PDA

צפייה בגרסה מלאה : אגדה אורבנית ? ! (דיפנדרים ממכרז - כמובן שהכותרת נערכה)

צימבל
16-02-10, 05:53
שלום רב !
שמעתי אגדה האומרת שניתן להשיג דיפנדר במכרזים של הצבא בסכומים נמוכים (סביב ה 25,000 - 30,000 ) , רציתי לדעת האם יש אמת בדברים , או שכרגיל מדובר באגדה ?
תודה ויום טוב .
צימבל

oren13
16-02-10, 09:09
ממה שאני יודע אין דיפנדרים של הצבא שנמכרים לאזרחים
יש רק של המשטרה מג"ב ומינהל הרכב

ירון גל
16-02-10, 11:09
אגדה אורבנית
אולי מישהו הצליח לקנות אחד לפירוק במחיר כזה
אלה שעדיין נוסעים נמכרים כמעט כמו אזרחיים

asafk
16-02-10, 20:50
את שלי קניתי בסוף 2003 ב 44888 ש"ח ממג"ב, ה110 הכי טוב שהיה במגרש. 90 יוצאים בקצת פחות.
תעשה לבד את החשבון.

אסף.

ח.שמואל
16-02-10, 22:33
אומרים שהמכוניות הטובות במכרזים, יש מי שיודע שהו טובות ומציע מחיר בהתאם...
מה שישאר לך זו נבלה שחוטה.
אבל שמועות הן רק שמועות... ולמרות זאת לי אף פעם לא היה אומץ לנסות.

tzagi
17-02-10, 05:44
כן ולא
כן, אפשר לקנות מצה'ל בגרושים אם אתה מקושר,
לא, אין מצב להעלות אותם על הכביש.

אישית אין לי נסיון עם זה,
המידע מעל בא מחולונים מסויימים שמתעסקים בפחי זבל כשלצה'ל נמאס מהם.

whisky
18-02-10, 09:23
אני מציע לך לעשות חיפוש בפורומים באתר על דיפנדר ממכרז.

תגלה המון מידע.

whisky

Jacob
01-03-10, 21:17
לא אגדה ולא בטיח
יש מכרזים פעם בחודש בצריפין ויש המון כלים למכירה לאו רק דיפנדר 110 או 90
יש סופות ויש אחרים
רכב "חום" לא תמצא כי הוא לא יכול להמכר לאזרח

הבעייה - לא מפרסמים את המכרזים וקשה לעלות על כך - חייבים מידע פנימי !!
יש לי שכן שקנה סופה 99 ב 8000 ש"ח במצב טוב מאוד (ישר קו ב : 4000 שח)
תעשה חשבון... הבן שלו שרת שם עד לפני 3 חודשים נסיתי לבדוק איתו אבל גם הוא לא יודע מתי יש מכרז כי זה משתנה כל פעם - מה שכן אמר זה שבחדר של הסדרן (רס"ר) יש המון בקבוקים של שיבס ווויסקי אחר :)

צריך פרוטקציה חביבי...........

אלדר
02-03-10, 08:00
הבעייה - לא מפרסמים את המכרזים וקשה לעלות על כך - חייבים מידע פנימי !!

צריך פרוטקציה חביבי...........[/QUOTE]

אם תסע על כביש רמלה או לכיון בית דגן תראה שלטים שמפרסמים את תאריך המכרז.

whisky
02-03-10, 18:12
אלדד ויעקב שלום,

אני חושב שיש בלבול קצת בדברים כאן, אני אנסה להעמיד דברים על דיוקם, מי שרוצה מוזמן להעיר לי, בכיף, עדיף שזה יהיה מישהו שיודע מה שהוא מתקן אותי.

דיפנדרים מהצבא לא יוצאים ממכרזי צה"ל. למה? כי אין בצה"ל (אל תתחכמו תשאלו את צה"ל) ברצינות, אלו שישנם לא יצאו מצה"ל במסגרת מכירה לשוק הפרטי בגלל דרך הרכש שלהם, או הציוד שהולבש עליהם.

דיפנדרים משטרתיים או ששירתו במדינת ישראל ברשויות שונות כמו רשות העתיקות, מש' להגנת הסביבה... נמכרים במכרזים של מנהל הרכב הממשלתי (http://rechev.mof.gov.il/Mof/Rechev/MofRechevTopNav/MofRechevSell/MofRechevLastSell). יש שני גופים שעושים את זה, אחד הוא משטרת ישראל המכרזים שלה נערכים בבית דגן ושאר רכבי מנהל הרכב הממשלתי שהמכרזים שלהם מנוהלים על ידי מנהל הרכב הממשלתי עצמו ונמכרים ברמלה (כולל רכבי שב"ס). בקישור ששמתי יש את לוח המכרזים השנתי של מנהל הרכב הממשלתי, שימו לב שיש באותו קישור גם מכרזים לרכבים משטרתיים (בניהם גם רכבים מוחרמים שגם לפעמים מעניינים) וגם לרכבים אחרים.

מכרזי בית דגן באמת מפורסמים בדרך בין רמלה לבית דגן על גבי לוח ענק, אבל יותר קל פשוט לעקוב אחרי המכרזים באינטרנט באתר שקישרתי למעלה, ככה גם אפשר לראות איזה רכבים יוצאים באותו מכרז, אפשר להסתכל על מכרזים קודמים ולראות בכמה נמכרו הרכבים האלו (כדי לדעת מה כדאי להציע כשרוצים להציע).

מכרזי רכבים צבאיים: כן צה"ל גם כן נפתר מרכבים שלו, המון מהם, אלא מה שלא מדובר ברכבים חומים, באותה מסגרת צה"ל גם מנהל את מכירת חלק מהרכבים של מערכת הביטחון ושל גופים אחרים. למצוא שם דיפנדר עדיף ללכת למלא לוטו. כולכם מוזמנים להגיע לשער ירושלים של צריפין להסתכל מהגדר ולראות את הרכבים. מי שרואה שם דיפנדר שיקרא בקול גדול, הייתי לפני שבועיים שם, דיפנדר אחד לא היה. יש שם שלל רכבים מעניינים אחרים.

מדובר במכרזים של כלי רכב שהם לפעמים מאוד מעניינים, חלק מהם מלא בשיפורים מעניינים עוד יותר, חלק מהם במצב טוב וחלק במצב שבוא נאמר לא משהו. גם המכרזים האלו מפורסמים באינטרנט (http://www.sibat.mod.gov.il/SibatMain/HEB/Sales/Sales300/Sales300_600/). לא צריך פרוטקציה ולא נעליים (כדאי לא לקבל איזה זכוכית ברגל, אבל לא צריך) תפסיקו לחשוב על מדינת הקומבינה, זה לא המקרה.

סופות, יש שם, מתי מעט, כי מדובר בעיקר ברכבים לבנים, אבל לפעמים אפשר למצוא שם מציאות מעניינות כמו ל"ק 70... אולי גם איזה סופה או שתיים, ואנדורות מוגבהות משודרגות... אפילו אביר ונ"נ אפשר למצוא שם לפעמים.

בכל מקרה קניה מהנה.

whisky

Jacob
05-03-10, 17:12
אלדד ויעקב שלום,

אני חושב שיש בלבול קצת בדברים כאן, אני אנסה להעמיד דברים על דיוקם, מי שרוצה מוזמן להעיר לי, בכיף, עדיף שזה יהיה מישהו שיודע מה שהוא מתקן אותי.

דיפנדרים מהצבא לא יוצאים ממכרזי צה"ל. למה? כי אין בצה"ל (אל תתחכמו תשאלו את צה"ל) ברצינות, אלו שישנם לא יצאו מצה"ל במסגרת מכירה לשוק הפרטי בגלל דרך הרכש שלהם, או הציוד שהולבש עליהם.

[יעקב] אמת ויציב - ישנם סופות ומעט שברולט GMC ואחרים.

דיפנדרים משטרתיים או ששירתו במדינת ישראל ברשויות שונות כמו רשות העתיקות, מש' להגנת הסביבה... נמכרים במכרזים של מנהל הרכב הממשלתי (http://rechev.mof.gov.il/Mof/Rechev/MofRechevTopNav/MofRechevSell/MofRechevLastSell). יש שני גופים שעושים את זה, אחד הוא משטרת ישראל המכרזים שלה נערכים בבית דגן ושאר רכבי מנהל הרכב הממשלתי שהמכרזים שלהם מנוהלים על ידי מנהל הרכב הממשלתי עצמו ונמכרים ברמלה (כולל רכבי שב"ס). בקישור ששמתי יש את לוח המכרזים השנתי של מנהל הרכב הממשלתי, שימו לב שיש באותו קישור גם מכרזים לרכבים משטרתיים (בניהם גם רכבים מוחרמים שגם לפעמים מעניינים) וגם לרכבים אחרים.

[יעקב] שוב נכון הבעיה היא שחלק נכבד מהמכרזים הם מכורים מראש ומה שנשאר זה רכבים לפרוק או ממש גואטאות - נסה לבדוק באתר שלהם :)

מכרזי בית דגן באמת מפורסמים בדרך בין רמלה לבית דגן על גבי לוח ענק, אבל יותר קל פשוט לעקוב אחרי המכרזים באינטרנט באתר שקישרתי למעלה, ככה גם אפשר לראות איזה רכבים יוצאים באותו מכרז, אפשר להסתכל על מכרזים קודמים ולראות בכמה נמכרו הרכבים האלו (כדי לדעת מה כדאי להציע כשרוצים להציע).

מכרזי רכבים צבאיים: כן צה"ל גם כן נפתר מרכבים שלו, המון מהם, אלא מה שלא מדובר ברכבים חומים, באותה מסגרת צה"ל גם מנהל את מכירת חלק מהרכבים של מערכת הביטחון ושל גופים אחרים. למצוא שם דיפנדר עדיף ללכת למלא לוטו. כולכם מוזמנים להגיע לשער ירושלים של צריפין להסתכל מהגדר ולראות את הרכבים. מי שרואה שם דיפנדר שיקרא בקול גדול, הייתי לפני שבועיים שם, דיפנדר אחד לא היה. יש שם שלל רכבים מעניינים אחרים.

מדובר במכרזים של כלי רכב שהם לפעמים מאוד מעניינים, חלק מהם מלא בשיפורים מעניינים עוד יותר, חלק מהם במצב טוב וחלק במצב שבוא נאמר לא משהו. גם המכרזים האלו מפורסמים באינטרנט (http://www.sibat.mod.gov.il/SibatMain/HEB/Sales/Sales300/Sales300_600/). לא צריך פרוטקציה ולא נעליים (כדאי לא לקבל איזה זכוכית ברגל, אבל לא צריך) תפסיקו לחשוב על מדינת הקומבינה, זה לא המקרה.

[יעקב] כדי למצוא את הדברים המענינים צריך זמן ואני מדבר על המון זמן כנל לגבי הכלים ממצב סביר ומעלה וזכור שזמן=כסף

סופות, יש שם, מתי מעט, כי מדובר בעיקר ברכבים לבנים, אבל לפעמים אפשר למצוא שם מציאות מעניינות כמו ל"ק 70... אולי גם איזה סופה או שתיים, ואנדורות מוגבהות משודרגות... אפילו אביר ונ"נ אפשר למצוא שם לפעמים.

[יעקב] אביר ו נ"נ לא יכול לעלות לכביש ! בדקתי מספר פעמים ושלמתי לבודק מהטכניון למצא אם יש חוק בנושא ואכן יש - רכב נאטו אסור בנסיעה אזרחית לפי סעיפים משנת 1979

בכל מקרה קניה מהנה.

whisky

הנאה מלאה - יעקב

whisky
07-03-10, 09:29
יעקב שלום,

את הדיפנדר שלי הוצאתי ממכרז של מטרדת ישראל. הרכבים שם לא מכורים מראש, אלא שיש שם כל מיני קומבינטורים שידעו איך להוציא את הרכבים וידעו את ההיסטוריה הטיפולית של הרכב.

בוא נעשה קצת סדר.

המכרזים היום הם ממוחשבים (בניגוד ללפני שנתיים) והיום אין דרך לדעת האם המחיר שלך הוא הגבוה ביותר (שוב בניגוד ללפני שנתיים). אלא מה, שקומבינטורים יודעים להגיע לנותני השירות ולהוציא את הסיטוריית הטיפולים של הרכב ולדעת האם הרכב הגיע בנסיעה או על גרר למגרש, יכולים לדעת בעצם הכל על הרכב (זה פשוט מאוד אם יש לך מעט מאוד קשרים במוסך את המספר המשטרתי של הרכב אתה פשוט יכול להוציא את כל היסטוריית הטיפולים של הרכב, ממש לא תורה מסיני פשוט קשרים).

רכבים טובים הם יודעים עליהם ואז הם יודעים לתת עליהם מחיר מעט גבוה מהמחיר הנמכר בד"כ וככה הם מוציאים רכבים שהם רוצים.

אני גיליתי את זה בדרך הקשה, אבל ממידע של אנשים שקנו בזמן האחרון רכבים ממטרדת ישראל היום זה עם הרבה פחות קומבינות, לפחות ביחס למחיר.

whisky

נ.ב.
לגבי רכבים של צה"ל (סיב"ט) אני לא יודע איך מוציאים שם רכבים, הלכתי לראות והם לא התאימו לי (כי הם לא היו דיפנדרים). אם מישהו הוציא הוא מוזמן לספר לחברה. לגבי פרסום המכרזים שלהם, וימי הסיור, זה ממש לא קומבינה, אלא להסתכל בעיתון בדפים האחרונים או באתר של סיב"ט כל כמה זמן להתעדכן.

yoav21
07-03-10, 11:02
לא אגדה ולא בטיח
יש מכרזים פעם בחודש בצריפין ויש המון כלים למכירה לאו רק דיפנדר 110 או 90
יש לי שכן שקנה סופה 99 ב 8000 ש"ח במצב טוב מאוד (ישר קו ב : 4000 שח)
תעשה חשבון... הבן שלו שרת שם עד לפני 3 חודשים נסיתי לבדוק איתו אבל גם הוא לא יודע מתי יש מכרז כי זה משתנה כל פעם - מה שכן אמר זה שבחדר של הסדרן (רס"ר) יש המון בקבוקים של שיבס ווויסקי אחר :)

צריך פרוטקציה חביבי...........

נשמע לי שהשכן שלך איך לומר זאת בעדינות לא מספר לך את האמת לגבי מחיר.
בד"כ סופות גמורות הן באזור ה 15 וסופות במצב טוב יכול גם להגיע 35-40K .

וזה לא מניסיון או מניסיון של אחר אתה יכול להכנס למכרזים שנסגרו ולראות את מחיר הסגירה של כל רכב.

אז איך אומרים "שלא יעבדו עלייך";)

יואב

asafk
07-03-10, 23:15
כאמור, תשאל את השכן שלך מתי הוא קנה ב8000, ותיכנס לתוצאות המכרז. אני חושב שתראה שהוא מקשקש.

אסף.

kobiarava
08-03-10, 08:45
יש מכרזים-ויש מכרזים. מכרזי מכירת רכב לא מוכרים רק רכבים של המשטרה או מדינת ישראל, יש גם מכרזים לכונסי נכסים, הוצל"פ, רשות המיסים, רכבי חילוט וכו'. המחירים המדוברים נראים אמנם מופרכים, אבל יש מצבים בהם ניתן להשיג כלים במחירים קרובים, הכל עניין של ידע מוקדם, נוכחות במכרז, וגם מזל לפעמים. אני קניתי מס' רכבים בעבר ממכרזים, אמנם חלקם דרשו השקעות כאלה ואחרות, אבל המחירים יכולים להיות נמוכים מאוד. את הסופה הצהובה, לדוגמה, קניתי בזמנו ב-6K בלבד, ובסיום השיפוץ היא עלתה כמו חלק מהרכבים שיוצאים מהמכרזים שהוזכרו קודם בקישורים, וגם הסופה הנוכחית נרכשה במכרז במחיר מגוכח למדי, דרשה מעט מאוד השקעה ונסעה בשטח כבר כמה ימים אחרי שנחתה אצלי בסדנה. למרות זאת, אני אכן מסכים שלא ניתן להכליל זאת על כל המכרזים, ו-8K בהחלט לא נחשב סכום ממוצע או סביר לרכישת סופה ממכרזים, אפילו לא אחת שחוטה לגמרי.

קובי

Jacob
08-03-10, 16:56
חביבי

במכרזים יש דבר אחד שצריך יותר משכל וכסף והרבה... מזל :)

שיהיה בהצלחה

whisky
08-03-10, 17:15
חביבי

במכרזים יש דבר אחד שצריך יותר משכל וכסף והרבה... מזל :)

שיהיה בהצלחה

יעקב,

אף אחד לא חושב שלא צריך מזל. רק מה, דבר אחד קטן (בעיקר במכרזי מר"מ וסיב"ט) בתור אחד שמכיר את המחלקות המשפטיות שמאשרות את המכירה. יש להם מחירי מינימום, רכב במצב נסיעה לא היה משוחרר במחיר הזה. אתה לא מאמין לי, תבדוק מכרזים קודמים תראה בכמה נמכרים רכבים כאלו. ותראה שיש רכבים שלא נמכרים, ותמיד יהיה מי שיציע, פשוט הנהלת המכרז לא מורשית למכור מתחת למחיר X, ולנגד שדיברת עליו עם הבקבוק ויסקי, תאמין לי מהכרות עם אנשי המחלקה המשפטית בסיב"ט (ולא אין לי פרוטקציות, הם באמת אנשים ישירים, או אישה ישרה זו שאני מכיר) אין שום יכולת להתערב בהחלטה שלהם, מעטפות המכרז נפתחות במרוכז (בסיב"ט, במר"מ זה היום ממוחשב לכן אין לאף אחד גישה עד למועד שחרור המידע) בנוכחות נציג יועמ"ש משרד הבטחון, והם מאוד לחוצים מבדיקות מבקר המדינה והשר גלעד ארדן שרוצה לעשות רפורמה במכירת רכבי מדינת ישראל במכרזים, בין היתר הוא רוצה להראות את אי הכדאיות של המכרזים במתכונת הנוכחית ולהביא דוחו"ת שמאי לרכבים, לתת כניסה לרכבים, ולהביא אותם למצב מכירה ראוי ולא כמו היום, והכל למען קופת מדינת ישראל, אם זה לא במיסים, בעיני זה מבורך, אז גם הוא בקישקס שלהם וקשה מאוד לבלף שם.

אני לא מדבר על מכרזי הוצל"פ רשות המיסים... רק על מכרזי סיב"ט ומנהל הרכב הממשלתי.

-->