PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על טרמוסטט וצריכת דלק

ronenlivny
28-10-09, 21:58
שלום לכולם
לפני חודשיים קניתי סמוראי חדש, 88, קצר פתוח סטנדרטי לגמרי.
אחרי לא הרבה קילומטרים והרבה מאוד דלק (אני כרגע במהלך בדיקת הנתונים המדוייקת)
אני מרגיש שיש לי בעיה בצריכת הדלק.
ברכב לא מורכב טרמוסטט ו90 אחוז מהזמן מד החום דבוק לריצפה ולא מתקרב אפילו ל1/4 (אני נוסע בעיקר נסיעות בינעירוניות על 80-90 קמ"ש)
השאלה היא בכמה (בערך) עבודה עם מנוע קר מגבירה את צריכת הדלק? והאם סביר שבעקבות הטמפ' הצ'וק סגור ובגלל זה הגז"פ שלי מסריח (לא שלי, של האוטו)?
תודה, רונן.

צביקה קרבורטור
28-10-09, 22:57
שלום לכולם
ברכב לא מורכב טרמוסטט ו90 אחוז מהזמן מד החום דבוק לריצפה ולא מתקרב אפילו ל1/4 (אני נוסע בעיקר נסיעות בינעירוניות על 80-90 קמ"ש)
השאלה היא בכמה (בערך) עבודה עם מנוע קר מגבירה את צריכת הדלק? והאם סביר שבעקבות הטמפ' הצ'וק סגור ובגלל זה הגז"פ שלי מסריח (לא שלי, של האוטו)?
תודה, רונן.

רונן שלום רב, וברוך בואך לפורום !
אכן יש קשר ישיר ומשמעותי, בביטול תרמוסטט , והגדלת תצרוכת נדלק, ונביעה רוב הזמן עם צוק אטומטי פעיל.
המלצתי בדוק תחילה את הסיבות לביטול נתרמנוסטט בעבר, שיתכן ובוטל בגלל התחממות יתר בגלל תרמוסטט תפוס, ו/או מערכת קירור לא תקינה(רדיאטור בתום, מאורר לא תקין, סירקולציית משאבת מים לא תקינה ועוד..), נקז את מי הקירור, הרכב תרמוסטט חדש ומקורי, מלא מי קירור חדשים, המתן לפתיחת התרמוסטט, הוסף מי קירור, לפי הצורך, בצע נסיעת מבחן, ובדוק האם הרכב מגיע מהר יותר לטמפרטורת עבודה, והחום נשאר יציב עד לחצי סקאלה בשעון נחום מקסימום.
בדוק תצרוכת דלק, ובדוק האם יש שיפור, אם השיפור לא משמעותי, פנה למכון קרבורטורים מומלץ בתום, ובצע נקוי שיפוץ וכוון קרבורטור.
התומאות משביעות הרצון, יכסו את ההשקעה בהקדם, בחיסכון בדלק, ובכסף פנוי יותר בכביש, בנשימת אוויר צלול יותר, ולא בנשימת גז רעיל, ובכך תתרום גם לאיכות הסביבה, וגם להקטנת הגירעון הכספי בחשבון הבנק.
חזור לפורום לעדכון.
בהצלחה
צביקה

itay
28-10-09, 23:45
שלום לכולם
תודה, רונן.

דבר במספרים. "בעיה בצריכת הדלק", לא אומר לנו כלום. כמה הצריכה? אתה יודע איך לבדוק?
נסיעה עם מנוע קר יותר בזבזנית בדלק מאשר נסיעה כשמנוע חם ונמצא בטמפרטורת העבודה שלו. מה אופי הנסיעות שלך? נסיעות ארוכות של כמה עשרות קילומטרים או קילומטרים בודדים בכל נסיעה?

איתי.

ronenlivny
29-10-09, 18:02
תודה על התגובות המהירות.
הטרמוסטט הוזמן ואני ירכיב אותו מחר.
בנוגע לבעיית ההתחממות שבגללה הוא הוסר, לפי דעתי אכן הייתה לבעלים הקודם. מאז הרכישה החלפתי את משאבת המים ליתר ביטחון, הרדיאטור חדש וברכב מותקן מאוורר חשמלי נוסף מופעל ידנית. חוץ מזה את הקרבורטור וההצתה כיוונתי לבד והם מכוונים בומבה (באישור מכונאי מס' 1 בדרום (בוס לשעבר) שאישר את העבודה, לטענתו לא צריך לעשות בדיקת גזים צריך לעשות בדיקת שמיעה). אז כנראה שהבעיה אכן בטרמוסטט.
כמו שאמרתי, אני כרגע בתהליך בדיקת נתוני הצריכה, אני לא נוסע בו כל יום וזה יקח קצת זמן. לפי הערכה גסה מדובר ב 1:8.5, כשיהיו לי נתונים מדוייקים אני אעדכן. אופי הנסיעות שלי: 30-70 ק"מ, קצת שטח קל, בכבישים פתוחים וישרים (צפון הנגב) ובנסיעה רגועה 80-90 (כמעט בלי מזגן).
רונן.

צביקה קרבורטור
29-10-09, 23:45
תודה על התגובות המהירות.
הטרמוסטט הוזמן ואני ירכיב אותו מחר.
בנוגע לבעיית ההתחממות שבגללה הוא הוסר, לפי דעתי אכן הייתה לבעלים הקודם. מאז הרכישה החלפתי את משאבת המים ליתר ביטחון, הרדיאטור חדש וברכב מותקן מאוורר חשמלי נוסף מופעל ידנית. חוץ מזה את הקרבורטור וההצתה כיוונתי לבד והם מכוונים בומבה (באישור מכונאי מס' 1 בדרום (בוס לשעבר) שאישר את העבודה, לטענתו לא צריך לעשות בדיקת גזים צריך לעשות בדיקת שמיעה). אז כנראה שהבעיה אכן בטרמוסטט.
כמו שאמרתי, אני כרגע בתהליך בדיקת נתוני הצריכה, אני לא נוסע בו כל יום וזה יקח קצת זמן. לפי הערכה גסה מדובר ב 1:8.5, כשיהיו לי נתונים מדוייקים אני אעדכן. אופי הנסיעות שלי: 30-70 ק"מ, קצת שטח קל, בכבישים פתוחים וישרים (צפון הנגב) ובנסיעה רגועה 80-90 (כמעט בלי מזגן).
רונן.

רונן שלום רב !
אופי הנסיעות שלך, ונתוני הצריכה הנוכחים, מוכיחים שבעייתך קשורה אך ורק לחוסר בתרמוסטט, ברגע שיורכב, אני סמוך ובטוח שנתוני הצריכה ישתפרו, ויגיעו גם ל1:10.5, ללא מזגן.
אנא חזור לעדכן בפורום.
בברכה
צביקה

ronenlivny
09-11-09, 22:54
נראה לי שהבעיה נפתרה.
שבועיים ו160 ק"מ עברו מאז התקנת הטרמוסטט (תחליפי יפני 54 ש"ח דרך "אוטו-מודיעין", הגיע בלי מצוף אז קדחתי בו קלות חור קטן), הטורים ירדו סוף סוף והמנוע נשמע הרבה יותר טוב, מגיע לטמפ' עבודה ב3-4 דקות (רבע-שליש סקאלה) ובעמידה ממושכת מטפס עד קצת לפני החצי. המנוע מגיב הרבה יותר מהר וחלק והרכב מגיע למהירוית שהוא לא הכיר לפני (95 בקרוזינג ו130 בברזל לברזל בכביש ישר). נראה שצריכת הדלק השתפרה מאוד (עדיין אין נתונים).
באופן כללי הרבה יותר נעים לנהוג במוציקלטה.
תודה על העצות והעידוד וכשיהיו נתונים מדוייקים על צריכה פר קילומטר אני יעדכן.
רונן

-->