PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד מהירות משתגע

דרור ברלי
26-01-10, 13:56
המשוגע קופץ, עולה ויורד לפי הסל"ד גם כשהרכב עומד.

בנסיעה הוא נודד כמו פסיכי על פני כל טווח הסקאלה מ-0 ל-200 ללא קשר למהירות הנסיעה... לעתים דקות ארוכות הוא על 0, ואחר כך קופץ להנאתו. כמובן שקריאת המרחק שגויה כי בכל פעם שמד המהירות שובת, גם מד המרחק עומד ביחד איתו.

פירקתי חיישן מהירות, ניקיתי אותו היטב בדגש על מגעים. בינתיים ללא הועיל.
בדיקת תקלות לא מראה תקלת חיישן מהירות (VSS).

עוד כיוונים לבדיקה?

shachar
26-01-10, 14:11
מינוס בלוח שעונים?

דרור ברלי
26-01-10, 15:07
ואז כל הלוח היה מתחרפן/לא עובד?....
מד סל"ד עובד. מחווני חום, טעינה, דלק ולחץ שמן כנ"ל. לא שצריך להאמין להם, אבל הם עובדים.

Neilman
26-01-10, 15:36
אהלן,
אצלי הייתה אותה בעייה עד שלבסוף הוא נתקע על 0 ולא זז....
מסתבר שהגלגל שיניים מתחבר לפין שנמצא על ה-VSS והפין נשחק ולא תופס את הגלגל.... אם אתה רוצה לבדוק שהחיישן תקין, תרים את הגלגלים האחוריים באוויר, תפרק את בית החיישן והגלגל שיניים, תתניע את האוטו ותנסה לסובב ביד את הפין שתופס את גלגל השיניים ותראה אם המחוג זז... אם כן אז החיישן בעיקרון טוב והבעייה היא או שהוא נשחק או שהגלגל שיניים נשחק....
אצלי הפין של החיישן נשחק ולא תופס את הגלגל שיניים כמו שצריך.. כשאמרו לי את המחיר של החיישן
(500 ש"ח) וויתרתי, ומאז אני נוסע בלי....
אני מקווה שההסבר ברור, אם לא תגיד מה לא הבנת ואני אנסה להסביר יותר ברור...

kobiarava
26-01-10, 23:09
אהלן דרור

ללא ספק, מניסיון של אותם התסמינים בדיוק (כולל העובדה שאין קוד לתקלה), החיישן שלך סיים את חייו, והבעייה תיפתר עם החלפתו. אם אתה רוצה להיות בטוח, תשאיל אחד באופן זמני ותבדוק, אבל להערכתי אין לך מנוס מחיישן חדש, יקר ככל שיהיה.

קובי

דרור ברלי
27-01-10, 12:40
טוב.

פירקתי את החיישן שוב, והוצאתי את גלגל השיניים הצהוב החוצה.
על פניו נראה בסדר גמור ואין שום חופש בגלגל עצמו. ניקיתי שוב היטב היטב בספריי קרבורטורים, ניגבתי וייבשתי את כל העסק והרכבתי בחזרה. אבל מה? שמתי לב שהבטחונית הפלסטית שמאבטחת את התקע של הצמה לתוך השקע בחיישן פשוט שבורה ואין מה שיבטיח מגע רצוף ומוצק של השניים הללו. כמו על כל תקעי החיישנים בסופה, גם על התקע הזה יש מין גרמושקת גומי לאטימה (בצבע תכלת) והיא זו שדוחפת את התקע החוצה ומרופפת את המגע.
נכון לרגע זה, מד המהירות עבד כתקנו בבוקר, ולקראת הצהריים המחט שוב החלה לרצד, משמע המגע קצת התרופף - כך שנכון לרגע זה, אני רוצה להאמין שהבעיה אינה בחיישן אלא בתקע עצמו.

מכיוון שאין לי חשק לחתוך את הצמה כדי להלחים שם תקע חדש, אני מעדיף לאבטח בינתיים את התקע בעזרת פיסה קטנה של סרט דביק כלשהו - דבק חבלנים או דומה, אבל משהו שעמיד בחום ובג'יפה השמנונית שמצטברת שם - יש לי דבק חבלה רגיל מהסוג הפשוט שמוכרים באופיס-דיפו, ומנסיוני אינו עמיד במיוחד לאורך זמן. איזה סוג של סרט דביק יעשה את העבודה?

dudu
27-01-10, 12:54
דבק חם

snirjeepdreamer
27-01-10, 12:57
תנסה שרט הדבקה שמשתמשים בו בחברות הגברה ותאורה.
קוראים לו בעגה המקומית "גפה". רבים מתבלבלים וחושבים שזה סרט חבלה רגיל אבל
ממש לא. הוא חזק הרבה יותר ועמיד.
ניתן לרכוש למייטב ידיעתי ב"דנאור" אזה"ת נווה נאמן הוד השרון או ב "לייטון" מושב חמד.
מחיר: 22-28 ש"ח לגליל.
תברר שאכן אתה קונה את המקורי, כל השאר סיני, אמנם גם בסדר, אבל עדיין לא אותו דבר.
אם תמצא של 3M גם מצויין.

עצה חשובה: היות וכמעט כל דבק נמס בטמ"פ מסויימת, רצוי שתדביק 2 חתיכות אחת על השניה (דבק לדבק. על מנת ששטח הפנים שמוצמד יהיה לא דביק), תלפף סביב המקום הרצוי ואת הקיבוע תעשה באמצעות רצועה נוספת שמדביקה את הסגירה לעצמה. כך יצרת אחיזה והידוק אך ללא דבק על המקום הספציפי שחשוף לחום.

בהצלחה

azora
27-01-10, 13:37
טוב.

מכיוון שאין לי חשק לחתוך את הצמה כדי להלחים שם תקע חדש, אני מעדיף לאבטח בינתיים את התקע בעזרת פיסה קטנה של סרט דביק כלשהו - דבק חבלנים או דומה, אבל משהו שעמיד בחום ובג'יפה השמנונית שמצטברת שם - יש לי דבק חבלה רגיל מהסוג הפשוט שמוכרים באופיס-דיפו, ומנסיוני אינו עמיד במיוחד לאורך זמן. איזה סוג של סרט דביק יעשה את העבודה?

תנסה להשיג איזולירבנד חבלה ממשהו שביחידה מובחרת כלשהי. בזמנו היו לנו כאלו שפשוט לא ניתן להשוות אותן לאיזולירבנד הגרוע שמוכרים בכל הדיפו/למטייל/ריקושט למיניהן. האיזו הנ"ל פשוט נידבק לכל דבר ומחזיק מעמד שנים.

ישנו גם פיתרון נוסף בצורת סוג של פלסטלינה שע"י חימום שלה (שמתבצע תוך כדי לישה באצבעות) היא הופכת לסוג של דבק. מצמידים אותה לחלק המבוקש ואחרי שמתקררת ומתקשה היא נדבקת בלי אלוהים. ואם אתה מפחד מהחום שמצטבר במקום, לי נתנו חבילה של כזו לאטום חור שהיה לי באגזוז וזה החזיק.

lior_b.s
27-01-10, 15:00
בסופו של דבר תהיה חייב להחליף את התקע, עד אז שרוול מתכווץ עם\בלי דבק יעשה את העבודה..

ליאור

נדב42
27-01-10, 17:03
הצעה חלופית: יצר לך מאריך קצר (באורך כמה סנטימטרים - קונקטור זכר בצד אחד ונקבה בצד השני) עם קונקטורים איכותיים.
את הצד שמתחבר לצמה המקורית יהיה לך קל לקבע באמצעות סרטי הדבקה למיניהם, אפילו איזולירבנד פשוט יעשה את העבודה כי עכשיו זה "באמצע חוט" ולא בצמוד לשעון שקשה להתקבע אליו.
את הצד של השעון חבר באופן רגיל בלי שיפצורים מיוחדים. אם הקונקטור איכותי זה יתן לך פרק זמן ממושך של שקט מהגזרה...

זהו, סתם רעיון לפתרון מבלי לפגוע באף מכלול קיים ברכב (צמה/שעון)

אם אתה צריך עזרה בהלחמות, אשמח לסייע באיזשהו ערב :p

להתראות בשטח,

נדב.

ח.שמואל
27-01-10, 22:53
ישנו גם פיתרון נוסף בצורת סוג של פלסטלינה שע"י חימום שלה (שמתבצע תוך כדי לישה באצבעות) היא הופכת לסוג של דבק..

זה לא ה"חום" זה ה"כימיה".אכן נוצר קצת חום במהלך התרכבות החומרים.

-->