PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזרקים לנקות או להחליף

eliyoval
20-12-09, 06:40
גראנד 95 5.2 V8

ניתן לירכוש באיביי סט מזרקים ב-60K במפרט של הספק הוא רושם שהמזרקים
ממוחזרים יענו משופצים ועברו בדיקה קפדנית.
מה עדיף לנקות את הקיימים או להחליפם?
להזכירכם הרכב הוא משנת 95 220000 מייל

kobiarava
20-12-09, 08:45
אהלן אלי

ניתן לבצע ניקוי מרססים בקלות באמצעים ביתיים\חצי ביתיים, ואני מניח שיש לך קצת יותר מזה. אני ניקיתי בעבר מרססים בסופה, שהייתי בטוח שסופם קרב, והשיפור היה מורגש ביותר. מומלץ גם להחליף את הפילטר הפנימי באינג'קטור, דבר שמשפר את הזרימה והספיקה ומחזיר את המצב למקור.
כמו כן, אם יש לך מרססים ספציפיים תקולים, יש אצלי מס' מרססים של ZJ תקינים למכירה בעלות סמלית כולל ניקוי יסודי לפני המסירה.

קובי

eliyoval
20-12-09, 22:56
[QUOTE=kobiarava;282502]אהלן אלי

ניתן לבצע ניקוי מרססים בקלות באמצעים ביתיים\חצי ביתיים, ואני מניח שיש לך קצת יותר מזה. אני ניקיתי בעבר מרססים בסופה, שהייתי בטוח שסופם קרב, והשיפור היה מורגש ביותר. מומלץ גם להחליף את הפילטר הפנימי באינג'קטור, דבר שמשפר את הזרימה והספיקה ומחזיר את המצב למקור.
כמו כןתי סמלית כולל ניקוי יסודי לפני המסירה.

קובי
בעבר ביצעתי ניקוי מזרקים באמצעות אינפוזיה לא ממש עזר
אף פעם לא פירקתי את המזרקים לגורמים והחלפתי את הפילטר של המזרק
אני יודע שהאופציה הזאת קיימת אך מתוך חשש שעצם פעולה זו יכולה לתקוע לי את הג'יפ לתקופה לא קצרה נמנעתי עד כה מפירוק המזרקים.
ברצוני לציין שלאחר נסיעה של 30 ק''מ הג'יפ עובד נהדר ומפסיק לעשן.
אני יודע מעל לכול ספק שהבעיה היא במזרקים.

עצם העובדה שעכשיו אני יודע שאוכל להשיג מזרקים אבצע את העבודה אפרק את המזרקים ואנקה אותם ללא כול חשש.

e

six 4 life
20-12-09, 23:09
החלפת הפילטרים וניקוי פנימי ויסודי של המזרקים היא עבודה פשוטה ותוצאה שוות ערך למזרק חדש.

eliyoval
20-12-09, 23:24
החלפת הפילטרים וניקוי פנימי ויסודי של המזרקים היא עבודה פשוטה ותוצאה שוות ערך למזרק חדש.

האם את הפילטרים מנקים או מחליפים?
אם מחליפים היכן ניתן לרכוש?

six 4 life
20-12-09, 23:31
הפילטרים חד פעמיים (פנימית הם מכלוב פלסטיק) ולא ניתן להוציא אותם בלי לפגוע בהם, לכן מחליפים אותם.
הסיבה שאינפוזיה עוזרת למזרק סתום כמו כוסות רוח למת היא שלכלוך שנתפס בפילטר מזרק, לא יתמוסס לעולם אם לא הצליח להתמוסס בדלק כל זמן שהיה במזרק, גם עם "חומר ניקוי" חזק ככל שיספרו לך.
אם אתה יודע שהמזרקים שלך מלוכלכים, או לחילופין מעוניין "לאפס" את עניין המזרקים ולדעת שכולם נקיים ומשופצים, השיפוץ שלהם הוא דבר מבורך.
קיטים לשיפוץ (שכוללים או רינגים חדשים, פילטרים חדשים, וכל מה שדורש החלפה) אתה יכול להשיג באיביי, או בפרטי אצל tzagi כאן מהפורום.

eliyoval
20-12-09, 23:41
הפילטרים חד פעמיים (פנימית הם מכלוב פלסטיק) ולא ניתן להוציא אותם בלי לפגוע בהם, לכן מחליפים אותם.
הסיבה שאינפוזיה עוזרת למזרק סתום כמו כוסות רוח למת היא שלכלוך שנתפס בפילטר מזרק, לא יתמוסס לעולם אם לא הצליח להתמוסס בדלק כל זמן שהיה במזרק, גם עם "חומר ניקוי" חזק ככל שיספרו לך.
אם אתה יודע שהמזרקים שלך מלוכלכים, או לחילופין מעוניין "לאפס" את עניין המזרקים ולדעת שכולם נקיים ומשופצים, השיפוץ שלהם הוא דבר מבורך.
קיטים לשיפוץ (שכוללים או רינגים חדשים, פילטרים חדשים, וכל מה שדורש החלפה) אתה יכול להשיג באיביי, או בפרטי אצל tzagi כאן מהפורום.

אוליי בכול זאת אני אלך על המשופצים שמוצעים למכירה באיביי
נראה לי שלשפץ או לרכוש משופצים העלויות דיי דומות כך שבשני המקרים איני מפסיד
האם אני טועה?

six 4 life
20-12-09, 23:51
אתה טועה.
בדוק עם tzagi ואז תוכל להשוות כסף מול כסף.

eliyoval
20-12-09, 23:57
אתה טועה.
בדוק עם tzagi ואז תוכל להשוות כסף מול כסף.

תודה לך
אפנה ל-tzagi ע"פ המלצתך ואעדכן.

tzagi
21-12-09, 02:10
יש לי סט בארץ, 120 ש'ח במיוחד בשבילך....
הוא נמצא אצל חבר של חבר שלך לידיעתי.
אם אתה מעוניין שלח לי פרטי.

coas
21-12-09, 14:33
ומה הם המשופצים שנמכרים באיביי? מזרקים שלא יעברו יותר ממה שאתה יכול לעשות לבד ובעלות הרבה יותר נמוכה. בנוסף, אתה יודע מה מצב המזרקים שלך ומה עבר עליהם, שם לא.

קיט השיפוץ שג'ו מוכר טוב יותר מאלה שנמכרים באיביי, בנפרד או על מזרק משופץ.

אם כבר לקנות מזרקים מאיביי אז כדאי לשדרג לדגם חדש יותר, EV6, ולהרוויח מזרקים חדשים ויעילים יותר.

כל התורה כולה בדקה ועשר שניות:

http://www.youtube.com/watch?v=VFJlTfHyrUk

s_n_p
21-12-09, 15:52
יש בפ"ת בחור שמבצעה ניקויי מזרקים על סטנד מיוחד ע"י אולטראסאונד.
התהליך לוקח כמה שעות. בהתחלה הוא מפרק את כל המסילה ושותף אותה. המזרקים ממוקמים באמבטית אולטראסאונד. לאחר מכן הם עוברים לסטנד אשר מדמה את פעולת המנוע ומזריק את נוזל הניקוי בתדירות שונה.
http://www.youtube.com/watch?v=q3DqKYjCnW4

מי שמעוניין בפרטים מוזמן לפנות בה"פ.

six 4 life
21-12-09, 17:40
יש בפ"ת בחור שמבצעה ניקויי מזרקים על סטנד מיוחד ע"י אולטראסאונד.

בסוף הבדיקה הוא אומר אם המזרק בן או בת? אולי תאומים?:shock::twisted:

התהליך לוקח כמה שעות.
זה לוקח בדיוק 5 דקות עם הפסקת טלפון באמצע, אבל אם לא ישביתו לך את האוטו לכמה שעות לא תסכים לשלם 500-600 ש"ח על עבודה.

בהתחלה הוא מפרק את כל המסילה ושותף אותה.
מקצוען אמיתי...:cool:

המזרקים ממוקמים באמבטית אולטראסאונד. לאחר מכן הם עוברים לסטנד אשר מדמה את פעולת המנוע ומזריק את נוזל הניקוי בתדירות שונה.
מה ששונה בין ה"תהליך" שפירטת לבין מה שמתואר בסרטון שCOAS העלה זה שמכשיר נותן את הפולסים למזרקים ולא יד אדם, אבל איזה קטע- הם עושים את אותה עבודה בדיוק.
דבר אחרון- אחרי כל ההצגה שתארת שבעל המקצוע עושה לך, הוא עדין משאיר אותך עם הפילטרים הישנים שלך.
העיקר עושים להם אולטרסאונד..........:lol:

s_n_p
21-12-09, 19:06
בסוף הבדיקה הוא אומר אם המזרק בן או בת? אולי תאומים?:shock::twisted:

לא, אבל שחכתי להגיד שאת הבדיקה הוא מתחיל מחיבור עם מחשב וקריאת התקלות. הוא גם מסביר בכיף על כל פרמטר, אם אתה מגלה עיניין.

זה לוקח בדיוק 5 דקות עם הפסקת טלפון באמצע, אבל אם לא ישביתו לך את האוטו לכמה שעות לא תסכים לשלם 500-600 ש"ח על עבודה.

אני אסכים לשלם גם יותר מ - 500-600 ש"ח על עבודה מקצועית.
ואם 5 דקות היה מספיק, למה לא "לחפף" אותי אחרי חצי שעה ולקבל את הבא בטור ? הגב האנשים נרשמים מראש.

מה ששונה בין ה"תהליך" שפירטת לבין מה שמתואר בסרטון שCOAS העלה זה שמכשיר נותן את הפולסים למזרקים ולא יד אדם, אבל איזה קטע- הם עושים את אותה עבודה בדיוק.

אני מת לראות איך אתה מגיע תדירות של 2000 סל"ד ע"י הכלי שבנוי ממתען טלפון עם מתג (שמתיימר להחליף מכשיר של BOSH )

דבר אחרון- אחרי כל ההצגה שתארת שבעל המקצוע עושה לך, הוא עדין משאיר אותך עם הפילטרים הישנים שלך.
העיקר עושים להם אולטרסאונד..........:lol:

האולטראסאונד מופעל לכמה שעות בתדרים שונים ומפרק את הלכלוך (היתה פעם אצל רופה שיניים?)

ודבר אחרון.
אין לי אחוזים בעסק של הבחור. אני גם לא איש מקצוע. כל מה שכתבתי מבוסס על ההתרשמות שלי מהתנהגות הרכב שלי "לפני ואחרי", כמה כן מה הדברים שקראתי ומהתשובות שקיבלתי מהבן אדם.

גם אם אתה חולק על מה שכתבתי, אני לא רואה סיבה תגובה בכזאת התנסות.

six 4 life
21-12-09, 19:13
זאת ממש לא תגובה אישית אליך אלא בכללי על ההשוואה.
אולי אתה ספציפית ועוד כמה בודדים יסכימו לשלם על עבודה מקצועית סכום של 500-600 שקל גם אם תיקח חצי שעה אבל עובדות בשטח 95% מהישראלים לא יתנהגו ככה ומוסכים התאימו את עצמם ללקוח הישראלי הממוצע. גם אם העבודה תיגמר תוך חצי שעה הרכב שלך יחנה חצי יום בחוץ לפני שתקבל טלפון לבוא לקחת אותו.
מעבר לכך אין לי שום דבר נגדך או נגד הבחור חלילה, זה פשוט בזבוז רציני של כסף בעיני למי שיודע להתעסק עם האוטו קצת מעבר ללהחליף גלגל (בכ"ז ג'יפולוג).

ron1999
21-12-09, 20:40
ניקית לא מזמן את המזרקים של האוטו שלי אצל בחור בפתח תקווה -
משה זר הזרקות.
אין לי שום קשר אליו מלבד העובדה שקראתי המלצות בפורומים אחרים עליו.
הוא בחן את המזרקים שנתתי לו מולי - הראה לי הבדלים בספיקה, והשארתי לו אותם לניקוי.
כשאספתי אותם הוא בחן אותם שוב מולי להראות לי שהם זהים בספיקה.

הניקוי הוא במכונת עם מכשיר שמרעיד נוזל בתדר אולטראסוני.

הכל כולל הכל עלה לי 300 ש"ח - כולל החלפה של פילטרים וגומיות אטימה.

בכזה מחיר נראה לי מיותר לנסות לנקות בבית, ועם כל הכבוד - אני לא מאמין שספריי קרבורטור משתווה לניקוי באמבט אולטראסוני.

six 4 life
21-12-09, 21:06
מחיר מצויין לדעתי.

tallevi
21-12-09, 22:31
ניקוי ושיפוץ זה שני דברים שונים,ניתן לנקות את המזרק ולא משנה התהליך(לטעמי כל השיטות כשרות כל עוד מבצעים את העבודה כהלכה).
כאשר הניקוי לא עוזר יש צורך בהחלפת הדיזות וזה כבר נכנס לקטיגוריה של שיפוץ.
גם לגבי שיטות הבדיקה,אין כל הבדל אם מסמלצים הזרקה ע"י פימפום ידני או ע"י מכשיר(עוד הפעם כל עוד הביצוע כהלכה).לפי דעתי היתרון שבמכשיר הוא שהוא דורש פחות מיומנות ומקצועיות מצד המפעיל.(לחצים קבועים מראש).
מה שיותר חשוב הוא ניתוח נכון של תוצאות הבדיקה,זווית הפיזור של הרסס וצורתו.
my two cents

טל.

kobiarava
22-12-09, 13:30
רוב מרססי הבנזין (להבדיל ממרססי דיזל) אינם ניתנים לשיפוץ מלא שכולל פתיחה והחלפת דיזות או חלקים אחרים. במקרה שנדרש שיפוץ כזה, פשוט זורקים לפח וקונים חדש. עם זאת, נדירים המקרים שבהם יש צורך בשיפוץ של ממש, וברוב המקרים ניקוי נכון ויעיל יפתור את התקלה.

קובי

sos4u
22-12-09, 22:51
ניקית לא מזמן את המזרקים של האוטו שלי אצל בחור בפתח תקווה -
משה זר הזרקות.

אין לי שום קשר אליו מלבד העובדה שקראתי המלצות בפורומים אחרים עליו.

בכזה מחיר נראה לי מיותר לנסות לנקות בבית, ועם כל הכבוד - אני לא מאמין שספריי קרבורטור משתווה לניקוי באמבט אולטראסוני.

"הבחור" באמת תותח.
גם המחיר שווה לכל נפש.
ומי שמעדיף להשקיע את הזמן בטיפול, במקום לקבל פתרון מקצועי ב 300 ש"ח, שיבושם לו.

eysham
23-12-09, 14:34
"הבחור" באמת תותח.
גם המחיר שווה לכל נפש.
ומי שמעדיף להשקיע את הזמן בטיפול, במקום לקבל פתרון מקצועי ב 300 ש"ח, שיבושם לו.

יוסי... אתה יודע שבשביל להשתמש במזרקים צריך מנוע... :p
יש חדש?

איל

sos4u
23-12-09, 20:18
יוסי... אתה יודע שבשביל להשתמש במזרקים צריך מנוע... :p
יש חדש?

איל

אייל,
אתה דורך על פצעים פתוחים בלי בושה ....

אבל!!
אני שמח לבשר שלאחר כשלושה שבועות של חיפושים מאומצים נמצא מועמד מתאים שעבר את הסינון הקפדני [יש שיטענו- "מדי", אישית, אני מעדיף ככה ... ] של יניב.
המנוע, כבר עבר טיפול מקדים, הוחלפה על הדרך משאבת מים, ונכנס למקומו...
קולולולוקולולו ...

מקווה שעד סופהשבוע כבר ייצא לנסיעת מבחן..

דרך אגב,
לפני מספר חודשים בעקבות מזרק שנזל ושנאלצתי לקנות חדש במחיר "זעום" של מאות ש"ח התעצבנתי, ורכשתי סט מזרקים "משופצים" ב EBAY במחיר נמוך מזה.

ההבדל מורגש מהרגע הראשון. המנוע עובד פשוט יותר טוב, עד שדמם לנצח .... [מסיבות אחרות ...]

sos4u
03-01-10, 10:50
בעקבות שאלות שנשאלו בפרטי אני מפרסם כאן את ה"קואורדינטות" של משה זר,
אין לי שום הכרות מיוחדת איתו למעט מספר פעמים שטיפלתי ומספר דומה של אנשים שהפניתי לשם וחזרו מרוצים מאד.

לא מרוויח ולא לוקח אחריות. כל אחד לשיקולו.
מצד שני עד היום טרם שמעתי עליו מילה רעה. וזה כבר הישג ...

בהצלחה לכולם

http://www.musach.co.il/details.asp?id=563

-->