PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן מיכל דלק לסמוראי - "סערת מוחות" בעד ונגד.

לביא סמו וסומו
30-01-10, 14:40
שבת שלום לכולם ,

כבר זמן מה שמתבשל לי הרעיון של מתקון על הפגוש האחורי של מיכל דלק אבל יש המון לבטים אם התועלת רבה מ"אי התועלת" שייצר המיתקון.

תחילה אפרט מה כיוון החשיבה:

בניית מיתקון על הטומבון האחורי למיכל 10 או 20 ליטר (כנראה Blitz) (גם זו אחת הדילמות- כמות הליטרים)
מדובר על מיתקון למיכל דלק בלבד ! (לא לגלגל ספייר, הייליפט - כמו שהגדיל אמיר לעשות ונראה ממש טוב האמת- מתאר לעצמי שהוכח גם כיעיל)

יתרונות:
1. נתקעת בשטח בלי דלק (חור או חוסר אחריות (קורה לטובים ביותר ואני ממש לא כזה) או הסתבכות לא מתוכננת) - נותן לך עוד קצת אויר לנשימה במקרה של 10 ליטר ועוד הרבה אויר במקרה של 20 מיכל ליטר .
2. יציאה לשטח לטיול אינטנסיבי - אי צורך בתחנת תדלוק לפחות לא לתדלוק ראשון-למרות שזה נשמע לקוח מסרטי "פארק היורה"- לי אישית זה לא קורה הרבה.
3. מאמין שיש עוד סנריומים שלא חשבתי עליהם.
*. סעיף עזרה לזולת רלוונטי כמעט לכל זיווד שאני מכיר

חסרונות שאני מזהה שגורמים ללבטים האם לצאת לביצוע:

1. פחד פסיכולוגי ממכיל דלק שיושב לך על הזנב של הרכב.
2. לצערי יצירת המיתקון תחייב אותי לשנות את מיקום לוחית הזיהוי וכמובן יצירת תאורה ללוחית במיקום החדש (ואין לי יותר מדי אופציות לנ"ל )
3.המשקל על אחורי הרכב (מיכל +מיתקון) יהיה בסביבות 30 ק"ג (עם מיכל 20 ליטר) אפילו טיפה פחות - לדעתי זה משמעותי אבל לא בצורה קריטית על זה לא יפול דבר.
4.ישנו החשש של התחממות הדלק במיכל ויצירת לחץ (לא מכיר את נושא עמידות המיכלים לעומק) , בסופו של דבר זה מיכל פלסטיק (לא מעוניין במתכת) מלא בדלק שיעמוד בתנאי מזג אויר וקפיצות לא פשוטים-קשה לי לסמוך על האמינות של העסק הזה(למרות שיחרור לחצים וכו' - שלא נדבר על אדי דלק).
5. הפחד הכי גדול הוא שמיתקון המיכל גורם לכך שהנקודה הכי חיצונית למגע ברכב בחלקו האחורי(בפגיעה במכשול כמו עץ או לא עלינו.................) היא מיכל הדלק שברובו חשוף.

אשמח לשמוע כל דעה בנושא , כאלה שעשו חושבים לעשות או סתם חושבים בקול.

תודה.

לביא סמו וסומו
30-01-10, 15:10
זה התכנון פחות או יותר בצורה גסה,

לא לצחוק על השירטוט :cool: זה לצורך המחשה בלבד שתבינו תרעיון , עם ההחלטה לממש את הרעיון תתחיל הישיבה על שולחן השרטוטים.

אביעד פ.
30-01-10, 15:35
אשמח לשמוע כל דעה בנושא , כאלה שעשו חושבים לעשות או סתם חושבים בקול.

תודה.

דעות (של אחד שסתם חושב בקול):
1. מרגיש לא בנוח לנסוע עם מיכל דלק מאחורי האוטו? במקרה שלך אתה צודק. אתה מתעקש על מיכל מפלסטיק, מה שאומר שהוא לא חסין פיצוץ. אתה רוצה לנסוע באופן קבוע עם מיכל דלק נוסף דעתי היא (ויהיו הסיבות אשר יהיו למה אתה רוצה מיכל פלסטיק דווקא) שכדאי שזה יהיה מיכל מתכת חסין פיצוץ. בדיוק בשביל זה הוא נועד.

2. למיטב ידיעתי הדלת בתא המטען של הסמוראי נפתחת ימינה, ציר הסיבוב של המיכל שלך הוא שמאלה ע"פ השרטוט. יכול להיות שזה יהיה קצת מסורבל לפתוח את הדלת כל פעם?
חשבת על לעשות את המתקן (אם זה מתאפשר) בצד השני, ומחובר בצורה זו אחרת גם לדלת, ככה שאין צורך להתעסק עם המיכל כלל בפתיחת הדלת?

nir.samo
30-01-10, 15:44
http://www.jeepolog.com/474.html

לביא סמו וסומו
30-01-10, 16:05
דעות (של אחד שסתם חושב בקול):
1. מרגיש לא בנוח לנסוע עם מיכל דלק מאחורי האוטו? במקרה שלך אתה צודק. אתה מתעקש על מיכל מפלסטיק, מה שאומר שהוא לא חסין פיצוץ. אתה רוצה לנסוע באופן קבוע עם מיכל דלק נוסף דעתי היא (ויהיו הסיבות אשר יהיו למה אתה רוצה מיכל פלסטיק דווקא) שכדאי שזה יהיה מיכל מתכת חסין פיצוץ. בדיוק בשביל זה הוא נועד.

2. למיטב ידיעתי הדלת בתא המטען של הסמוראי נפתחת ימינה, ציר הסיבוב של המיכל שלך הוא שמאלה ע"פ השרטוט. יכול להיות שזה יהיה קצת מסורבל לפתוח את הדלת כל פעם?
חשבת על לעשות את המתקן (אם זה מתאפשר) בצד השני, ומחובר בצורה זו אחרת גם לדלת, ככה שאין צורך להתעסק עם המיכל כלל בפתיחת הדלת?

תודה על התגובות .... כל הערה מעשירה וזורקת לך את הראש לרעיונות:

1. למה מיכל פלסטיק , סתם מטעמי נוחות היחידים שאני מכיר ממתכת הם הדלקנים (כמו שבצבא ) ומנסיון מרובה של מילוי גנרטורים בשירות - הם פשוט לא נוחים , נוזלים לרוב מהפיה ולגבי עמידות בפני פיצוץ-לא יודע..
המיכל השני מתכת שראיתי הוא ארוך מלבני (שוכב כזה) מה שלא מסתדר עם מיתקון באחורי הרכב אבל הוא בוודאות עמיד בפיצוץ (כך מוצהר בהוראות יצרן)-כמובן שהמחיר בהתאם - גם שיקול ל"תפרנים" מהסוג שלי.

מה שהביא אותי לנטיה ללכת בכיוון של מיכל פלסטיק (באיכות גבוהה כמובן-עדיין פחות משליש מחיר ממתכת ).

2. בקשר לאופי המיתקון (מכיר את הקישור חרשתי אותו רבות) הצורה ככה במוכוון , זה מתחיל בזה שאני א רוצה לשנות את המיקום של גלגל הספייר (אשר לא משאיר מקום בצד הימני האחורי של הסמוראי למיתקון מיכל) וממשיך לזה שהמיתקון הוא ברוחב המיכל ותו לא - ממש לא מעוניין בזרוע לכל אורך הרכב (למרות שהרעיון שימושי ויפה בפני עצמו-אבל לא הכיוון שלי) ולכן כאשר סחבק ניגש לפתוח את הדלת האחורית הוא שולף את פין האבטחה מהמתקן מסובב את המתקן על צירו לשמאל , שם את פין האבטחה לקיבוע ופותח את הדלת הכל בעמידה על אותה המישבצת בלי טירחה מיותרת .

בקשר למיתקון באיזשהו הקשר כלשהו על הדלת בהסתמכות על הצירים שלה - אין מצב! לדעתי יותר מהגלגל ספייר גרם אני לא שם על הצוציקים האלה.

אשמח לשמוע מה היעוד של מיכלי הדלק מפלסטיק אם לא לנשיאת דלק ... האם גם כשהמוצר הוא איכותי הוא עדיין לא מספיק בטיחותי.? האם היעוד הוא רק לשינוע קצר מאוד ומבוקר של דלק מנקודה לנקודה...
אולי התפיסה שלי מוטעית ובכלל אסור לאכסן דלק במיכלים האלה בתנאי טלטלה ושמש ישירה...?:confused:

reuvenk
30-01-10, 23:06
לא הצלחתי להבין למה אתה לא רוצה מתקן אחד גם לספייר וגם למיכל דלק לשים את הספייר על הדלת זה לא ממש בריא לה במיוחד עם מידה סבירה ( לא כתבת מה המידה שלך ).
אני חושב שאם כבר אתה בונה ומקדיש לזה זמן לעשות נכון וטוב ההבדל בעבודה בין מתקן אחד לשניים הוא שולי.
אתה בונה פגוש או שיש לך כבר פגוש ואתה רק רוצה לבנות מתקן על הפגוש הקיים?

לביא סמו וסומו
01-02-10, 17:36
בקשר למיתקן רק למיכל דלק על זה אני סגור (ענייני נוחות ופרקטיקה ברמה הסוביקטיבית), השאלה היא יותר בכיוון של מיכלי הדלק השונים .

מה טוב , מה לא טוב והאם הסיכון שבטלטלות וחשיפה לשמש הוא גבוה כמו שהגיוני לחשוב עד כדי כך שעדיף לוותר על הרעיון....?

לביא סמו וסומו
01-02-10, 17:50
מצורף קובץ עם סוגי המיכלים שאני מכיר....

למי שיש דיעה מקצועית על הנ"ל אשמח לשמוע.

-->