PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לראש מנוע

Etno
01-08-04, 10:29
שלום לכולם

עשיתי לג'יפ שלי ראש מנוע וקרבורטור.
אבל כרגע אני ניצב עם בעייה... ההברגה של הפלאג הראשון נדפקה בראש. מה עושים? הברזה?
ושאלה שניה שיש לי זה כשפרקתי את הסעפת פלטה היא יצאה יפה ובקלות אבל כשבאתי לשים אותה חזרה היא קבלה מין בטן כזאת.. כאילו אם שמים אותה על משטח ישר רואים שהכניסות האמצעיות לא יושבות במגע ישר עם המשטח. הייתי צריך להפעיל עליה לחץ כדי להחזיר אותה לראש אבל עכשיו היא יושבת בסדר. זה תקין?

תודה.

ניר ל
01-08-04, 11:09
לצורך הברגת הפלאג אתה יכול להשתמש בערכת הליקויל או משהו דומה.
ברר בחנות אספקה טכנית כמה יעלה לך סט לקוטר של הפלאג - מדובר בהברזה לקוטר גדול יותר ואח"כ הכנסת סליל מתאים לקוטר התבריג.

את הסעפת היית צריך ללטש, אם לא עשית את זה והגעת לאטימה טובה אז תשאיר את זה ככה.

איציק - 4X6ZH
01-08-04, 13:46
במידה והראש עדין מפורק אתה יכול להביא את ראש המנוע אלי
כך שניתן לתקן את ההברגה במקום על ידי תותב הברגה המיועד לפלגים .
במידה והראש מותקן כבר אז לצערי אני לא פנוי .
לגבי הסעפת מומלץ להרכיב אותה תוך שימוש ב 2 סתמים כך שתיהיה לסעפת יותר גמישות
( בתקווה שהיא לא סדוקה ... ) .
איציק

Etno
01-08-04, 14:24
דיברתי עם חבר שלי שהוא חרט היום הוא יבוא עם מברז לסדר את ההברגה...
אני כבר הייתי בסרטים אמרתי עכשיו כבר לזרוק את כל הראש ומרוב יאוש למכור את הג'יפ לפירוק.
אחרי זה הסבירו לי כמה פתרונות יש לבעייה כזאת אז אני כבר רגוע.

תודה :)

חנן א.
01-08-04, 14:36
ומה אתה הולך לעשות עם השבבים שיכנסו לצילינדר?

Etno
01-08-04, 14:41
אממ... פתרון אחד שלי זה למרוח גריז על המברז ככה שהשבבים ידבקו אילו.
פתרון שני זה לדחוף צינור שמחובר לשואב אבק אל תוך החור ולשאוב הכל החוצה.
במקרה הגרוע אני יפרק את הראש אין מה לעשות... :roll:

Etno
01-08-04, 14:43
שאלה נוספת... לא קשורה לעניין.
אם אני רוצה לשים בג'יפ שלי מנוע V8 מיובא מאמריקה זה אפשרי?
כי קיימים דגמים של CJ עם מנוע כזה.

תודה

איציק - 4X6ZH
01-08-04, 14:46
גריז על המברז אין כל בעיה .
בכל מיקרה הם ישרפו והם לא גורמים נזק בשסתומים .
איציק

Etno
01-08-04, 15:37
עוד שאלה יש לי חוץ מזאת על המנוע V8...
אם אני מחבר עגלה לג'יפ.. אני יכול לעשות איזה קומבינה שגם לעגלה תהיה הנעה?
למשל אם אני יקח סרן עם יציאה קדמית ואחורית לדיפרנציאל כמו במשאיות עם שתי סרנים מניעים ולחבר לעגלה זה יעבוד?
או לחבר שרשרת אפשר?

חנן א.
01-08-04, 15:45
לעניות דעתי, אתה תסתבך מאוד מאוד עם פתרונות מכניים, שגם אמורים להיות "גמישים" .

אם כבר, אז משאבה הידראולית שתונע מהיציאה של הטרנספר ותעביר כוח למנוע הידראולי שישב על הכניסה לדיפרנציאל של העגלה.

חנן א.
01-08-04, 15:46
אגב, בשביל שאלות מעניינות כאלו, ושונות בתכלית אחת מהשנייה, שווה ורצוי לפתוח שרשורים נפרדים. אתה מוזמן לעשות את זה ולשמור את הדיון הזה אך ורק לשאלה המקורית.

Etno
01-08-04, 16:04
סליחה...

אני רגיל בכל מיני פורומים שאם פותחים יותר מידי פתילים אחרי זה מתעצבנים למה עושים את זה.
אז פשוט דחפתי את כל השאלות במקום אחד 8)
אתה מתכוון בעגלה לשים כמו שיש במשאיות?
בקשר לשאלה האם אני יכול לשים מנוע V8 מישהו יודע משהו על פרוצדורה כזאת?

חנן א.
01-08-04, 16:11
אני לא בקיא במה שקורה במשאיות.

אני מכיר מכונות נגררות על טרקטורים ושם מעברי השמן נועדו להפעיל כל מיני דברים על המכונה, כגון מדפים שונים, הרמת הארגז של העגלה, מנועי שמן שונים למפוחים וכו', אני לא מכיר יישום כמו שהזכרתי, של משאבה שמקבלת את הסיבובים שלה מהטרנספר, ומפעילה סרן מניע בעגלה. בכל מקרה, זה נראה לי הרבה יותר פשוט (ועדיין, זה לא פשוט בכלל) מלהעביר כוח על ידי גל הינע או שרשרת אל הסרן של העגלה שנוסעת במישורים שונים לחלוטין מהג'יפ המניע. יותר פשוט להעביר צינורות הידראוליים גמישים.

נמרוד
01-08-04, 16:15
בחור , תעשה כמו שחנן הציע - תפתח שרשור נפרד על נושא נפרד - "העברת כוח להנעת עגלה".

אגב היה לפחות דיון מעניין אחד בנושא הזה - ג'יפ 6X6. תריץ חיפושון ועולי תלמד שם דברים מעניינים. בג'יפ 6X6 עם שני סרנים אחוריים יש בעצם את אותם בעיות טכניות של העברת כוח לעגלה נפרדת.

לגבי הסבת הג'יפ שלך למנוע V8 - גם זה שאלה נפרדת לדיון נפרד, וגם עליה היו בעבר דיונים - אז נסה קודם לחפש, אני בטוח שתמצא הרבה דברים מעניינים. ואם אתה לא מוצא תשובות לשביעות רצונך - תתחיל דיון חדש.

Etno
01-08-04, 16:20
טוב מצטער...
נעשה חיפוש.. בגלל זה גם אני לא פותח פתילים חדשים כי אולי זה כבר נשאל כבר פעם.
אני לא מי יודע מה מסתדר עם המנוע חיפוש הזה והוא מביא הרבה פתילים קודמים שמוזכרת מילת החיפוש ולשבת לקרוא אותם ייקח לי יומיים.

בכל אופן להבא אני יעשה חיפוש. :)

-->