PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לרכישת מנוע סופה (חסכוני בדלק).

ינון
27-10-09, 12:29
כאמור אין מנוס ואני נאלץ לרכוש מנוע.

בגדול אני רוצה להכין את הרכב לכיוון שיהיה עד כמה שניתן חסכוני בדלק.
מקריאה של שירשורים קודמים עלה כי כל הדיפיוזרים,חוטי הצתה משופרים,מגברי הצתה,פלאגים מיוחדים ושותפיהם אינם תורמים באופן מוכח ליעילות המנוע.

אני מאמין כי הצמיגים הבאים יוחלפו ל235/75/15 אני לא רואה צורך ב31.5/10.5/15 מאחר ואני לא מבקר בדיונות בכלל.

השאלה האם ישנם הבדלים בין מנוע של צ'ירוקי לדוגמה למנוע של סופה (צריכת דלק והתאמה לתושבות הקיימות)?

ובנוסף להבנתי שיפור במומנט של המנוע יכול להביא לצריכת דלק טובה יותר איך אני יכול לשפר את המומנט?

האם קיצור יחסי העברה ישפרו את צריכת הדלק בכביש עירוני (בין עירוני ברור לי שלא).

ינון

six 4 life
27-10-09, 12:43
מקור המנוע לא ישנה את צריכת הדלק
צמיג עוד יותר קטן מ31 (שזה פשוט רעיון מגוכח בעיניי) יעלה לך את צריכת הדלק, ואותו כנ"ל ליחסי העברה- האפקט אותו אפקט, האטת מהירות הרכב ביחס לסל"ד המנוע.

ינון
27-10-09, 12:52
צמיגים צרים יותר - פחות חיכוך ופחות עומס על הרכב ההתנגדות לגילגול קטנה יותר ומכאן המחשבה שזה עשוי להיות חסכוני יותר.

six 4 life
27-10-09, 13:13
שכחת גם קוטר יותר קטן- פחות מרחק על אותו סל"ד.

ינון
27-10-09, 14:36
אני לא כלכך זוכר את החישוב של היחס בין הפרופיל לדופן בכל אופן עיקר הנסועה ברכב היא בעיר ומכאן ישנם הרבה זינוקים ובלימות וכפועל יוצא החישוב של סל"ד כפול קוטר/ קילומטרים פה מאבד את החשיבות.

בכל אופן אני אשמח לשמוע עוד דעות

חנן-ג'יפולוג
27-10-09, 14:39
אין יחס ישיר בין סל"ד לצריכת דלק. צמיגים עם פחות התנגדות לגלגול יאפשרו צריכת דלק טובה יותר.

דרור ברלי
27-10-09, 15:11
דווקא צמיג 31 הוא אופטימלי לצורך שלך. תשקיע בשדרוג המתלים לרכות ונוחות - כדי שבכביש תוכל לנסוע בלחצי אוויר גבוהים - זה יחסוך לך הרבה דלק.
צמיגי כביש/AT בעלי התנגדות גילגול נמוכה מזו של צמיגי שטח מלא MT. גם זה כיוון ששווה לנסות.

אבל לחזור ל-235/75/15?.... אין שטות גדולה מזו!

יש לך הזדמנות לשדרג, אז אתה חושב על "שינמוך" הרכב - כדי לחסוך אחוזים בודדים (והם בודדים, אם בכלל) בצריכת הדלק?.... כמעט רציתי לכתוב לך שזה נראה לי דבילי.
אם המצב כל כך קשה ואתה מוכרח לעבור לרכב כביש חסכוני - תיפטר מהג'יפ וקנה לך פרייבט. מוטב לוותר על הג'יפ בכלל מאשר להקטין ולשנמך אותו, ולהתבעס בכל ירידה לשטח.

יריב קלר ברוך
27-10-09, 15:36
מנוע תקין חסכוני ממנוע גמור נקודה:shock:

ינון
27-10-09, 15:41
האמת שאנחנו פה מתרכזים בתפל ולא בעיקר.
אני כרגע לקראת השקעה במנוע וזה יותר דחוף לי כדי שהרכב יסע.
באשר לצמיגים הסופה משמשת אותי יותר לטיולי משפחות ופחות השתוללות בדיונות או חיפוש צרות במעלה מחמל וחבורתו.
ייתכן והלפת צמיגים למידה קטנה יותר מיותרת בשביל זה אני מתיעץ.
באשר ליום יום- הסופה משמשת אותי לטיולים נטו למעט הקפצת הילדים לגן וימים גשומים בחורף הירושלמי מעבר לכך אני מזהם את האוויר עם ווספה (היו תוכניות לסירה אבל מת לי המנוע בסופה וזה יותר חשוב).

אני בגדול מנסה להוציא את המיטב מן הסופה מבחינת צריכ/חת הדלק בשאיפה ל 6 ק"מ לליטר.

זאביק
27-10-09, 15:53
אני בגדול מנסה להוציא את המיטב מן הסופה מבחינת צריכ/חת הדלק בשאיפה ל 6 ק"מ לליטר.

עם מנוע תקין וכרית אוויר ברגל ימין ( = רגל קלה על הגז), אין בעייה להגיע לצריכת דלק של 1:6 בניסעה רגילה ואפילו הרבה יותר מזה בנסיעה בינעירונית, בדרך לטיול.
הסוד הוא לנסוע רגוע.

ערן המסוקס
27-10-09, 16:54
הצמיגים שעשו לי הכי הרבה ק"מ לליטר היו צמיגי הבטונדה של אליאנס 50% שטח. צמיגים מאוד קשים, מאוד עמידים, עם אחיזה לקוייה ואורך חיים ארוך. הם גם קצת קטנים יותר בקוטר מצמיגי 31 שטח מלא, למרות שהמידה שלהם היא 31/10.5/15. וכמובן נסיעה בלחץ אויר גבוה.

חוץ מזה, יש גם אפשרות לנסיעה בגז. חוסך לפחות 30% בעלויות הנסיעה להערכתי.

הורדת משקל מיותר, גם תורמת לחיסכון, בעיקר בנסיעות בתוך העיר ובשטח.

וכמובן שכל מערכות המנוע יהיו במצב תקין (אינג'קטורים, חיישנים הצתה וכו').

שיפורי מנוע לא ישפרו את צריכת הדלק, ולדעתי גם יחסי העברה לא יעזרו.

דרור ברלי
27-10-09, 17:07
עם מנוע תקין וכרית אוויר ברגל ימין ( = רגל קלה על הגז), אין בעייה להגיע לצריכת דלק של 1:6 בניסעה רגילה ואפילו הרבה יותר מזה בנסיעה בינעירונית, בדרך לטיול.
הסוד הוא לנסוע רגוע.

אכן - הסוד הוא לא להשתולל.
אל תאיץ בחוזקה, אל תמשוך לסל"ד גבוה. תן לג'יפ להתגלגל.
סופה תקינה יכולה להוציא 6 ק"מ מכל ליטר, בקלות, בנסיעה עירונית רגועה, 8-9 ק"מ לליטר בבינעירוני רגוע. מי שממש מתאמץ, לא מאיץ, לא עוקף ולא עובר 80 קמ"ש, יכול לסחוט עוד קצת מאותו ליטר אומלל...

אבל בינינו, לא בשביל זה אתה מחזיק סופה.
מי שמתעקש להחזיק סופה, עוש האת זה למרו תצריכת הדלק. אין טעם לאנוס את הג'יפ הזה, שהמנוע הוא אחד הדברים הכיפיים שבו, לעשות דיאטה ולספור לו כל ליטר. תנו לו בגז, תהנו ממנו.

ינון
27-10-09, 18:15
שאלה נוספת האם יש דרך לשפר את המומנט בסופה?
כח בסל"ד נמוך יותר?

kobiarava
27-10-09, 18:32
ללא התערבות "כירורגית"-ניתן לשפר סעפות, להדרס בפליטה וסעפת יניקה משנתון מתקדם (הנפח הפנימי שלהן יותר מכפול מהמקורית), החלפת מרססים לבעלי ספיקה גבוהה יותר ורסס יעיל יותר, ואולי גם פילטר פתוח. מצד שני, מדובר בעליה גם בצריכת הדלק...

עצה שלי-תרכיב מנוע טוב ככל האפשר, חדש ככל האפשר, ואל תחפף בעבודות הקטנות מסביב, לדעתי, בהשוואה למנוע העייף שלך, תקבל תוספת כח משמעותית.

קובי

ינון
27-10-09, 18:50
קובי תודה

jeep.il
27-10-09, 19:20
ינון מה הקשר בין צמיג במידה 31 לדינונות?

ינון
27-10-09, 19:23
סוליה קצת יותר רחבה מעבר לכך לא נראה לי שהרבה

jeep.il
27-10-09, 19:33
ינון לא עניתה לי על השאלה מה הקשר בין צמיג במידה 31 לדיונות? אני הענה אין שום קשר פרט לכך שהצמיג רחב יותר ולכן כשמורידים אויר בדיונות הצמיג נהיה פחוס יותר ויש יותר אחיזה על החול וזהו מנגד כמו שרשמתה הצמיג לרוב קשיח יותר בכל מה שנוגע לצמיג שטח מלא .

ינון
28-10-09, 08:45
זהו שעניתי הבט ברובליקה מעל ותראה שרשום סוליה רחבה יותר (והכוונה לצמיג ולא משהו אחר).
אגב JEEP.IL אני פשוט לא יודע את שמך אז סליחה.

-->