PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת טורבו בGMC JIMMY

bizon
01-12-09, 09:22
שלום לכולם רציתי לדעת אם יש אפשרות להתקין טורבו ברכב שלי ואם כן מה עלות של דבר כזה
לפי מה שהבנתי הטורבו יכול לעשות פלאים בנסיעה ותורם הרבה כוח זמין השאלה אם הכח הזה מיתבטא במהירות נמוכה (שטח) עליות בוץ וכו וכו
בתודה מראש לכל העונים

מור

tzagi
01-12-09, 10:14
אני מניח שיש לך פח זבל בגודל 6.2 ליטר
בעקרון התשובה היא כן,
מעשית הקיט יעלה לך כמו עוד 2-3 בליזרים.

קרא בין השורות.

נמרוד
01-12-09, 10:19
סביר יותר להניח שמדובר על ג'ימי קטן עם מנוע 4.3 ליטר V6, זה מה שנפוץ בארץ ג'ו. התשובה לא משתנה - אפשרי בתיאוריה, לא מעשי ובטח שלא כלכלי בפועל. וזה כל מה שחסר לך במכונית הזאת, כוח? כל השאר בסדר? :D

nafnaf3
01-12-09, 11:16
סביר יותר להניח שמדובר על ג'ימי קטן עם מנוע 4.3 ליטר V6, זה מה שנפוץ בארץ ג'ו. התשובה לא משתנה - אפשרי בתיאוריה, לא מעשי ובטח שלא כלכלי בפועל. וזה כל מה שחסר לך במכונית הזאת, כוח? כל השאר בסדר? :D
אפשרי מעשי ולא כל כך יקר קישור מצורף
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=gmc+jimmy+turbo+kit&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_odkw=turbo+kit&_osacat=0

six 4 life
01-12-09, 12:19
סופרצ'רג'ר.

bizon
01-12-09, 13:29
א. למה לדבר לא יפה על האישה ???
ב. כל השאר באמת בסדר
ג.מדובר על שנת 96 4300
ד. תמיד טוב עוד כוח אגב אף אחד עדיין לא ענה לי על השאלה האם זה עובד גם במהירות נמוכה????

:)

מור

נימי
01-12-09, 14:54
במקרה של טורבו וסופרצארג'ר מדובר בסל"ד של המנוע

בעיקרון
ככול שהטורבו יהיה קטן יותר הוא יתחיל לעבוד בסל"ד נמוך יותר ויהיה פחות יעיל בסל"ד גבוה
טורבו גדול יותר להיפך
סופרצארג'ר עובד בכל תחום הסל"ד אבל גם "לוקח" כוח מהמנוע בעוד שהטורבו מישתמש בגזי פליטה

למנוע שרוצה גם תוספת כוח בסל"ד נמוך עדיף סופרצארג'ר

רפאל
01-12-09, 15:11
קצת סדר בבלאגן :)

טורבו.
שתי מניפות שיושבות בתוך בית. מניפה אחת מונעת ע"י גזי הפליטה שעוברים דרכה ומסובבת (דרך ציר) את המניפה השניה אשר דוחסת אוויר אל סעפת היניקה.
טורבו מתחיל לעבוד בסל"ד מסויים, תלוי בסוג הרכב והמנוע ובנוי עד עבודה בלחץ מסויים, תלוי בשסתום פורק הלחץ.
טורבו אינו "גונב" כח מהמנוע.

סופרצ'ארג'ר.
מניפה אשר דוחסת אוויר לסעפת היניקה. מניפה זו מונעת ע"י רצועה שמחוברת לפולי המנוע.
מניפה זו עובדת בכל תחומי הסל"ד של המנוע.
סופרצ'ארג'ר "גונב" כח מהמנוע.

הבדלי התקנה.

טורבו.
בדר"כ יושב על צינור הפליטה (בחיבור עם סעפת הפליטה) ואינו נראה חיצונית ברכב.

סופרצ'ארג'ר.
מחייב הגבהת מכסה המנוע או חיתוך שלו מכיוון שהמוצר יושב על סעפת היניקה ומגביהה את כל השטח העליון של המנוע.

אופן פעולה.

שני האלמנטים הללו עובדים על עקרון פעולה של דחיסת האוויר לתוך המנוע ובכך לשפר את הנצילות הנפחית של המנוע וע"י כך "להגביר" את כח המנוע.

הסבר על רגל אחת.

רפי

bizon
01-12-09, 15:21
מודה לכם על הסדר בבלגן אולי מה שחסר בכלל זה גיר אחר מה שאומר שעדיף שלא
מרגיש כאילו אין מספיק כוח ממצב עמידה דוגמה לצאת מבוץ או לטפס על סלע קטן זה דיי מפריע יש פיתרון יצירתי למישהו ????

רפאל
01-12-09, 15:27
לפני שאתה רץ לבצע צעדים דרסטיים....

את הבסיס בדקת ??

אולי המנוע כבר עשה את שלו והוא עייף ?
כמה הרכב נסע? איך הוא טופל?
אולי ת"ה מחליקה?

קצת קשה לפתור בעיות מעל הפורום !
כנס למרכז שרות שיבדוק את הרכב !

מה שאתה מתאר יותר קרוב להצעות שלי מאשר לפתרונות שאתה מציע :):)

רפי

six 4 life
01-12-09, 19:00
טורבו דווקא כן "גונב" מהמנוע כמו סופר, רק מהדלת האחורית.
הטורבו הוא בעצם מעצור לצנרת הפליטה, והלחץ מהצילינדרים אל הטורבו הוא מה שמסובב אותו.
אותו לחץ בדיוק, הוא מה שמאט את הפליטה בהתחלת העבודה שלו והאטה בפליטה- סירוס מסויים.
כך או כך, ה"גניבות" האלו זניחות ביותר מאחר וכשיש גניבה (הן עם הטורבו והן עם הסופר) זה אומר שהוא עובד, וכשהוא עובד- אתה כבר בתוספת של 20-25% כח שהמנוע מקבל.

אישית לג'יפים שעושים גם שטח טכני הייתי הולך על סופרצ'ארג'ר ולא על טורבו. לג'יפים שעיקר ימי חייהם בדיונות... טורבו.

ביזון- הבעיה שאתה מציג היא אחרת, ולפני שאתה מחפש שיפורים למנוע- בדוק לגבי יחסי העברה לרכב שלך. זה הפתרון לבעית התאוצה/ מומנט שאתה מרגיש שחסרים לך.

nk316
01-12-09, 20:13
למוסך אמריקה בחיפה יש ריט טורבו לג'ימי, 04-8491000

bizon
02-12-09, 09:03
אז ככה הרכב עשה 300K הוא נוסע ממש יפה הוא באמת היה קצת מוזנח אבל הרב טופל מבלמים רצועות פילטרים מערכת הצתה וואקום גיר חדש חיישנים בכביש מפחיד לילחוץ יותר מידיי על הדוושה (אני לא עובר את ה100 קמש ) חיסכון משמעותי בדלק הבעיה היא רק ב"זינוק" על מיכשול כלשהו
איך בודקים יחסי העברה????

nk316
02-12-09, 18:04
אז ככה הרכב עשה 300K הוא נוסע ממש יפה הוא באמת היה קצת מוזנח אבל הרב טופל מבלמים רצועות פילטרים מערכת הצתה וואקום גיר חדש חיישנים בכביש מפחיד לילחוץ יותר מידיי על הדוושה (אני לא עובר את ה100 קמש ) חיסכון משמעותי בדלק הבעיה היא רק ב"זינוק" על מיכשול כלשהו
איך בודקים יחסי העברה????

הרכב שלי עשה 350K, אמין, חזק, וחסכוני רק כי הוא על גז.. ,אין סיבה לטורבו אבל אם תרצה צרפתי מס' טל של בחור שמתעסק בטורבו וציפים לאמריקאיות

eliyoval
02-12-09, 21:10
גם בתיאוריה זה לא אפשרי.
מנוע עם מגדש טורבו הוא לא מנוע רגיל ופשוט עובי הדופן של הבלוק גדול יותר,
עובי הדופן של הצילינדרים גדול יותר וכך גם הבוכנות כך שאם תתקין טורבו למנוע שלא יוצר עם מגדש
אחד משלושת הדברים יקרו
1 הבלוק יסדק
2 הצילינדר יסדק
3 יגרם חור נחמד בבוכנות
רוצה לדעת אם אני צודק תנסה להתקין טורבו ותגלה לכולנו

six 4 life
02-12-09, 21:45
יש קיטים שמתוכננים למנועים סטנדרטיים.

יריב קלר ברוך
02-12-09, 22:45
אולי שידרוג למנוע V8:cool:

tzagi
03-12-09, 02:03
גם בתיאוריה זה לא אפשרי.
עובי הדופן של הצילינדרים גדול יותר וכך גם הבוכנות כך שאם תתקין טורבו למנוע שלא יוצר עם מגדש
אחד משלושת הדברים יקרו
1 הבלוק יסדק
2 הצילינדר יסדק
3 יגרם חור נחמד בבוכנות

לא צריך להגזים
אפשר ולא רק תאורטית אלא גם מעשית, השאלה היחידה זה אם ההשקעה שווה את זה,
הנה כמה עובדות השבילך:
אותו מנוע באותה עגלה באה מהמפעל גם עם סופרצירגר ויצר 280 כס, אותו בלוק בדיוק, ההבדלים הפנימיים הם מינוריים. בעיקר הפיסטונים הם FORGED ולא יציקה.

ה4.3 זה 3 רבעים מ350 V8, אלפים מהם הודגשו בעזרת סופרצ'רגרים, ולמעשה, אם אתה לא מפמפם אותו מעל ל6-7 PSI אין כל צורך בשינויים ושיפורים פנימיים בכלל.

לידיעתך, מיצרים קיטים מיועדים להרכבת טורבו על המון רכבים כבר משנות ה60
לא כמו הקיט חרטה שצורף למעלה.

סופת המדבר
03-12-09, 09:01
גם בתיאוריה זה לא אפשרי.
אחד משלושת הדברים יקרו
1 הבלוק יסדק
2 הצילינדר יסדק
3 יגרם חור נחמד בבוכנות
נראה לי שהגזמת קצת..
חבר שלי עם ויטרה 94 1600 עם טורבו כבר יותר משנה
ונותן הרבה בגז בדיונות ובינתיים טפו טפו טפו שום בצל....
אם אתה לא מעלה לגדישה גבוהה הסיכוי לנזק קטן מאד (הוא גודש על 0.5 BAR)
יצא לי לבנות עוד כמה פרוייקטים של טורבויים עם חברים על פגו'
ונכון ששם פעם בשנה-שנתיים הולך מנוע אבל אלו רכבים שגודשים על באר לפחות
והרבה תחרויות

אם נחזור לנושא(גימי)
לדעתי קודם כל יחסי העברה משהו נפוץ ללא תקלות ''פשוט'' להרכבה
פרוייקט קטן שיתן קצת יותר חיים לכלי

bizon
03-12-09, 09:10
טוב אז שאלתי קצת הגיר ניקרא גיר 700 אם זה עוזר במשהו ועדיין אין לי מושג איך אני בודק יחסי העברה

six 4 life
03-12-09, 11:28
איזה שנה האוטו?

bizon
03-12-09, 11:50
96 יש איזשהו חישוב??

bizon
04-12-09, 16:53
יחסי העברה מישהו????? אני חייב לימצוא לזה פיתרון יעיל :)

kobiarava
04-12-09, 17:38
תמיד אפשר להרים גלגל באויר ולספור סיבובים...

קובי

bizon
05-12-09, 10:31
מה אמורים לעשות?? להרים את האוטו ליספור סיבובים של הגלגל עד שמה ???
אם תוכל להסביר לי קצת יותר בברור אני ישמח הידע שלי קצת מצומצם אבל.... לכן אני פה לומד :)

תודה מראש
מור

ערן המסוקס
05-12-09, 22:07
רק כי אני לא מכיר אותך ורוצה לברר שהדברים הנחוצים ברורים לכולנו.

אתה מדבר על חוסר בכח בזינוק, רק בשטח טכני, לא בכביש?

אתה מעביר למצב LOW בתיבת ההעברה בשטח טכני (לא בגיר, אלא בתיבת העברה, ידית קטנה)?

waseem
05-12-09, 23:33
יש לך לוחית כזאת שרשום עליה מפרט מלא לרכב הנ"ל היא נמצאת בתא הנוסעים (איפה שרשום לך מספר תפוקה של הרכב VIN NUMPER ) רשום שמה ratio (יחסי העברה) סביר להניח שתמצא שמה יחסי העברה של 3.07 (זה רק בהנחה אישית שלי שווה לבדוק על הלוחית)
במידה ואם לא מצאת את לוחית המפרט אז קודמי התכוון כשיעץ לך להרים את הרכב בשתספור כמה סיבובים מסתובב הגלגל עם (למשל) 20 סיבובים של הדרייב שאפט ואז לחלק את מספר סיבובי הדרייב שאפט על מספר סיבוב הגלגל (עדיף שתסובב את הדרייב שאפט מספר פעמים עד קבלת מספר סיבובים "שלם" ולא כלול סיבוב חלקי של הגלגל ואז לחלק בכדי לקבל תוצאה יותר מדויקת)

בהצלחה

וסים

bizon
07-12-09, 09:18
אין לי ידית העברה (הלוואי והייתה) יש לי לוח עם 3 לחצנים 2 גבוה 4 גבוה ו4 נמוך גם כשאני משלב ל4 נמוך נידמה שחסר כוח וצריך לילחוץ דיי הרבה על הגז רק ב"זינוק" בכביש הרכב מגיב מצויין :)

מור

zagi
07-12-09, 14:13
בין 4 HI ל- 4 LOW אתה מרגיש הבדל משמעותי ?

אולי הבעיה שלך היא שהרכב כלל לא נכנס ל- LOW ...

bizon
07-12-09, 14:30
כן יש הבדל הוא מיחבר אבל עדיין התגובה איטית וצריך לילחוץ דיי הרבה זה מוזר כל הסיפור הזה כי כוח לא חסר לרכב הזה

bizon
08-12-09, 17:24
חברים אני ממש רוצה למצוא פיתרון לעיניין הזה אין איזשהו "טריק" שיכול להביא לתגובה מהירה ????

בתודה מראש

מור

-->