PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לגראנד ZJ...כמה זה עולה להזמין מחו"ל...?

superb
28-11-09, 00:25
שלום לכולם...

אתחיל מזה שבאמת יש כאן בפורום הרבה מידע וחומר שימושי , כל הכבוד לכולכם.

רכשתי גראנד 97, V8 סטנדרטי...
מבקש להגביה אותו "4 או "4.5 , מתלבט בין מס' קיטים , אבל לא זה העינין ...
רציתי לשאול אם יש לכם מידע מה החישוב לעלות המיסים,הובלה וכו'...???
אם קיט עולה 1500 $ כמה זה יצא כאן אחרי הכל???

ההתלבטות היא אם להזמין מחו"ל ...?
אני מניח שרבים מכם הזמין קיטים מחו"ל ויודע לחשב את כל ה"מסביב" עד שזה אצלנו ביד.

יכול להיות שכבר נשאלתם בעבר [ואולי לא פעם אחת] , זה די חשוב לי ...אני כבר רוצה להיות אחרי ההגבהה ולהנות מהרכב.

תודה מראש...

Saar
28-11-09, 07:22
הי,

את עלות ההובלה אתה מקבל מהספק, בגדול, כככל אצבע,
תכפיל את עלות ההובלה והקיט ב 1.5 ואז תמיר לשקלים.

סער

eysham
28-11-09, 13:58
זה משהו בין פי 1.5 ל- 1.7, מהמחיר שקיבלת מהספק.
תלוי מאיפה אתה מזמין. מהחוף המערבי לעיתים יותר יקר בגלל עלויות הובלה נוספות אבל רוב הספקים יושבים שם.

קח בחשבון (אם אין לך קומבינה כלשהי) שיכול להיות די מתסכל עד שתקבל אישור יבוא לחלקים ממשרד התחבורה. אם בכלל... אני ממליץ לך לא לשלם סנט אחד לפני שמאשרים לך וחותמים על טופס אישור יבוא עצמי לחלקי חילוף.

איל

superb
28-11-09, 17:01
היי ...סער , איל...תודה.

קח בחשבון (אם אין לך קומבינה כלשהי) שיכול להיות די מתסכל עד שתקבל אישור יבוא לחלקים ממשרד התחבורה. אם בכלל... אני ממליץ לך לא לשלם סנט אחד לפני שמאשרים לך וחותמים על טופס אישור יבוא עצמי לחלקי חילוף.

....וואלה !!!? את זה לא ידעתי...אם כך, העינין לא פשוט...!
שווה את כל המאמץ???
מה בכלל הברירות?
אני רואה שכאן בפורום יש הרבה ששיפרו והרכיבו קיטים , אני מניח שהזמינו מחו"ל כי בארץ אין מבחר ל- 4.5" אם בכלל.

תודה.

eysham
28-11-09, 21:22
שמעון, (???)

שווה? בוודאי שכן. אם זה מצליח. ומה שטוב זה שזה לא עולה כלום עד שזה מצליח. חוץ מעצבים ותסכול... אין להשיג על המדף בשום סדנה בארץ בצורה מסודרת הגבהה של 4-4.5" ובטח שאין תחרות במחיר גם אם למישהו יש.

תברר בדיוק מה אתה רוצה להביא, תבקש הצעת מחיר מסודרת וחשבונית פרופורמה.
עד כאן אין בעיה. אני ממליץ להתייעץ כאן עם בעלי ZJ ולקבל החלטה מה ומאיפה להזמין.

עם זה צריך למלא טופס בקשה של משרד התחבורה. נקרא "בקשה לייבוא אישי של חלקי חילוף לרכב" או משהו בסגנון. תשתדל לא להשתמש במונחים פוסלים (היגוי, ברקס, מתלים וכו') כי לא יאשרו לך. תשתמש בהיגיון בריא. לפעמים יאשרו לך חלק וחלק לא. כאן נכנס דיבור יפה, עדיף ללכת למישרד בת"א מאשר לדבר בטלפון... ולבדוק מה אפשר לעשות כדי שיאשרו(אישור מוסך למשל)

אם יש לך מזל תקבל אישור חתום.
הזמן, שלם וחכה בסבלנות...

זה לא כזה מסובך כמו שזה נשמע, אבל צריך לעשות את זה לפי הספר (שלהם...)

איל

jobes
28-11-09, 22:27
שלום superb ,
אני קיבלתי חלקים שהזמנתי מארה"ב לא מזמן , ומהניסיון שלי אני יכול לספר שעל קבלה שהצגתי בסך 1000$ כולל משלוח שילמתי מכס בסך 1900 ש"ח
אני לא יודע איך הם מחשבים את אחוזי המכס .

Jacob80
28-11-09, 22:58
שמעון, (???)

... אין להשיג על המדף בשום סדנה בארץ בצורה מסודרת הגבהה של 4-4.5" ובטח שאין תחרות במחיר גם אם למישהו יש.

יש יבואן של רוביקון אקספרס בישראל והוא מחזיק קיטים ל ZJ היישר מהמדף. ניתן לקנות אצלו קיט 4.5 ולפי מה שהבנתי גם המחירים שלו תחרותיים אז שווה לבדוק.

שם היבואן: המתלם

חנן geep
28-11-09, 23:36
אהלן.
תשאל את יוסי (SOS4U) הוא מומחה בתחום.
בהצלחה

eysham
28-11-09, 23:46
יש יבואן של רוביקון אקספרס בישראל והוא מחזיק קיטים ל ZJ היישר מהמדף. ניתן לקנות אצלו קיט 4.5 ולפי מה שהבנתי גם המחירים שלו תחרותיים אז שווה לבדוק.

שם היבואן: המתלם

אם כך אז באמת כדאי לבדוק.
וגם אם זה טיפה יותר יקר זה חוסך זמן ועצבים... אז כדאי.

אבל מהכירות עם המדינה שלנו...הניחוש שלי שזה לא טיפה יותר יקר אלא הרבה טיפות יותר יקר....

לדוגמא: בולם MX6 אצל יאנוביץ עולה 795 ש"ח + מע"מ. ביבוא אישי, לי עלה חצי (ביד, אחרי טירטורים, משלוחה, מכס וכו') זו רק דוגמא.

מקווה שאני טועה לגבי המתלם, לא בדקתי. מה שכן יש להם שם טוב (=אבא במקרה הצורך) וגם זה שווה כסף.

איל

berezef
29-11-09, 13:27
שלום אני יבאתי קיט רוביקון לפני שנתיים וחצי ואני חושב שזה כאב ראש רציני.
אם היה יבואן בארץ בזמן שקניתי לא הייתי מהסס אפילו שזה יותר יקר.כמו כן יש בלאי למערכות האלה ופניתי למתלם על מנת לקבל שירות ואני רוצה לומר שקיבלתי שירות כזה טוב על משהו שבכלל לא קניתי אצלהם.וגם המחיר ששילמתי היה מאוד סימלי ויחס מצויין אצל בחור בשם שלומי.

בקיצור אני ממליץ על המתלם דרור

superb
04-12-09, 21:00
:mrgreen::cool:זהו ...חברים ,

עוד כשבועיים וקצת ;) ... יגיע הקיט ! בסוף זרמתי עם הרוב והלכתי על "רוביקון" 4.5 " .

מקווה שעשיתי נכון .

בכל אופן , החלטתי על הקיט הזה בעיקר כי יש יבואן בארץ ואחריות. כן, הזמנתי מהמתלם .

ליוסי - sos4u וליורם דרומי שעזרו והיו ממש חברים ! למרות שרק היכרנו עכשיו . ח . ח !!!

תודה רבה לכם ...

עכשיו נשאר להחליף צמיגים + ג'נטים [כרגע יש "16 ורוצה לעבור ל "15 ]ע"מ שנוכל לנעול 31/10.5.

מה עוד עלי להחליף בדחיפות בעקבות השינוי של "4.5 ?

כרגע מתחמם על ARB לסרן האחורי [דנה 44] :rolleyes:

מה עוד....חברים מה עוד צריך כבר לסגור...?

כל עוד אני בשוונג...:D:D:D

תודה רבה !

amit-a
04-12-09, 23:32
תתחדש על הקיט.....מותר לשאול כמה עלה אצל המתלם ???

והאים זה כולל הרכבה ???

sos4u
04-12-09, 23:34

עוד כשבועיים וקצת ;) ... יגיע הקיט ! בסוף זרמתי עם הרוב והלכתי על "רוביקון" 4.5 " .

מקווה שעשיתי נכון .

בכל אופן , החלטתי על הקיט הזה בעיקר כי יש יבואן בארץ ואחריות. כן, הזמנתי מהמתלם .

ליוסי - sos4u וליורם דרומי שעזרו והיו ממש חברים ! למרות שרק היכרנו עכשיו . ח . ח !!!

תודה רבה לכם ...

עכשיו נשאר להחליף צמיגים + ג'נטים [כרגע יש "16 ורוצה לעבור ל "15 ]ע"מ שנוכל לנעול 31/10.5.

מה עוד עלי להחליף בדחיפות בעקבות השינוי של "4.5 ?

כרגע מתחמם על ARB לסרן האחורי [דנה 44] :rolleyes:

מה עוד....חברים מה עוד צריך כבר לסגור...?

כל עוד אני בשוונג...:D:D:D

תודה רבה !

שים לב שאם אתה עם דנה 44 אחורי [מקורי] אז אין לך ARB ... הסרן האחורי הוא אלומיניום ולא קיימת נעילת ARB עבורו.

דבר עם רונן גניסלב, יש לו נעילה לסרן שלך. אחת משתיים. חדשה לחלוטין.

בהצלחה

eysham
05-12-09, 00:38
סחתין
בהצלחה.

איל

Jacob80
06-12-09, 11:00

מקווה שעשיתי נכון .....מה עוד עלי להחליף בדחיפות בעקבות השינוי של "4.5 ?

אתה צריך להחליף את הדרייב שאפט הקדמי לצלב במקום הפעמון שיש לך (בחיבור לסרן) ולדאוג שגם יעשו לך סליפ יוק.

superb
06-12-09, 11:52
אתה צריך להחליף את הדרייב שאפט הקדמי לצלב במקום הפעמון שיש לך (בחיבור לסרן) ולדאוג שגם יעשו לך סליפ יוק.

להחליף דריישפט קידמי...? אוקי !

יש מקום מוממלץ ? ומחיר ?

יש אפשרות כבר להזמין כזה ...? עוד לפני שהקיט יגיע...

אני חייב להיות מוכן כבר.

תודה רבה.

sos4u
06-12-09, 17:46

למה ??

eysham
07-12-09, 20:31
למה ??

יוסי, תיכף תגיד לי שהדרייבשאפט הקדמי שלך הוא מקורי.... :?:

איל

Jacob80
07-12-09, 21:10
למה ??

כי בפעם הראשונה שהוא ינתק מייצבים ויפתח מהלך - הפעמון ישבר.

הפעמון המקורי לא נועד לעבוד בזויות שמתקבלות לאחר ההגבהה ובגלל זה מחליפים לצלב ומוסיפים סליפ-יוק כדי שהדרייב שאפט יוכל להתארך במידת הצורך.
אין מצב שיש לך פעמון בדרייב שאפט עם ההגבהה שלך. אם אתה לא החלפת אותו אז זה שלפניך החליף.

sos4u
07-12-09, 22:09
יוסי, תיכף תגיד לי שהדרייבשאפט הקדמי שלך הוא מקורי.... :?:

איל

קודם כל כן. מקורי אוריגינל של MOPAR
עם שינויים קלים באורך בלבד. סליפ יוק מחויב המציאות,
אבל גם הוא [הסליפ יוק] היה על הגרנד כמו שקניתי אותו, וגם בקודם , וגם אצל פול ..
לא נשבר מעולם טפו טפו ...

טוב, האמת, שאצלי מהלכי המתלה מקדימה לא משהו ...

grand
07-12-09, 22:16
יוסי..
זה לא חוכמה, שלך שנת 94 לא?
עד 95 זה בא מקורי ככה, מ 96 עברו ל CV דריישפט - פעמון קקה.

-->