PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ- סופה מול רנגלר

LOTAN
13-11-09, 13:37
שלום לכולם
אני מעוניין לדעת את ההבדלים באחזקה בין סופה לבין רנגלר. אני דבר על שנים 95-98.

איך האחזקה?
אמינות?
זמינות חלקים?
"מחלות ילדות" ?

תודה
לוטן

jeep.il
13-11-09, 17:31
אין לך אפשרות להשוות כי סופה בין השנים 95-98 אינה דומה לרנגלר של אותן שנים אז הוא הוחלף מהyj הדומה לסופה לדגמם מסוגtj שהוא בעל קפיצי סליל ולא עלעים כמו בסופה ןבyj המנוע בכללית אותו הדבר אך ישנם שינויים כאלה ואחרים אך אם תסתכל בכלליות על הדגמים סופה\yj\tj הם בעל אופי דומה .אם בכוונת שאלתך למה כדאי לקנות אז השאלה שלי איליך בכמה כסף אתה מוכן לקנות ?וגם אם אתה מעוניין בארוך קצר?

six 4 life
14-11-09, 17:17
שלום לכולם
אני מעוניין לדעת את ההבדלים באחזקה בין סופה לבין רנגלר. אני דבר על שנים 95-98.
איך האחזקה?
אמינות?
זמינות חלקים?
"מחלות ילדות" ?
תודה
לוטן

רנגלר עד 96 מול סופה- בגדול אותם מכלולים
אמינות- כל רכב לגופו ואיך טיפלו בו.
זמינות חלקים- לרוב אותו דבר.
מחלות ילדות- סופה ב90% מהמקרים מאחר ועברה בכוחות הביטחון כך או אחרת, עלולה לסבול מבעיות אמינות במערכת החשמל אלא אם אחד הבעלים האחרונים שיפץ אותה מחדש. ברנגלר- לרוב היא תהיה מקורית ושמורה אם כי עדין יתכן והושחתה ע"י מתקיני אזעקות כאלו ואחרים. שוב, כל רכב לגופו.

בכללי- תגדיר מה אתה רוצה מהרכב ויהיה אפשר לכוון אותך יותר כי הם אמנם דומים, אמנם חולקים מכלולים זהים ברוב המקרים, אבל עם כל זה שונים מאוד.

דרור ברלי
15-11-09, 21:06
טכנית, לא אמורים להיות הבדלים גדולים באחזקה.
המנוע/גיר/טרנספר דומים/זהים. סרן קדמי דומה, אחורי לא.
מרווחי הטיפולים, סוגי השמנים, מצתים, רוב המסננים וכו' ומחיריהם - זהים למעשה.

תיאורטית לא אמור להיות הבדל. מעשית - רוב מוחלט של הסופות עבדו קשה יותר. קשה הרבה יותר.
בוא ונקרא לילד בשמו - הן נשחטו ללא רחמים.

בסופות אתה יכול לצפות לחלודה בבודי (אם מדובר בסופה סגורה אז גם בגג) ולבעיות חשמל. מערכת החשמל לא איכותית במיוחד כבר במקור, ולא מזדקנת יפה.

המכניקה פחות מדאיגה.

ברנגלר? יש מעט מאוד רנגלרים, רובם (דגש על "רובם", לא "כולם") לא נשחטו. איכות הבניה שלהם טובה יותר מלכתחילה למרות שגם הם יודעים להחליד יפה מאוד. חלק מהמכלולים פחות חזקים ו/או מתאימים לשטח ממקביליהם בסופה (סרן אחורי למשל, יחסי העברה למשל) אבל זה לא באמת קריטי כי אפשר לשפר, להחליף ולשנות.

tzagi
16-11-09, 03:54
רנגלר עד 96 מול סופה- בגדול אותם מכלולים

לא בדיוק,
עד 91, הם באו עם קרבורטור ו258

six 4 life
16-11-09, 12:43
אין פה כאלו כמעט בארץ והבודדים שיש נוסעים או על 4 צילינדר או עברו הסבה כבר להזרקה מלאה/ V8
כך או כך אני לא רואה את השואל לוקח רכב שנת 91 ומטה כשהוא מדבר על סופה מול רנגלר.

LOTAN
17-11-09, 11:06
תודה על התשובות

אני מעוניין ברכב קצר, לא ארוך. ראיתי ביד 2 רנגלר אדום למכירה ומהמודעה הוא נראה די שמור. מישהו מכיר?
אני עושה הרבה טיולי ג'יפים עם חברים (כמעט כל סופ"ש) רק שלרוב אני יושב ליד מושב הנהג. ואני חושב כבר הרבה זמן למכור את הרכב (קליאו B ספורט) ולקנות ג'יפ.
הרכב יהיה לטיולים בכיף ומדי פעם גם חובה שטח טכני בשביל הפאן. ויהיו גם פעמים שאני יסע איתו לעבודה/לימודים.

שוב תודה
לוטן

זאביק
17-11-09, 15:50
ומדי פעם גם חובה שטח טכני

רנגלר מתאים הרבה פחות מסופה (קצרה או ארוכה, לא משנה) לשטח טכני.
בסיס הגלגלים הקצר שלו מפריע מאוד בעליות ובמעבר מכשולים.

דרור ברלי
17-11-09, 16:39
...ומצד שני בסיס הגלגלים הקצר ייתן יתרון בתמרון, ובעיקר במעברי סוללות וכו'.

חוץ מהמחיר המוגזם, מה שפוסל לדעתי את הרנגלר הקצר כרכב שטח וטיולים זה שפשוט אין בו מקום לציוד. זוג אולי יכול להסתדר איכשהו, אבל לא יותר מזוג. מעבר לזה צריך להתחיל לשחק עם מנשאים חיצוניים וכו'.

six 4 life
17-11-09, 18:54
אם את הפינוק אתה מחפש- רנגלר
אם עבירות חשובה לך- לך על סופה
רנגלר יעלה לך הרבה כסף להכניס לשטח טכני אלא אם כן תקח מראש רנגלר משופר.
מעבר להכל, במחיר של רנגלר בסיסי בטירוף ממודל ישן (93-95) אתה יכול למצוא סופה משופרת ברמה גבוהה ביותר.
דבר אחרון שכדאי שתיקח בחשבון במידה ועדין לא לקחת- שניהם רכבים גניבים ומבוקשים מאוד בקרב הגנבים.

דרור ברלי
18-11-09, 18:50
פינוק?

אחרי סיבוב ב-YJ מודל 95' מהיפים והשמורים שיש (האדום עם גג פיבר שחור שהיה של ארז שקד), מה אפשר לומר? אוטו מדליק, נחמד, אבל.... מרגיש מאוד "סופתי" - מזכיר מאוד סופה טובה. הרעש אותו רעש, הריח אותו ריח, הבלמים, ההיגוי, הכל דומה או זהה... "פינוק" לא היה שם.
זה היה אקזמפלר ספציפי שמור במיוחד ומשופר בטוב טעם שהועמד למכירה בזמנו בסכום דמיוני (ואני מניח שכבר נמכר, הפראיירים שמוכנים לשלם תועפות עבור תדמית לעולם לא נגמרים) אבל לא חסרות סופות טובות ויפות במצב לא פחות טוב, עם מפרט דומה או אפילו טוב יותר, שיעלו הרבה-הרבה פחות.

נשאלת השאלה בשביל מה רוצים את הג'יפ? מוכן לשלם יותר עבור פחות, ומחפש בעיקר רושם, דאווין, שואו-אוף, שוטטות עירונית עם גיחות שטח קצרות? קח רנגלר ותהנה מכל רגע. רוצה ג'יפ אמיתי כדי לטייל עם חברים/ות/ילדים והרבה ציוד, לעשות הרבה שטח קשה בלי חשבון למכות, שריטות, בוץ, לנזקים ול"ירידת ערך"? קח סופה ולא תצטער.

six 4 life
19-11-09, 02:41
ההבדל בין כל הרנגלרים שיצא לי לנהוג/ להתארח בהם היה תהומי בינהם לבין סופה או סיקס אחרים שיצא לי לשבת בתוכם או לנהוג בהם הן ברעשים, בקרקושים, בחויה שבתוך הרכב, וכדומה. אולי אלו היו רנגלרים מטופלים/ מטופחים/ מבודדים ברמה, לא יודע.
בשורה התחתונה רנגלר כביש שלא שיפרו לשטח או שיפרו בצורה מינימלית זה רכב מפונק ומפנק וככזה, להוריד אותו לשטח יעלה לא אלפי שקלים אלא עשרות אלפים. תרצה פירוט בשמחה.
סופה הרבה יותר קל להוריד לשטח ולא כי היא שונה מכנית אלא כי היא יותר ארוכה, סובלת הרבה פחות מבעיות זויות סרנים ודרייבשאפטים אם רוצים להגביה כמו שצריך והסיפור הזה יקרררררר מאוד.
מעבר להכל, כמעט ולא תמצא סופה סטנדרטית כך שאין השוואה נורמלית. בעיניי.
אגב דרור אם אתה רוצה סיבוב ברנגלר כזה... אפשר לארגן משהו;).

אני לא הייתי קונה לא זה ולא זה:cool:.

דרור ברלי
19-11-09, 09:55
רנגלר שלא מבודד היטב לא הרבה יותר שקט. ברור שיש פחו תקרקושים, כי הבניה טובה יותר וכי הק"מ המצטבר נמוך בהרבה, וכמובן השימוש שעברו תמיד עדין יותר.

ההבדל הוא שרוב הרנגלרים באמת מטופחים ושמורים היטב - וזה בגלל שהם נדירים בישראל ויקרים להחריד מלכתחילה, ולכן גם השימוש המיועד שלהם אחר - רובם נרכשים למטרות דאווין ולא נשחטים בשטח כמו הסופות. הרנגלר שאני נסעתי עליו היה שייך לחולה רנגלרים ידוע שלא מתבייש לשפר אותם לעומק ולנסוע איתם חזק מאוד בשטח ושבאותו זמן היו לו שלושה (... אחד YJ 95 ידני אדום משופר שהיה מדליק ביותר, מטופח ביותר, אבל שקט? ממש לא. אחד TJ 2003 אוטומטי מבודד בטונות של דיינמאט ושקט כמו שבחיים לא שמעת, ואחד TJ רוביקון ידני 2006 על 33' - הג'יפ הכי מדליק שנסעתי עליו אי פעם, וכנראה הג'יפ האמיתי האחרון). מכיוון שהם היו שלושה בבת אחת, גם אם הוא מטייל כל שבת - במצטבר הם בקושי רואים שטח...

אני קצת חולק עליך לגבי ההכנה לשטח - שיפור מתלים ברנגלר YJ יעלה כמעט אותו דבר כמו בסופה. נכון שיש מגבלה בהגבהת החלק האחורי ברנגלר (בגלל דרישפט קצרצר) אבל זה לא כזה קריטי. ממילא אין טעם להגביה יותר מ-4 אינץ'. יחסי ההעברה המקוריים ההזויים (3.07 ברוב הרנגלרים) והסרן האחורי הצעצועי (דנה 35) יותר מפריעים לי... מי שבאמת רציני בהכנת רנגלר YJ לשטח יחליף יחסי העברה וסרן אחורי לדנה 44 של סופה...
וזה כמובן בנוסף המגבלה הגדולה של הרנגלר כרכב שטח - שאין בו מקום לכלום. ובנוסף לעובדה שזה אוטו יקר בלי שום הצדקה או פרופורציה, וכל שריטה כואבת....

גיתאי נוה
22-11-09, 12:08
הכל כבר נאמר ובכל זאת מצאתי לנכון להדגיש עניין אחד המשליך לשניים - רוחק הסרנים הקצר בכ-30 ס"מ מזה של סופה:

אני תומך לגמרי במה שארז טוען לעניין ההגבהה. מכיוון שהגל האחורי כל כך קצר, הגבהה סבירה (לא מטורפת דרור, אפילו סבירה) תדרוש פתרונות יקרים כמו קרדן כפול, סליפ-יוק אלימינטור וכו' וכו', וזה עלול להכניס אותך לסרטים הנדסיים ארוכיייייים עד שתגיע לסט-אפ הנכון (אם לא תשבור כמה דברים בדרך...)
גם סופה קצרה לא נותנת לך מקום נורמלי לציוד, ואם היא סגורה אז בכלל - גם אפס מקום וגם חוסר נגישות זה כבר לא כיף בכלל. אני עם סופה ארוכה ופתוחה (כלומר נגישות מקסימלית לכל חור באוטו) פלוס גגון גדול, ולא הייתי לוקח פחות מזה גם לטיולים עם חברים, וזה מניסיון רב. תזכור שהחכמה היא לא רק להעמיס ולדחוס, אלא גם שדברים יהיו זמינים, אחרת הדבר האחרון שיתחשק לך לעשות הוא להוציא ציוד בדיוק כשצריך אותו. ועוד לא סיפרת אם יש לך תוכניות משפחתיות בקשר לג'יפ המיועד, שאז חבל על כל דיון בנושא.

תלמד מדרור, אפילו הוא שידרג לארוך פתוח ;)

גיתאי

-->