PDA

צפייה בגרסה מלאה : דריישפט אחורי נשבר

haimmiri
15-08-04, 00:08
שבת שלום לכולם :P :P

היום אחרי טיפוס מדרגה אני שומע רעש של מכה ואני מרגיש שהאוטו לא סוחב יותר (דרדרת ועליה). יורד למטה ומגלה שהדריישפט נשבר בחלק הקרוב לטרנספר , כאילו נתלש.

חזרתי משולב 4XH מקבל קורס נדיר על השפעת נעילה קדמית אוטומטית.

חיפשתי בפורום ולא ראיתי דיונים בנושא

1. האם ניתן לתקן את הדריישפט ?? אפילו בתור ספייר.
2. מה יכול לגרום לשבירה ?? (הצלבים תקינים)
3. האם כדאי לבדוק עוד דברים כמו הסרן האחורי, שהכל יושב תקין בפנים ושום דבר לא חטף מכה מהמוט שנפל ?
4. בהנחה שמדובר בעייפות החומר האם כדאי לקנות מפירוק. או שכדאי לחפש חדש או עודפי צבא ? מישהו יודע מה המחיר ?

Thanks

עירא
15-08-04, 02:49
http://imgsrv.pic4u.co.il/f11c58319620ec07a2479eb5e274bcd0020000.a spx

השבר הוא בנקודה בין החלק עם השיניים לצינור? (מה שמופרד בתמונה למעלה)
לתקן, תלוי בסוג השבירה ואופייה (חשוב לדכור שצריך לשמור על האורך המקורי של הדרייבשאפט ואי אפשר לחתוך קטע עקום לדוגמא) וחשוב לזכור שבגם בתור ספייר הדרייבשאפט האחורי מסתובב במהירות גבוהה (כביש) ולכן צריך ליהיות מאוזן.
עירא

haimmiri
15-08-04, 08:59
השבר הוא ביוק הקצר של הטרנספר. הצינור נשבר בסוף ,קרוב לחלק שתופס הצלב.

נמרוד
15-08-04, 11:10
1. האם ניתן לתקן את הדריישפט ?? אפילו בתור ספייר.
2. מה יכול לגרום לשבירה ?? (הצלבים תקינים)
3. האם כדאי לבדוק עוד דברים כמו הסרן האחורי, שהכל יושב תקין בפנים ושום דבר לא חטף מכה מהמוט שנפל ?
4. בהנחה שמדובר בעייפות החומר האם כדאי לקנות מפירוק. או שכדאי לחפש חדש או עודפי צבא ? מישהו יודע מה המחיר ?

Thanks

1. ניתן בהחלט. במרכז הארץ - גרינגראס, בחיפה - גלמט, יש עוד מכונים לגלי הינע - חפש בדפי זהב.
2. השבירה נגרמת בגלל עומס חזק מאד ופתאומי - "הלם". מצב אופייני הוא קפיצה של הסרן באויר ונחיתה כשהרגל שלך על הגז עד הסוף. אני מנחש שזה מה שקרה לך.
3. כן, כדאי מאד לבדוק. כשהגל נשבר בחלק הקדמי והג'יפ ממשיך בתנועה קדימה, יש מצב שהגל נכנס לאדמה ומרים את הסרן האחורי כמו סרגי בובקה. התוצאה עלולה להיות קטלנית מבחינת הפיניון והמיסבים שלו.
4. כל האפשרויות פתוחות. חפש מפירוק ובמקביל מברר גם לגבי התיקון. הדרישפטים לא נשברים ישירות כתוצאה מהתעייפות, אלא כמעט תמיד כתוצאה מעומס פתאומי ואלים במיוחד.

ד ו ר ו ן
15-08-04, 12:58
חיים,
בשביל למצוא מישהו באזור שלך,הדרום,תפנה באתר לבחור בכינוי mate שכבר עשה לך את עבודת ההכנה של לחפש מקום לסדר גל-הינע דפוק.

haimmiri
15-08-04, 16:55
ביקרתי היום אצל סמו הוא מוכר את היוק הקצר ב 100 ש"ח ( דוד שלח אותי ). נראה לי הכי פשוט לפרק את היוק השבור ולהרכיב את החדש, כמו בתמונה של עירא.

יש איזה תורה מיוחדת או דברים שכדאי לשים לב בהרכבה ?? או שזה פשוט כמו שזה נראה ??

נמרוד
15-08-04, 16:58
ביקרתי היום אצל סמו הוא מוכר את היוק הקצר ב 100 ש"ח ( דוד שלח אותי ). נראה לי הכי פשוט לפרק את היוק השבור ולהרכיב את החדש, כמו בתמונה של עירא.

יש איזה תורה מיוחדת או דברים שכדאי לשים לב בהרכבה ?? או שזה פשוט כמו שזה נראה ??

שים לב להרכיב את שני חלקי הדרישפט כשהצלבים באותה פאזה, מקבילים זה לזה. בשביל 100 שקל אין לך מה להפסיד.

מוני דיסקו
16-08-04, 08:13
בדוק טוב את היוק שאתה מקבל.
הזכר מצופה בחומר פלסטי קשיח.
עם השנים הוא נעלם ואז נוצר חופש.
בדוק גם את הנקבה שיש לך אם היא לא אכולה.
הכי טוב לך עם החלק - תכניס אותם אחד לשני ובדוק שאין חופש בסליפ יוק.
אם זה הקידמי ב CJ אפשר לחיות עם קצת חופש.
באחורי - אסור שיהיה חופש.

-->