PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במצבר (טעינת יתר?)

אביעד פ.
26-11-09, 19:16
ברכב שלי יש מצבר, 60A, טיפה ישן, שטר הקניה שלו מצביע על אמצע 2006,

כשקניתי את הרכב הייתה קורוזיה על קטבי המצבר, ועל התושבת שלו, כמובן שעשיתי ניקיון יסודי.
כמו כן הופיע על מכסה המנוע באזור שמעל המצבר חלודה וחורים בצבע, שהמוכר ייחס למצבר ישן, שהתקלקל. גם זה תוקן.

לאחרונה הבחנתי שוב בקורוזיה מתפתחת על תושבת המצבר, ולאחר מעקב גיליתי שמדי פעם לאחר נסיעה יש טיפות מים (או האם זה חומצה, או גרוע מזה- מים מזוקקים) על המצבר עצמו,
ייחסתי את זה ישירות לטעינת יתר, ולאחר חיפוש פה בפורום גיליתי שהבעיה עלולה להיות אולי שיש יותר מידי מים במצבר.

בכל התאים יש כסנטימטר וחצי ממעל הלוחות טעינה.
נכון לעכשיו לא בדקתי מתח טעינה, אין ברשותי פלוק. אני אעדכן בהמשך.

עד אז בכל אופן,
1. האם כדאי לשאוב כמות קטנה של מים מהמצבר ולהגיע לגובה של הלוחות?
2. אם אני בודק מתח על קטבי המצבר בזמן שהמנוע פועל, האם המתח הנמדד הוא בעצם מתח הטעינה?
3. אם אני בודק מתח על קטבי המצבר בזמן שהמנוע מודמם, אם המתח נמוך מ-12.5 זה מספיק כדי להחליט שאני צריך לקנות מצבר חדש?

חשוב לציין כי לא הוספתי מעולם מים למצבר, אך הבעלים הקודמים אולי הוסיף. כמו כן, אמנם זקן, אבל עד היום המצבר לא הראה תקלות או קשיים כלשהם.

תודה מראש,
אביעד.

eran4x4
26-11-09, 19:37
1. האם כדאי לשאוב כמות קטנה של מים מהמצבר ולהגיע לגובה של הלוחות?

לא - עם עבד עד היום על תיגע, מעבר לזה שמה שתוציא זה חומצה ולא מים שהמצבר צריך אותה!
2. אם אני בודק מתח על קטבי המצבר בזמן שהמנוע פועל, האם המתח הנמדד הוא בעצם מתח הטעינה?

כן

3. אם אני בודק מתח על קטבי המצבר בזמן שהמנוע מודמם, אם המתח נמוך מ-12.5 זה מספיק כדי להחליט שאני צריך לקנות מצבר חדש?

לא - יכולה להיות בעית טעינה, יכולה להיות זליגה...
.
בהצלחה

-->