PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת תאורה בתא מטען ג'ימני

אביעד פ.
25-12-09, 13:23
לאחר גישושים באפלה, ובעזרת פנס בתא המטען, הגעתי למסקנה החד משמעית, שצריך להתקין תאורה בתא המטען של הג'ימני שלי.

אז להשיג בית נורה מתאים, זה לא בעיה, השאלה שלי היא מאיפה אני יכול לקחת מתח למנורה באזור תא המטען. ניסיתי לעבור על המידע המתאים בספר הרכב, ולא מצאתי משהו מספק.

לצערי, פרט לפנסים (איתותים ברקסים ודרך), לא נראה כי יש לי מתח בחלק האחורי של הרכב, פרט לדלת. אפשר להתחבר לצמה שעוברת לדלת, יש את הנעילה החשמלית, את הפנס ברקס בדלת, מנוע מגב אחורי ועוד.

השאלה היא, האם מגיעים מתחים למנוע המגב, לדוגמא, גם כאשר המגבים לא מופעלים ע"י הנוסע?

למישהו יש רעיון מאיפה אני יכול להוציא מתח מהאזור האחורי?

כמובן, שתמיד ניתן להעביר כבל דרך כל האוטו מתחת לפלסטיקה, אבל נראה לי מסובך יותר.

ישנה גם האפשרות להעביר כבל חשמל מתחת לחיפוי הגג- ישירות מהמנורת נוסע המרכזית. וככה היא גם נשלטת על ידה- ונדלקת כאשר הדלתות פתוחות.
האם מישהו פירק את החיפוי של הגג בג'ימני בעבר?

דעתכם האדיבה תתקבל בברכה,

אביעד.

im_ri
25-12-09, 13:42
ב-3 ימים האחרונים אני חושב על אותה הסוגייה.
זה התחיל אחרי שראיתי נורות לד מגניבות.
לדעתי אתה יכול לקחת את החשמל מהמתג של הדלת.
הרי שפותחים את הדלת האחורית, נדלק האור הקדמי ברכב.
אני אומר לך את זה בע"פ ולא הסתכלתי עדיין אם פשוט או לא להגיע למתג הזה.
אבל, מכיוון שהדלת האחורית מדליקה את האור ברכב , אתה יכול למשוך משם פלוס, להתחבר פשוט אחרי המתג, ככה שפתיחת הדלת האחורית בלבד תדליק את האור בתא המטען.
מינוס תקח מנקודה קרובה... אפשר מאחד הפנסים או סתם מגוף הרכב.
קח בחשבוןו שחיבור בצורה כזאת יפעל אך ורק שהדלת פתוחה, כלומר אם נוסע במושב האחורי ירצה להפעיל על האור בזמן נסיעה כשהדלת סגורה הוא לא יוכל. אבל.. מי מסיע אנשים בג'ימני מאחורה. זה אוטו לשניים...

אתה רוצה להתקין את המנורה דרך הגג? עד לא יצא לי לפרק את החיפוי של הגג ככה שאני לא יודע כמה זה פשוט (לפרק זה בטח לא מסובך.. השאלה כמה פשוט להרכיב את זה בצורה מושלמת).

meir alony
25-12-09, 14:03
מכיוון שהדלת האחורית מדליקה את האור ברכב , אתה יכול למשוך משם פלוס, להתחבר פשוט אחרי המתג, ככה שפתיחת הדלת האחורית בלבד תדליק את האור בתא המטען.

אז זהו שלא !
המפסק של הדלת נותן מינוס ולא פלוס ותוכל לחבר אותו לצד אחד של המנורה שתתקין ואת הפלוס תיקח ממקום אחר. ככה הנורה תדלוק בכל פעם שתפתח את הדלת.
תבדוק עם טסטר לרכב אם יש פלוס קבוע בצמת החוטים של התאורה האחורית.

בקשר לנורה אני מציע לשים נורות לד כמו זה שבקישור :

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18060

מאיר

im_ri
25-12-09, 14:17
מאיפה אפשר לקחת פלוס קבוע בחלק האחורי של הרכב?

meir alony
25-12-09, 14:21
מאיפה אפשר לקחת פלוס קבוע בחלק האחורי של הרכב?

כמו שכתבתי אתה צריך לחפש בצמת החוטים עם טסטר לרכב.
הטסטר מגיע עם חוט וקרוקודיל קטן אותו מחברים לגוף הרכב (מינוס) ועם הטסטר שיש לו חוד שפיצי אתה תוקע לחוטים ואם הנורה בטסטר נדלקת יש לך פלוס קבוע.

מאיר

im_ri
25-12-09, 14:44
וסתם לידע כללי,
למה בתאורה הרכב הניתוק על המינוס ולא על הפלוס?

meir alony
25-12-09, 15:28
וסתם לידע כללי,

היות וכל הרכב הוא מינוס אז יותר קל ויותר בטוח להעביר רק חוט אחד וגם במקרה של קצר לגוף מכסימום תדלוק הנורה.

אם החוט היה פלוס היה נגרם קצר והייתה אפילו סכנת התלקחות.

שונה הדבר בתאורת הפנסים שם יש מינוס קבוע.

kobiarava
25-12-09, 15:35
וסתם לידע כללי,

כדי למשוך רק גיד אחד למתג. המתג עובד בצורה כזאת, שכשאתה פותח את הדלת, הוא סוגר מעגל לגוף, שהוא כידוע מינוס.
דרך אגב, כל הפתרונות שהעליתם כאן רעים מאוד, למעט משיכת חדש חוט מתחת לחיפויים, ממנורת התקרה או עצמאי. אם תגנוב מתח מחוט אקראי, אתה מוסיף עומס לא מותכנן על החוט והפיוז של אותו אביזר, מה גם שבלי סכימת חשמל, אתה לא יודע ממי גנבת מתח, מהמגב, אורות ערפל או ABS לצורך העניין.
אפשרות נוספת היא לבדוק בסכימות החשמל, יש אפשרות שהיצרן הוסיף בצמה חוט נוסף להפעלת אביזרים שונים בתא המטען, כמו מגבר לדוגמא, נפוץ מאוד ברכבים שונים. מקור מתח כזה, שיהיה מוסתר איפשהו מתחת לריפודים, יהיה בד"כ כבר מוגן ע"י פיוז, וכל מה שנשאר זה לחבר את המנורה עם מתג משלה.
עשה לעצמך טובה, נסה להימנע כמה שאפשר מאילתורי חשמל אצלך ברכב, הם יעשו במצטבר הרבה יותר נזק מתועלת, והתיקונים יעלו בסוף הרבה יותר מלעשות כמו שצריך בפעם הראשונה.

קובי

meir alony
25-12-09, 15:47
קובי,
הרי זה מה שאמרתי לחפש פלוס קבוע בחלק האחורי.
וגם הוספת תאורת לדים העומס מזערי ביותר, ראה קישור שצירפתי.

מאיר

kobiarava
25-12-09, 16:19
מאיר, אתה צודק ברמת העיקרון, אבל תמיד עדיף לוודא. פלוס קבוע יכול להגיע גם מאלמנט כלשהו שממותג במינוס, ואתה עדיין רוכב עליו ומוסיף עומס, בעיקר אם לא מדובר בלד. רצוי לדעת מה עושים ולאן מתחברים, כדי לא לעשות טעויות מיותרות בדרך.*

קובי

itay
25-12-09, 17:21
סביר מאוד להניח שאחד החוטים שהולכים למגב האחורי, מוליכים פלוס קבוע. בדוק עם טסטס לרכב אם מגיע אליו מתח.

איתי.

אביעד פ.
25-12-09, 17:41
עשה לעצמך טובה, נסה להימנע כמה שאפשר מאילתורי חשמל אצלך ברכב,

מה שמונע לי ללכת ולהעזר בעזרתם המקצועית של 95% מחשמלאי הרכב.
המסקנה המתבקשת עד עתה, היא שפרט למציאת פלוס יעודי בדיאגרמת החיווט לצרכנים חיצוניים,
הפיתרון המומלץ, היחיד, הוא למשוך פלוס עד המצבר?

סופת המדבר
25-12-09, 18:11
אם כבר מדברים על לדים..
אז מאיפה אני יכול לקנות מנורת ''בננה'' לאור מספר האחורי עם לדים?
ראיתי בקישור שמאיר צירף נורות כאלה אבל. להזמין כזה....!? אין בארץ?

meir alony
25-12-09, 19:10
אם כבר מדברים על לדים..
אז מאיפה אני יכול לקנות מנורת ''בננה'' לאור מספר האחורי עם לדים?
ראיתי בקישור שמאיר צירף נורות כאלה אבל. להזמין כזה....!? אין בארץ?

בארץ הנושא של לדים לרכב עדיין לא מפותח דיו ואם תמצא נורות כאלה המחיר יהיה יקר מאוד.
ראיתי באיזה אתר נורה כזו ב-40 ש"ח לעומת 4 דולר לזוג כולל משלוח מחו"ל.

מה הבעייה להתארגן מספר חברים ולהזמין כמות שלא תעבור את ה-50 דולר כך שלא תצטרך לעבור במכס וגם תקבל הנחה על כמות באותו אתר.

ראה איזה מבחר יש להם :

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.712

מאיר

im_ri
25-12-09, 22:06
מה שמונע לי ללכת ולהעזר בעזרתם המקצועית של 95% מחשמלאי הרכב.
המסקנה המתבקשת עד עתה, היא שפרט למציאת פלוס יעודי בדיאגרמת החיווט לצרכנים חיצוניים,
הפיתרון המומלץ, היחיד, הוא למשוך פלוס עד המצבר?

לדעתי לא מומלץ... צריך לעשות חור בגומי אטימה בשביל להכניס את החוט לאוטו, ואין סיבה לרוץ לאורך כל הרכב עם חוטים.
אם בכל מקרה בחרת באופציה הזו, תעביר את החוט דרך פיוז בתא המנוע ולא ברכב, כדי שקצרים למינהם יקרו שם ולא בתוך הרכב.
ובאמת לא מסובך למצוא שם פלוס קבוע.
אותי יותר מעניין איך מתקינים מנורה על התקרה בצורה אסטטית?

meir alony
25-12-09, 22:26
אותי יותר מעניין איך מתקינים מנורה על התקרה בצורה אסטטית?

נורות לד על פלטה קטנה עם דבק דו-צדדי זה הפתרון.

avishon
26-12-09, 17:11
...אם כבר מדברים על לדים..

אני בחרתי לחבר את כל הלדים לתאורת-הדלתות הקיימת , על מנת שפתיחת הרכב
תדליק את כל האורות . בד"כ זה החיבור הפשוט והאמין ביותר (זוג החוטים מתחברים
לחיבור הקיים , ולא צריך "להמציא את הגלגל"...) .

המקום היחיד שאיתו הסתבכתי הוא התאורה הקדמית שהתקנתי "יש מאין" מעל המראה .
בספורטאג' אין במקור במיקום זה מנורה , והייתי צריך למשוך חוטים מעל ריפוד-הגג עד
לחיבור של התאורה המרכזית, שלא לדבר על חיפוש "בית" למנורה...

בתאורה המרכזית הוחלפה המנורה המרכזית במישטח-לדים עוצמתי .
המישטח אפילו אינו מודבק , והוא פשוט "מונח" בתוך בית-המנורה .

התאורה האחורית הותקנה בחלק המשופע המופנה קדימה ולא בחלק הישר , על מנת
שלא יהיה מצב שדחיפת תיקים/ציוד תתלוש אותה ממקומה .
מיקום זה נותן אור בעיקר למושב האחורי ,וגם לחלקו העליון של הבגאז' - אך לא לבגאז' עצמו .

פס-התאורה של הבגאז' מודבק עם אפוקסי לחלקו הקשיח של וילון-הגלילה , כך שבפתיחת
הבגאז' אני מקבל את כל מלוא האור מלמעלה (וזה נותן הרבה אור...) .
החוט של תאורת-הבגאז' , כמו גם החוט של התאורה האחורית , מתחברים לחיבור-קיים
של תאורה בדופן הבגאז' (מיקום מקורי בתיכנון גרוע , שלא מאיר את הבגאז'...) .

הערה קטנה : כל ה-"עשיתי"/"בחרתי"/"התקנתי" וכיו"ב נעשה בעזרתו , ייעוצו והדרכתו
של איציק - וזה המקום להודות לו שוב , בעיקר על הסבלנות...:smile:

רצ"ב כמה תמונות של ההתקנות ושל סוגי-התאורה שהותקנו :

אביעד פ.
26-12-09, 17:36
אימרי, אני לא בטוח שהבנתי על איזה גומי אטימה אתה מדבר, זה שנמצא בקיר האש? אפשר לדחוף שם עוד חוטים ועדיין תהיה אטימה. עושים את זה הרבה, בכל מיני הפעלת מקורות חשמל.
חור בגומי בכל אופן לא יבוצע, אני דוגל בעבודה על הרכב (נכון להיום) לשמור על כל החלקים המקוריים בסלון הרכב במצבם המקורי, במידת האפשר.

נראה לי שעדיף להתאמץ ולהעביר כבל דק לאורך כל הרכב, מאשר להתעלק על צרכן אחר, ולקחת סיכון שמשהו יהיה לא כשורה.

התקנת מנורה בצורה אסטטית על התקרה? ברגים שפיציים, בקוטר הכי קטן שניתן, דרך הריפוד (קרטון מצופה בלבד רכבים) המנורות בדרך כלל חסרות משקל, ארבע ברגים כאלה יחזיקו אותם לנצח, וגם לאחר הוצאת הברגים הלבד 'יכסה' את החור, והוא יהיה בלתי נראה לעין, במקרה של ביטול המנורה. וכן, גם דבק דו צדדי, יעשה את העבודה נפלא.
אווישון, התאורה שעשית פרקטית מאוד, איכותית, אבל אני רוצה שלא להעביר חוטים בצורה גלויה, אלא לעשות הכל בצורה יותר אסטית לעין, חיבור למנורה הנשלטת ע"י הדלתות היא טובה.

האם ניתן אבל להדליק את האורות בצורה אינדיוידואלית? או שהם כולם מחוברים להם יחדיו?

מתחיל להתגבש לי משהו בראש, אני אזמין מנורות בתור התחלה ויעדכן שתהיה התקדמות.

אביעד.

איציק - 4X6ZH
26-12-09, 17:45
אין בעיה לחבר את כל המנורות ביחד . צריכת הזרם שלהם נמוכה . ובכל מצב כל המנורות ביחד יצרכו פחות זרם ממנורת ליבון רגילה .

כל העברת חוט נוסף צריכה להעשות במחשבה שמתי שהוא יהיה צורך לפרק את ריפוד הגג .
שימוש בברגים לכיוון הגג \ או כל חלק חיצוני של הרכב . חייב להעשות בזהירות שלא יהיה מצב שהבורג קרוב לפח החיצוני .
גוף הרכב עובד ומתפתל .

בורג קודח ....;) אני משתמש בברגים האלה אבל מאד לא אוהב אותם .

איציק

avishon
26-12-09, 18:30
...אווישון, התאורה שעשית פרקטית מאוד, איכותית, אבל אני רוצה שלא להעביר חוטים בצורה גלויה, אלא לעשות הכל בצורה יותר אסטית לעין, חיבור למנורה הנשלטת ע"י הדלתות היא טובה.

האם ניתן אבל להדליק את האורות בצורה אינדיוידואלית? או שהם כולם מחוברים להם יחדיו?

אבי+שון=אבישון...;)

בתצורה הסופית לא יהיו חוטים חיצוניים - נכון לעכשיו זה כך בגלל עצלנות...:oops:

בגדול , כולם מחוברים להם יחדיו .
יחד עם זאת , את התאורה המרכזית (בלבד) ניתן להפעיל בנפרד , כמו בכל רכב...
ניתן לשים מפסק על כל חוט ולשלוט על כל תאורה בנפרד , אבל התצורה הנוכחית
פשוטה יותר ולטעמי האישי - עדיפה...

אם תרצה להתייעץ בקשר לסוגי המנורות והזמנה מ-"דיל אקסטרים" , תרגיש חופשי...

נדב42
26-12-09, 19:00
הי,

צריך לזכור שתאורת הלדים מייצרת אור בהיר (מבחינת גוון ועוצמה), ולא כל אחד יאהב לקבל את כל הלבן הזה בעיניים בכל פתיחת דלת. נראה לי עדיף לשלוט על התאורה ידנית כאשר צריך (כמובן בצורה נוחה ...)

(אבישון - הזמנתי גופי תאורה וממתין בקוצר רוח להגעתם ...)

להתראות בשטח,

נדב.

סולי
26-12-09, 19:15
אני היחידי שלא אוהב את תאורת הלדים?

היתרונות של הלד ברורים, אך נראה לי שאינם משמעותיים במיוחד בתוך הרכב.

אביעד פ.
26-12-09, 19:56
אם תרצה להתייעץ בקשר לסוגי המנורות והזמנה מ-"דיל אקסטרים" , תרגיש חופשי...

אני רוצה להתייעץ.
ההזמנה דרך פייפל?
כמה עולה בערך משלוח לארץ?
עוד דברים שצריך לדעת?

תודה אבישון (הייתי צריך לחשוב על זה לבד)
אביעד.

הוסף בעריכה:

הי,

. נראה לי עדיף לשלוט על התאורה ידנית כאשר צריך (כמובן בצורה נוחה ...)

זה מה שיהיה, ללא ספק.

אני היחידי שלא אוהב את תאורת הלדים?

היתרונות של הלד ברורים, אך נראה לי שאינם משמעותיים במיוחד בתוך הרכב.

אני לא אשקר, ואומר שאני אוהב את התאורה של הלד. אני תמיד יעדיף אור כתום וחם, אור אמיתי.
אבל אני הולך להתעלק על צרכן כלשהו, בין עם זה מנוע וישרים, או בין אם זה מנורת נוסע ראשית, ולכן אני אשתמש בלדים, שהם בעלי הספק נמוך. מאוד.
אם בכל זאת אני אמשוך פלוס ישירות מהמצבר (עם פיוז כמובן), אז האור יהיה אור כתום וגיבור, ובריא.

נדב42
26-12-09, 20:37
אני לא אשקר, ואומר שאני אוהב את התאורה של הלד. אני תמיד יעדיף אור כתום וחם, אור אמיתי.
אבל אני הולך להתעלק על צרכן כלשהו, בין עם זה מנוע וישרים, או בין אם זה מנורת נוסע ראשית, ולכן אני אשתמש בלדים, שהם בעלי הספק נמוך. מאוד.
אם בכל זאת אני אמשוך פלוס ישירות מהמצבר (עם פיוז כמובן), אז האור יהיה אור כתום וגיבור, ובריא.

אז ככה, גם אני לא אוהב את התאורה של הלדים, אבל אחרי שראיתי את הרכב של אבישון (אי אפשר היה לפספס אותו בלילה), הבנתי עד כמה הם אפקטיביים כשמחפשים משהו ברכב, לכן אני מתכנן להשאיר את התאורה המקורית במקומה (ומופעלת ע"י מפסקי הדלתות), ולהוסיף גופי תאורה עצמאיים לתא המטען ותא הנוסעים אשר יופעלו בנפרד (לא סגור אם שליטה מרכזית ממפסק באזור הנהג או שימוש במפסק המובנה בגוף התאורה, אבל זה כבר לא כל כך חשוב ...)

להתראות בשטח,

נדב

avishon
26-12-09, 21:08
התשלום דרך PayPal .

המשלוח ח י נ ם לכל העולם ללא תלות בערך ההזמנה .
אם המוצר במלאי , הוא מגיע מהונג קונג לארץ בתוך 4-3 ימים ,
ובארץ זה לוקח עוד שבועיים-שלושה עד שהמשלוח מגיע אליך...:x
(מהנסיון וממעקב אחר ה- Tracking Number של המשלוחים)

יש כל דברים אודות מוצרים ב-"דיל אקסטרים" שלמדנו משך הזמן ,
ולכן אני מציע לך להתייעץ/לשאול לפני ביצוע ההזמנה בפועל .

לגבי האור : אור "כתום וחם" אני אוהב בחדר השינה - לא ברכב...;-)
ברכב אני מעדיף אור חזק ובהיר ככל האפשר (=White Cold) .
אין מסמרות וחוקים - זה הכל עניין של טעם אישי ו/או נסיון...:rolleyes:

meir alony
26-12-09, 21:17
נורות לד יש בכל הצבעים אבל הנפוצות ביותר הם בצבע לבן.
למי שמתעקש על צבע צהוב אז בבקשה :

http://cgi.ebay.com/48cm-Yellow-48-LED-Flexible-Strip-Amber-Car-Lights-Bulb_W0QQitemZ300377708578QQcmdZViewItem QQimsxZ20091215?IMSfp=TL091215175007r936 7

ועוד הרבה :
http://shop.ebay.com/sis.html?_kw=48cm+Yellow+48+LED+Flexible +Strip+Amber+Car+Lights+Bulb&_id=300377708578

מאיר

gilad.jo
27-12-09, 22:08
מישהו ניסה פעם לפרק את התקרה בג'ימני?

אגב להריץ חוטים מהחלק הקדמי זה לא עניין מסובך. העברתי לרמקולים, החיסרון כשמדובר בתאורת תיקרה הוא שהפלסטיק מגיע עד לאמצע הקורה.

GodsFather
10-10-15, 20:04
מנצלש פה שרשור בנוגע להעברת כבל פלוס מהמצבר לאחורי הרכב.

אני רוצה לייצר צומת חיבור בחלק האחורי לצורך חיבור קבוע של קומפרסור, מספר שקעי מצית, נקודות usb ועוד.
מה העובי המומלץ לכבל?
איך אני מקבע את הכבל לרכב בצורה טובה וכן הלאה. מעדיף קופסה מומלצת שתהווה נקודת חיבור מאשר אילתורים. לא יקר...

תודה

GodsFather
10-10-15, 20:04
אגב, ויטרה דור ראשון ארוכה... אם מישהו לא מעודכן

ishc
10-10-15, 20:13
אני קניתי כזה: http://www.ebay.com/itm/171300863800?_trksid=p2057872.m2749.l264 9&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

opl
10-10-15, 20:39
הייתי ממליץ שאת ק.הפיוזים (מה שלא תבחר) תמקם במשהו כמו:
http://www.ym-maor.co.il/items/483478-%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%A1%D7%90%D7%95%D7% AA-%D7%A7%D7%98%D7%A0%D7%95%D7%AA-CI3-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%90%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%9B%D7%A1%D7%94-%D7%A9%D7%A7%D7%95%D7%A3-250X175X150-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%95

יש מגוון גדלים. תוכל גם להוסיף:
http://www.ebay.com/itm/12V-Dual-USB-Car-Cigarette-Lighter-Socket-Splitter-Power-Adapter-Charger-Outlet-/381397485542?hash=item58cd0fc7e6

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-12V-Car-Cigarette-Lighter-Socket-USB-Charger-Power-Adapter-Outlet-P-/201428439037?hash=item2ee6120ffd

מסביב על הקופסא עצמה.

GodsFather
10-10-15, 21:58
מפצלי שקע וusb יש בדרך מסין.
לגבי ההמלצה לקופסת הפיוזים, תודה על הטיפ.
לגבי משיכה של פלוס, אז רק כבל עבה בתוך צינור שרשורי וגמרנו?

shachar
10-10-15, 22:44
בחיבור של הכבל שאתה מתכוון למשוך למצבר שים פיוז מתאים

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ishc
10-10-15, 23:53
מפצלי שקע וusb יש בדרך מסין.
לגבי ההמלצה לקופסת הפיוזים, תודה על הטיפ.
לגבי משיכה של פלוס, אז רק כבל עבה בתוך צינור שרשורי וגמרנו?

אם הוא עובר בתא הנוסעים תעביר אותו בתוך הפלסטיקה ולא צריך שרשורי.
תסתכל פה: http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3504-פרויקט-גולשים-התקנת-מקרר-בגראנד-ויטארה

אמנם לא עשיתי לוח מאחור אבל זה די אותו עיקרון

GodsFather
11-10-15, 09:29
בחיבור של הכבל שאתה מתכוון למשוך למצבר שים פיוז מתאים

תגדיר "מתאים"...

liontamer84
11-10-15, 10:11
מתאים זה בחישוב של כלל הצרכנים שהולכים לשבת על הקו הזה + עוד קצת לבטחון.
לא גבוה מדי ולא נמוך מדי.

אצלי בטרופר ולפני זה בג'ימני התקנתי עם כבל של מגבר - 4 AWG, משם חיברתי תיבת פיוזים כמו שצחי שם.

tomergir
11-10-15, 10:37
אם אני מבין נכון מדובר סה"כ להוסיף נורה או פס לד מאחור (היתרון בלד שהוא לא צרכן זרם גדול).
תמשוך חוט (+) מהנורה הקידמית ואת המינוס תעגן לרכב.
את החוט תעביר דרך הריפוד של התקרה (בלי חורים מיותרים) ואת הפס לד אתה יכול לתלות.להדביק על התקרה מאחור.
עשינו את זה לאחי יצא ממש יפה ובלי להרוס את הרכב.

YoavR
11-10-15, 15:03
רק עכשיו קלטתי את השרשור...
לגבי בחירת כבל ל(+), הנה מחשבון לחישוב עובי הכבל
http://www.solar-wind.co.uk/cable-sizing-DC-cables.html

shachar
11-10-15, 17:16
מתאים. אם תשים בקצה קופסא עם 4 פיוזים של 20 אז "המתאים" יהיה מעל 80 כלומר 100A

opl
12-10-15, 10:25
לפי הדרישה שלך לא נראה שאתה צריך יותר מ40 אמפר בקופסא וגם זה במגזמה לדעתי.
ממליץ שאת הקומפרסור תחבר עם שקע תקע אנדרסון ותייצר צמה תואמת עם קרוקודילים כך שתוכל לנייד אותו בקלות לרכב אחר במקרה הצורך. שקע האנדרסון יוכל לשמש אותך גם למקרר וכו.

GodsFather
12-10-15, 10:34
לקומפרסור יש קרוקודילים כרגע, אני חושב להסב את זה לאנדרסון כדי שהחיבור יהיה יציב, ובהמשך גם להוסיף מיכל אויר מבוסס מטף עם פרשוסטט (כשאמצא מישהו שיעזור לי בחיבורים של זה).

-->