PDA

צפייה בגרסה מלאה : חקירת תאונה- SIDEWINDER

Porsche_Dude
03-12-09, 20:28
שלום לכולם.

שוטטתי ביוטיוב בחיפוש אחר סרטונים של הבאגי הזאת ומצאתי סרטון אחד שבו הבאגי התהפכה.

http://www.youtube.com/watch?v=peFpLKCTQrI

כדי ללמוד מטעויות של אחרים, אני רוצה להבין מה גרם להתהפכות הזאת.
האם בולמים קשיחים יותר היו מונעים התהפכות כזאת?
אני לא מאמין שהבחור הפריז עם הסיבובים, משום שראיתי את הבאגי הזאת לוקחת סיבובים יותר קיצוניים בלי להתהפך בצורה כזאת.

בריאן.

עידו לוריה
03-12-09, 21:04
שלום לכולם.

שוטטתי ביוטיוב בחיפוש אחר סרטונים של הבאגי הזאת ומצאתי סרטון אחד שבו הבאגי התהפכה.

http://www.youtube.com/watch?v=peFpLKCTQrI

כדי ללמוד מטעויות של אחרים, אני רוצה להבין מה גרם להתהפכות הזאת.
האם בולמים קשיחים יותר היו מונעים התהפכות כזאת?
אני לא מאמין שהבחור הפריז עם הסיבובים, משום שראיתי את הבאגי הזאת לוקחת סיבובים יותר קיצוניים בלי להתהפך בצורה כזאת.

בריאן.

בריאן לפי ניסיוני עם כילם בל דפרנציל או עם אחד נעול אז זה פשוט חוסר כוח מנוע או עזיבת גז ,כלים כאלו מסתובבים עם החלקת זנב עם מחוסר כוח או מעזיבת הגלגלים האחורים יוצרים אחיזה בדרך כלל זה מסתים כמו בסרט .
מומלץ קסדה וחגורות בטיחות.
אין קשר מוחלט לבולמים .
עידו

Porsche_Dude
04-12-09, 13:07
אבל שים לב לרכרוכיות שהבולמים מציגים בסרטון.. כל סיבוב מלווה בתנועה די גמלונית והרמה של אחד הגלגלים הקדמיים.

מדוע ברכבים עם דיפ' נעול דבר כזה לא קורה? האם זה מרכז הכובד שלא מכוון טוב?

Porsche_Dude
04-12-09, 13:38
באקט מירוצים, חגורות בטיחות עם מינ' 4 נק', קסדה, כבלים שמחזיקים את הזרועות שלא יעופו בזמן התהפכות, כפפות, צבי צב ומגיני ברכיים הם בכלל לא שאלה מבחינתי ;)

לכל האלה שמתכוונים לקפוץ עלי ולהגיד שאני מגזים, שמעתי מספר פעמים על פגיעות בברכיים, ידיים שנמחצו מתחת לקשתות התהפכות בהתהפכות ודברים בסגנון... אפשר להקדים תרופה למכה.

nati4x4
04-12-09, 14:01
בריאן,
כמו שזה נראה בסרטון, זה במקרה הקלאסי ביותר של התהפכות בשטח, הגלגל האחורי הימני, סביר להניח מחוסר גז, לא פירפר אלא בנה לעצמו תלולית קטנה של עפר שנתנה לו קונטרה וגרמה להתהפכות.
לא בגלל בולמים לא טובים. אך ורק בגלל חוסר גז, אם הגלגל היה מסתובב מהר יותר, הוא היה מעיף את העפר ולא היה בונה את התלולית הזאת.
בקיצור, כמו שאמר לי פעם זקן חכם :" סיבוב הוא מצב מסוכן,לכן נעבור אותו מהר ככל האפשר"....
נתי

עידו לוריה
04-12-09, 14:26
בריאן מאוד קשה עם בכלל לנתח דברים כאלו מסרטון, בגלל מורכבות של מכלול דברים שמשפעים על תגובה של רכב כמו מתלים/מנוע/גיר/מרכז כובד/התנהגות נהג/ועוד.
במקרה זה זה נראה די קלאסי של רכב נעול עם טעות אנוש/חוסר כוח.
אני לא פוסל עבודת מטלים גרועה (ולא בהכרח רכים מדי).
עידו

Porsche_Dude
05-12-09, 20:33
תודה רבה על העזרה חברים, הפקתי לקח או שניים :smile:

-->