PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה קורולה עם גיר רובוטי

WildLove
18-12-09, 21:21
אהלן חברים,
ושוב אני עם השאלות הלא כל כך קשורות לפורום מצד אחד, אבל משתוקק לשמוע מהידע הטכני של האנשים פה.
צריך לרכוש רכב שירשם על שם העסק ויהיה רק לכביש עד שיגיע הל"ר,
ה307 ירדה מהרשימה בגלל שהיא לא כל כך סחירה ולא התחברתי לאוטו יותר מדי,
מאזדה 3 הייתה הכוונה הראשית ופתאום קפצה מתמודדת אחרת שכנראה לוקחת, לפני ששמעתי פה דעות: הקורולה עם הגיר הרובוטי. אני יודע שהשוק ההישראלי פשוט דחה את הרכב הזה ואני שואל את עצמי אם אני יכול להרוויח מזה בלקנות רכב עם שנתון גבוהה יותר וקילומטראג' נמוך יותר רק בגלל שאנשים פה לא אוהבים את הגיר הרובוטי - השאלה מה דעתכם על הגיר הזה?
עשיתי על הרכב נסיעה קצרה, ב E הוא באמת קצת מציק בעיקר בתחילת נסיעה, לאחר מכן לא הרגשתי בנסיעת מבחן (כ40 ק"מ) שום דבר שונה פרט להעברת ההילוך שצריכה להיות בתיאום עם הגז אחרת האוטו נזרק לאחור ומחכה עד שהגיר יחליף את ההילוך,
בשליטה ידנית על ההילוכים לא הרגשתי שום דבר מציק פרט להילוך הראשון והתחלת נסיעה שגם הוא השתפר הרבה לקראת הסוף כשלמדתי להשתמש בגז ברגש.
על פניו, הייתי מעדיף לקחת מאזדה 2007 לעומת קורולה 2008 אבל הרכב צפוי לעשות איתי המון ק"מ בשנה, יהיה לפחות פעם בחודש (אם לא יותר) את הסיבוב של אילת - פתח תקווה - נצרת עילית, וזה בלי לכלול נסיעות במרכז שכנראה יהיו גם לא מעט,
ממה שאני שמעתי הרובוטי עושה ביצפר למאזדה מבחינת דלק, בערך 1:16.5-17 בנסיעה בין עירונית (הנסיעה העיקרית ברכב), השאלה איך הוא מבחינת אמינות? הוצאות\תחזוקה? כל שאר הרכב זה טויוטה אז קצת פחות מפחיד פרט לעניין שלא קיימת בו שרשרת טיימינג - מישהו יכול להסביר איך זה עובד, ואיך זה משפיע על ההוצאות\אמינות בטווח הארוך?
האם באמת ניתן להתרגל לגיר הרובוטי ולהגיע למצב שנוח איתו? אישית זה לא כל כך הפריע לי בנסיעת המבחן, אבל בכל זאת אשמח לשמוע דעות.
תודה מראש ושבת שלום,
אלעד.

איציק - 4X6ZH
18-12-09, 21:48
דגם הגיר הזה ( מצמד יבש אחד ) הוא צחוק מהעבודה .
רק מהנדס \ יצרן רכב . שבטוח בזבל שהוא מפיץ יכול להרשות לעצמו זילזול כזה בנהג .

וזה עוד לפני המגבלות של נהיגה בפקק או זינוק בעליה .

איציק

WildLove
19-12-09, 02:17
אין ספק לרגע שהוא לא בנוי טוב,
השאלה היא... האם ניתן להתרגל אליו וללמוד לנסוע איתו בצורה די חלקה? האם זה כל כך מפריע ביום יום?
המגבלות של נהיגה בפקק או זינוק בעליה - אני מניח שאתה מדבר על מכה שמורגשת בתחילת נסיעה אחרי עמידה? או שיש עוד משהו שפספסתי?

eliyoval
19-12-09, 05:45
השאלה היא... האם ניתן להתרגל אליו וללמוד לנסוע איתו בצורה די חלקה? האם זה כל כך מפריע ביום יום?
המגבלות של נהיגה בפקק או זינוק בעליה - אני מניח שאתה מדבר על מכה שמורגשת בתחילת נסיעה אחרי עמידה? או שיש עוד משהו שפספסתי?

ליפניי זמן מה הורים של אישתי התלבטו בין סקודה אוקטביה לבין טויוטה קורולה
פנינו לדילר בטויוטה היזמנו נסיעת מבחן שאני הוא שבחנתי
לאחר כמה זינוקים בעליה ריח חריף עלה באוויר של קלאץ למי שבנינו מכיר.
כמובן שבסוף נעלנו על סקודה.

אורי41
19-12-09, 06:30
למי שהולך לעבור הרבה קילומטרים אני לא חושב שמחיר הקנייה זה מה שחשוב
כלומר יש אפשרות לרכוש רכב יקר אם ההוצאות בהמשך נמוכות יותר .
קורולה גיר רובוטי = הוצאות אחזקה יקרות למרות צריכת דלק נמוכה .
מה רע בגיר ידני ?
אם אתה נוסע לבד או רק 2 אפשר גם לחפש אלמרה פרפקט 1.8 אומנם יותר ישנה
אבל רכב נהדר עם מינימום הוצאות ותחושת נסיעה טובה .
או לעבור לדיזל .
בהצלחה

אורי

raanan
19-12-09, 08:02

איציק

זה עוד כלום! האתגר הגדול ,
להשחיל האוטו לחנייה צפופה ברוורס .
שיא האתגרים , אותה חנייה רק שזה קורה כשהרוורס בעליה.

בהצלחה
רענן

פלג_
19-12-09, 09:48
ליפניי זמן מה הורים של אישתי התלבטו בין סקודה אוקטביה לבין טויוטה קורולה
פנינו לדילר בטויוטה היזמנו נסיעת מבחן שאני הוא שבחנתי
לאחר כמה זינוקים בעליה ריח חריף עלה באוויר של קלאץ למי שבנינו מכיר.
כמובן שבסוף נעלנו על סקודה.

סקודה אוקטביה....
האוטו הזה מאבד 90 אלף שקל בתוך שלוש שנים, וזה לאחר טיפולים שוטפים במכזי ורק 85 אלף ק"מ.
דיזל.
אם הם קנו אותו חדש, במועד המכירה הם יבינו שהיה עדיף להם לקנות קורולה עם פדלים ולא אוקטביה.
(אני מדבר עם ניסיון כואב ברכב הזה)
לא שאני בעד הטויוטה, יש אותה לאחותי, ואיך שאתה עולה לאוטו הזה אתה מרגיש בדיוק
כמו אחד שהתחיל לא מיזמן ללמוד נהיגה

פלג

azora
19-12-09, 12:56
טוב,
יוצא לי לנהוג תכופות על הדגם הנ"ל בסביבות שנה, סה"כ בהתחלה היה דיי מציק אבל לאחר מספר שבועות מתרגלים (קח בחשבון שכמעט כל אחד שייסע איתך פעם ראשונה יחשוב שאתה נוהג כמו מישהי בטסט). לפני כחודשיים אבא שלי לקח את הרכב ל"שדרוג" בחברה והם סידרו לו משהו בגיר כך שהרכב כבר לא ממש מתדרדר בזינוק בעליה ומתנהג כמעט כמו אוטומטי בתחילת נסיעה.

קח בחשבון את ההערה של רענן. ובנוסף, שנסיעה ברוורס ברכב זה נאחס לא רגיל, בשל שדה הראייה האחורי.

אם ממש בא לך, אתה מוזמן לתאם איתי סיבוב על הרכב. רק קח בחשבון שזה יהיה בעוד כשבוע/שבועיים (ממחר מילואים).

zahi madhala
19-12-09, 16:17
אני מכיר את הדגם הזה די טוב .
רכב טוב עם אמינות טובה.
יש צורך כל כמה זמן להיכנס למוסך לכוון מצמד על ידי מחשב דבר אשר משפר את נוחות הנסיעה .
מי שלא מפריע לו לנהוג על גיר רגיל יוכל לשלוט בגיר דרך ההגה דבר אשר מהנה בפני עצמו.

אורינ
19-12-09, 18:47
לא להכניס ראש בריא למיטה חולה ( מניסיון רב כמנהל צי רכב ).

דרור ברלי
19-12-09, 22:32
הגיר הזה זו הדוגמה הקלאסית ל"איך לעשות גיר מחורבן". הגיר הזה לא מתאים לפרופיל הרוכש המיועד של הרכב. מי שרוכש קורולה חדשה בכספו הוא בד"כ לא מבין כלום, לא אוהב לנהוג, בסה"כ מבקש מהאוטו "רק" חמישה דברים:
1. להניע תמיד בנגיעה.
2. לקרר היטב.
3. לא להתקלקל.
4. לשמור ערך.
5. להימכר מהר.

בסה"כ - זה מה שמכונית חדשה, כל מכונית חדשה, צריכה לעשות. זה גם מה שכל טויוטה מתוכננת להיות. ולא פיפס מעבר לזה.

אבל חובב המשפחתומטיות רוצה גם נסיעה עצלה וחלקה, בלי קפיצות. הוא רוצה אוטומטית כי גם אחרי 30 שנות נהיגה הוא עדיין מפחד מפקקים וזינוקים/חניות בעלייה עושים לו חררה. ויודעים מה? הוא צודק!

הגיר הרובוטי בקורולה פשוט לא נעים. למרות שבנסיעות ארוכות זה פחות מפריע, ולמרות שאפשר להתרגל (אני התרגלתי אחרי חצי שעה. לדעתי לא כל כך נורא) ולמרות שבהחלפות הילוך ידניות אין שום בעיה... אבל הסכמנו שיתהפך העולם, והקורולאי הממוצע בכלל לא רוצה להחליף הילוכים בעצמו, ואם מנופי החלפת ההילוכים לא היו מסתובבים עם ההגה, הוא בטח היה משתמש בהם כמתלה למפתחות או לרצועה של כלב או למטריה...

את הקורולה לא קונים בגלל ביצועים, אבל טוב לדעת שיש לה מנוע חזק מהממוצע עם ביצועים טובים בקו ישר, אבל מה זה עוזר שהמנוע כל כך טוב אם המכונית שמסביבו מכבה את החשק? גם בטיחות היא לא הצד החזק באקזמפלרים שלפני 2009 כי יש בהם רק 4 כריות אוויר ואין בהם בקרת יציבות. ככה היבואן הביא אותה, למרות שבאירופה היא נמכרה עם 7 כריות ועם בקרת יציבות כציוד תקני.
אז אם הוא לא נעים לנהיגה ולא הכי בטיחותי שאפשר, למה בדיוק לבחור באוטו מדכא כזה? רק כי כתוב עליו "טויוטה"? עבור הרבה אנשים התשובה היא כן.

ואם ירדתם לסוף דעתי, הבעיה הכי גדולה של הדגם הזה היא המכונית עצמה. ואחר כך הגיר שלה. אבל מכיוון שמדובר בנסיעות בינעירוניות ארוכות מאד, עדיין יש לה קלף חזק בדמות צריכת דלק יחסית נמוכה מאוד (כי זה בעצם גיר ידני, רק ללא דוושת מצמד). לא הייתי מזלזל בזה.

אני יודע שהאמינות של טויוטה זה כבר לא מה שהיה פעם, אבל על בעיות אמינות של הדגם הזה אני לא שמעתי. אולי מישהו יחדש לי.

שלמי
20-12-09, 17:32
דגם הגיר הזה ( מצמד יבש אחד ) הוא צחוק מהעבודה .
רק מהנדס \ יצרן רכב . שבטוח בזבל שהוא מפיץ יכול להרשות לעצמו זילזול כזה בנהג .

איציק

כל מילה בסלע.
פעם ביפן אנשים כמו המהנדס (?) שתכנן את הגיר הזה היו מבצעים חרקירי, כנראה גם אצלהם הלכה הבושה, אם ממשיכים לייצר את הזבל הזה (וזו מחמאה).
אנחנו תקועים עם הרכב הזה כבר שנה (רכב של אישתי מהעבודה, בליסינג).
רכב מזעזע, גיר בלתי אפשרי, בעליות קשות הוא פשוט מפסיק לעבוד, ונתקע (קרה לאשתי כמה פעמים), או במקרה הטוב מאבד כח ומגיע למהירות אפסית (והגיר "תקין").
במצב "ידני" הגיר לא מסוגל לבלום את המנוע אפילו בקצת, אתה מוריד הילוך, האוטו מעלה טורים, זה כל האפקט.
אני לא מצליח להתרגל לזוועה הזאת (והאמת גם לא מנסה יותר מדי).
זו הקורולה השלישית אצלנו, והיא הוזמנה בלי לבדוק, על בסיס ניסיון קודם טוב, איזו טעות :sad:
חוץ מזה הרכב בלתי נסבל ברמת ההתראות שהוא נותן, זה רכב שחושב שהוא יותר חכם ממך, ולא מפסיק לצפצף ולהטריף את השכל.
התועלת היחידה שהוא מביא זה לחסום את הג'יפ בלילה.
לא הייתי נוגע באוטו הזה גם עם מקל שני מטר.

nir.samo
20-12-09, 19:13
שאלה למומחים איציק הגורו הטכני, דרור הבוחן הלא משוחד וכל מי שיודע - אולי אתם יודעים איך הגיר הרובוטי של ההונדה סיוויק יחסית לטויוטה מבחינת התכנון ותחזוקה?
אני שואל כי יש לאשתי כזאת כבר שנתיים ואנחנו מאוד מרוצים, במידה והגירים דומים הרי ששביעות רצון או אכזבה במקרה כזה יכולים להיות מאוד סובייקטיבים.

ינון
20-12-09, 20:06
חבר שלי קיבל מהעבודה קורולה רובוטית כסופה כמובן.
לדבריו אמינות כמו שטויוטה יודעת איכות נסיעה על הפנים.
אגב אני נהגתי על וולוו B12 בעלת גיר אוטומטי וזה די מעיק בתנאים אורבניים ובפקקים (וולוו B12 אוטובוס) ואם עומד לפניכם אחד כזה כדי שתשמרו מרחק אם הנהג אינו מודע למגבלות זינוק בעליה אתם עשויים לראות אותו מדרדר לאחור ראו הוזהרתם.

מידבר
20-12-09, 20:39
אני עם אוטו כזה כבר שנתיים. עד עכשיו כ 107K.

האחריות של היצרן היא ל3 שנים או 100K, המוקדם מבינהם.

רצה הגורל ובטיפול 105K הערתי על "מעבר לא חלק בין שני לשלישי ,בבוקר לפני שהגיר מתחמם". המוסך קבע-"הלך מחשב גיר". הנזק-כ 5000 ש'ח. מסתבר שהיצרן יודע למה ועד כמה הוא נותן אחריות. אל דאגה, אני לא משלם :p

צריך לאזן: אם ננטרל את הסיפור הנ'ל, אני בסך הכל ממש נהנה מהרכב בנתיים. חזק ומרווח. בוודאי בהשוואה למתחרות בקטגוריה.

שלמי-הגיר לא מתפקד בעליות קשות ? לא בולם ? על מה אתה מדבר ? אני גר בי'ם וחווה עליות קשות כמעט מידי יום. האוטו טורף אותן תוך הפטרת חיוך מזלזל...

מה פתאום להשוות לאוקטביה ? ההשוואה צריכה להיות למאזדה 3 ,להונדה סיוויק ,לסובארו B3 ולרנו מגאן.

השוק הישראלי דחה דגם זה ? אז למה היצרן עומד לחדש היבוא ? אולי מתכוונים להביא דגם כפול מצמד ?

דרור ברלי
20-12-09, 21:00
רק עכשיו, אחרי שצברה שם רע, סוף סוף מביאים את הקורולה עם בקרת יציבות ועם שלושה סוגי תיבות הילוכים:

- הרובוטית המוכרת (עדיין הכי חסכונית וביצועיסטית, אפילו יותר מהידנית)
- ידנית-רגילה, 5 הילוכים עם דוושת קלאץ'. (לא להתלהב, זו ממש לא מכונית לנהג... הדגם הזה מיועד למורי נהיגה...)
- אוטומטית-הידראולית מקובלת עם 4 הילוכים. (וזה יהיה כמובן הדגם הפופולרי ביותר)

זאב זאב
22-12-09, 00:15
שלום לכולם,
הרשו לי לנפץ כמה מיתוסים לגבי הקורולה החדשה שגובו כאן ע"י כמה מהכותבים.
ברשותי קורולה 2008 מזה שנה ומשהו, ליסינג מן הסתם, עם 60K ק"מ.
הרכב אמנם אינו ספורטיבי מבחינת שלדה, אבל יחסית לעדת רכבי הליסינג 1600 המצויים:
ראשית, המנוע הוא החזק בקטגוריה (124 כ"ס) לצד הקוריאניות i30 וסיד, וגם מרגיש כזה. לי זה עושה את זה. בטח כשמשווים ל"עגלות" יחסית, כגון הפוקוס וכד'.
שנית, אחיזת הכביש סבירה בהחלט, למרות שהמתלים מכויילים רך יחסית, לטובת הספיגה של תחלואי האספלט בארצנו (ואני אישית גם נהנה פה ושם לגעת במעטפת האחיזה ואף לקשקש בזנב, רחמנה לצלן, כמובן רק בלילה, בככרות שבאזור התעשיה השומם וכד').
שלישית, הרכב מרווח מאוד (הכל יחסית לחבריו לקבוצה, כן?), כולל הבגאז', משדר איכות (חוץ מקרקוש קל מלוח השעונים, הבנתי שזה לא רק אצלי) ונעים לשהות בו.
נקודת חובה נרשמת, כפי שאמרו כאן, בסעיף הבטיחות - יש רק 4 כריות א. ואין ESP. אך זה לא פחות מהממוצע בקטגוריה בשנה זו.
ולפואנטה - הגיר הרובוטי: אם ורק אם אתה לא מבלה הרבה בפקקים, זינוקים בעליה הם לא פת לחמך, וגם יש לך נסיון עם ואין לך סלידה יתרה מגיר רגיל - הוא לא נורא, למרות המצמד הבודד וההשהיה בהחלפת ההילוכים. אגב, ההשהיה והטלטלה דומה באורכה ובאופיה להחלפת הילוכים ידנית נמרצת משהו, בגיר רגיל.
לטעמי האישי, וכנראה לרוב חובבי ההגה שאוהבים גם את יתרונות הגיר הידני וגם לשלוט בהעברת ההילוכים בעצמם - הרובוטי אפילו עדיף על פני הגיר האוטומטי הרגיל בתנאי דרך בין ערוניים, ואני מאוד נהנה מהחלפת ההילוכים דרך צמד ה"משוטים" שבהגה, אה-לה-פרארי.
נכון, אם לא אתה הוא המתזמן את ההחלפה אלא הרובוט, כלומר לא בחרת ב"טיפטרוניק", וגם אתה לא מתורגל בהסרת הרגל מהגז בהדרגה לפני החלפת ההילוך (בדיוק כמו שנדרש לפני לחיצה על המצמד הרגיל בגיר רגיל) - אתה ויושבי הרכב "תופתעו" מהבלימה היחסית ברגע שהרובוט יפריד את המצמד, ישלב לשני, ויצמיד בחזרה. זה מטריד רק בהאצה חזקה וכמעט רק בין ראשון לשני.
שוב: הגיר כן מטריד בפקקים, בעיקר בשילוב עם זינוקים בעליה (אני אישית משתמש בהנד-ברקס כאשר אני נצרך לזינוק בעליה, או בחניה צפופה), והאמת צריכה להאמר: הוא לא הבחירה לנהג המורגל לגיר האוטומטי בכדי להגיע מ-א ל-ב ולעקרת הבית המצויה (סליחה על השובנסטיות, אבל גם אשתי אכן לא סובלת את הגיר הזה).
אבל ראבק - הטיוטא הזו מרווחת, חזקה וטובה בכל פרמטר כמעט מהמזדה 3 הישנה למשל, וגם אוכלת 25% פחות דלק. לטעמי זו בחירה מצוינת לנהג שלא מבלה בפקקים, גם אם הוא לא חובב הגה/שליטה, וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את העובדה שהיא זולה במעל 10K ש"ח יחסית למזדה 3 הנ"ל. תמורה למחיר אמרנו?

דרור ברלי
22-12-09, 10:03
שים לב כמה "אך"ים, "אמנם"ים ו"אבל"ים יש בתגובה שלך. האוטו הזה גם לדעתי לא נוראי, אבל בתכל'ס הוא מלא בבאגים מובנים.

שלום לכולם,
הרכב אמנם אינו ספורטיבי מבחינת שלדה

אני מניח שרוב רוכשי המשפחתומטיות, לא מחפשים מכונית ספורט. אבל בישראל יש נטייה כמעט מסורתית לזלזל ב"התנהגות" ולקבוע בידענות ש"אם נוסעים כמו בני אדם, זה לא חשוב". התנהגות כביש טובה אינה לוקסוס. במקרה של הקורולה, ההתנהגות אינה גרועה או מסוכנת חלילה, אבל יש נטיה לזרוק זנב, נטייה מפתיעה אפילו, וכשאין בקרת יציבות, נושא התנהגות הכביש הוא קריטי.

אבל יחסית לעדת רכבי הליסינג 1600 המצויים:
ראשית, המנוע הוא החזק בקטגוריה (124 כ"ס) לצד הקוריאניות i30 וסיד, וגם מרגיש כזה. לי זה עושה את זה. בטח כשמשווים ל"עגלות" יחסית, כגון הפוקוס וכד'.

כאן אתה צודק בהחלט. מנוע הקורולה הו אהכי חזק בקטגוריה. מנועי היקוראניו תחזקים יורת על הנייר, אבל בפועל הן נופלות מהקורולה בתאוצות. מנוע חזק ומגיב זה דבר חשוב. חלק מבטיחות אקטיבית. עוד משהו שהרבה לקוחות בבורותם מוכנים לוותר עליו כי "לא צריך", ולא מבינים את ההכרח הבטיחותי - לסיים עקיפה במהירות למשל.

שנית, אחיזת הכביש סבירה בהחלט, למרות שהמתלים מכויילים רך יחסית, לטובת הספיגה של תחלואי האספלט בארצנו (ואני אישית גם נהנה פה ושם לגעת במעטפת האחיזה ואף לקשקש בזנב, רחמנה לצלן, כמובן רק בלילה, בככרות שבאזור התעשיה השומם וכד').

אנחנו חוזרים להתנהגות המאוד בינונית (וזה מסורתי בטויוטה) של הרכב הזה, לדעתי הפחות טובה מבין כל המשפחתיות החדשות. זה רכב שמשדר שהוא סובל ולחוץ כשקצת לוחצים אותו. המתלים רכים מדי, יש רכינה וגילגול בפניות, הזנב נמרח החוצה, הוא נותן תחושה שאפילו מנוע ה-1.6 כמעט גדול עליו. לי כל נושא ההתנהגות מאוד חשוב, במיוחד אם כל המתחרות מציבות רף גבוה מאוד - מאזדה 3, יונדאי i30 ובמיוחד הפוקוס, שנמצאת איזה 20 ליגות מעל הקורולה בהתנהגות. על מכוניות מבריקות כמו אופל אסטרה למשל, שפשוט לא קיימת בשוק שלנו, אני לא מדבר. זה חבל אבל זה מה יש. מי שרוצה מכונית טובה באמת מבחינה דינמית, איכות גבוהה ותחושה של רכב מקטיגוריה גבוהה יותר - שינסה את האסטרה 1.8 - 140 כ"ס, גיר אוט' הידראולי מקובל, אוטו מדהים אבל בלי שוק - שנסחר בזיל הזול.

שלישית, הרכב מרווח מאוד (הכל יחסית לחבריו לקבוצה, כן?), כולל הבגאז', משדר איכות (חוץ מקרקוש קל מלוח השעונים, הבנתי שזה לא רק אצלי) ונעים לשהות בו.

"נעים לשהות בו". חלונות צרים, הכל שחור, כמו רכב של קברנים. אבל נו שויין.... כל אחד וטעמו.

נקודת חובה נרשמת, כפי שאמרו כאן, בסעיף הבטיחות - יש רק 4 כריות א. ואין ESP. אך זה לא פחות מהממוצע בקטגוריה בשנה זו.

זה כן פחות מהממוצע. המינימום הוא בקרת יציבות תקנית ו-6 כריות. אם אין אפילו את המינימום הזה, זה כבר מספיק כדי לפסול מכונית, לא?

ולפואנטה - הגיר הרובוטי: אם ורק אם אתה לא מבלה הרבה בפקקים, זינוקים בעליה הם לא פת לחמך, וגם יש לך נסיון עם ואין לך סלידה יתרה מגיר רגיל - הוא לא נורא, למרות המצמד הבודד וההשהיה בהחלפת ההילוכים. אגב, ההשהיה והטלטלה דומה באורכה ובאופיה להחלפת הילוכים ידנית נמרצת משהו, בגיר רגיל.
לטעמי האישי, וכנראה לרוב חובבי ההגה שאוהבים גם את יתרונות הגיר הידני וגם לשלוט בהעברת ההילוכים בעצמם - הרובוטי אפילו עדיף על פני הגיר האוטומטי הרגיל בתנאי דרך בין ערוניים, ואני מאוד נהנה מהחלפת ההילוכים דרך צמד ה"משוטים" שבהגה, אה-לה-פרארי.
נכון, אם לא אתה הוא המתזמן את ההחלפה אלא הרובוט, כלומר לא בחרת ב"טיפטרוניק", וגם אתה לא מתורגל בהסרת הרגל מהגז בהדרגה לפני החלפת ההילוך (בדיוק כמו שנדרש לפני לחיצה על המצמד הרגיל בגיר רגיל) - אתה ויושבי הרכב "תופתעו" מהבלימה היחסית ברגע שהרובוט יפריד את המצמד, ישלב לשני, ויצמיד בחזרה. זה מטריד רק בהאצה חזקה וכמעט רק בין ראשון לשני.
שוב: הגיר כן מטריד בפקקים, בעיקר בשילוב עם זינוקים בעליה (אני אישית משתמש בהנד-ברקס כאשר אני נצרך לזינוק בעליה, או בחניה צפופה), והאמת צריכה להאמר: הוא לא הבחירה לנהג המורגל לגיר האוטומטי בכדי להגיע מ-א ל-ב ולעקרת הבית המצויה (סליחה על השובנסטיות, אבל גם אשתי אכן לא סובלת את הגיר הזה).

הגיר מטריד, לא נעים ולא נוח למשתמש הממוצע. דעתי עליו כדעתך - לא ממש נורא. מתרגלים אליו, לומדים אותו, מסתדרים איתו איכשהו. אבל המשתמש הממוצע של משפחתומטית לא רוצה "ללמוד גירים" ולא רוצה למשוך הנדברקס בכל יציאה מחניון תת קרקעי, וגיר ידני הס מלהזכיר מבחינתו. תן לו לשלב D ולשכוח מזה.

אבל ראבק - הטיוטא הזו מרווחת, חזקה וטובה בכל פרמטר כמעט מהמזדה 3 הישנה למשל, וגם אוכלת 25% פחות דלק. לטעמי זו בחירה מצוינת לנהג שלא מבלה בפקקים, גם אם הוא לא חובב הגה/שליטה, וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את העובדה שהיא זולה במעל 10K ש"ח יחסית למזדה 3 הנ"ל. תמורה למחיר אמרנו?

הקורולה נחותה בכל פרמטר ממאזדה 3, למעט ביצועים בקו ישר, נפח בגאז' ומרווח במושב האחורי. המאזדהפשוט מתנהגת למופת ומהנה לנהיגה ("טויוטה מהנה לנהיגה" זה מושג שלא קיים, לפחות לא בישראל) התנהגות, איכות היגוי, בטיחות ותחושה נעימה בתא הנוסעים אלה דברים שמבחינתי כן חשובים.
אם יש לקורולה יתרון אחד מובהק ומוחץ על הקבוצה שלה שחשוב לכל המשתמשים ולא רק לחובב הגה סוטה שכמוני, הוא בצריכת הדלק. מי שנוסע הרבה צריך להתייחס לזה בכובד ראש.

MMR
22-12-09, 18:13
מר זאב זאב, אני מבין שטרחת להירשם במיוחד לאתר ג'יפים ולסנג'ר על הקורולה בשעת לילה מאוחרת. אולי אני טועה, לי בכל אופן זה נראה קצת מחשיד...

ולעניין עצמו- באופן אישי אני חושב שהרכב הזה יפגע קשה במוניטין של היצרן בארץ, בעוד כמה שנים המחיר והסחירות שלה כמשומשת (שהוא בדר"כ מאוד מעניין את רוב רוכשי הרכב הזה) -יצנח עקב עלות תחזוקה גבוהה יחסית כשיתבלו הגיר והקלאץ'.

זאב זאב
23-12-09, 00:11
ראשית, נא לא לחשוד בכשרים - אני לא בעל מניות בטויוטא וגם לא אחד שמסנג'ר על כל רכב עליו אני נוסע. פשוט חבר מהפורום הזה יידע אותי שרצה התכתבות לגבי הקורולה הרובוטית והוא חשב שזה יעניין אותי. אז ראיתי ורציתי להגיב. אז סימפל אז דט.

לגבי התגובה המהוקצעת (ללא ציניות) שלך, דרור:
אני נוהג מדי פעם על המזדה 3 היוצאת (וגם על רנו מגאן, מיצובישי לאנסר היוצאת, ועוד, כך שמעבר לקריאת מבחני הרכב יש לי למה להשוות ממקור ראשון), וכן, במזדה 3 נהנתי יותר מהאחיזה וההיגוי העדיפים משל הקורולה, אבל מכאן ועד לומר: "הקורולה נחותה בכל פרמטר ממאזדה 3, למעט ביצועים בקו ישר, נפח בגאז' ומרווח במושב האחורי...{שכחת גם בגיהוץ המהמורות והמזגן הכושל במזדה, אבל רק בקיץ, רגע, מה נשאר? אה כן:}... המאזדה פשוט מתנהגת למופת ומהנה לנהיגה..." יש מרחק ניכר. כנראה שזה המרחק שישאר בין דעתך לדעתי בנושא.
מה שכן אולי נסכים זה שלא זו ולא זו מושלמת.
זו נחותה מזו בהיגוי ובאחיזת הכביש והשניה בכוח, ובמרווח (ובמזגן, בצריכת הדלק, וספיגת המהמורות).
חלונות צרים יש גם בהרבה מכוניות ספורט, עדיין לך ולי יהיה נעים לשהות בהן (וזה לא שה-3 מרגישה כמו מולטיפלה) ולגבי הבטיחות - עוד 2 כריות האויר הן חשובות אבל ממש לא כמו בקרת היציבות החסרה בשתיהן.
אם המינימום הוא בקרת יציבות תקנית ו-6 כריות, תאלץ לפסול עוד כמה 1600 2008.

הגיר מטריד אבל ניסיתי להסביר שלא יותר מגיר רגיל. כמובן מר ישראלי לא אוהב או יאהב אותו, קודם כל מאחר והוא לצערי כבר מזמן לא מוכן לשמוע על גיר רגיל.

אני בהחלט מעדיף את הקורולה כחבילה, לא לחובב ההגה האולטימטיבי, אבל כאחד שגם מסתכל על הפרקטיקה (שוב: המרווח, הבגאג', הנוחות, השקט היחסי, המזגן, צריכת הדלק, והכוח לגמור העקיפה ומהר).

אם נסכים שכנראה לא נסכים, אני אשמח לשאול את כבודו ואת שאר המלומדים שאלה בתחום בו אני הרבה פחות מבין:
אני עומד לרכוש רכב. האילוצים והשיקולים שלי:
רכב שני, לאשתי לנסיעות קצרות ביישוב ובסביבה, לא מעבר לכך, בתקציב של 60-70 אלף ש"ח.
לאחר הרבה שנים בהן צודדתי באירופאיות בכלל ובצרפתיות בפרט (מכוניות), נכוותי יותר מדי ואני כרגע נעול על יפנית/קוריאנית, בגלל האמינות. נקודה.
הרכב יוחזק אצלנו כנראה מספר שנים (5 ואפילו יותר), כך שבתקציב הנ"ל חשוב לי המצב והק"מ הנמוך יותר מאשר מרווח, ביצועים, כיף בנהיגה, ואפילו בטיחות. הרכב יסע 10K-15K ק"מ בשנה.
מצד שני, ראיתי שבקבוצת המיני המחירים קרובים מדי לאלה של הקומפקטיות, כך שבכל זאת אני שואף ליותר גדול מהמיני. ו-2008 זה השנתון המועדף כנראה.
גם המיני+, כגון האקסנט נראות קרובות מדי למחירי המשפחתית הקומפקטית 1600. אבל דבר אחד משך את תשומת ליבי:
בשנתון 2008 הקיה ריו 1400 וגם (בעיקר) 1600 זולה מאחותה התאומה (?) יונדאי אקסנט ב-10-15K ש"ח (תלוי באיזה מחירון), ולא נראה שנופלת ממנה חוץ מבאבזור הבטיחות, שזה חשוב ביותר אבל ממילא זורק אותי אל מחוץ לתקציב הנ"ל.

? - האם אין כאן קאץ' לגבי הפער במחיר? כלומר האם הריו היא אכן "תאומה" של האקסנט וחולקת עימה את אותם מכלולים ואמינות?

? - איך האמינות של שתי הקוריאניות הנ"ל? כמו היפניות ?

? - האם יש למישהו מידע או השערה מבוססת לגבי רמת הירידה במחיר ב-1.1.10?

תודה מראש. זאב.

דרור ברלי
23-12-09, 00:39
אם מתלים רכרוכיים, התנהגות סמרטוטית שכוללת את כל רפרטואר זוויות הגילגול, מריחות האחוריים ונידנודי החרטום = נוחות? אז כן, הקורולה מכונית נוחה. אפילו מאוד נוחה.
היא באמת נוחה כשנוהגים בה כמו רוב הקורולאידים, כלומר - כמו סבתא מתה. אז היא גם שקטה. בוודאי גם חסכונית במיוחד.

אבל כשמנצלים את הכוח שהמנוע שלה מציע, מגלים שהיא הכל חוץ מאשר שקטה... אבל לזכותה ייאמר שמנועים מחוספסים ורועשים זה לא פאק בלעדי של טויוטה, אלא חלק מהרפרטואר של כל המשפחתיות מהמזרח.

אחרי שביליתי מספיק זמן עם המכונית המאוד בינונית הזו, הבנתי שטויוטה בהחלט יכולים לייצר אוטו טוב, אבל הם פשוט לא רוצים. הם ממעיטים עד כדי כך בערכו של הלקוח הממוצע של מכונית משפחתית, עד שלדעתם המוצר החצי-אפוי הזה כנראה פשוט מספיק. מין פרווה בינוני שכזה. לא חלב ולא בשר, לחלוטין לא גרוע אבל גם רחוק מלהיות טוב. "סתם אוטו", במובן המאוד סתמי של המושג הזה.
ואם פעם היה לטויוטה קלף מאוד חזק בשרוול - סחירות ושמירת ערך יוצאי דופן שנשענו על מוניטין אמינות מוצק ומוצדק, הרי שאמינות הדגם הזה לאורך זמן עדיין טעונה הוכחה. הסחירות לעומת זאת כבר לא טעונה שום הוכחה - אמינה או לא, זו עומדת ככל הנראה להיות הקורולה המשומשת הכי פחות מבוקשת אי פעם, כי הגיר השנוי במחלוקת שלה צבר עבורה שם כל כך רע... ואם זה לא מספיק, כניסת הדגם האוטומטי-קונבנציונלי (המתאים יותר לדרישות הנהג הישראלי) לשוק היד השנייה, בוודאי תפגע עוד יותר בסחירות של הדגם הרובוטי...

לסיום - צריכת דלק טובה זה הסופרלטיב היחידי שמגיע לקורולה הזו בזכות, שגם רלוונטי לצרכים שהועלו בתחילת השרשור.

איציק - 4X6ZH
23-12-09, 08:09
כשנכנס נהג רגיל לרכב הזה . ( והוא לא מצליח לנהוג לסוף הרחוב )
שנהגים מתחילים לחשוב איך הוא נכנס לחניה .
כשאתה מוצא את עצמך נזקק לחילוץ כי הרכב עומד בשיפוע .
כשפתאום מתברר לך שהחניה שלך שטובה לכולללם . אבל היא כבר לא טובה רק לרכב הזה .

ואני כותב כאן רק על חניה ( רכב זה מה שהוא שצריך גם חניה ) .

אז כנראה שזה לא בדיוק רכב רגיל .

איציק

דרור ברלי
23-12-09, 09:55
איציק, לי זה נראה קצת מוגזם... האם הריצפה באמת עקומה?
זה לא הגיר הרובוטי בעל מצמד בודד היחידי בעולם, ואפילו עם הגיר הזוועתי הספציפי הזה אין בעיה לזנק/לחנות בעליה/ירידה...

זה שהנהג הישראלי הממוצע לא מסתדר עם זה?
לפני 20 שנה גם לא הסתדרו עם הגיר האוטומטי הפשוט לגמרי של הלגאסי.

כשנהג/ת ישראלי/ת מתלונן על פעולתן של תיבות הילוכים מסוימות, אני מיד סקפטי. למה? כי קטונתי מלהסביר שוב ושוב למה כמעט חצי מהישראלים בעלי רשיון נהיגה נוהגים איום ונורא עד כדי סיכון חיים ממשי לעצמם ולסביבתם - ואלה עוד הטובים, כי החצי האחר ממש לא יודעים לנהוג בכלל, למרות ותק מצטבר של לא מעט שנים...
אם זה הגיע למצב שמשרד החוץ האמריקני מזהיר את אזרחי ארה"ב המבקרים בישראל מפני "הנהגים הישראלים" הרבה לפני פיגועים וכייסים, ומונה אחת לאחת בדיוק מפחיד את השטויות הקטלניות הנפוצות שאנשים מבצעים כאן על הכבישים - כנראה שיש לנו בעיה. בעיה אמיתית.

מה יש לדעת לתפעל בקורולה הזו לעזאזל? מכונית משפחתית אוטומטית פשוטה לגמרי. מה כבר יש לה? גיר אוטומטי? גז וברקס? הרי אפילו שילוב הילוכים בסיסי חלק מאוחזי ההגה אצלנו לא יודעים לבצע. מתבלבלים בין D ל-R, בין גז לברקס, ונופלים מקומה שלישית של חניון...
המזל הכי גדול שלנו זה שכמעט כל הכבישים שלנו פקוקים לגמרי, כי אם התנועה היתה זורמת בהם במהירות נורמלית, לא היו לנו 400 הרוגים בשנה בתאונות אלא 4,000.

איציק - 4X6ZH
23-12-09, 10:19
לדעתי הטכנית הצנועה ( כבר 50 שנה ) תעשו חשבון בן כמה אני :confused:

רכב שיש לו גיר רובוטי ולרכב יש מצמד דיסק בודד יבש !! הוא רכב שלא יכול לשרוד בעיר פקוקה . ולא יכול לשרוד בעיר שיש עליות ( כמו חיפה בכרמל ) .

זה לא יצרן הרכב היחיד שיצא עם התעלול הזה .
אצל כולם בצורה כזאת או בצורה אחרת יש תקלות \ תלונות \ עליות תחזוקה \ בלי סוף .

גיר רובוטי מצמד יבש יחיד זאת בדיחה עצובה .

איציק

דרור ברלי
23-12-09, 12:32
אז כל היצרנים דפוקים? עושים מהלקוחות צחוק?

ולתחזק גיר רובוטי כפול מצמדים זה יותר זול?

שלא תבין לא נכון - אני בעד פשטות ממש כמוך.
מבחינתי לכל מכונית צריך להיות גיר ידני עם קלאץ' כמו פעם, או אוטומטי טיפש ללא התחכמויות (עבור מ ישבאמת מוגבל פיזית ו/או חסר קואורדינציה ולא מסוגל לתפעל שלוש דוושות).

אבל הישראלים לא רוצים ידני, ובעולם מחפשים דרכים לחסוך בדלק (מה שלא הולך עם גיר אוטומטי מקובל) אז רובוטי זה מה שאנחנו מקבלים - מורכבות טכנית, תחזוקה בעייתית והרבה הוצאות.

איציק - 4X6ZH
23-12-09, 12:55
היצרנים ממש לא דפוקים . דפוקים הם הלקוחות שמוכנים לקנות מוצר כזה .
היצרנים לא תמיד חשוב להם העתיד ( גם אצל היצרן מנהל מזדמן מקבל בונוס על מחזור )

תחזוקת גיר רובוטי כפול מצמידים טבולים בשמן ?!
כנראה שלא תיהיה הרבה תחזוקה .
ולדעתי האישית אחרי שראיתי את הגיר מפורק ואחרי שנסעתי על רכב כזה .
כנראה שזה יהיה גיר העתיד .
הרבה הרבה פחות חלקים מגיר אוטמטי רגיל .
אתה בכלל לא יודע ולא מרגיש .
התנהגות כמו גיר אוטומטי .
כח זמין בכל תחום הסל"ד .
ממש מוצר יפה .

וכרגיל זה גרמני ;-)

איציק

דרור ברלי
23-12-09, 15:16
איך DSG כפול מצמדים מתנהג (למופת) אני יודע.
כמה יעלה לתחזק ולתקן את זה, אני לא רוצה לדעת.

nirs
23-12-09, 21:28
צר לי על ההתפרצות (דרור, איציק) אבל מניסיוני עם מזדה 3, טויוטה קורולה דור קודם, מיצובישי לנסר ויונדאי אלנטרה, הטויוטה הנוכחית (מדגיש: עם גיר אוטומטי) היא הטובה ביותר.
מודה כי מדובר על קופסה שכל מטרתה להעביר אותי מנק' א' ל- ב' במינימום סבל' ואין ספק שטויוטה עושים עבודה "טובה" בהורדת עלות היצור למינימום על חשבון חומרי בידוד / נוחות נהג וכו', אך עדין מדובר על קופסה ראויה מבין מכוניות הליסינג המוצעות היום.
לגבי האמינות, גם המזדה (3 שנים) וגם הטויוטה (דור קודם - 4 שנים) לא נתקעו מעולם (מה שאי אפשר להגיד על המיצובישי והיונדאי).
my2C

זאב זאב
23-12-09, 22:11
לדעתי הדיון הגיע זה לא מכבר למצב סטאטי של התבצרות בעמדות. לא תשכנע אותי (ואת nirs) שהקורולה לא אוטו טוב יחסית למצאי, שנוי במחלוקת בגלל הגיר -זה כן.

האם יורשה לי לזהם את הדיון בשאלה בתחום אפרורי (עוד) יותר, בו אני גם פחות מתמצא ומעודכן:
אני עומד לרכוש רכב שני לאשתי. תחת האילוצים והשיקולים הבאים:
לנסיעות קצרות ביישוב ובסביבה, לא מעבר לכך, בתקציב של 60-70 אלף ש"ח.
לאחר הרבה שנים בהן צודדתי באירופאיות בכלל ובצרפתיות בפרט (מכוניות), נכוותי יותר מדי ואני כרגע נעול על יפנית/קוריאנית, בגלל האמינות. נקודה.
הרכב יוחזק אצלנו כנראה מספר שנים (5 ואפילו יותר), כך שבתקציב הנ"ל חשוב לי המצב והק"מ הנמוך יותר מאשר מרווח, ביצועים, כיף בנהיגה, ואפילו בטיחות. הרכב יסע 10K-15K ק"מ בשנה.
מצד שני, ראיתי שבקבוצת המיני המחירים קרובים מדי לאלה של הקומפקטיות, כך שבכל זאת אני שואף ליותר גדול מהמיני. ו-2008 זה השנתון המועדף כנראה.
גם המיני+, כגון האקסנט נראות קרובות מדי למחירי המשפחתית הקומפקטית 1600.
אבל דבר אחד משך את תשומת ליבי:
בשנתון 2008 הקיה ריו 1400 וגם (בעיקר) 1600 זולה מאחותה התאומה (?) יונדאי אקסנט ב-10-15K ש"ח (תלוי באיזה מחירון), ולא נראה שנופלת ממנה חוץ מבאבזור הבטיחות, שזה חשוב ביותר אבל ממילא זורק אותי אל מחוץ לתקציב הנ"ל גם עם המתחרות.

? - האם אין כאן קאץ' לגבי הפער במחיר? כלומר האם הריו היא אכן "תאומה" של האקסנט וחולקת עימה את אותם מכלולים ואמינות?

? - איך האמינות של שתי הקוריאניות הנ"ל? כמו היפניות ?

? - האם יש למישהו מידע או השערה מבוססת לגבי רמת הירידה במחיר ב-1.1.10?

נא עצת מומחי המערכת. זאב.

איציק - 4X6ZH
24-12-09, 07:56
אבל דבר אחד משך את תשומת ליבי:
בשנתון 2008 הקיה ריו 1400 וגם (בעיקר) 1600 זולה מאחותה התאומה (?) יונדאי אקסנט ב-10-15K ש"ח (תלוי באיזה מחירון), ולא נראה שנופלת ממנה חוץ מבאבזור הבטיחות, שזה חשוב ביותר אבל ממילא זורק אותי אל מחוץ לתקציב הנ"ל גם עם המתחרות.
נא עצת מומחי המערכת. זאב.

איזה איבזור איזה בטיחות :mad: :mad:

חצי חלון \ חישוק מגנזיום .... לזה קוראים איבזור
גלאי מהירות שזה אביזר ב 50 ש"ח התקנה מקומית ?
מכרית אויר בדופן פח שהוא יותר דק מקופסת שימורים אתה מצפה לבטיחות

grand
24-12-09, 09:35
[RIGHT][COLOR=black][FONT=Verdana] אני עומד לרכוש רכב שני לאשתי. תחת האילוצים והשיקולים הבאים:
לנסיעות קצרות ביישוב ובסביבה, לא מעבר לכך, בתקציב של 60-70 אלף ש"ח.
[FONT=Arial]

עדיף לשים בצד 1000-2000 ש"ח לשנה על תיקונים בלתי צפויים ברכב אירופאי מאשר להשקיע 70K בדרעק הקוריאני שאתה שואל עליו.

בתקציב שלך אתה לוקח פוקוס או סיטרואן C4 ממודל 2007.

מנסיון של שנתיים על C4 (ליסינג) הרכב מעולה! נוח, בטוח מהנה ובינתיים 0 תקלות.

דרור ברלי
24-12-09, 12:10
קיה ריו/יונדאי אקסנט..... אלוהים אדירים. ועוד להשוות אותן באותה נשימה לפוקוס או סיטרואן C4?.... מילא לקבל מהעבודה, אבל לשלם עבור זה מכספך? יש גבול לכל תעלול.

לא רוצה אירופאית. או קי. אבל שתי אלה? אתה באמת אוהב את אשתך?
אולי עדיף שבאמת תיקח איזה קורולה.

doronweb
17-09-12, 22:05
בעניין: בעיות בגיר / מצמד טיוטה רובוטית 2008

גם אני לא רציתי לפתוח נושא חדש אז יש לי טויוטה קורולה 2008 גיר רובוטי 145 אלף ק"מ. לפני כחודש, בנסיעה רגילה בעיר נדלקה לי מנורה אדומה בגיר והרכב הפסיק לנסוע. זה קרה לי כמה פעמים באותו יום לפרק זמן קצר של כמה שניות. גיר פשוט היה בניטרל כאשר ידית היתה משולבת על מצב E.
לאחר כיבוי הרכב והמתנה של כמה דקות המצב נפתר והמשכנו בנסיעה, זה קרה מספר פעמים עד שהרכב נתקע ונגרר למוסך, במוסך חובר למחשב ונמצאה תקלה במנוע חשמלי של המצמד, המנוע הוחלף כולל מזלג ומסב לחץ (כל הקיט של התקלה) בזמן התיקון המצמד נראה במצב טוב מאוד , עבר איפוס והתקלה נפתרה ,
לאחר שלושה ימים של נסיעה התקלה חזרה שוב, המתנתי עוד שבוע והרכב נתקע שוב בחג ראש השנה ונגרר למוסך (גיר פשוט היה בנויטרל ולא נכנס להילוך) , עכשיו נתגלתה בעיה ב ABS .
האם יש קשר בין התקלות למשהו יש רעיון כיצד לפתור את התופעה.

doronweb
17-09-12, 22:20
אין להשוות את חווית הנהיגה של הטויוטה הרובוטית לאף רכב הקטגוריה שלו, סע לירושלים או עם המשפחה ותחווה את העצמה של המנוע והעברת ההילוכים המדהימה, לוקח קצת זמן להתרגל לזה אך לאחר שמתרגלים אני לא מחליף לרכב עם גיר אוטומט

motorica.net
17-09-12, 23:10
ה DSG או כל צימוד אותיות אחר שמסמן תיבה רובוטית דואל קלאץ' הם עדיין רחוקים מלהיות מוצר בשל. בעיקר בנושא האמינות.
אחוז התקלות גבוה, והחלקים מאד יקרים בעיקר כשהתיקון מתבסס על החלפת מכלולים גדולים והטמעה בתוכנה.

קניתי לאשה גולף DSG בת שנה וחצי אחרי מספר ימים האוטו נגרר למוסך, הוחלף המכטרוניקס לאחר שהוחלפו צמד המצמדים למשופרים.
אז כן , זה חוסך דלק (7 הילוכים) ועובד סה"כ יפה. אבל זול ? ממש לא.
אם לתיבה לא הייתה אחריות מורחבת של 5 שנים לא הייתי רוכש את הנבלה.

BackDoorMan
18-09-12, 00:16
ב DSG 6 הילוכים הקלאצ'ים רטובים לעומת היבשים ב 7.

איל מ
09-10-12, 18:13
לא מזמן קניתי קורולה רובוטית שנת 2008.
את כל הטיעונים נגד שמעתי ממיני מקטרגים אך מכיוון שלאחי יש כזאת כבר הרבה שנים ידעתי למה אני נכנס.
אז קודם כל, בגלל הרבה חבלי לידה שהיו בהתחלה (בהמון מכוניות החליפו מחשבי/רובוטי גיר באחריות או ביצעו עדכון תוכנה), אכן יצא לרכב שם רע.
בתור אחד שמעוניין לקנות רכב טוב ולהחזיקו להרבה שנים זה עשה לי רק טוב מכיוון שהמחירים שלהן ברצפה (במקרה שלי רכב יד ראשונה מפרטי עם ק"מ נמוך עד כדי גיחוך, בהרבה מתחת למחירון, מכוניות מליסינג נמכרו בכעשיריה פחות ממה ששילמתי).
הריני לבשרכם שמחלות הילדות נפתרו מזמן, הגיר לא "דופק" ההשהיה בהחלפת ההילוכים כמעט ואינה מורגשת גם בלי לשחק עם הגז, והרכב לא מתדרדר בזינוק בעליה).
השיקול העיקרי היה כמובן צריכת הדלק (שעומדת על 16-15 בנסיעה משולבת). הצליחה לשבור אפילו את הפיג'ו 1400 ידנית שהיא החליפה.

מכיוון שהכוונה היא למשוך עם הרכב עוד הרבה שנים, ומפאת הגיר הלא קונבנציונלי, אני בנתיים מטפל במוסך של החברה איתו יש לי נסיון חיובי. המחירים שלהם גבוהים ונראה אם יצליחו לשבור אותי (בנתיים הרכב נראה ומרגיש כמו חדש ולכן לא נעים לי לעבוד עליו לבד, אולי כשיתבלה קצת).

נקודה נוספת אליה יש לשים לב (אם כי מוחלף בשקט בכל הרכבים בלי להכריז על re-call גם הרבה אחרי תום האחריות) הוא משאבת המים שכנראה לא היתה מוצלחת במקור ושודרגה. אגב, הגישה הזו של טויוטה לקחת אחריות היה אחד השיקולים בקניה.

עריכה:
לשוביניסטים ביניכם: הרכב בשימוש של אשתי (אני על דו"ג עד שיחזור הדיפנדר), והריני לבשר לכם שהיא יכולה לעשות להרבה מהגולשים כאן בי"ס בנהיגה גם ברובוטי וגם בידני. לקח לה בדיוק חצי שעה נסיעה להתרגל ונגמר הסיפור (למרות שהיה מצחיק לראות אותה מחפשת את הקלאץ' כל תחילת נסיעה).

אליאור1987
29-12-15, 10:02
היי,
אני מתלבט לגבי קניית הקורולה 2009 GLI גיר רובוטי,
אשמח להקפיץ אותו ולהבין האם יש שינוי תובנות בעקבות הזמן שעבר, לגבי אמינות לטווח ארוך וכול?

איל מ
29-12-15, 10:41
אין שינוי תובנות אצלי. הרכב עדין עם 0 תקלות.
קח בחשבון שאני יודע על כמה אנשים שסביב ה-120 אלף החליפו קלאץ' + מנוע שילוב.
בנוסף, אני מטפל במוסך מרכזי ויש לזה מחיר (הכוונה היא למחיר במובן הכי מילולי שיש). אבל אני מעדיף שמישהו שמכיר היטב את הגיר הזה יטפל בו.

ד ו ר ו ן
29-12-15, 21:15
אין שינוי תובנות אצלי. הרכב עדין עם 0 תקלות.
קח בחשבון שאני יודע על כמה אנשים שסביב ה-120 אלף החליפו קלאץ' + מנוע שילוב.
בנוסף, אני מטפל במוסך מרכזי ויש לזה מחיר (הכוונה היא למחיר במובן הכי מילולי שיש). אבל אני מעדיף שמישהו שמכיר היטב את הגיר הזה יטפל בו.
++
החלפנו קלאצ' ב-220K ק"מ.
לדעתי זה מעיד על משהו- שהרובוט יודע את העבודה..
חוץ מזה, החלפת קוייל (120כ"אX4), משהו צפוי, באזור 200K ק"מ.

וזהו.
טיפולים.

תצרוכת דלק בינעירונית של 1:14-15, משולב 1:13

בכל מקרה שווה שתעשה סיבוב להרגיש את הנסיעה.

-->