PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת כננת לעגלה נגררת

gasgas
01-12-09, 17:06
אני רוצה להרכיב כננת על העגלה שלי בכדי למשוך את הבאגי עליה במקרה הצורך.

חשבתי לקנות כננת פשוטה (סינית) של 4000 ליברות, (הבאגי שוקלת כ500 ק"ג)

השאלה שלי היא בנושא החשמל, להיכן ואיך הכי כדאי לחבר את החשמל, לפי נתוני הכננת הצריכת חשמל במקסימום עומס היא 150 אמפר.

הרכב הגורר הוא מפלצת מוצצת ואני הייתי רוצה להסתמך כמה שפחות על צמת החשמל שלו (שלא יקרו איזה אילו נזקים והתיקונים יגרמו לי לקחת משכנתה)

מה דעתכם?

אלעד

ירון גל
01-12-09, 18:29
הכי כדאי זה כננת ידנית ("וינצ" בשפת העם) 500 ק"ג זה לא בעיה מיוחדת לגרור איתה
ויש כאלה עם גיר שבכלל אין בעיה למשוך
במידה ובכל זאת אתה מתעקש "לזרוק" כסף על כננת חשמלית.
יש דבר שניקראה "כננת פריקה / תלויה"
לרכב מבצעים נקודות עגינה מלפנים ומאחור (בד"כ וו גרירה מתפרק), ומושכים כבל מתח ראשי (כמו לסטרטר) ישירות מהמצבר לפנים ולאחור. ואז מחברים אותה לאן שצריך במידת הצורך ללא שינוי מבנה וללא תוספת סרח מלפנים ואפשרות לחילוץ לאחור.
והסיבה שכתבי את זה ללכת לשני מקומות
או לבצע לגיפ את הכננת הנ"ל ובתוספת קטנה של כסף לקבל משהו שהוא יהיה גם שימושי לעוד שימושים
או על אותו עיקרון למשוך כבל מתח ראשי אחורה עם שקע תקע ולחבר גם לעגלה

ובכל מיקרה
א. הכבלים בצמות הרכב שלא לסטרר אינם מספיקים להפעיל כננת ויש להעביר כבל עבה ישירות מהמצבר.
ב. לפי דעתי אין רכב סידרטי שמייצר 150 אמפר דיזלים לפי דעתי מגיעים עד 100 ובנזינים עד 70

בהצלחה

זאביק
03-12-09, 01:32
השאלה שלי היא בנושא החשמל, להיכן ואיך הכי כדאי לחבר את החשמל, לפי נתוני הכננת הצריכת חשמל במקסימום עומס היא 150 אמפר.

הרכב הגורר הוא מפלצת מוצצת ואני הייתי רוצה להסתמך כמה שפחות על צמת החשמל שלו

אתה צודק.
תייצר כבל ייעודי מהמצבר לכננת, עם מחבר שמאפשר ניתוק מהרכב.
חבר כבל עבה (מותאם ל-150 אמפר) ישירות למצבר, שהולך לאורך הרכב עד חלקו האחורי.
חבר כבל עבה לכננת שיספיק להגיע בנוחות לאחורי הרכב.

את שני הכבלים תחבר באמצעות המחבר הזה של וורן
http://www.worktruck-outfitters.com/warn-aux-electric-connector-175-amp-p-2651.html?osCsid=9m6pn7heio8raggr6463kum ki7

shachar
03-12-09, 06:52
אתה יכול להתקין מצבר רזרווי על העגלה ואז הכבל שתעביר מהמפלצת יכול להיות הרבה יותר דק וישמש לטעינה בלבד, כמובן שבזמן שימוש בכננת תנתק אותו מהרכב

Gilad
03-12-09, 08:28
שקע אנדרסון על הרכב עם כבל מאריך יפתור את הבעיה.
כמובן שהאנדרסון צריךלהיות מחובר בכבל בריא (30/50 מ"מ למצבר) והמצבר והאלטרנטור צריכים להיות במצב טוב אחרת תמצא את עצמך עם שני כלי רכב שצריכים גרר...

-->