PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות צמיגים של ירוק (לאחר קריאה של המאמרים וההודעות)

קידוזו
28-11-09, 21:43
מגיע שאפו על ההשקעה של מחלקת המאמרים על ההסבר המפורט.

לעניין: מדובר בספורטאג' 2001 עם הגבהה של 2 אינץ'.
הרכב משמש את האישה לנסיעות קצרצרות כל יום ואותי לדיג (חול זיפזיף בעבירות קשה) אחת לשבוע ופעם ברבעון טיולון שטח.

לרכב צמיגי כביש כבני שנה וחצי במידה תקנית -205 אני לא טועה.
בינתיים חוץ מאירוע בוצי די דרמטי באזור כרם מהר"ל לא הרגשתי שום צורך בהחלפת צמיגים. בים אחרי הורדת לחץ אוויר אין שום בעיה.

הרצוי לפי סדר העדיפויות:
יכולת שטח סלעי ובוצי טובה יותר.
שימור יכולת החול הקיימת.
אחיזת כביש.

שאלות:

1- האם אפשר להגדיל את קוטר ורוחב הצמיג ל 215 בלי להגדיל את הג'אנט, והאם כדאי ?
2- במקרה וישנה אפשרות להגדיל את שניהם לשנות ברישיון רכב באופן חוקי למשהו קצת יותר גדול מ 215- ישנה סיבה לא לעשות את זה ?
4- בגלל שרוב "השטח" שאני פוגש הוא חול ים...האם כדאי להחליף לצמיגי שטח-שטח ?
5- איפה לעזאזל מוצאים צמיגולוג שאפשר להשיג ממנו מידע אמין ואולי גם לקנות צמיגי שטח במחירים נורמליים באזור גדרה ?
6- באמת אפשר למצוא צמיגי שטח באיכות סבירה באזור ה -500 ש"ח או שכותב המאמר הזה :
http://www.jeepolog.com/407.html היה אופטימי ?

קידוזו
29-11-09, 22:14
הקפ
צה

נדב42
30-11-09, 00:44
הי,

לא מכיר את הספורטאז' אישית (נוהג בויטרה - מימדים דומים)

1. סביר להניח שכן, בלי שום בעיה (בדוק את רוחב הג'אנטים, אם 5.5" ומעלה בוודאות אפשר)
2. סביר להניח שלא רלוונטי כי לא תוכל לשנות ברשיון, אבל הסיבות התיאורטיות נגד הן: פגיעה בסחיבה (בויטרה זה בקושי מורגש), צריכת דלק (גם לא הרגשתי, נעול ב- 235), עומס -> בלאי על מכלולי ההנעה השונים
3. שכחו אותי בבית ...
4. לא. דווקא בחול ים עדיף צמיג A/T הידוע בכינויו 50-50
5. הכי קרוב שאני מכיר זה גפני באזור התעשייה ראשון מערב ...
6. כן. אחרי כל הבלאגן הזה חזור למידה המקורית וקח את ה- 8060 של מקסיס. היה לי אותו במידה 205/70R15 על הויטרה הקודמת, ועכשיו במידה 235/75R15 בנוכחית, אחלא צמיג.

בהצלחה,

נדב.

נמרוד
30-11-09, 07:44
1- האם אפשר להגדיל את קוטר ורוחב הצמיג ל 215 בלי להגדיל את הג'אנט, והאם כדאי ?
אפשר. כדאי. היתרונות - יש ב215/75R15 מבחר גדול יותר של צמיגים כולל צמיגי שטח. החסרון - יש צורך בשינוי מידה ברשיון.

2- במקרה וישנה אפשרות להגדיל את שניהם לשנות ברישיון רכב באופן חוקי למשהו קצת יותר גדול מ 215- ישנה סיבה לא לעשות את זה ?
ספוטרטאג'ים נוסעים עם 235/75R15 היטב. על הבעייה עלית כבר - האפשרות לשנות את המידה ברשיון.

4- בגלל שרוב "השטח" שאני פוגש הוא חול ים...האם כדאי להחליף לצמיגי שטח-שטח ?
חול ים זה לא שטח. עובדה שאתה מסתדר בים היטב, כל מה שצריך זה להוריד אוויר.

5- איפה לעזאזל מוצאים צמיגולוג שאפשר להשיג ממנו מידע אמין ואולי גם לקנות צמיגי שטח במחירים נורמליים באזור גדרה ?
מידע אמין אל תחפש אצל פאנצ'רמכערים. מחירים טובים כן - יש כמה וכמה מומלצים בפורום ברחבי הארץ. נסה גם ליצור קשר עם אליאנס (צמיגי קופר) ולקבל מהם מחיר+הפניה למי שבסביבה שלך. אל תצפה לשום דבר ממתקין צמיגים למעט צמיג והתקנה - וגם אז חשוב שלא תיתן להם לסגור לך את הגלגלים במומנט מטורף שאחר כך לא תצליח לפתוח בעצמך עם מפתח גלגלים ידני!

6- באמת אפשר למצוא צמיגי שטח באיכות סבירה באזור ה -500 ש"ח או שכותב המאמר הזה :
http://www.jeepolog.com/407.html היה אופטימי ?
כותב המאמר הינו בחור אופטימי מטבעו... ;) האמירה היתה נכונה בזמן כתיבת המאמר.

קידוזו
04-12-09, 09:01
חן חן ותודה על התשובות

-->