PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתיחת סדנא מעשית לתחזוקת הרכב

noach
18-11-09, 22:27
שלום לכולם,

אני מוצא את עצמי מבלה הרבה זמן בחיפוש אחר תשובות לתקלות ותחזוקת הרכב שלי.
בעיקר בזכות הפורום הזה אני לומד הרבה וגם מיישם, אבל הדרך ארוכה ומייגעת.

מה דעתכם על פתיחת סדנא מעשית אשר בה חברי הפורום המנוסים או אנשים בכלל בעלי
ידע יעבירו סדנא מעשית של שעתיים בערב בתשלום מכובד וראוי.
ככה כולנו נלמד בצורה מעשית ונכיר אחד את השני יותר.

הנושאים שעולים לי ברגע זה הם:
1. טיפול בסרן האחורי (החלפת מיסב אחורי + טבעת בטחון+מחיר שמן ועוד).
2. טיפול בסרן קידמי (לוקר, מיסבים ועוד)
3. החלפת קלאץ.
4. תחזוקת קרבורטור.
5. החלפת צלבים, גל הינע, שמנים(גיר, מנוע, טרנפפר, דיפרנציאל ) ועוד.
6. החלפת רצועות (שלושת הרצועות)
7. החלפת משאבת שמן
8. מערכת המים (רדיאטור, תרמוסטט, משאבת מים) ועוד.
9. בדיקת נערכת ההיגוי
10. הכנת הרכב לטסט.
11. הגבהות ושיפורים למינהם
12. בנייה (גגונים, מעקה צד, עבודה עם רתכת) ועוד..

אני אשמח אם ייפתח קורס כזה, ומאוד מקווה שיירתמו לנושא הבכירים שבפורום.
(איתי- אתה מחפש עבודה, אמיר - עכשיו אתה מנהל פורום, קומבינה - תשחרר קצת מידע.)

ישי.פ
18-11-09, 23:00
יש תעודה בסוף;)
זה מוכר לגמולים?

urisegal
19-11-09, 10:52
אני חושב שזאת אחלה יוזמה!!
אומנם אין לי מה ללמד בסדנא, אלא אם כן תרצה להוסיף שיעור בסאונד לרכב...

אני אשמח לבוא לשלם ולהשכיל בסדנאות!!
אורי

דרור ברלי
19-11-09, 10:56
נושא ישן שנדון כמה פעמים בעבר. מזמן....

יש כאן כמה אנשים שהם מאגר עצום של ידע, אבל מכאן ועד פתיחת סדנא מעשית... עניני בירוקרטיה (ביטוחים וכו) מפילים את זה.

איציק - 4X6ZH
19-11-09, 12:42
כשאני חושב על התלמידים ועל המורים .
אני מעדיף להיות יתום . :cry:

GodsFather
19-11-09, 13:43
אתה בעצם מבקש מבעל מקצוע שילמד אותך איך לפתור תקלות שהוא אמור לקבל עליהן את לחמו אחרי שהוא למד מקצועית,פתח עסק וכו וכו... לא יודע עד כמה אתה ריאלי.

אני לא מבין עניין ברמה של מכונאי ובטח שלא אקח על עצמי לימוד של קבוצה.

איתי כבר מצא עבודה :)

את הלימוד של קומבינה עדיף להשאיר לאלה שרוצים את הסדנא למתקדמים כדי להבין מהותו של כל מעשה......

כל אלה זה רק על יישורי קו ותיקונים. על שיפורים אין בכלל מה לדבר, זו תורה בפני עצמה שמלאה בחילוקי דעות ונפרסת על עשרות אלפי דפי פורום בארץ ובעולם.

רוח הפורום היא היא הפתרון - מי שיש לו תקלה, תופס חבר קצת יותר מנוסה או לפחות אחד שמוכן לעזור, יושב איתו על הפתרון ואם רוצים לחלוק עם החבר'ה אז מעלים שרשור/כתבה עם תמונות והסברים. כנ"ל למי שרוצה לשפר.

ראה את הכתבות השונות שנאספו במהלך השנים - נעילות, החלפת בית סרן ומיסב, סרן קדמי, סטרטר, קרבורטור, SPOA ומה עוד.

איציק, עם כל הכבוד ויש הרבה כבוד, תחסוך את העקיצות שלך לפורומים אחרים.

שלמי
19-11-09, 14:17
אמיר, אל תשלח לנו את איציק לפורומים אחרים.
צריכים אותו כאן, על דובשו ועל עוקצו.

noach
19-11-09, 15:20
אתה בעצם מבקש מבעל מקצוע שילמד אותך איך לפתור תקלות שהוא אמור לקבל עליהן את לחמו אחרי שהוא למד מקצועית,פתח עסק וכו וכו... לא יודע עד כמה אתה ריאלי.

אני לא מבין עניין ברמה של מכונאי ובטח שלא אקח על עצמי לימוד של קבוצה.

איתי כבר מצא עבודה :)

את הלימוד של קומבינה עדיף להשאיר לאלה שרוצים את הסדנא למתקדמים כדי להבין מהותו של כל מעשה......

כל אלה זה רק על יישורי קו ותיקונים. על שיפורים אין בכלל מה לדבר, זו תורה בפני עצמה שמלאה בחילוקי דעות ונפרסת על עשרות אלפי דפי פורום בארץ ובעולם.

רוח הפורום היא היא הפתרון - מי שיש לו תקלה, תופס חבר קצת יותר מנוסה או לפחות אחד שמוכן לעזור, יושב איתו על הפתרון ואם רוצים לחלוק עם החבר'ה אז מעלים שרשור/כתבה עם תמונות והסברים. כנ"ל למי שרוצה לשפר.

ראה את הכתבות השונות שנאספו במהלך השנים - נעילות, החלפת בית סרן ומיסב, סרן קדמי, סטרטר, קרבורטור, SPOA ומה עוד.

איציק, עם כל הכבוד ויש הרבה כבוד, תחסוך את העקיצות שלך לפורומים אחרים.

אמיר היקר

אני מסכים רק אם הנאמר למעלה על כך שזה לא פשוט לארגן סדנא וביטוחים ושאר ירקות.
אבל ממתי הפכת להיות סניגור של בעלי המקצוע.
אני מבטיח לך אפילו אם נלמד את כל מה שהוסבר בהתחלה, תמיד נצטרך אותם.
חלק ממטרת הפורום הזה הוא לשתף את החברים בכל הנושאים על מנת שנוכל לתחזק את
הרכבים ולחלצם עד כמה שאפשר בשטח. (אתה בעצמך נוכחת לדעת עד כמה זה יקר....)

azora
19-11-09, 15:27
נוח, כמוני, אני חושב שישנם פה מספר רב של חברה שיהיו מוכנים לשלם מספיק כסף כדי ללמוד לתחזק ולתקן את האוטו.

אם יש לך זמן לזה, ובא לך לקחת את היוזמה (אלו-הים יודע שלי אין) לארגן משהו כזה, ראה אותי כרשום.

GodsFather
19-11-09, 15:52
אני לא סניגור של אף אחד, אני מסביר לך מה יענו לך פה ומה ענו באותו הקשר בעבר ואם תחשוב לרגע בהגיון במקום "לצעוק" תבין למה זה לא יקרה.

ביטוחית/בירוקרטית, זה בכלל סיפור שספק אם מישהו יכול לקחת על עצמו אבל קטונתי מלהבין בזה. אני יכול רק להמליץ לך לנסות להריץ חיפוש ולמצוא את השרשורים בנושא הזה מהעבר.

מה שעוד אני יכול להמליץ לך זה לנסות ולפנות לבי"ס ללימודי מכונאות ולנסות לסגור איתם הדרכה/סדנא/קורס בעלות סבירה ובהתאם לכמות התלמידים תוכל לנהל מו"מ על מחיר ועל תוכן הקורס. גם פה יש לי ספק אם ישתפו פעולה כי החוק אינו מתיר עבודה עצמית על הרכב, אבל אולי יהיו נחמדים אתכם ויסכימו...

azora
19-11-09, 16:25
קפץ לי משהו אחר, מכיוון שיש משהו במה שאמיר אומר, אבל עדיין בא לי ללמוד.

מה לגבי לגבש קבוצה שתיפגש פעם בשבוע ותנסה לטפל ביחד ברכבים, אפשר למצוא מספר מתכונות ושיטות ליישם זאת. לא צריכים מכונאים דגולים או חברה עם הסמכה פורמלית, מספיק כמה עם מעט נסיון ואומץ ללכת בדרכים חדשות :p. (אה, ומישהו שירים את הכפפה ויארגן...)

GodsFather
19-11-09, 16:28
סחטיין על הרעיון.

קחו בחשבון - לפחות אחד עם כלים מתאימים, לפחות ספר רכב אחד והכי חשוב מקום עבודה שלא יפריעו לכם באמצע.

כמובן שצריך רכב מקולקל כי בינינו מי יפתח מכלולים תקינים סתם בשביל הכיף ? :lol:

azora
19-11-09, 16:32
סחטיין על הרעיון.

קחו בחשבון - לפחות אחד עם כלים מתאימים, לפחות ספר רכב אחד והכי חשוב מקום עבודה שלא יפריעו לכם באמצע.

כמובן שצריך רכב מקולקל כי בינינו מי יפתח מכלולים תקינים סתם בשביל הכיף ? :lol:

כלים מתאימים - מקסימום נקנה.
ספר רכב - עד שנת 95 לא בעיה להשיג, ושל 96- 98, בדיוק דיברתי השבוע עם מישהו פה שיש לו אחד כזה.
מקום עבודה שלא יפריעו... בטח אפשר להתעלק על עומרי :cool:

רכב מקולקל? תכל'ס בעייתי. לא, רגע, כולנו נוסעים על סמוראים :lol:

GodsFather
19-11-09, 16:35
רכב מקולקל? תכל'ס בעייתי. לא, רגע, כולנו נוסעים על סמוראים :lol:

בוא לטיול עבירות עם מורי, כך גם יהיה לך יועץ מקצועי טלפוני שראה בדיוק מה שברת ;)

noach
19-11-09, 18:40
קפץ לי משהו אחר, מכיוון שיש משהו במה שאמיר אומר, אבל עדיין בא לי ללמוד.

מה לגבי לגבש קבוצה שתיפגש פעם בשבוע ותנסה לטפל ביחד ברכבים, אפשר למצוא מספר מתכונות ושיטות ליישם זאת. לא צריכים מכונאים דגולים או חברה עם הסמכה פורמלית, מספיק כמה עם מעט נסיון ואומץ ללכת בדרכים חדשות :p. (אה, ומישהו שירים את הכפפה ויארגן...)

יאללה חברים,

התחלתי לקדם את הנושא ויש לי חבר מכונאי רכב אשר מוכן להרתם למשימה.
בגלל נושא הבטיחות החשוב מהכל, החולט לפי בקשתו אופן ההדרכה הבא:

1. לפני כל נושא לימוד ,ייבחר רכב אשר עליו יודגם התיקון או הנושא (אם יהיו כמה שרוצים, נערוך הגרלה).
2. אותו רכב נבחר חייב להביא איתו את כל חלקי החילוף המתאימים, לפי הנחייה מראש (המכונאי
תמיד ידאג במקביל להביא את אותם חלקים גם במקרה שהבאנו חלק לא מתאים וכיוצ"ב)
3. עבודת התיקון תבוצע אך ורק ע"י המכונאי בליווי הסבר מפורט על הנעשה .
4. ההדרכה קצובה בזמן (תלוי בנושא, אבל משהו כמו שעתיים)
5. ההדרכה תתקיים בערבים (19:00 ואילך או יום שישי 8:00 ואילך)

התשלום יהיה משהו כמו 100 ש"ח להדרכה עם מינימום 10 משתתפים.

עכשיו בטח כולם עושים חישוב של רווח למכונאי, נכון הוא מרוויח יפה.
אבל תחשבו שלכל אחד מאיתנו זה לא נורא, וגם כל אחד יזכה לתיקון תקלה ללא עלות עבודה.
ואוליי יידע חשוב שיום אחד יחסוך לנו אלפי שקלים בחילוץ.

אני חושב שזה בסדר, מי שמעוניין שיישלח לי ה"פ.

shlomic
19-11-09, 18:44
[quote=
ביטוחית/בירוקרטית, זה בכלל סיפור שספק אם מישהו יכול לקחת על עצמו אבל קטונתי מלהבין בזה. אני יכול רק להמליץ לך לנסות להריץ חיפוש ולמצוא את השרשורים בנושא הזה מהעבר.

שמעתי השבוע על מקום בראשון לציון שמשכיר ליפטים ושאר ירקות לעבודה על הרכב וזה כולל ביטוח וכו'

אני ינסה לברר עוד פרטים על זה

אבל במידה וזה נכון הרי לכם פתרון של מקום וכלים

noach
19-11-09, 18:51
[quote=

שמעתי השבוע על מקום בראשון לציון שמשכיר ליפטים ושאר ירקות לעבודה על הרכב וזה כולל ביטוח וכו'

אני ינסה לברר עוד פרטים על זה

אבל במידה וזה נכון הרי לכם פתרון של מקום וכלים

עוד פעם שימו לב לזה שהמכונאי עובד ואנחנו מסתכלים, האחריות היא עלינו בלבד.
לכל המעניינים נא לא לשלוח לי תגובות בה"פ כמו שביקשתי, אלא רק בפורום פה.

noach
19-11-09, 18:52
עוד פעם שימו לב לזה שהמכונאי עובד ואנחנו מסתכלים, האחריות היא עלינו בלבד.
לכל המעניינים נא לא לשלוח לי תגובות בה"פ כמו שביקשתי, אלא רק בפורום פה.

itay
19-11-09, 19:55
חברים, מי שלא מעוניין אז שלא יגיב סתם.

איציק,

כשהמכונאי שלך יגזור בורג לאחד הפציינטים, הוא גם יוציא אותו? ואם נעבור את המסגרת של השעתיים בגלל זה, נשלם יותר? ואם חלילה הוא דופק (אפילו בתום לב....) מכלול מסויים, התיקון יהיה על חשבונו? ואם אחרי הטיפול תיהיה בעיה, יש למי לחזור ?
ורמת התלמידים - יש כאלו שלא יודעים להבדיל בין מחזיר שמן למייסב ויש כאלו שעשו כבר אוברול
(:rolleyes:), מי יגשר על הפערים האלו? קח עצה למכונאי שלך - שלא יכנס לזה.

ת'כלס, לא פרקטי בעליל. מניסיון עבר של התארגנויות דומות בפורום הזה ((ובכלל) זה לא יחזיק.

אין תחליף ללימוד עצמי, פשוט אין. אני יכול שעות להסתכל על מישהו עושה משהו וכשאני אצטרך לעשות את זה אני לא אצליח (ואני לא היחידי). אתה מנסה לקבל את כל הידע (והניסיון) על מגש כשהאחריות על מישהו אחר.

איתי.

noach
19-11-09, 20:54
איציק,

כשהמכונאי שלך יגזור בורג לאחד הפציינטים, הוא גם יוציא אותו? ואם נעבור את המסגרת של השעתיים בגלל זה, נשלם יותר? ואם חלילה הוא דופק (אפילו בתום לב....) מכלול מסויים, התיקון יהיה על חשבונו? ואם אחרי הטיפול תיהיה בעיה, יש למי לחזור ?
ורמת התלמידים - יש כאלו שלא יודעים להבדיל בין מחזיר שמן למייסב ויש כאלו שעשו כבר אוברול
(:rolleyes:), מי יגשר על הפערים האלו? קח עצה למכונאי שלך - שלא יכנס לזה.

ת'כלס, לא פרקטי בעליל. מניסיון עבר של התארגנויות דומות בפורום הזה ((ובכלל) זה לא יחזיק.

אין תחליף ללימוד עצמי, פשוט אין. אני יכול שעות להסתכל על מישהו עושה משהו וכשאני אצטרך לעשות את זה אני לא אצליח (ואני לא היחידי). אתה מנסה לקבל את כל הידע (והניסיון) על מגש כשהאחריות על מישהו אחר.

איתי.

איתי,

כל מה שאמרת נכון, ואין לי תשובות.
אבל בואו ננסה ביחד למצוא פתרון לשאלות ואולי בכל זאת נרוויח פה משהו.

GodsFather
20-11-09, 12:08
אלף שקל בשביל לתקן רכב, לא כולל חלפים, לשעתיים בלבד ואתה לא נוגע בכלום אלא רק מתבונן ועל הדרך הידע בין חברי הקבוצה שונה אז לא כל אחד מקבל את תשומת הלב שלו ?

לך למורי, שב אצלו בזמן שהוא מתקן לך תקלה, זה יהיה יותר זול ואחד על אחד כך שתוכל לשאול שאלות בהתאם לרמה שלך ולקבל הסבר אמיתי, הוא גם יתן לך לעשות חלק מהעבודה אם תרצה ובכך להוזיל עלויות תיקון. ואת זה אני אומר מבלי לתאם מראש עם מורי, אלא פשוט מהכרות עם הבנאדם.

יותר נראה לי ההצעה ששלומיק הציע... אבל שוב אני רק ביקורתי ולא נותן פתרונות...

-->