PDA

צפייה בגרסה מלאה : בהמשך לבעיית השמן אבל בשונה...

haimovich2000
27-01-10, 16:44
האוטו: ויטרה 93 קצר ידני
הבעיה: שותה את השמן בלי לגרגר אפילו, 700 ק"מ ונגמר השמן

החלפתי גומיות שסתומים כלום לא קרה...
המוסכניק אומר שאוברול/חצי אוברול זאת זריקת עידוד לחולה סרטן...
יש הצעה למנוע מייבוא כולל עבודה ושאר חלקים שחייבים להחליף 6K+-

יש הצעות לפני שאני מוציא כמעט רבע מהמחיר שבו קניתי את האוטו?!
מישהו מכיר מנוע לויטרה במצב טוב שמחכה לקונה?
עוד רעיונות?!

תודה רועי הנואש :confused:

נדב42
27-01-10, 17:18
הי,

משתתף בצערך ... (באמת, אפילו שלא קנית ממני ...)

לפני שקופצים למסקנות, צריך להבין מאיפה נעלם השמן. אין פה וודו בכמויות כאלו.
חוץ מזה, מכיוון שהחלפת את גומיות השסתומים בעצמך מבלי שהיה לך נסיון קודם בכך, אולי הבעייה עדיין שם ואתה סתם מספיד את המנוע בטרם עת ...

כאשר מנוע אוכל שמן (או מים לצורך אותו עניין), ניתן במקרים רבים לאתר את מקור הדליפה במוסך ע"י הכנסת לחץ אוויר בפתח הפלג ובדיקה כמה דולף, ואולי גם לאן. אפשר לראות אם הבעייה כללית, או ממוקדת בצילינדר מסויים ועם קצת מזל אולי גם לאיזה צד דולף (לכיוון הראש או למטה).

שווה גם להעיף מבט על הפלגים (ולסמן מאיזה צילינדר כל אחד יצא !!!), זה גם יכול לתת רמז ...

סתם מסקרנות: האם מי שמכר לך את הרכב סיפר לך על אכילת השמן ומידתה ?

בכל מקרה, אל ייאוש ! גם אם נדפקת בקטע הזה, ויטארה היא בסה"כ רכב אמין למדי גם בשנתונים האלו, ואני בטוח שעוד תהנה ממנו.

אם אתה במרכז, אני יכול לקפוץ אתך למוסך שלי (בטירה) לקבל חוות דעת מקצועית ואמינה, וגם מחירים טובים אם תרצה לטפל אצלו. עד עכשיו כל מי שהבאתי אליו מרוצה עד הגג :p

ואם בא לך סתם לפרוק תסכול ולקשקש איזה ערב, קפה/תה ועוגה עלי :p:p:p

להתראות בשטח,

נדב.

נדב42
27-01-10, 17:37
ועוד מילה לחבר'ה שמסתובבים פה ומחפשים לקנות - זוהי דוגמא קלאסית לכך שקנייה בזול עולה בסוף ביוקר ... חיימוביץ' ידידינו התכתב אתי בהודעות פרטיות, אבל בגלל שדרשתי על הרכב מחיר גבוה יותר (רועי: תוכל לשתף בכמה קנית את הרכב שלך ?), הוא אפילו לא בא לראות אותו ...

אז רק כדי להבהיר: כמובן שאיני שמח לאידו של רועי - נהפוך הוא, ואעזור לו (כמו לכל אחד ואחת כאן) ככל יכלתי הדלה.

גם כתבתי בשרשורים קודמים אחרים שלדעתי עדיף לשלם יותר על רכב שמור מאשר להוריד מחיר על רכב עם בעיות מערכתיות (כלומר: על נזילת שמן מתיבת הגה אפשר להוריד מחיר ולקנות, אכילת שמן במנוע לעומת זאת יכולה להסתיר מאחוריה מספר בעיות נפרדות, עד כדי אוברול למנוע).

במקרה של רועי, זו דוגמא קלאסית שמחזקת את הגישה הזאת.

להתראות בשטח,

נדב.

haimovich2000
27-01-10, 21:06
ועוד מילה לחבר'ה שמסתובבים פה ומחפשים לקנות - זוהי דוגמא קלאסית לכך שקנייה בזול עולה בסוף ביוקר ... חיימוביץ' ידידינו התכתב אתי בהודעות פרטיות, אבל בגלל שדרשתי על הרכב מחיר גבוה יותר (רועי: תוכל לשתף בכמה קנית את הרכב שלך ?), הוא אפילו לא בא לראות אותו ...

אז רק כדי להבהיר: כמובן שאיני שמח לאידו של רועי - נהפוך הוא, ואעזור לו (כמו לכל אחד ואחת כאן) ככל יכלתי הדלה.

גם כתבתי בשרשורים קודמים אחרים שלדעתי עדיף לשלם יותר על רכב שמור מאשר להוריד מחיר על רכב עם בעיות מערכתיות (כלומר: על נזילת שמן מתיבת הגה אפשר להוריד מחיר ולקנות, אכילת שמן במנוע לעומת זאת יכולה להסתיר מאחוריה מספר בעיות נפרדות, עד כדי אוברול למנוע).

במקרה של רועי, זו דוגמא קלאסית שמחזקת את הגישה הזאת.

להתראות בשטח,

נדב.

אז ככה, נדב תודה על התמיכה הנפשית, קבל תיקון קטן כן באתי לראות את הרכב שלך אבל לא משנה...
קניתי את הרכב ב20K בגלל שיקולים אישיים לאחר שבחנתי כמה רכבים וכמו בכל דבר גם בעניין קניית רכב צריך טיפה של מזל...
עצה שלי קחו את הרכב לבדיקה לפני הקנייה לא משנה כמה טוב הוא ניראה עדיף לבזבז כסף על בדיקה ולא כסף על טיפולים או גרוע מכך מנוע...

כניראה מחר אני אעשה בדיקת לחץ ואז נהייה חכמים יותר
עדיין אני אשמח לקבל עצות בנושא...
תודה

נדב42
27-01-10, 21:33
אז ככה, נדב תודה על התמיכה הנפשית, קבל תיקון קטן כן באתי לראות את הרכב שלך אבל לא משנה...

אם אתה אומר אתה כנראה צודק ... כל כך הרבה בלבלו לי במוח שאני כנראה כבר לא זוכר טוב ... אז יאללה, תבוא, שנראה את הפרצוף שלך ואת הרכב ונראה במה אפשר לעזור :p

קניתי את הרכב ב20K בגלל שיקולים אישיים לאחר שבחנתי כמה רכבים וכמו בכל דבר גם בעניין קניית רכב צריך טיפה של מזל...

מעניין לראות אם זה ישתלם בסוף (מקווה בשבילך שכן ...). על איזה בעיות ידעת מראש ?

עצה שלי קחו את הרכב לבדיקה לפני הקנייה לא משנה כמה טוב הוא ניראה עדיף לבזבז כסף על בדיקה ולא כסף על טיפולים או גרוע מכך מנוע...

מסכים לחלוטין, אבל עדיף בדיקה של מוסך שמכיר טוב את סוג הרכב הרלוונטי, ועדיף גם כזה שבאמת מבין ב- 4X4. מכוני הבדיקה יבלבלו לכם את השכל על גומיות יבשות ורעשים במכלולי ההנע (כדי לכסות לעצמם את הישבן מבחינת האחריות שהם נותנים לבדיקה), אבל לא מכירים טוב את הדגם הספציפי ולא בהכרח מודעים למשמעויות ... (למשל: הידעתם שאם צריך להחליף/לשפץ רדיאטור חימום בויטארה, עלות החלק היא 300-800 ש"ח לחדש/משופץ, אבל העבודה של פירוק והרכבה עולה עוד כ- 1500 ש"ח !!! מי היה חושב על זה ???)

כניראה מחר אני אעשה בדיקת לחץ ואז נהייה חכמים יותר
עדיין אני אשמח לקבל עצות בנושא...

ספר לנו מה הממצאים ...

להתראות בשטח,

נדב.

שיצו
27-01-10, 21:52
דבר ראשון אוברול זה ביכלל לא כמו תרופה לסרטן עם עושים אותו טוב הוא תופס מצויין ולכמה שנים טובות אפילו
ובקשר לקניה של מנוע עם אני לא טועה 93 זה קרבורטור אז אתה יכול פשוט להביא מנוע של בלאנו להחליף את הקרטר ואת הראש עם אתה רוצה להישאר עם הקרבורטור אני לא מאמין שהמנוע יעבור את ה3 וחצי
ועם אתה רוצה אתה יכול כבר להביא את המנוע עם הצמת חשמל והמחשב ולשים כבר הזרקה וזהוזה קצת יותר יקר אבל הרבה יותר משתלם

GodsFather
28-01-10, 16:43
חן דן פירסם למכירה מנוע של ויטרה, אולי הוא יתאים לך ?

אוהד מ.
28-01-10, 22:49

עוד רעיונות?!

נסה עוד כיוון אחד, שדווקא היה בויטארה של ההורים: אם משאבת הדלק היא מכאנית ולא חשמלית, ישנו צינור שמן שמגיע גם אליה, במטרה לשמן את הדיאפרגמה. יכול להיות ששם יש נזילה.

אוהד.

נדב42
30-01-10, 22:47
נסה עוד כיוון אחד, שדווקא היה בויטארה של ההורים: אם משאבת הדלק היא מכאנית ולא חשמלית, ישנו צינור שמן שמגיע גם אליה, במטרה לשמן את הדיאפרגמה. יכול להיות ששם יש נזילה.

אוהד.

מדובר בכמויות עצומות, היו רואים את זה בבירור ...

tallevi
30-01-10, 23:31

עוד רעיונות?!

אוברול מקצועי מעלים גם את הסרטן והלוואי שלאנלוגיה הזאת היה בסיס אמיתי.
מה זאת השטות הזאת?!
אם האבחנה שסיבת שריפת שמן היא טבעות שחוקות אז הרי שבאוברול מחליפים את הטבעות כצעד עיקרי.
לדעתי עדיף בהרבה להשקיע באוברול מאשר לקנות מנוע שאתה לא תוכל לדעת מה הוא שווה באמת אלא אחרי שקנית והרכבת (ועוד איזה חודש חודשיים).האם אתה בטוח שאתה רוצה לסמוך שוב על המזל שלך???
אחרי אוברול טוב אתה מתחיל מאפס עם מנוע שתקין לפחות כמו מנוע חדש.
זאת דעתי.

טל.

אוהד מ.
31-01-10, 19:22
מדובר בכמויות עצומות, היו רואים את זה בבירור ...

אם השמן נכנס לדלק, הרכב ישרוף שמן, פלאגים יתפחמו וכו. את איבוד השמן לא תרגיש כנזילה אלה כשריפת שמן.

שווה לבדוק, רגע לפני ששולחים את המנוע לאוברול

haimovich2000
09-02-10, 15:23
הייתי במוסך בשנית עשיתי קומפרסיה ויצא 170 בכל הפלאגים, לא שאני מבין בזה יותר מידי אבל נאמר לי שזה בסדר יחסית, אגב הפלאגים היו מפוחמים.

עומדות בפני שתי אופציות האחת היא רינגים ולאגרים והשנייה היא מנוע מייבוא

הצעות המחיר בדרך, אבל רציתי לדעת מה מומלץ יותר, לא לעשות משהו אחד ואז לראות שזה לא עזר...

מחכה לדברי חוכמה מחברי הפורום

נדב42
09-02-10, 15:59
בדיקת קומפרסיה זה לא מספיק, והמוסך היה אמור לדעת ולהגיד לך את זה.
צריך לבצע בדיקות של דליפת הלחץ, ולנסות להבין מאיפה בורח לאן ...

נשמע לי מוזר שעל-סמך בדיקת קומפרסיה כזו בלבד המוסך קובע אוברול /החלפת מנוע.
ממליץ לך בחום לקבל דיעה נוספת ממוסך אחר.

בהצלחה,

נדב.

shmil
09-02-10, 18:28
קומפרסיה 170בכל הצילינדרים? הלוואי עלי.
זה אומר שהרינגים במצב מצויין, והשמן, אם כך, לא מגיע מלמטה, אלא מלמעלה, מהראש.

נדב42
09-02-10, 18:44
קומפרסיה 170בכל הצילינדרים? הלוואי עלי.
זה אומר שהרינגים במצב מצויין, והשמן, אם כך, לא מגיע מלמטה, אלא מלמעלה, מהראש.

זה לא אומר מצב מצויין, אבל גם לא קטסטרופה שגורמת לאכילת שמן מוטרפת כמו שיש לו.
בויטארה שאני מוכר היתה קומפרסיה של 170 או 180 (לא זוכר בדיוק, אבל אחידה בכל הצילינדרים), והוספתי לה כ- 3 ק"ג שמן על 23K ק"מ - לא הרמטי אבל גם לא יותר מדי בעייתי.

בבדיקה של דליפת לחץ אפשר לפעמים לאצר לאן בורח הלחץ => השמן.

בכל מקרה צריכת שמן כזו חייבת למצוא ביטוי בנזילה או בעישון - שמן לא נעלם ככה סתם.

אם אתה באזור רעננה-כפ"ס תן קפיצה ונציץ ...

להתראות בשטח,

נדב.

shmil
09-02-10, 19:33
כנראה לא הבנת, נדב, ולכן אסביר:
קומפרסיה של 170 מעידה על רינגים וצילינדרים בסדר גמור, שלא לומר מצויין. קומפרסיה כזו היא גבוהה ויפה לכל הדעות.
לכן - השמן שנראה, אם נראה, בפלאגים - לא מגיע למטה מהקראנק ומהבלוק.
השמן, אם כך, מגיע מלמעלה, מהראש. אינני מכיר את הראש של הויטארה כדי להצביע על כניסה שכזו, אך סביר שזה יהיה מאזור השסתומים.
חיימוביץ' - אתה אומר שהחלפת גומיות - מי החליף, האם בדק שהתושבות והמובילים שלמים ותקינים ולא חרוצים?

haimovich2000
10-02-10, 12:14
לפי מה שאני רואה ומבין ואני לא כזה מבין...
השמן נשרף כניראה עם הדלק כי אין נזילה ולמים הוא לא הולך כי אין "טחינה"

הדבר שניראה לי הכי הגיוני שקרה, תקנו אותי אם אני טועה, זה שהרינגים תפוסים והשמן פשוט לא עולה חזרה למעלה ונשרף...

ולכן השאלה היא האם באמת הפתרון הוא רינגים ולאגרים או לא להתעסק עם זה ולהחליף מנוע

shmil
10-02-10, 14:15
ל
הדבר שניראה לי הכי הגיוני שקרה, תקנו אותי אם אני טועה, זה שהרינגים תפוסים והשמן פשוט לא עולה חזרה למעלה ונשרף...

נייט, או בעברית - מה פתאום.
אם הרינגים היו גמורים לא היתה לך קומפרסיה כ"כ גבוהה.
קרא שוב את הפןסט הקודם שכתבתי. קרא וחשוב.

מוני אורבך
10-02-10, 15:29
אתה פשוט צריך לבצע בדיקת קומפרסיה הפוכה.

בבדיקה הזו מחממים את המנוע ל טמפרטורת עבודה.
אז מוצאים את הפלגים ומכניסים במקום מתאם לצינור לחץ אוויר ומד לחץ.
מזרמים אוויר בלחץ ורואים אם יש דליפה.
במידה ויש דליפה ניתן לבדוק בקלות מהיכן על ידי שמיעה.
שסתומים - רעש מצינור פליטה או יניקה (תלוי בשסתום)
רינגים - קרנק
במידה ואין דליפה משום מקום קרוב לוודאי שדליפת השמן ממחזרי השמן של השסתומים.

אגב בדקת אם אין לך פשוט נזילה מהיכן שהוא במנוע או ברדיטור השמן?
מספיק נזילה קטנה כדי שלאורך זמן תאבד שמן.

shmil
10-02-10, 15:39
תודה שענית לי בפורום אבל לא הבנתי כ"כ....

אתה אומר שאם יש לחץ טוב השמן נכנס מהראש?!
ואם כן אז זה אומר שיפוץ ראש (אוברול מלא?!)
או שכדאי לא להתעסק ולהחליף מנוע?!
ברשותך, אענה כאן.

שיפוץ ראש הוא לא אוברול מלא, בדיוק כמו שרינגים ולאגרים אינם אוברול מלא.
לא אמרתי שכדאי להחליף מנוע, וגם לא אומר, שכן אינני יודע מה מצבו של המנוע שלך.
לא עשית עוד שום דבר מהבדיקות שנועדו לבחון היכן הבעייה.
בדיקות לחץ הפוך, כפי שכבר כתבו לך כאן, יוכלו להכווין יותר טוב היכן הבעייה.
אין ספק שהשמן שלך נעלם. לאן הוא נעלם אינני יודע. לא ראיתי את המנוע שלך.

כל שאמרתי הוא שאבחון של רינגים גמורים אינם מתיישבים בד בבד עם קומפרסיה 170. יכול להיות שהקומפרסיה היא 70, ולא 170, ואז זה אכן רינגים, אבל כנראה גם עוד דברים.

להערכתי רמת ההבנה שלך במכונאות אינה גבוהה. מציע לך לפיכך, להעמיק וללמוד כיצד פועל מנוע, בכדי שתגע אילו שאלות לשאול, או שתמצא מכונאי אמין.
אישית, ומבלי להכיר אותם - אני יכול להמליץ על שני חברי פורום מכונאים - ד"ר מורי וליאור מזוקילנד.

s_n_p
10-02-10, 17:32
170 PSI זה אכן הנתון התחתון (לפני שיפוץ) לפי הספר של סוזוקי, אבל זה לא אומר כלום.
בויטרה שלי היתה קומפרסיה של 160 והאוטו היה "טיל בליסטי"... בהשווה להילקס :D

לא היה שום בעיה להגיע ל - 140 קמ"ש וגם שם הפחד היה המגבלה.

היתי ממלא 4 קילו שמן בין טיפול לטיפול, שזה סביר ביותר בהתחשב בעובדה שמחזיר שמן אחורי נזל.

haimovich2000
10-02-10, 22:48
170 PSI זה אכן הנתון התחתון (לפני שיפוץ) לפי הספר של סוזוקי, אבל זה לא אומר כלום.
בויטרה שלי היתה קומפרסיה של 160 והאוטו היה "טיל בליסטי"... בהשווה להילקס :D

לא היה שום בעיה להגיע ל - 140 קמ"ש וגם שם הפחד היה המגבלה.

היתי ממלא 4 קילו שמן בין טיפול לטיפול, שזה סביר ביותר בהתחשב בעובדה שמחזיר שמן אחורי נזל.

אצלי זה גם ככה אם אתה עושה טיפול כל 700 ק"מ :D...
וד"א אני חושב שהויטרה שלך אצל חבר שלי...

s_n_p
11-02-10, 18:40
וד"א אני חושב שהויטרה שלך אצל חבר שלי...

יונתן?

haimovich2000
11-02-10, 18:41
יונתן?

אכן כן...

-->