PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברים מה כדאי יותר: בולמי טאפ דוג או אולדמן?

rami_80
30-01-10, 21:54
שלום לכולם

אני בעל דיסקו TD5 2004,ואני מעוניין לקחת את הרכב עד הקצה במגבלות השימוש היומי יומי שלי בכביש,הכוונה שיהיה בעל עבירות קיצוניות יחד עם זאת לשמור תקינות הרכב בכביש:בטיחות,רישויים וכ"ו.

הרבה בעלי דיסקו רכשו בולמים מסוג טאפ דוג ואולדמן ורציתי לדעת מה יותר טוב?

כמו כן אני מעוניין להרים את הרכב באיזה קיט הגבהה,אז מישהו יכול להמליץ,אני אשמח!

שאלה אחרונה לגבי הסרנים של הדיסקו,אני בא מעולם הסופות ושם השידרוג הטוב ביותר הוא דנה 44,השאלה שלי האם ישנם שיפורי סרנים בדיסקו או שאין צורך,והכוונה היא גם ליחסי העברה.

אשמח אם מישהו יכול לחדד לי קצת בתחום הדיסקו

תודה

arnonshoshani
31-01-10, 06:21
רמי שלום

בולמי אולדמן וטאפ דוג הם בולמים בעלי רמה זהה פחות או יותר גם במחיר וגם באיכות. רצוי מאד עם קונים אולדמן אז לשים גם את הקפיצים התואמים שלהם.

לדיסקברי TD5 אין קיט הגבהה סטנדרטי אלא ערכות שבונות הסדנאות בארץ לפי דרישה. אחת הבעיות הכי גדולות שלו לביצוע ההגבהה היא המוט פנהרד האחורי שמגביל מאד את מהלכי המתלה אחרי הגבהה קיצונית.

בקשר לסרנים שלך יש שידרוגים כמו בסופות ציריות מחוזקות וכן יחסי העברה מתאימים.

כל הדברים הללו ניתן לקבל יעוץ ועבודה מיקצועית אצלנו בסדנא שלה התמחות של שנים בעיסוק בלנדרוברים (אנחנו העובדים יוצאי סדנת אוברלנד לשעבר).

אשמח לענות על שאלות על קפה פה ביבנה.

ארנון שושני
גלובל שילד
052-6991704

ארז
31-01-10, 07:51
בוקר טוב...

מבחינת המתלים ארנון טועה, יש קיטים להגבהה סטנדרטית המגיעים כך המהיצרן, למשל TJM ואולדמן, מעבר לכך מה שאתה צריך זו הגבהה של 2" עד 2.5" יותר מזה לא יתן לך כלום, מהלך המתלה בפתיחה של 2 צדדי הסרן האחורי מוגבל כמו שנכתב על ידי מוט הפנהד העליון אבל זה לא מה שמגביל אותך בפתיחת מתלה בעבירות(הצלבה), מה שמגביל את המהלך בסרן האחורי (מעבר למיצב שמתוכנן למהלך X) אלו מוטות הרדיוס של הרכב שפשוט לא מתוכננים לתת יותר מהלך בהצלבה(צורת התפישה שלהם אל הסרן), מקדימה אתה מוגבל גם על ידי המוטות(עוד לפניהם יש צורך בשינויי מבנה לרכב בשביל להגדיל מהלך וגם אז המהלך ישתפר רק בפתיחה של 2 צדדי הסרן(למשל בקפיצה או עליה על באמפ במהירות).

מכיוון שאתה רוצה להצמד לחוק ולתכנות(משמע אתה רוצה להמנע משינוי מבנה והגדלת מידת הצמיג למידה לא חוקית) אין לך צורך בציריות מחוזקות בדיסקברי TD5 ובטח שלא ביחסי העברה שונים.

נ.ב יש גם קיטים שסדנאות בארץ מרכיבות מיצרנים שונים מצויינים(שילובים של בולמים מיצרן X ובולמים מיצרן Y), כמובן שזה תלוי במרכיבים שהסדנה בוחרת ללקוח והאם הם מתאימים לצרכים שלו ועד כמה לסדנה יש נסיון בבחירת המרכיבים או רק נסיון בלהרכיב חלקים שאחרים בחרו להם....

-->