PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת ברקס מתנהגת מוזר, זקוק לעזרה

torchak
03-02-10, 00:04
אז ככה, מדובר על 110 מודל 96.
בלחיצה הראשונה הדוושה יורדת עד למטה. ומרגישים עצירה ממש לפני הקיר אש.
בלחיצה השניה המצב משתפר והבלימה מתחילה להיות משמעותית בלחיצה השלישית.
מה שעשיתי עד עכשיו זה החלפת רפידות בלם בכל הגלגלים ושיפוץ כל הקליפרים.
על פניו לא נראה שיש נזיולת בגלגלים.

יש רעיונות?

golan tishbi
03-02-10, 08:22
אז ככה, מדובר על 110 מודל 96.
בלחיצה הראשונה הדוושה יורדת עד למטה. ומרגישים עצירה ממש לפני הקיר אש.
בלחיצה השניה המצב משתפר והבלימה מתחילה להיות משמעותית בלחיצה השלישית.
מה שעשיתי עד עכשיו זה החלפת רפידות בלם בכל הגלגלים ושיפוץ כל הקליפרים.
על פניו לא נראה שיש נזיולת בגלגלים.

יש רעיונות?
יש הרבה קודם תוציא אויר מכל הגלגלים ביחד שינדזל שמן ותוסיף במיכל ואז צריך לסגור
ברגי אויר ולהוציא אויר מכל גלגל בניפרד

בהצלחה

oren61
03-02-10, 08:42
משאבת בלמים ראשית גמורה.

עמי
03-02-10, 09:09
לפני שאתה רץ להחליף משאבה, בדוק חופש במיסבי הגלגלים. חופש במיסבים גורם להתרחקות הרפידות מהדיסק, ולכן הלחיצה הראשונה או השניה סוגרות את המרווח שנוצר ורק הלחיצה הבאה על הדוושה היא אפקטיבית.

עמי

landrover
03-02-10, 09:40
עמי + 1

אמיר.

torchak
03-02-10, 10:42
באמת היה לי חופש בלגר של הגלגל האחורי. חופש רציני מאוד האמת. סגרתי את החופש אבל זה עוד לא קשור לבעיה. הרכב עוד לא נסע מספיק בשביל שזה ייקרה. זה קורה גם בעמידה. הכיוון שלי עכשיו זה באמת אוויר במערכת.
יש חשיבות אם מוציאים אוויר מכל הגלגלים במקביל או רק מאחד כל פעם?

תודה רבה,
נועם.

landrover
03-02-10, 12:57
אפשר גם כל פעם לנקז אוויר מגלגל אחד.

אמיר.

torchak
03-02-10, 19:43
ניקזתי אוויר, שיפצתי משאבה מרכזית, ועדיין, לוחצים על הדוושה והאוטו עוצר בקושי.
מה לעשות?!?!?!?

נועם.

gradar
03-02-10, 22:00
א. צינור וקום קרוע (בהנחה שהמשאבה תקינה), תעבור על כל הצנרת ביחוד על נק' הפיצול (המפצלים עצמם).
ב. שסתום אל חוזר ע"ג הבוסטר.
גיא

חנן-ג'יפולוג
03-02-10, 23:43
שקיעת יתר של הדוושה זה בדיוק הסימפטום ההפוך לתקלה בבוסטר או בוואקום. אל תלך לכיוון הזה.
למרות שאתה כותב שטיפלת בדברים האלה, זה עדיין נשמע כמו מרווח גדול מדי באחד הבלמים (אולי אחת הרפידות יושבת עקום מסיבה כלשהי, בדקת את זה?) , אוויר במערכת או משאבה ראשית תקולה. אם אתה משוכנע שעשית את כל מה שצריך בתחום הזה אז תצטרך להתחיל לבודד את הבעייה.
מצא לך ניפלים תואמים ליציאות של המשאבה, וגולות קטנות של לאגרים. סתום את היציאות ובדוק אם הדוושה גבוהה וקשה. היא חייבת להיות כזו. אם לא, היא לא תקינה. אם היא קשה החזר את הצינור הקדמי או האחורי לפעולה. מה המצב עכשיו? קשה וגבוה? הצד שהחזרת תקין. שוקע? יש בעייה בצד הזה. ככה תמשיך עד שתגיע לגורם המדויק שבגללו יש שקיעה.

חנן-ג'יפולוג
03-02-10, 23:46
כתבת שהחלפת את כל הרפידות. אם עשית את זה כשיש מדרגה גבוהה על הדיסק, ולא חרטת דיסקים, אז אם הן עוד לא נשחקו הן יושבות עכשיו במרחק גדול מהדיסק ובכל לחיצה על הבלם הכול מתעוות שם עד שהן מתיישבות במקום ואז הבלמים מתחילים לתפקד רק בלחיצה שלישית. כשאתה עוזב את הבלם לזמן ממושך המנגנון חוזר למצבו הישר והרפידות שוב מתרחקות מאוד מהדיסק, ובבלימה הבאה אתה חוזר לאותה בעייה.

torchak
06-02-10, 22:18
כתבת שהחלפת את כל הרפידות. אם עשית את זה כשיש מדרגה גבוהה על הדיסק, ולא חרטת דיסקים, אז אם הן עוד לא נשחקו הן יושבות עכשיו במרחק גדול מהדיסק ובכל לחיצה על הבלם הכול מתעוות שם עד שהן מתיישבות במקום ואז הבלמים מתחילים לתפקד רק בלחיצה שלישית. כשאתה עוזב את הבלם לזמן ממושך המנגנון חוזר למצבו הישר והרפידות שוב מתרחקות מאוד מהדיסק, ובבלימה הבאה אתה חוזר לאותה בעייה.

חנן, אתה כנראה צודק.
מאז התקלה, עשיתי חריטה (רק לצלחות הקדמיות מחוסר זמן) בדיוק מהסיבה הזאת.
אחרי החלפת הרפידות הסתכלתי על הצלחות וראיתי שחלק גדול מהצלחת בכלל לא נשחק מהרפידות החדשות. הבנתי שהרפידה יושבת על הפאזה שנוצרה משחיקה של הרפידות הקודמות ואז יש 2 בעיות - גם העצירה גרוע כי שטח המגע נמוך וגם הלחיצה נמוכה כי לחיצה ראשונה רק מצמידה את הרפידות לצלחת.
בסופו של דבר, אני מקווה השבוע להספיק לפרק גם את הדיסקים האחוריים ולחרוט אותם ולהביא סוף לסיוט הזה.

תודה רבה,
נועם.

shachar
07-02-10, 06:26
חורטים?

בעובי מסויים מחליפים

torchak
09-02-10, 14:44
חורטים?

בעובי מסויים מחליפים

למזלי עוד לא הגעתי לעובי הזה (מסתבר).....

whisky
09-02-10, 18:35
אולי השתילו לך דוושת בלם של טיוטה פריוס :p:p:p

אני יודע שזה לא רלוונטי, אבל באמת שהייתי חייב. מותר למחוק אם מתחשק.

whisky

יואב פולס
10-02-10, 09:40
ואני דווקא רוצה לומר שעם ברקסים לא משחקים, ולא עושים נסיונות. זה החיים שלך ושל היקרים לך, והחיים שלי ושל היקרים לי.
אני לא רוצה להיות קרוב למקומות בהם אתה נוסע במפלצת של שני טון בעלת בעיות בבלימה. אני רוצה להרחיק גם את אישתי והילדים שלי מהרכב שלך.
לך תפתור את בעיות הבלמים שלך על ידי בעלי מקצוע.
יואב

torchak
10-02-10, 13:23
ואני דווקא רוצה לומר שעם ברקסים לא משחקים, ולא עושים נסיונות. זה החיים שלך ושל היקרים לך, והחיים שלי ושל היקרים לי.
אני לא רוצה להיות קרוב למקומות בהם אתה נוסע במפלצת של שני טון בעלת בעיות בבלימה. אני רוצה להרחיק גם את אישתי והילדים שלי מהרכב שלך.
לך תפתור את בעיות הבלמים שלך על ידי בעלי מקצוע.
יואב

יואב,
אני מסכים עם הדאגה שלך אבל אני אישית יכול להגיד לך שעד שהרכב לא עצר כמו שצריך, לא יצאתי איתו מהחניה של הבית. לא הייתי מעז לעלות על הכביש עם רכב שלא עוצר.

נועם.

Tiger90
17-02-10, 17:00
יואב,
אני מסכים עם הדאגה שלך אבל אני אישית יכול להגיד לך שעד שהרכב לא עצר כמו שצריך, לא יצאתי איתו מהחניה של הבית. לא הייתי מעז לעלות על הכביש עם רכב שלא עוצר.

נועם.

אז ככה,

נסה לבודד את הבעייה !

1. אני ייצרתי כלי פשוט שמאפשר לחיצה על צינור בלם. על ידי שני צינורות ברזל מוצמדים עם שני ברגים . כך תוכל לנעול לחץ לכל גלגל בלי לפגוע בצינור.

2. ניקוז אויר
ממלאים את המשאבה הראשית עד למעלה בנוזל בלם טרי ומצמידים מעליה פנימית של אופניים חתוכה.
קושרים עם חוט חשמל. הפנימית קשורה בקצה השני וכך נוצר בלון אותו ניתן לנפח בלחץ מתון.

כעת בדוק את הדושה - אם כל הצינורות נעולים - היא צריכה גם להינעל. - או שהיא גמורה.

3. עכשיו לנקז כל גלגל בנפרד עד שיוצא נוזל ללא אויר.

יש לדאוג שלא יגמר נוזל בלמים - כדאי שיהיו לך 4 מיכלים לעבודה כזו.

בהצלחה - לא נעים כשלנדרובר לא עוצר...

torchak
20-02-10, 21:24
אז ככה,

נסה לבודד את הבעייה !

1. אני ייצרתי כלי פשוט שמאפשר לחיצה על צינור בלם. על ידי שני צינורות ברזל מוצמדים עם שני ברגים . כך תוכל לנעול לחץ לכל גלגל בלי לפגוע בצינור.

2. ניקוז אויר
ממלאים את המשאבה הראשית עד למעלה בנוזל בלם טרי ומצמידים מעליה פנימית של אופניים חתוכה.
קושרים עם חוט חשמל. הפנימית קשורה בקצה השני וכך נוצר בלון אותו ניתן לנפח בלחץ מתון.

כעת בדוק את הדושה - אם כל הצינורות נעולים - היא צריכה גם להינעל. - או שהיא גמורה.

3. עכשיו לנקז כל גלגל בנפרד עד שיוצא נוזל ללא אויר.

יש לדאוג שלא יגמר נוזל בלמים - כדאי שיהיו לך 4 מיכלים לעבודה כזו.

בהצלחה - לא נעים כשלנדרובר לא עוצר...

טייגר, תודה רבה על התשובה.
הוצאתי כבר מעל 400 סמ"ק נוזל בלמים בניסיונות החוזרים ונישנים שלי להוציא אוייר. כנראה ששם לא הבעיה.
זה לא שהרכב לא עוצר, אני חייב לציין את זה כי זה כנראה לא היה מובן.
הרכב עוצר, הדוושה יורדת נמוך, לא עד הריצפה חלילה אבל בלחיצה השניה היא גבוה יותר.
עלה לי איזשהו רעיון שאולי הוא שטות, אני עוד לא יודע - בגלגל אחורי ימני היה לי חופש רציני מאוד בלגר. ממש רציני.
זה כבר טופל. אני חושב אולי החופש הזה עיוות את הצלחת של הברקס. אולי הגלגל "רקד" (עם הצלחת כמובן) והקליפר עיוות אותו. אני לא יודע אם דבר כזה אפשרי באופן מעשי אבל אם הצלחת עקומה, זה יכול להסביר את זה שבניסעה הקליפר נפתח ואז הלחיצה הראשונה נהיית נמוכה.

נועם.

idanw
21-02-10, 00:24
לא הגיוני.

1. היית מרגיש רעידה היסטרית בבלימה.
2. אם הקליפר היה נפתח, אז היית צריך להרגיש פעולה הפוכה מדוושה נמוכה, זה כביכול מעלה את הלחץ במערכת...

יש לך כניסת אויר מאיפשהו במערכת, בודאות.
אם אין נזילות משום מקום, האם אתה בטוח שהשיפוץ משאבה ראשית היה מושלם?

torchak
21-02-10, 10:30
לא הגיוני.

1. היית מרגיש רעידה היסטרית בבלימה.
2. אם הקליפר היה נפתח, אז היית צריך להרגיש פעולה הפוכה מדוושה נמוכה, זה כביכול מעלה את הלחץ במערכת...

יש לך כניסת אויר מאיפשהו במערכת, בודאות.
אם אין נזילות משום מקום, האם אתה בטוח שהשיפוץ משאבה ראשית היה מושלם?

שאלה מצוינת.
האמת, שהשיפוץ לדעתי לא היה קשור. לפני ואחרי השיפוץ, ההרגשה אותו דבר.

איציק - 4X6ZH
21-02-10, 10:48
.
עלה לי איזשהו רעיון שאולי הוא שטות, אני עוד לא יודע - בגלגל אחורי ימני היה לי חופש רציני מאוד בלגר. ממש רציני.
זה כבר טופל. אני חושב אולי החופש הזה עיוות את הצלחת של הברקס. אולי הגלגל "רקד" (עם הצלחת כמובן) והקליפר עיוות אותו. אני לא יודע אם דבר כזה אפשרי באופן מעשי אבל אם הצלחת עקומה, זה יכול להסביר את זה שבניסעה הקליפר נפתח ואז הלחיצה הראשונה נהיית נמוכה.

נועם.

בדוק אפשרות זאת ביסודיות וברצינות !!

איציק

torchak
21-02-10, 20:56
בדוק אפשרות זאת ביסודיות וברצינות !!

איציק

איציק,
אתה חושב שזה אפשרי? יכול לקרות דבר כזה?
באמת אין לי רעידות בבלימה, כמו שעידן כתב.

נועם.

shachar
09-09-10, 16:02
נועם,

מה נסגר בסוף?

torchak
12-09-10, 19:33
שחר,
אני מקווה שלא פתחת לי עיין רעה על הסיפור הזה.
שיפצתי כאמור את כל המערכת, קליפרים, דיסקים (אחורה חדשים, קדימה חריטה), רפידות חדשות, שיפוץ משאבת בלם מרכזית, החלפת חלק מהצינורות ברקס ואחרון אחרון חביב - בוסטר חדש. זאת כנראה הייתה הבעיה המרכזית.

נועם.

shachar
12-09-10, 21:28
חמסה חמסה חמסה

s_n_p
12-09-10, 22:58
באוטו הקודם שלי היתה בול אותה בעיה, רק שהיה סימפטום אחד נוסף, שלרוע המזל הובחן רק לאחר החלפה של חלק גדול ממע' הבלמים. הדוושה היתה יורדת עד הסוף לאחר פניית פרסה שמאלה :confused:
לאחר שהחלפה עיוורת של מכלולים לא עזרה (אבל גם לא הזיקה :D), התברר שהברגים שמגבילים את פניית ההגה, לא מכוונים באופן שווה, ומאפשרים לפנות שמאלה בראדיוס יותר קטן מאשר ימינה. מה שבעצם קרה בעת פניה חזקה (פרסה) שמאלה, זה שהקפיץ היה "פוגש" את הקליפר ופותח אותו ב-2 ממ, אותם היתי מרגיש בדוושה.

-->