PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על Mud-Terrain T/A® KM2 - BF

שרון בן ארי
25-01-10, 00:09
ערף טוף
אשמח לשמוע חוו"ד על החדש של - Bfgoodrich Mud-Terrain T/A® KM2

כול צמיג עולה כמו דירת 2 חדרים בערד, השאלה האם הוא גם שווה את הדלתה הגדולה בעלות אל מול מתרחיו?
קישור לאתר, ראו סרטון שני מלמעלה - http://www.bfgoodrichtires.com/cutaway/mud-terrain-t-a-km2/3930.html

תודה

פלג_
25-01-10, 10:35
בוקר טוף

אני החלפתי לסט צמיגים כאלו, שבוע שעבר.(היילקס 99)
31.10.5/15 אני כרגע בתקופת מבחנים אז לשטח אני הכנס רק בשבת הקרובה.
בכל מקרה הנסיעה שקטה יחסית, לא משהוא משמעותי לעומת הסט הקודם שהיה לי, BF הדגם הקודם.
החיזת כביש גם בגשם של שבוע שעבר, מצויינת.

בכל מקרה צמיג די דומה לדגם שעבר (בתכונות שלו ביום יום) רק פחות יפה לדעתי, הקוביות על הדופן ניראות כאילו יצאו מחפיסת שוקולד פרה.

הצמיג ניראה יותר צר, מפחינת הסוליה שלו, כניאה שזה אופטית, אבל ככה זה ניראה.
הצמיד לא זול בכלל 800 שקל בערך לפני מע"מ
להגיד לך שזה שווה.....
הסט הראשון שלי היה Goodyear MT/R ואני יכול להגיד לך שלא היתי משלם עליו היום גם 400 שקל לצמיג.
לאחר מיזה קניתי את הסט הקודם של BF במחיר של בערך 700-750 שקל לצמיג, זה היה לפני 4 שנים, ועוד מישהו בא לקנות אותו אחרי זה עם הג'אנטים, הם היו במצב מצויין, אני פשוט חשבתי לעבור לצמיגי כבישטח, ובסוף שהלכתי לקנות את הסט השלישי הרגשתי שאני לא מסוגל לקנות כבישטח.
ועכשיו זה הסט הנדון.

בכל מקרה אם הצמיג הקודם של BF יותר זול משמעותית מהחדש, אני היתי הולך עליו.

פלג_

ענבר
25-01-10, 11:27
אהלן שרון,

ממבט בתמונות בקטלוג אפשר לראות שב-KM2 המרווח בין הקוביות הרבה יותר קטן במיוחד בשוליי הסוליה של הצמיג, כלומר הצמיג באוריינטציה של כביש יחסית לדגם הקודם.

אני נועל את ה BF מהדגם הקודם ומאוד מרוצה גם בהשוואה ל MTR שהיו לי לפניו.

ענבר
25-01-10, 11:37
מסומן באדום

שרון בן ארי
25-01-10, 12:08
אהלן
אני נעול ב BF-MUD כבר 6 שנים ולפני כן MTR. מבחינתי ה BF טובים יותר.
בהקשר קשיחות הצמיג \ התאמה לשטח - הוצג לי שהנוכחי קשוח יותר \ מתאים לתנאי שטח קיצוניים יותר. ערוך טוב יותר להתמודד עם "צביטות" וגמיש במרכז הסוליה לשם שיפור האחיזה.
מחיר כמו הצמיג הקודם. במידה שלי 235/85/16 זה עובר בשוונג את ה 1,000 ש"ח לצמיג...

פלג_
25-01-10, 13:28
אהלן שרון,

ממבט בתמונות בקטלוג אפשר לראות שב-KM2 המרווח בין הקוביות הרבה יותר קטן במיוחד בשוליי הסוליה של הצמיג, כלומר הצמיג באוריינטציה של כביש יחסית לדגם הקודם.

היי ענבר
אני חשבתי בדיוק כמוך, שלפי התמונה הוא ניראה קצת פחות קשוח, וקצת יותר לכביש.
ולכן בגלל שהמטרה הראשונה שלי היתה לעבור לכבישטח חשבתי על הצמיג החדש.
שים לב שגם לפי התמונות יש לו גם חריצים דקים כמו של צמיג כביש, מה שאין בדגם הקודם.

אבל זה לא ממש כך.
אחרי שהזמנתי והתקנתי הצמיג לא ניראה "עדין" כמו בתמונות. והחריצים שמסומנים בהודעה למטה
לדעתי הם האותו עומק ורוחב של הדגם הקודם, הם גם מישתנים לאורך הסוליה, כמו בקודם.

פלג_

asafk
25-01-10, 20:44
יש טעות ששנקרא לה אופטית. הדגם הקודם היה עם קוביות "כמו פעם" של צמיגי בוץ - "מלבניות", אורכיות באמצע ורוחביות בצדדים.
בחדש יש חלוקת קוביות שונה לחלוטין, דומה לצמיגי משאיות, אם תרצו, ולכן כל הקוביות בפרופורציות של "ריבוע". לכן נראה שיש חריצים דקים, אבל למעשה הצמיג גמיש יותר, ען קוביות חזקות יותר ועם יותר "פינות אוחזות", בלי לוותר על הניקוי המצוין ועל עומק החריצים.

אסף.

ד ו ר ו ן
25-01-10, 21:34
אהלן שרון,
עזוב את הניתוח התיאורטי לפי התמונות, מהשוואה של צמיג ליד צמיג מבינים על מה אסף מדבר.
לא רק שהמרווחים גדולים יותר, הקוביות במבנה שמזכיר יותר צמיגי נאטו ישנים, עם חלוקה כמעט אנכית לכיוון תנועה של רצועות רוחב וחלוקה משנית לאורך.
מה שאתה מקבל זה צמיג עם מרווחים גדולים ורבים יותר ביחס לדגם הקודם.
בצמיג הקודם אמרווחים הגדולים מכסים שליש מרוחב הצמיג כאשר במרכז יש קוביות צפופות בהרבה.
בחדש המרווחים הגדולים מגיעים עד לחצי הסולייה מכל צד, מה שאומר שת'כלס לכל רוחב הצמיג.
זה נותן גמישות גדולה מאד לסוליה לחבוק עצמים ולתת אחיזה.

הרכב שלי נועל את הצמיגים האלו מזה חדשיים, לא מעט כביש וקצת שטח.
כהשוואה יש לי נסיון של מעל 200Kק"מ עם MTR ופחות מזה עם הגירסא המקורית של BF-MUD מתוכו לא מעט שטח.
אני יכול להגיד בשקט שהצמיג הזה אוחז טוב יותר בצורה מורגשת בסלעים והרבה יותר טוב בבוץ,
כמה מטרים אחרי אמבטיות בוץ וכל החריצים פתוחים, פשוט מתנקה מעצמו, בטיול שטפונות בשבוע שעבר לא יכולתי להיות יותר מרוצה מהם, במקומות שברור היה לי שעם MTR הייתי עובד קשה, עם החדשים הרכב התקדם מצויין ולא פחות חשוב שמר על כיווניות מעולה במשטחים חלקים למרות משחקים מכוונים כדי להרגיש אותו כולל גרירה של רכב תקול במשטח בוצי.
מעלה דקלים במצב רטוב תו"כ גשם קל וצמיגים עם ל.א. גבוה (45 מאחור, 34 מקדימה) עקב רכב עמוס והצמיגים האלו אחזו כמו עלוקה והרכב זחל על הטורים למעלה ביחס לצמיגים ברכבים אחרים שהיו במקום.
גם משחקי סלעים בטיול קודם, בכוונה ללא הפעלת הנעילה בטיפוס על מדרגות סלע שאני מכיר, לא היה שמץ של איבוד אחיזה.
לא סתם זה הצמיג ששלט בתחרויות זחילת סלעים בארה"ב עד לא מזמן ועדיין נחשב לאחד המוצלחים שבהם.

שרון בן ארי
25-01-10, 22:42
מה שאתה מקבל זה צמיג עם מרווחים גדולים ורבים יותר ביחס לדגם הקודם.
בצמיג הקודם אמרווחים הגדולים מכסים שליש מרוחב הצמיג כאשר במרכז יש קוביות צפופות בהרבה.
בחדש המרווחים הגדולים מגיעים עד לחצי הסולייה מכל צד, .

דורון, עוד רגע זה ישמע כמו תאור של ביקיני ברזילאי - כמה שפחות חומר ויותר אוויר, כך טוב יותר ;)
לא משנה....העיקר שאני רוכש השבוע זוג כזה במחיר אסטרונומי וטס איתם למדבר (בעצם זה דיסקברי TDI, לא ממש טס, מתגלגל באטיות למדבר). :mrgreen:
דיווחים ותמונות אחרי שנחזור.

ד ו ר ו ן
25-01-10, 23:10
זוג?
אתה מחליף רק 2?!

שרון בן ארי
30-01-10, 00:48
אהלן
השוואה בין כמות הבוץ על צמיג GOODYEAR WARNGLER AT 50\50 ל BF החדש.
שני הרכבים נסעו באותו מסלול בוצי בנחל באר שבע. התמונות צולמו 30 מטר לאחר היציאה מהאזור הבוצי. אין ספק שהצמיג החדש של BF "מתנקה" טוב יותר.

דורון, כן רכשתי 2 צמיגים חדשים. מלפנים עדיין צמד BF משומשים.

ד ו ר ו ן
30-01-10, 07:35
צילמת גם את הBF הישנים לאחר הבוץ?

בנוסף,
אתה נוסע עם דיסקו נכון?
יש מצב שאתה משגע את הדיפ' המרכזי שלך בגלל הבדלי הקוטר של צמיגים חדשים וצמיגיםן ישנים-תלוי כמה ישנים.

בהשוואה לMTR שירדו מהרכב שלי נראה הבדל גובה ברור לטובת החדשים.

שרון בן ארי
30-01-10, 10:22
הי
זה באמת היה ניסוי מעניין לראות גם את ה BF הקדמיים הישנים באותו מצב (לצערי לא צלמתי, אבל אבדוק בהמשך).

הינה זוג תמונות מזווית אחרת.

ד ו ר ו ן
30-01-10, 10:26
אני רואה שגם אצלך זה נראה כאילו הם צרים יותר מצמיג אחר במידה זהה.

אחד ליד אחד מול MTR 31 הם היון צרים יותר, לא שאכפת על הסנטימטר הזה אבל זה היה בולט.

אגב בוץ,
הצילום הזה הוא כמה מטרים לאחר אמבטיית בוץ לא קטנה, אפשר לראות כמה נקייה העקבה של הצמיג.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21173&d=1264453765

נמרוד
07-02-10, 13:26
אני גם התחדשתי בשבוע שעבר בסט KM2 כאלו. המחיר 820 לפני מע"מ לצמיג. שרון כתב בהתחלה שהמחיר הוא כמו דירה בערד... האם שווה?

את עשר השנים האחרונות, בשלושה כלי רכב שונים, עשיתי רק על צמיגים איכותיים ויקרים - MT/R ועכשיו לראשונה BF. אלו גם אלו מחירם 800+ שקלים, לעומת 500-600 שקלים עבור צמיגים מהשורה השנייה. בהתחשב באורך חיים אמיתי של 3 עד 4 שנים נטולות תקלות, התשובה - עבורי אישית - היא שזה שווה.

asafk
07-02-10, 22:11
ולמי שמחפש מיכן BF קיבלו את ההשראה לפרופיל של הצמיג, הנה תמונה של מישלן XZL , צמיג השטח הטוב בעולם (לדעתי האישית והבלתי קובעת):

http://www.ityre.com/i/tyre/2056.jpg

אסף.

-->