PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי בחישוב צריכת דלק עקב הגדלת צמיגים

itayhi
15-11-09, 01:19
אמנם מדובר בסונומה אבל רלוונטי לכל רכב אחר.

במקור הרכב הגיע (אני מניח, כך רשום על סף הדלת) עם צמיג 205/70/15
אני גם מניח שעל פי היקף הצמיג הנ"ל מכויל מד הקילומטרים.

אממה, (שוב) נניח שהסונומה שלי עם מידת צמיגים 235/75/15
ונניח וחישבתי וההבדל בהיקף הצמיג הוא 12.5% (+- ברור שיש הבדל כזה או אחר גם בין היצרנים השונים)
כפועל יוצא מכך אני (עוד פעם) מניח שמד הקילומטרים מצביע על פחות ממה שנסעתי בפועל ומכך אני מניח
שגם צריכת הדלק נמוכה ב12.5% ממה שאני מחשב בכל תדלוק.
אני צודק?

לא שבאמת מעניינת אותי צריכת הדלק, הרכב נוסע בערך 300 ק"מ בחודש...

תודה

איתי

zagi
15-11-09, 13:51
סע עם gps במהירות קבועה , תבדוק את המהירות ב-gps תשווה עם המהירות במד הסל"ד ומשם תגזור את היחסים באחוזים .

משם הדרך פשוטה יותר .

זאביק
15-11-09, 14:38
כן, אתה צודק לגבי חישוב הק"מ על גבי הספידומטר ולכן לגבי חישוב צריכת הק"מ הנוכחית שלך.

אבל, יכול להיות שהרכב "אוכל כרגע יותר" דלק מאשר עם צמיג קטן יותר, כי הוא מתאמץ יותר.
מצד שני, כמו שאמרת - 300 ק"מ בחודש, זה לא ממש משנה.

shahav
15-11-09, 18:12
סע עם gps במהירות קבועה , תבדוק את המהירות ב-gps תשווה עם המהירות במד הסל"ד ומשם תגזור את היחסים באחוזים .

משם הדרך פשוטה יותר .

בא נעמוד על פרט קטן וחשוב, אומנם, היצרנים מכניסים סטייה מכווונת במד *מהירות*, בערך כ 5%, אבל לא כך לגביי מד *המרחק*, זה לרוב יציג מרחק מציאותי עם מידות צמיגים מקוריים.

כך שעדיף לימדוד מרחק לצורך קאליברציה ולא: מהירות.
רבין

zagi
15-11-09, 18:28
בא נעמוד על פרט קטן וחשוב, אומנם, היצרנים מכניסים סטייה מכווונת במד *מהירות*, בערך כ 5%, אבל לא כך לגביי מד *המרחק*, זה לרוב יציג מרחק מציאותי עם מידות צמיגים מקוריים.

כך שעדיף לימדוד מרחק לצורך קאליברציה ולא: מהירות.
רבין

צודק , אבל ברכבים ישנים אני לא סומך לא על המד מהירות ( עם צמיגים גדולים בהרבה מהמקור ועדיין מראה קמ"ש הרבה פחות מהמציאות ) ולא על מד המרחק (שגם הוא מזייף אבל פחות ממד המהירות ) .

-->