PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקה ב Tdi300

שחף110
18-12-09, 13:43
היי,
שבת שעברה החלה להשמע דפיקה מהמנוע (Tdi300 דיפנדר).
עצרתי בצד, לחץ השמן תקין, הטמפ הייתה תקינה והרעש לא החל לאחר מאמץ,
אלא לאחר שיוט במהירות 90 בכביש החוף.
גיליתי שהרעש נשמע ממערכת היניקה ולא מהמנוע עצמו, ניתקתי את בית הפילטר,
לאחר מכן את הטורבו ואז את האינטרקולר עד שהגעתי לפתח של סעפת היניקה.
כשהשארתי את הצינור מהאינטרקולר לסעפת היניקה מנותק וסעפת היניקה פתוחה אז הרעש הוא חזק ביותר ונראה שאלה רעשים של "פולסים" של אוויר. (לפני שניתקתי את הצינור, הנחתי עליו את היד ואכן עם כל דפיקה מרגישים את פולס האוויר).
כאשר חסמתי את פתח היניקה, הרעש נפסק לחלוטין ולהפתעתי המנוע המשיך לעבוד (איך הוא עובד כאשר כניסת האוויר חסומה ??)
התכנון שלי הוא להוריד את סעפת היניקה כדי לראות אם משהו נשבר ומשם יש איזה יניקת אוויר נוספת או משהו בסגנון או שאני לגמרי לא בכיוון וצריך להתחיל להוריד את הראש ?

שחף110
18-12-09, 13:52
מדובר על הצינור העליון (1)

שחף110
19-12-09, 17:44
חזל"ש.
הברגים של הפנסתר התרופפו וגרמו לחוסר כיוון השסתומים.
הידוק הברגים וכיוון השסתומים פתרו את הבעיה.
אגב - ע"פ הספר, יש לכוון שסתומים כל 20 אלף ק"מ. מומלץ באמת לבדוק שהברגים שמהדקים את הפסנתר לא מתרופפים. סה"כ 3 ברגים לפתוח את המכסה שסתומים ולבדוק.

idanw
19-12-09, 20:27
הברגים התרופפו, והפסנתר לא נשבר? כמעט תמיד הוא נישבר, וכדי לראות את זה חייבים לפרק אותו..

שחף110
19-12-09, 20:45
שלילי. לא נשבר. פירקתי אותו והחזרתי למקום.
אני מבין שזה לא חדש שהם מתרופפים הזונות ?

idanw
19-12-09, 22:17
שלילי. לא נשבר. פירקתי אותו והחזרתי למקום.
אני מבין שזה לא חדש שהם מתרופפים הזונות ?
לא רק שזה לא חדש, אלא הסיוט הנפוץ ביותר הוא שאחרי שהם מתרופפים, מישהו מחזק אותם חזק מדי וללא מפתח מומנט, ואז, תוך כדי נסיעה הם יוצאים מהמקום ביחד עם ההברגה שלהם, תוך כדי נסיעה.

שחף110
20-12-09, 05:51
אגב, אני בפעם הקודמת שפתחתי את זה (לפני 80 אלף ק"מ), סגרתי ע"פ הספר (5 ניוטון מטר, ואז 50 מעלות) והם התרופפו. עכשיו שוב עשיתי את זה ע"פ הספר, אבל כנראה שבאמת צריך לבדוק את זה בתדירות יותר גבוהה.

torchak
20-12-09, 13:52
אכלתי את הסרט הזה גם.
לא רק שהפסנתר נשבר, שזה החלק הפשוט, הברגים לא סתם התרופפו אלא הלכו להם ההברגות לבלוק.
הפתרון שאני מכיר (ועשיתי) הוא לקוח רת החורים לגדולים יותר, להבריז אותם, להבריג להם בורג גדול, את הבורג הגדול לקדוח ולהבריז למידה קטנה יותר. ככה אתה יוצר תותב חזק בתוך הבלוק.

נועם.

-->