PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בנוגע ליבוא אישי של חלפים

danob
02-02-10, 21:31
הזמנתי כמה חלקים מאי.ביי לרכב ויש לי מספר שאלות לבעלי ניסיון בתחום:
1. הבנתי שיש צורך להביא למכס אישור ממשרד התחבורה, איך עושים את זה?
2. אפשר/כדאי לפני שהחלקים מגיעים?
3. כמה זמן לוקח לקבל את האישור?
4. כמה מכס יש על חלקים (חדשים)?
תודה,
ליאור

asafk
02-02-10, 21:56
כשהחלקים יגיעו לארץ תקבל הודעה מהדואר שאתה צריך לבוא ולשחרר.
אתה הולך לרחוב המלאכה 8 , קומה שניה. ממלא טופס. מצרף אליו חשבונית מקורית, צילום ת.ז., צילום רשיון רכב. אני ממליץ לך אם יש קטלוג חלקי חילוף מקורי של הרכב להדפיס את העמוד הרלוונטי ולסמן במרקר את החלק. אתה מקבל את האישור חתום במקום בדרך כלל. אם מדובר בחלקים בטיחותיים, מאושר חדש בלבד. שיפורים שלא נראים להם - לא מאושרים.
אתה לוקח את האישור להולך לבית הדואר ביד אליהו (אם זה בת"א, יש גם אחרים כמובן), עולה לקומה שניה, צד שמאל. עומד בתור. מראה את האישורים, הפקידה הפלגמטית או שמחשבת לך במקום את המכס (לפי החשבונית המקורית שהבאת איתך), זה בסביבות 32% בימינו, על כל דבר שעלה יותר מ 50 דולר כולל המשלוח. אם בא לה, היא שולחת אותך לתור אחר, להוציא את החבילה, כדי שהיא תוכל לראות. כן, צריך לעמוד שוב בתור בשביל שהיא תראה מה יש בחבילה. אם מדובר בפריט בטיחותי ובמשרד התחבורה כתבו שהאיש שלהם צרי ךלבדוק, אתה צריך את כל הסיפור הזה לעשות כשהמהנדס לכאורה של משרד התחבורה נמצא בדואר, והוא בודק שהפריטים באמת חדשים והם באמת מה שהצהרת עליו.
אחרי כל זה אתה הולך לעוד תור, לשלם.
אחרי התשלום אתה הולך לעוד תור, לזה שמוציא את החבילות, ומחכה שהוא יוציא לך את החבילה.

הכל לוקח חצי יום, מאיזה כיוון שלא תסתכל על זה.

תתחדש.

אסף.

eladst
02-02-10, 22:07
מצטרף לשאלות:
1. האם את כל הסיפור הזה ניתן לעשות אך ורק בתל אביב?
2. אם ביקשתי מחברת השילוח לסווג את החבילה כציוד חקלאי, האם זה יעזור לי ולא אצטרך אישור יבוא?

asafk
02-02-10, 22:13
את האישור ממשרד התחבורה מקבלים רק בתל אביב. אפשר לשלוח להם פקס ולקוות לקבל את האישור בדואר. זה לוקח שבועיים ולפעמים קצת יותר. למכס חייבים מקורי, זאת אומרת לחכות שיגיע בדואר.

על ציוד חקלאי לא צריך אישור משרד התחבורה.

אסף.

A r i
02-02-10, 22:48
כשהחלקים יגיעו לארץ תקבל הודעה מהדואר שאתה צריך לבוא ולשחרר.
אתה הולך לרחוב המלאכה 8 , קומה שניה. ממלא טופס. מצרף אליו חשבונית מקורית, צילום ת.ז., צילום רשיון רכב. אני ממליץ לך אם יש קטלוג חלקי חילוף מקורי של הרכב להדפיס את העמוד הרלוונטי ולסמן במרקר את החלק. אתה מקבל את האישור חתום במקום בדרך כלל. אם מדובר בחלקים בטיחותיים, מאושר חדש בלבד. שיפורים שלא נראים להם - לא מאושרים.
אתה לוקח את האישור להולך לבית הדואר ביד אליהו (אם זה בת"א, יש גם אחרים כמובן), עולה לקומה שניה, צד שמאל. עומד בתור. מראה את האישורים, הפקידה הפלגמטית או שמחשבת לך במקום את המכס (לפי החשבונית המקורית שהבאת איתך), זה בסביבות 32% בימינו, על כל דבר שעלה יותר מ 50 דולר כולל המשלוח. אם בא לה, היא שולחת אותך לתור אחר, להוציא את החבילה, כדי שהיא תוכל לראות. כן, צריך לעמוד שוב בתור בשביל שהיא תראה מה יש בחבילה. אם מדובר בפריט בטיחותי ובמשרד התחבורה כתבו שהאיש שלהם צרי ךלבדוק, אתה צריך את כל הסיפור הזה לעשות כשהמהנדס לכאורה של משרד התחבורה נמצא בדואר, והוא בודק שהפריטים באמת חדשים והם באמת מה שהצהרת עליו.
אחרי כל זה אתה הולך לעוד תור, לשלם.
אחרי התשלום אתה הולך לעוד תור, לזה שמוציא את החבילות, ומחכה שהוא יוציא לך את החבילה.

הכל לוקח חצי יום, מאיזה כיוון שלא תסתכל על זה.

תתחדש.

אסף.

עדכון קטן - כיום הסף של 50 דולר לפטור ממכס הוא על מחיר הפריט בלבד ללא תוספת עלות המשלוח (בשבוע שעבר עברתי את כל התהליך הנ"ל עם מראת צד לאיסוזו רודיאו שהוזמנה מארה"ב. מחיר המראה היה 29 דולר - משומשת, עלות המשלוח 48 דולר...)

danob
04-02-10, 07:51
אסף, תודה על המידע המפורט.
שתי שאלות נוספות, חלקי פרונט (מוט מקשר, מוטות הגה ובול ג'ויינטים) נחשב בטיחותי?
והאם אפשר לעשות את התהליך לפני שהחלקים מגיעים? (החלק של אישור משרד התחבורה)
תודה
ליאור

moriseven
04-02-10, 08:20
אפשר לעשות את התהליך של משרד התחבורה לפני שהחלקים מגיעים.

itamar1980
04-02-10, 08:45
אסף, תודה על המידע המפורט.
שתי שאלות נוספות, חלקי פרונט (מוט מקשר, מוטות הגה ובול ג'ויינטים) נחשב בטיחותי?
והאם אפשר לעשות את התהליך לפני שהחלקים מגיעים? (החלק של אישור משרד התחבורה)
תודה
ליאור

הקש כאן כדי להגיע למשרד התחבורה והנהלים שלהם לגבי יבוא איש (http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_42N/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_2EO/.ce/7_0_45I/.p/5_0_3IM/.d/0?PC_7_0_45I_subject=HE_RECHEV_34&actionType=browse#7_0_45I)י

יש נוהל מיוחד לגבי מסרק הגה, אולי זה יעזור קצת.

mate
04-02-10, 08:55
על ציוד חקלאי לא צריך אישור משרד התחבורה.

אסף.[/quote]

נכון, אבל לדעתי צריך אישור דומה ממשרד החקלאות.
הזמנתי חלק לטרקטורון, שזוהה על ידם בטעות כחלק רכב, זומנתי למשרד התחבורה וכל זה, אחרי התור, טפסים וכל הכיף, כשראתה הפקידה שהבאתי רשיונות של טרקטורון אמרה שזה לא הם אלא משרד החקלאות...
למזלי היא הסכימה "לא לשים לב" ולאשר לי את הטפסים, אבל אמרה שיכול להיות שבדואר הם ישימו לב וזה לא יעבור.
למזלי זה לא קרה.
כמו כל בירוקרטיה בארץ, חיוך, המון סבלנות, ועדיין חיוך, עוזר
רז

eladst
04-02-10, 20:48
אם מישהו שמכיר את הפרוצדורה יוכל להעלות לאתר את הטפסים הנדרשים ולפרסם את מספרי הטלפון ופקס של משרד התחבורה ע"מ שלמתחילים כמוני ;) יהיה יותר קל לעבור את הבירוקרטיה אני, ואני בטוח שגם אנשים נוספים נודה לו מאד....:roll:

asafk
04-02-10, 20:53
באתר של משרד התחבורה, תחת טפסים, תמצאו את הטופס.
http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/OfficesAndAuthorities/OAFList/OAMot/FormsCollector.htm
חיפוש:
בקשה לרישוי יבוא אישי לצריכה עצמית של חלקי חילוף ומכללים לרכב

טלפונים לא יעזרו. הם לא עונים.

אסף.

eladst
04-02-10, 21:04
טלפונים לא יעזרו. הם לא עונים.

אסף.[/quote]

תודה רבה מישהו כתב שיש פקס שאפשר לשלוח אליו את הטופס ולא להגיע פיזית אז אם מישהו יודע את המספר אני אשמח שיפרסם אותו

tzagi
04-02-10, 22:39
במיוחד אהבתי את הסעיפים האלה:

5.6 לחלקי חילוף המוגדרים כחלקים בטיחותיים (שאינם בהגדרת פסי קישוט וכיוצ"ב) יידרש
אישור מקורי ממוסך מורשה, כי החלקים ברכב אינם תקינים וקיים צורך להחליפם תוך
ציון מספר רכב, דגם רכב, מספר מנוע ומספר שילדה.
5.7 אישור מקורי ממוסך מורשה כי חלקי החילוף המיובאים מתאימים לדגם וסוג הרכב.
5.8 במידה וחלקי החילוף מיועדים לרכב שניזוק בתאונה, יידרש אישור מקורי משמאי רכב על
פירוט החלקים שניזוקו, בהתאם לחוות דעת שמאי המוגשת לחברת הביטוח כולל תמונות
הממחישות ומציגות את הנזק שנגרם לרכב.
5.9 ה'רשות המוסמכת' רשאית לדרוש הצגת אישור מקורי מיבואן הרכב ו/או מוסך מורשה של
היבואן על התאמת חלקי החילוף המיובאים לכלי הרכב על פי שיקול דעתה.

בחיים לא ראיתי כזה הבדל בין החוק היבש ולחוק בפועל.

danob
11-02-10, 11:57
עידכון:
הייתי במשרד התחבורה, הם רוצים אישור שהחלקים מתאימים לספורטאג', ממוסך מורשה של קיה (בגלל שכל מה שקשור להגה נחשב חלקים בטיחותיים)
במוסך קיה יפו אמרו לי שהם לא מוציאים אישור כזה והפנו אותי ליבואן, דיברתי עם אחראי שרות, לבקשתו, שלחתי לו מייל עם לינקים לחלקים בינתיים הוא לא חזר אלי (מיום שני).
דיי מילכוד שכן ליבואן יש אינטרס ברור לא לעזור להביא חלפים ביבוא אישי, אבל אני לא מתכוון לוותר אני אנסה ללחוץ על שני הצדדים (קיה ומשרד התחבורה, שדרך אגב, היו מאוד נחמדים וכן עונים לטלפון - בינתיים לפחות...)

דרך אגב, לידיעת כל מי שמתכוון להגיד שהחלק מיועד למיכשור חקלאי, או כל דבר אחר (אני אמרתי שאני בונה קרטינג לילדות שלי :p) הפקידה במכס בדקה תוך כדי שיחה את מס' הפריט ב- Ebay ומיד ראתה שזה חלק לרכב.
מה שכן, אני חייב לציין שגם כאן היו מאוד נחמדים, ובאמת ניסו לעזור (אפילו תור לא היה).
אני אמשיך לעדכן בהתפתחויות.
ליאור

danob
11-02-10, 15:52
הרגע סיימתי לדבר עם אחראי שירות טכני של קיה. תשובתם הרשמית: אנחנו לא יכולים לאשר שהחלקים מתאימים עד שלא נראה אותם פיזית, כמו כן, אנחנו לא יכולים להתחייב שהם בטיחותיים עד שלא נבדוק אותם.
ביקשתי את זה במכתב רשמי ואני אנסה להעביר אותו לשר התחבורע.
מישהו אמר חלם?

אוףףףף......יש למישהו עוד רעיון איך ממשיכים?

ליאור

zerez
11-02-10, 16:07
הרגע סיימתי לדבר עם אחראי שירות טכני של קיה. תשובתם הרשמית: אנחנו לא יכולים לאשר שהחלקים מתאימים עד שלא נראה אותם פיזית, כמו כן, אנחנו לא יכולים להתחייב שהם בטיחותיים עד שלא נבדוק אותם.
ביקשתי את זה במכתב רשמי ואני אנסה להעביר אותו לשר התחבורע.
מישהו אמר חלם?

ליאור

תשוחח איתו שוב, תקליט את השיחה ותפנה למשרד התחבורע, לרפי גינת, אמנון לוי ודומיהם, ליבואן קיה אין שום אינטרס לתת לך אישור.

six 4 life
11-02-10, 17:18
מישהו אמר חלם?
ממש לא חלם.
זה בנוי ככה מראש, ולא בטעות.

tzagi
11-02-10, 19:14
מישהו אמר חלם?

ליאור

כן יש,
תן מס טל נייח

asafk
11-02-10, 20:33
בטופס של משרד התחבורה אתה נדרש לספק הצהרת מוסך מורשה - בעל רשיון ממשרד התחבורה! ולא מורשה מטעם היבואן. זה מה שכתוב בטופס. אל תתבלבל.
סיבכת את עצמך, לא נורא. גש למוסך כלשהו שמוכן לעזור לך.

5.6 לחלקי חילוף המוגדרים כחלקים בטיחותיים (שאינם בהגדרת פסי קישוט וכיוצ"ב) יידרש
אישור מקורי ממוסך מורשה, כי החלקים ברכב אינם תקינים וקיים צורך להחליפם תוך
ציון מספר רכב, דגם רכב, מספר מנוע ומספר שילדה.
5.7 אישור מקורי ממוסך מורשה כי חלקי החילוף המיובאים מתאימים לדגם וסוג הרכב.

אסף.

danob
11-02-10, 21:33
בטופס של משרד התחבורה אתה נדרש לספק הצהרת מוסך מורשה - בעל רשיון ממשרד התחבורה! ולא מורשה מטעם היבואן. זה מה שכתוב בטופס. אל תתבלבל.
סיבכת את עצמך, לא נורא. גש למוסך כלשהו שמוכן לעזור לך.

אסף.
אסף, לא סיבכתי את עצמי, הפקיד במשרד התחבורה התעקש שזה יהיה ממוסך מורשה של קיה.
בכל אופן, דיברתי איתו שוב, ואחרי קצת לחץ הוא באמת הסכים להסתפק באישור מוסך מורשה, ועם זה אני כנראה אסתדר (מה שכן, זה יחייב אותי להתקין את החלקים שם, מתוך אי נעימות, ותכננתי לעשות את זה לבד, לא נורא).
רק ציטוט קצר מדברי איש משרד התחבורע "בטח שבקיה לא יתנו לך אישור, הוא מחזיק כאן מחסן חלפים, ואנשים שצריכים להתפרנס, ובאים חכמים כמוך ומנסים להביא כל מיני חלפים ביבוא אישי..." בשלב הזה עצרתי אותו ושאלתי אותו מה בדיוק הבעייה עם זה שאני מנסה לחסוך, הוא כנראה הבין שעשה טעות ואז הוא הסכים לאישור מהמוסך שלי.
כל יום לומדים משהו חדש...
ג'ו, תודה רבה על ההצעה במידה וזה לא יסתדר אשמח לשמוע את הרעיון שלך.
בכל מקרה הטיפול ידחה בשבוע כי אני הולך לשמור על האינטרסים של רפובליקת הבננות הזאת שנקראית ישראל (מילואים)
ליאור

tzagi
12-02-10, 02:48
רק ציטוט קצר מדברי איש משרד התחבורע "בטח שבקיה לא יתנו לך אישור, הוא מחזיק כאן מחסן חלפים, ואנשים שצריכים להתפרנס, ובאים חכמים כמוך ומנסים להביא כל מיני חלפים ביבוא אישי..."

סוף סוף האמת יוצאת לאור......
מספרים לכם שכל התקנות והטפסים מיועדים בטיחות והגנה על האזרח, אבל האמת הערומה היא שמדובר על שיטות מאפייה, היבואן משלם פרוטקשן למדינה, והמדינה דואגת לספק לו לקוחות, לכן צריך למרר את חיי האזרח שמנסה בחוצפה לעקוף את היבואן, ועדיף כמה שיותר, שלא יחשוב אפילו ליבא לבד..
כמו כן, חשוב לציין שיבוא אישי עולה למדינה כסף
איך? מע'ם
במקום לשלם 18% על מוצר שעולה X משלמים 18% על חציX
הפסד נטו למדינה של 50%
לא סתם מוציאים לכם את הנשמה...

danob
17-02-10, 12:56
היום הייתי במשרד התחבורה עם אישור מהמוסך שלי, וקיבלתי אישור למכס.
לאחר מכן ניגשתי למכס ושיחררתי את החלקים!
אני חייב לציין את השירות המפתיע שקיבלתי במכס. אחד משלושת החלקים שהוזמנו היה בערך של 48$
אך מכיוון שהוא הגיע באותה חבילה הוא חייב במס. ביקשתי לדבר עם המנהל (סגן מנהל המחלקה, בחור בשם דוד), הסברתי לו שהזמנתי את החלק בנפרד, בכוונה על מנת להמנע מתשלום המס, והמוכר פשוט חסך את המשלוח הנפרד וצירף לשאר הדברים. להפתעתי הוא השתכנע, ביטל את השומה שערכה הפקידה, וחייב רק על שני החלקים הנותרים (ובאופן כללי היה מאוד נחמד גם לשאר האנשים שהזדקקו לעזרתו).

איך אמרו הגששים, אמריקה!

מחר נלך להרכיב את הכל
בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לחברי הפורום על המידע והעזרה

ליאור

אייל67
18-02-10, 12:59
דן (או יהא שמך אשר יהא),

כל הכבוד על הנחישות והדבקות במטרה.
אני בשעתו נתקעתי בלופ הארור הזה של דרישת הפונקציונר ממשרד התחבורה (שכחתי את שמו, אה נזכרתי, נדמה לי ראובן) לאישור מוסך מורשה היבואן, וזאת לאחר שהצגתי לו אישור מוסך מורשה המשרד שמעסיק אותו, המאשר כי גם יתקין החלפים המפורטים בחשבונית שצורפה, ומאידך, את הסיכוי לקבל אישור ממורשה היבואן לא צריך לפרט לך...

לאחר שניסיתי לבוא עמו בדברים, בשיא העדינות, בדחילו ורחימו (כלפי חוץ, מכל מקום) וספגתי צעקות כאילו עשיתי לאיש משהו רע בגילגול כלשהו (ממש תסמונת העבד כי ימלוך), נשברתי ועברתי לאופציות אחרות.

עדיין, ואולי בגלל, טוב ומעודד לשמוע שלחלקנו יש עם מי לדבר (האם מדובר באותו פונקציונר?).

אייל

דידו
18-02-10, 14:14
דן (או יהא שמך אשר יהא),

כל הכבוד על הנחישות והדבקות במטרה.
אני בשעתו נתקעתי בלופ הארור הזה של דרישת הפונקציונר ממשרד התחבורה (שכחתי את שמו, אה נזכרתי, נדמה לי ראובן) לאישור מוסך מורשה היבואן, וזאת לאחר שהצגתי לו אישור מוסך מורשה המשרד שמעסיק אותו, המאשר כי גם יתקין החלפים המפורטים בחשבונית שצורפה, ומאידך, את הסיכוי לקבל אישור ממורשה היבואן לא צריך לפרט לך...

לאחר שניסיתי לבוא עמו בדברים, בשיא העדינות, בדחילו ורחימו (כלפי חוץ, מכל מקום) וספגתי צעקות כאילו עשיתי לאיש משהו רע בגילגול כלשהו (ממש תסמונת העבד כי ימלוך), נשברתי ועברתי לאופציות אחרות.

עדיין, ואולי בגלל, טוב ומעודד לשמוע שלחלקנו יש עם מי לדבר (האם מדובר באותו פונקציונר?).

אייל

כן - אותו אדם..
עברתי את אותה מסכת מטומטמת השבוע,
בסופו של דבר הבאתי אישור ממוסך מורשה- לא של היבואן, בלי להתייחס לדרישה למורשה יבואן,
בלית ברירה ניתן לי אישור.

מה זה הטימטום הזה??
מי לדעתם יאשר משהוא שלא נמצא מול עיניו??
מראש הכוונה לא לאפשר לך להביא חלקים
ולא רק זאת - אם לא תשחרר אותם תוך 20 יום גם תחוייב בדמי משמורת וייתכן אף דמי משלוח חזרה לשולח

האיש לא היה מוכן אפילו להסתכל על טפסי ההזמנה שעליהם כתוב לאיה רכב זה מיועד
וחוץ מזה , למה אינני יכול לייבא חלק של רכב אם ככה סתם מתחשק לי?
או שהוא לדעתי מתאים בדיוק לשואב האבק שלי. או לשרשרת הערסים שלי?

danob
18-02-10, 19:14
אכן ראובן. תיאור מדויק גם בלי לזכור את השם וכנראה שכולנו עשינו לו משהו בגלגול הקודם לא רק אתה (למרות שאת האישור נתן לי ביום שבו אין קבלת קהל).
עצתי לך, אל תתיאש ועמוד על זכותך להביא את החלקים, אני מאמין שאחרי לחץ נוסף הוא יסתפק באישור מוסך רגיל, חשוב להשאר קר רוח וסבלני, ולא להגרר לצעקות.
יכול להיות שאחרי עוד כמה כאלה, יפרץ הסכר והוא ירד מהדרישה הבלתי אפשרית להביא אישור ממוסך יבואן.
בהצלחה!

ליאור

-->