PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה בסרן קדמי

jobes
21-11-09, 13:46
לאחרונה ובזמן נסיעה אני שומע שריקה ברגע שאני עובר את המאה קמ"ש בערך
בכדי לתחם את הבעיה פירקתי את הדרייב שפט הקדמי , נסעתי השריקה נעלמה ...
תתקנו אותי אם אני טועה , הבעיה אז הקורונה והפיניון , נכון?
אם זה כך אז היחס העברה המקורי זה 3.73 כמה אמורים להיות מספרי השיניים בקורונה ??
והאם אבחון בבעיה היה נכון ????????:?::roll:

יובל48
21-11-09, 17:32
סביר יותר להניח שהבעיה במיסבים שמודיעים על
סוף דרכם.
לא משהו דחוף אבל בזמנך החופשי....

boaz1969
21-11-09, 23:10
תחליף את הטרנספר ל 242J וסע לשלום...פתרת שתי ציפורים במכה...גם את הרעש...וגם הגיפ יסע יותר קל ושקט!!! ישנה אופציה ב 242J לנסוע 4+2 שזה משנה הכל...גם בלאי לסרן הקידמי זה חוסך....הסיפור לא יקר לא יותר מ3000 ש"ח מורכב! יש גם כאלה שסיימו ב 2500...
( אגב כשהסרן כבר מתחיל לשרוק זה אומר שיש מצב שגם את הקורונה והפיניון תצטרך להחליף...כולל כל המייסבים!!! לא זול בכלל!!)
בהצלחה בועז:cool:

jobes
22-11-09, 12:11
אוקי ,
אך מה קשור השריקה והטרנספר

prinz804
22-11-09, 12:30
תחליף את הטרנספר ל 242J וסע לשלום...פתרת שתי ציפורים במכה...גם את הרעש...וגם הגיפ יסע יותר קל ושקט!!! ישנה אופציה ב 242J לנסוע 4+2 שזה משנה הכל...גם בלאי לסרן הקידמי זה חוסך....הסיפור לא יקר לא יותר מ3000 ש"ח מורכב! יש גם כאלה שסיימו ב 2500...
( אגב כשהסרן כבר מתחיל לשרוק זה אומר שיש מצב שגם את הקורונה והפיניון תצטרך להחליף...כולל כל המייסבים!!! לא זול בכלל!!)

גם ב2x4 הסרן עובד ...

Jacob80
22-11-09, 12:53

ממש דיאגנוזה איכותית.
קח קצת יותר אחריות על הדברים שאתה אומר כי מדובר בכמה אלפי שקלים ואני מציע לא לזרוק לאויר עצות שלא בטוח (או יותר נכון - בטוח שלא) שיפתרו את הבעיה. על אחת כמה וכמה שלא שמעת את הרעש ולא ראית את האוטו

השועל
22-11-09, 14:29
השריקה נובעת מכמה סיבות:
1. כיוון קורונה\פיניון.
2. מיסבים שחוקים על הקייס (קורונה).
3. מיסבים שחוקים על הפיניון (סביר להניח שזה יגיע מהאיזור הזה).

פתרונות:
1. דבר ראשון פרק את הדרייבשאפט ותבדוק בק-לאש, סובב את היוק ביד ותבדוק חופש.. חופש גדול מצביע על כיוון פיניון קורונה, אם אתה לא מנוסה יהיה לך קשה לדעת עם קיים חופש גדול או לא.. שאל מישהו מנוסה שיעזור לך.
2. החלפת מיסבים וכיוון דורשים כלים מתאימים, נוסף על כך החלף את המיסבים גם בקייס וגם בפיניון - שלא תעבוד פעמיים אחר כך ותגלה שהחלת את המיסב הלא נכון והרעש ישאר.

* אין צורך להחליף את הטרנספר, זה מוקדם מדי וקצת מיותר בשלב זה. 242 זה בהחלט שדרוג ברכב אבל לא יפתור לך את רעש השריקה. בהזדמנות אחרת..

אם אתה הולך לעשות את זה לבד, תדאג לקרוא את ההוראות בספר "לפני" שאתה מתחיל לפרק. כלים הם 90% מהעבודה וחלקם הם כלים יעודיים, דאג שיהיו אצלך לפני, כמו כן, מיסבים, דסקיות מרווח או שימסים כמו שקוראים להם וכמובן מחזירי שמן (יכול להיות שהם תקינים ויכול להיות שלא, חבל להתקע עם הרכב על 40 ש"ח למחזיר שמן, פשוט תחליף על פי הצורך..).

חפש שרשורים קודמים בעניין זה, הנושא די מדובר פה בפורום.

jobes
23-11-09, 10:36
זהו , אני יודע שהטרנפר לא יפתור לי בעיה ( אך יכול להיות שהוא אחד הגורמים שתרם לבעיה להיווצר) .
אני לא ממש טוב בקטע המכני ועבודה עצמית ולכן נראה לי כי אפנה למוסך , אך המידע שאתם מזרימים בשרשור מאוד יתרום לי בכך שהמכונאי לא יעבוד על . *

-->