PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר שיפור דיסקברי 2004

rocket
27-01-10, 15:01
אהלן לכולם

אני חדש פה ויש לי דיסקברי שנת 2004

ואני רוצה לשפר אותה מ-א עד ת פשוט הכל

והשאלה שלי מה אתה ממליצים בשביל לעשות אותה מפלצת:twisted:

תודה לעונים.

landrover
27-01-10, 15:05
אז ככה (לא בהכרח לפי סדר חשיבות):

1. מיגונים - כל מה שיש.
2. נעילות קדימה אחורה.
3. כננת קדימה אחורה.
4. סט קפיצים ובולמים מקצועי.
5. שנורקל.
6. מערכת קשר.
7. שני מצברים.
8. מערכת לחץ אוויר + ניפוח צמיגים.
9. ספר לנו איך יצא הכל בסוף...

אמיר.

rocket
27-01-10, 15:16
אמיר תודה על התגובה המהירה

אבל עם תוכל לפרט יותר

איזה חברה איזה דגם וכו

כי אני רוצה לעשות מין פרויקט של הכל ביחד

אא וגם איפה אפשר וכדי לעשות לעשות את זה

ועוד שאלה העם אפשר לעשות שיפורים למנוע אבל ככה שיהיה אפשר לנסוע גם בכביש שיהיה חוקי ולקבל רישוי על כל זה

arnonshoshani
27-01-10, 16:32
רוקט שלום

אנחנו סדנא שמתמחה בלנדרוברים למיניהם עם ניסיון רב ועשיר בדיסקברי דור I ו - II
נשמח לשבת לשיחת ייעוץ והכוונה עמך ונתפור לך את המערכת שאתה רוצה וצריך.

הרשימה של אמיר היא יפה וחלקית.
1. מיגונים - כל מה שיש.
2. נעילות קדימה אחורה.
3. כננת קדימה אחורה.
4. סט קפיצים ובולמים מקצועי.
5. שנורקל.
6. מערכת קשר.
7. שני מצברים.
8. מערכת לחץ אוויר + ניפוח צמיגים.
9. הגבהה
10. יחסי העברה
11. צ'יפ מנוע
12. אינטרקולר מוגדל
13. טורבו משופר
14. צמיגים (גם 34" אפשרי ונעשה)
15. בידלוקים
16. כלוב חיצוני/פנימי
17 . וכדומה והיד עוד נטויה..................

תחשוב על תקציב ובהתאם נבנה את ההצעה

ארנון שושני (לשעבר עובד באוברלנד ז"ל)
גלובל שילד
052-6991704

landrover
27-01-10, 17:28
בהמשך למה שנאמר - מאיזה איזור אתה בארץ ?

בצפון - אני ממליץ לבוא ולהתייעץ עם מוסך גבע ,
במרכז על ארז או ארנון ,יש גם את יענקלה
בדרום יש לך למשל את רונן אביסרור, את נועם מאשלים
ועוד ועוד (לא להפגע מי שלא ציינתי את שמו ....)

אמיר.

yoni 110
27-01-10, 18:30
אני מרשה לעצמי לניות ציני
כמה כסף הקצבת לפרויקט כי לכתוב אני רוצה מהכל ואת ההכי טוב עולה לא מעט כסף, בקלות זה יעבור את מחיר הרכב כפול כמה פעמים.

תתחיל בלהגדיר את הדרישות שלך מהרכב ומה יעודו, כי במקרה הזה רק השמים הם הגבול.

rocket
27-01-10, 18:54
בהמשך למה שנאמר - מאיזה איזור אתה בארץ ?

בצפון - אני ממליץ לבוא ולהתייעץ עם מוסך גבע ,
במרכז על ארז או ארנון ,יש גם את יענקלה
בדרום יש לך למשל את רונן אביסרור, את נועם מאשלים
ועוד ועוד (לא להפגע מי שלא ציינתי את שמו ....)

אמיר.
אני מהמרכז

אני מרשה לעצמי לניות ציני
כמה כסף הקצבת לפרויקט כי לכתוב אני רוצה מהכל ואת ההכי טוב עולה לא מעט כסף, בקלות זה יעבור את מחיר הרכב כפול כמה פעמים.

תתחיל בלהגדיר את הדרישות שלך מהרכב ומה יעודו, כי במקרה הזה רק השמים הם הגבול.

התקציב נתון לשינוי ואני מודע לכך שהעלויות גבוהות הכל תלוי מה יצא בסוף

yoni 110
27-01-10, 20:36
מה שיוצא בסוף תלוי רק בך ובעומק הכיס.

תגדיר צרכים ואת יעוד הרכב

asafk
27-01-10, 23:49
כאמור, בלנדרוברים השמיים הם הגבול.
אבל... אתה רוצה לשפר מא ועד ת וזה בסדר. ומהצד השני זה עדיין צריך להישאר רכב שאתה יכול להסתובב איתו מדי פעם מחוץ לחניה שלך או של המוסך. להגזים בשיפורים זה גם לא לעניין, הרכב הופך ללא אמין מחד, ומגנט לשוטרים מאידך. ארנון כתב צמיגים 34" - אני בטוח שהוא יודע איך, אבל חבל, עשית כזה דבר - גמרת את הרכב, הוא הופך לרכב לתחרויות בלבד, לא רכב שימושי בשום אופן.
בקיצור - תנשום עמוק. אל תגזים. תגדיר לעצמך מה הרכב צריך להיות ולעשות בסוף - ומה לא.
כל דבר שמציעים לך - תברר איך משפיע על אמינות הרכב, ועל מכללים אחרים. אני מכיר יותר מדי אנשים שנכנסו לסדנה זו או אחרת "רק למשהו קטן" ואחרי מפולת שלגים של שבירות, תיקונים, שיפורים ושיפורי שיפורים, הגיעו לפרוייקט ענק מבחינת תקציב ורכב לא אמין.

אסף.

rocket
28-01-10, 00:14
כאמור, בלנדרוברים השמיים הם הגבול.
אבל... אתה רוצה לשפר מא ועד ת וזה בסדר. ומהצד השני זה עדיין צריך להישאר רכב שאתה יכול להסתובב איתו מדי פעם מחוץ לחניה שלך או של המוסך. להגזים בשיפורים זה גם לא לעניין, הרכב הופך ללא אמין מחד, ומגנט לשוטרים מאידך. ארנון כתב צמיגים 34" - אני בטוח שהוא יודע איך, אבל חבל, עשית כזה דבר - גמרת את הרכב, הוא הופך לרכב לתחרויות בלבד, לא רכב שימושי בשום אופן.
בקיצור - תנשום עמוק. אל תגזים. תגדיר לעצמך מה הרכב צריך להיות ולעשות בסוף - ומה לא.
כל דבר שמציעים לך - תברר איך משפיע על אמינות הרכב, ועל מכללים אחרים. אני מכיר יותר מדי אנשים שנכנסו לסדנה זו או אחרת "רק למשהו קטן" ואחרי מפולת שלגים של שבירות, תיקונים, שיפורים ושיפורי שיפורים, הגיעו לפרוייקט ענק מבחינת תקציב ורכב לא אמין.

אסף.

המטרה שלי זה שבסוף אני כן יוכל לנסוע בכביש ושזה לא יהיה רק רכב לשטח או מרוצים
אולי השאלה שלי לא היתה נכונה אבל בסופו של דבר אני רוצה שהכל יהיה רשום ברשיון מה שצריך אישור כמובן
רציתי לשאול מבחינה חוקית מה אני כן יכול לעשות?

asafk
28-01-10, 00:34
עזוב את השאלה הזו. שום דבר לא חוקי.
אבל השורה התחתונה שכתבת היא החשובה. אתה רוצה רכב שימושי, ולכן צריך להגביל את עצמך מראש. גובה סביר (הגבהה של 2 אינצ' לדיסקברי2 זה יופי, לא צריך יותר כדי להכניס צמיגי 32), צמיגים במידה סבירה (31-32 ולא יותר), שיפורי מתלים בלי כל מיני חלקים אקזוטיים, נעילות זה מצויין אבל לא חייבים להחליף חצי סרן (הציריות המקוריות חזקות כמו שהן)... וכן הלאה.
בקיצור - תדאג שלא ידחפו לך דברים שאתה לא צריך ויגרמו לך לנזקים. שב על כוס קפה עם ארנון או כל אחד אחר - ואחרי זה תחליט לאט ובשום שכל, וכשבראש יש לך תמונה כוללת, ולא בהתלהבות של הרגע. כי באמת, בלנדרוברים... השמיים הם הגבול ונורא קל להתלהב ולעשות שטויות.

אסף.

rocket
28-01-10, 00:47
אסף תודה על התשובות
אני באמת ידבר מחר עם ארנון ועם עוד כמה
אני גם בודק אפשרות להביא הכל מחול

רק רציתי לדעת איזה חברות טובות יותר או טובות פחות מניסיון בשטח
אני מתקוון לבולמים צמיגים וכו

fuksi
28-01-10, 13:59
10.15. בידלוקים

ארנון שושני (לשעבר עובד באוברלנד ז"ל)
גלובל שילד
052-6991704

1.מה זה בידלוקים?
2.אוברלנד ז"ל?

landrover
29-01-10, 02:11
לגבי בידלוק - מונע מהצמיג לרדת מהג'נט "להתקלף", משתמשים בזה לרוב בתחרויות .
לגבי אוברלנד - עדיף שארז יגיד מה המצב כרגע ...

אמיר.

ארז
29-01-10, 08:11
בוקר טוב....
לגבי הTD5, קצת הטעו אותך פה ,יש כמה דברים שהייתי עושה:
מערכת מתלים 2 עד 2.5" הגבהה יותר מזה פוגע ביציבות הרכב וגם אין שום טעם,יותר מידי שינויים בשביל להשיג יותר מזה(משמע הרכב לא חוקי),מה שכן בתחום המתלים זה הייתי משקיע והולך על בולמים כמה שיותר אכותיים, זה הופך את הרכב למשהו אחר(לא כתבת אם יש לך כריות או קפיצי סליל).

צמיגים, הצמיגים היחידים שמותר לך הם אלו הרשומיים ברשיון או אצל היצרן, גם צמיג 32" אסור לך על פי חוק, כמובן שיש כאלו ששמו בקומבינה כזו או אחרת, אני בדרך כלל לא כותב על ענייני רשיון וחוק אבל אתה הדגשת שחשוב לך העניין ובנוסף לזה עקב הסיבה הזו אין טעם להשתולל עם ההגבהה.

מיגונים: אין לך שום צורך במיגון חוץ מאשר לביצה הקדמית ולמיכל דלק, אם אתה פרא אדם לך גם על מיגון לפילטר סולר(על זה כמובן יש להוסיף מדרגות צד מחוזקות).

מנוע: אם כבר לגעת אני מאוד ממליץ על חבר הפורום "אלון אודלסמן"(ואני כותב את זה כסוג של מתחרה שלו...),לצערי המספר טלפון שלו נמחק לי, אבל אם הייתי נותן למישהו לגעת לי במנוע זה רק הוא....(לאלון יש סדנה באזור יבנה)

נעילות: לרכב יש בקרת משיכה די יעילה, אם אתה לא חובב עבירות הייתי מוותר, אם אתה כן חובב עבירות לך על זה.

בידלוק: ביזבוז כסף ,בגודל הצמיג שלך ובמה שאתה תעשה בדיסקברי חדש יחסית אין לך שום צרך בכזה דבר, כנ"ל על מערכת ניפוח אוויר, כלוב התהפחות חיצוני או פנימי(שינוי מבנה) וכו'...

לגבי אוברלנד, אנחנו קיימים ופעילים, כרגע עסוקים עם פרוייקטים, אני מקווה שבזמן הקרוב נתפנה ונערך לקבלת לקוחות פרטיים, בכל מקרה למי שיש שאלות או צריך עזרה מוזמן להרים לי טלפון(חדש)...0544897064

נ.ב לפותח השירשור, שב טוב עם עצמך לפני שאתה פונה לסדנה ותחשוב על 3 דברים:
1 מה התקציב(גם אם לא במדוייק)
2 מה אני רוצה מהרכב?(עבירות/מהירות/נוחות/יופי ופוזה וכו')
3 מה סדר העדיפויות שלי

-->