PDA

צפייה בגרסה מלאה : גילוח חיישנים להחזיר עטרה ליושנה

bizon
16-11-09, 08:50
שלום לכולם ובוקר טוב יש לי GMC JIMMY שנת 96 היתעוררה בעיה בחיישן בגיר טופלה כמובן ואז קפץ הרעיון שאין לי מושג אם הוא אפשרי ביכלל להוריד מהרכב כמה שיותר אלקטרוניקה ולהחליף בחלקים מכאנים אני ישמח לקבל את דעתכם בנושא בתודה מראש מור :)

bizon
16-11-09, 11:48
חברים למיקרה שלא הייתי ברור מספיק הכוונה להוריד כמה שיותר חיישנים וכך להפחית את כמות התקלות ההזויות שהחיישנים גורמים וכך יהיה אפשר להנות הרבה יותר מהרכב מבלי לחשוש מכל דבר קטן הבעיה שאין לי מושג אם הדבר אפשרי

איציק - 4X6ZH
16-11-09, 13:54
יש אחד שהוריד כל מה שלא צריך . הוא התחיל מהריפודים של הדלתות .
תנסה גם אתה . כי אצלו זה הצליח .

איציק

eradsh
16-11-09, 14:01
תעבור מגיר אוטומטי לגיר ידני.
תבטל את מערכת ההזרקה ותעבור לקרבורטור.
תבטל חלונות חשמל ותתקין ידיות מנואלה ישנות.
שורה תחתונה, לדעתי, תדאג לתקינות ואל תכנס להרפתקאות מיותרות.

bizon
17-11-09, 08:38
אין מה ליקפוץ ידידיי הכוונה הייתה לכל חישניי המנוע ולהחליף את היחידה של ה4 על 4 למכנית וכך אולי ליצור קצת יותר אמינות סך הכל העיניין רק בגדר רעיון :)
שוב אני לא איזה מומחה השאלה האם דבר כזה הוא אפשרי מבלי להחליף גיר למשל או כל חלק גדול אחר איציק הייתי בטוח שדווקה אתה תישתעשע עם הרעיון :)

איציק - 4X6ZH
17-11-09, 08:57
אתה צודק אני משתעשע בהרבה רעינות טכנים .
עם נסיון של שנים רבות המסקנה שלי . לא צריך להכניס ראש בריא למיטה חולה .
דבר אחד אני יכול להבטיח לך אמינות לא תקבל .
אתה בהחלט יכול להתמודד עם מערכת כל שהיא שמציקה לך ( להפוך גיר אוטומטי לנשלט ידנית . יש כאלה מערכות . )
לפרק מערכת דלק מבוקרת מחשב ולהרכיב אחת מכנית .

אבל לפרק את כל החישנים מהרכב :evil:

אתה כנראה לא יודע כמה חישנים יש ברכב ואיפה היצרנים הצליחו לדחוף את האלקטרוניקה .

איציק

טל חסיד
17-11-09, 09:17
אם באמת נימאס לך מהתקלות תחליף לרכב בסגנון של הילקס ישן אין בו הרבה חשמל, מחשב מנוע אין בכלל, רק מה שצריך וכמעט לא מתקלקל.

אבל נוסע כמו טרקטור לעומת סנומה.

טל

bizon
17-11-09, 10:18
אני אוהב עד מאוד את הג'ימי שלי הוא אמנם לא עביר כמו סופה או היילקס אבל לאט לאט גם הוא יהיה בסדר מצד שני ים של מקום לים קישקושים אני כל יום מחפש מה לעשות בו אם זה מיטבח נייד שבניתי בקרוב אני יסיים מינשא למחשב נייד וכו וכו :)

אגב מישהו יכול לומר לי איפה אני משיג 4 פנסים לגג ??? במחיר שפויי כמובן

דרור ברלי
17-11-09, 11:07
אגב מישהו יכול לומר לי איפה אני משיג 4 פנסים לגג ??? במחיר שפויי כמובן

תנסה בל.כ. - יש לו כל מיני פנסים/זרקורים לרכב במחירים הכי נמוכים שאני ראיתי במגזר היהודי.

נ.ב.
קח בחשבון שששוטרים משתגעים על ג'יפים עם פנסים על הגג = הורדה מהכביש.

bizon
17-11-09, 14:07
ברצינות??? גם אם הם כבוים בכביש???

זאביק
17-11-09, 15:45

כן.

דרור ברלי
17-11-09, 16:51
בעניין החיישנים - כולנו אוהבים לקטר על החיישנים ועל עודף האלקטרוניקה בכלי הרכב המודרניים, בעיקר כי זה קופסה שחורה עבורנו, ואין לנו מושג איך להתמודד עם זה כשזה משתגע.

אבל כל זה נכון למנועים המודרניים של היום - המנוע שלך בג'ימי, מנועי הסופות/צ'רקוי/גרנד שלנו ומנועי V6 יפניים ושאר רכבי שטח מאמצע שנות ה-90 עדיין לא מתוחכמים עד כדי כך. אין שום צורך וסיבה הגיוניים לעשות להם דאונגרייד מוחשי בביצועים רק כדי שיהיו פשוטים יותר לכאורה. כי בשורה התחתונה - מנוע מוזרק ומנוהל מחשב, פשוט פועל נכון יותר, מבצע טוב יותר וגם חי יותר זמן וק"מ ממנוע "טיפש" מוזן מאייד עם הצתה מכוונת ידנית, שזקוק חדשות לבקרים לליטופים מידו של מומחה כדי להיות מכוון פיקס ולעבוד נכון.
רוצה אמינות? תתחיל עם מנוע במצב טוב ככל האפשר, ותדאג שכל החיישנים שצמודים אליו יהיו חדשים או תקינים-פיקס, ותרוויח לא רק פעולה נכונה, חלקה וחסכונית יותר של המנוע אלא גם את האמינות שאתה כל כך רוצה.

bizon
18-11-09, 08:42
האמת אחרי 6000 זוזים רב המערכות ברכב חדשות אם זה צינורות ווקום מזרקים חיישנים האחרון הולף לא מיזמן VSS שמו חיישן ספידומטר המנוע במצב מצויין עכשיו נישאר להליף בולמים לימתוח מוטות פיטול לערגל עלים וכיוון פרונט ומשם כמובן שרק התחלנו סך הכל אני מבסוט מהעיניין לו הייתי רוטשילד " :)

zagi
18-11-09, 14:19

אם יש על הפנסים כיסויים אין שום בעיה , אבל אם כיסוי אחד יפול לך בזמן נסיעה ושוטר יעצור אותך ככה ....

bizon
19-11-09, 08:11
אם כך אז קניתי :)

-->