במצב הזה.

רק לידיעה ירדתי את המצלעות לפני כמה שנים טובות עם שני טראנוים ללא נדקים רק בזהירות....
טראנו מפתיע מאוד בעבירות שלו.
צחי (שנוסע על דיסקברי 3 כבר 4 שנים....)

אלדר
05-04-10, 16:48
[QUOTE=גיא;304293]שני דברים,

1. אני אישית הופתעתי ב 3 ימי הטיול האחרונים מכמה מקומות בהם עברתי ולדעתי הטראנו היה אמור לעצור שם לחלוטין.
QUOTE]
+1 גם לי בהתחלה הייתה ההרגשה הזו :D

-->