PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת ידנית כאמצעי חילוץ

רון נחמן
27-02-10, 01:16
התלבטות!
לאחר ששוב לא התאפקתי, נכנסתי לשטח לבד והתחפרתי בבוץ (מה שגרר חפירות רבות - ואחרי הכל נגמר בחילוץ ע"י רכב תועה) החלטתי שזה הזמן לדאוג לציוד לחילוץ עצמי (חוץ מאת חפירה וג'ק).
בגלל שמדובר בויטארה 93' קצרה, נראה לי מגוחך לשים כננת (מחיר, משקל, החלפת פגוש). היי ליפט - לדעתי מסורבל, כבד (ביומיום) ולא אמין מספיק. בנוסף, כדאי לשדך לו פגושי מתכת כדי לקבל נקודות עיגון מקדימה ואחורה (מדרגות צד כבר יש).
חשבתי לפתח כננת ידנית, שעובדת על העיקרון של גלילת כבל USB - מעין כננת שעומדת באמצע הרצועה/כבל, ובעזרת גלגלי שיניים (בדומה לראצ'ט של משאית) גוללת אותם סביבה.
ואז בדקתי בגוגל, וכמובן גיליתי שחשבו על זה לפניי:
פתרון אחד (http://www.electricatvwinch.com/detail109815-gearedhandwinch.htm)
פתרון אחר (http://www.youtube.com/watch?v=WWb-2MP92gY)
מה אתם אומרים? שמעתם על הדברים האלה, התנסיתם בהם?
או שאולי אני טועה לחלוטין, והפתרונות שפסלתי הם האופטימליים גם לגמד-סוזוקי המוחזק ע"י סטודנט נטול-אמצעים?
אגב, האופציה האחראית של להפסיק לעשות שטויות לא רלוונטית.

רון נחמן
27-02-10, 01:20
הוספתי בטעות שני שרשורים
מנהלים - אנא מחקו את השרשור הזה

combina347
27-02-10, 02:34
עזוב אותך שטויות
אתה קובע לעצמך איפה הרכב נכנס ואיפה לא
ואני מתכוון שכמה שתכין את הרכב לחילוץ עצמי לא תכין מספיק כדי לעבור בכל מקום
תמיד תמצא מוקש שיגביל אותך ותצטרך עוד רכב או עוד בן אדם

המלצתי שתצא תמיד עם עוד רכב ועם ציוד חילוץ מתאים
אל תרגיש גבר במקום שלא תוכל לצאת ממנו על בטוח
מנסיוני שאני תמיד טיילתי לבד
תמיד תוכל למצא הפתעות חדשות ותמיד יתקלקל לך משהו ברכב
והמסקנה
סע רגיל אל תתקמצן אם אתה רוצה לעבור מכשולים
שפר את הרכב לאט לאט לפי הכיס
וככה תתחיל להכנס למכשולים כבדים יותר
אל תשכח אל תסע לבד
בהצלחה

נדב42
27-02-10, 03:43
הי רון,

יש ל- ל.כ. כמה כננות כאלו, עם שרשרת או כבל.
אני גם מכיר מישהו עם ויטארה קצרה שיש לו כזו ומאוד מרוצה ...

החיסרון העיקרי לדעתי: חייבים לעמוד בקו האש אם רצועה נקרעת/משתחררת ומצליפה. עם כננת חשמלית אפשר (ורצוי) להיות בצד או אפילו בתוך הרכב.

להתראות בשטח,

נדב.

oren13
27-02-10, 08:27
איליפט + שרשרת קיצור + רצועה נותן אות הדבר ויותר
לדעתי גם במחיר דומה

זרקו
27-02-10, 09:26
איליפט + שרשרת קיצור + רצועה נותן אות הדבר ויותר
לדעתי גם במחיר דומה

שאלה:
עם היי ליפט נדמה לי שלוקח המון זמן לקצר את הרצועה, דהיינו לחלץ.
אכן כך?
מישהו ניסה לחלץ בדרך הזו פעם?

בעניין מחיר- כננת ידנית כ- 1200 ש"ח
אז בטוח שהייליפט יותר זול

omri_t
27-02-10, 09:35
בעיה מוכרת... :)

תעשה חיפוש על כננת ידנית, טירפור - היו כמה דיונים על הנושא.

יש לי כזו.
זה פתרון נחמד, אבל מסורבל.
הכננת פיזית גדולה וכבדה, בנוסף צריך גם לקחת כבל פלדה.
כך שמהר מאוד היא תישאר במחסן והיא לא תהייה שם כשתרצה אותה.
העלות שלה, כמשומשת, לא בשמיים. והאמת שיוצא לי להשתמש בה בעיקר לשימושים שלא קשורים לשטח ולרכב.
אז אני בהחלט מבסוט שיש כזו במחסן.

לדעתי הייליפט הרבה פחות מסורבל מכננת ידנית- הכוונה כג'ק ולא ככננת (אני סקפטי לגבי היעילות של ביצועיו ככננת)
אבל לא ממלא לחלוטין את אתה הפונקציונאליות. ובנוסף דורש פגושים \ נקודות הרמה על הרכב.
אני מזווד בהייליפט באופן קבוע. לטעמי ממש לא מסורבל למתקן אותו ברכב באופן שלא יפריע.

לגבי כננת חשמלית פריקה, כזו שמתחברת להתקן הוו גרירה הנשלף- זה פתרון מעניין. יתכן והיא קלה וקטנה יותר
מהכננת הידנית- ובכך יעילה ופרקטית יותר. אני מניח שהמחיר בהתאם. ובנוסף צריך התקן וו גרירה נשלף.
עם עדיפות גם מלפנים.... כך שהעסק שוב טיפה קשה לביצוע.

והעיקר- לחזור הביתה בשלום!

זרקו
27-02-10, 10:22
לגבי כננת חשמלית פריקה, כזו שמתחברת להתקן הוו גרירה הנשלף- זה פתרון מעניין. יתכן והיא קלה וקטנה יותר
מהכננת הידנית- ובכך יעילה ופרקטית יותר. אני מניח שהמחיר בהתאם. ובנוסף צריך התקן וו גרירה נשלף.

עומרי,
פתחתי שרשור בפורום בונים אבל הנה גם לפה, אולי הפתרון שאנחנו מחפשים:
כננת חשמלית ניידת שלא מתחברת לפגושים.

היתה לי התלבטות ארוכה בין כננת חשמלית לניידת (ידנית)
ולאחר שהחלטתי לא להחליף פגוש לג'ימני כדי להתקין עליו כננת חשמלית, נותרתי עם הכננת הניידת הידנית.
ראיתי סרטונים וקראתי שרשורים והגעתי למסקנה שזו אחלה כננת, אבל מה? איטית להחריד.
ואז עלתה לי המחשבה:
למה לא להשתמש בכננת חשמלית ככננת ניידת???
* כננת ניידת מתחברת הרי מצד אחד לעצם קבוע (עץ, אוטו וכו') עם רצועה ומצידה השני לרכב על ידי כבל מתכת (זהה לזה של כננת חשמלית).

חשבתי לקחת כננת חשמלית למתקן אותה בתוך ארגז עץ (או משהו שיתמוך במשקל שלה, כמה היא שוקלת אגב?) ולארגן כבל חשמל עד למצבר עם תנינים ו...זהו.
היא עדיין תתחבר לעצם קבוע ולרכב, אבל אני אחסוך החלפת פגושים (קדימה אחורה) ואקבל מענה מהיר ואיכותי לבעיה.

אשמח לכל הפרטים שתוכלו לתת לי:
1.האם באמת מחברים עם תנינים למצבר?
2. האם יש אופציית חיבור של רצועה לכננת כדי לחברה מהד השני לעץ?
3.ארגז עץ או ארגז מתכת (מתכת יעשה יותר רעש באוטו....)?

תודה
נועם

חרגול1
27-02-10, 11:49
אשמח לכל הפרטים שתוכלו לתת לי:
1.האם באמת מחברים עם תנינים למצבר?
2. האם יש אופציית חיבור של רצועה לכננת כדי לחברה מהד השני לעץ?
3.ארגז עץ או ארגז מתכת (מתכת יעשה יותר רעש באוטו....)?

תודה
נועם

כננת צריכה קיבוע חזק ומסיבי, (מעבר לחיבורי החשמל) ולא, מהר מאוד מתצא את הכננת במצב של ביסלי גריל...

נדב42
27-02-10, 11:57

כננת חשמלית פריקה/נשלפת היא בעצם כננת רגילה שבמקום לחבר לשלדה היא מעוכנת ל"מגש" שמתחבר לרסיבר של וו גרירה נשלף (או רסיבר ייעודי מקדימה). היא לא קלה יותר מכננת ידנית.

יש כננות ידניות קטנות וקלות שמושכות שרשרת, ומסורבלות יותר שמושכות כבל, את שתיהן יש להשיג ב- ל.כ. אין לי נסיון אישי עם אף אחת מהן, אבל לחבר יש את זו של השרשרת מל.כ. והוא מרוצה ממנה (אחרי שהחליף את השרשרת המעפנה שהגיעה עם הכננת באחת איכותית שעלתה יותר מהכננת ...)

נדב.

זרקו
27-02-10, 12:21
כננת חשמלית פריקה/נשלפת היא בעצם כננת רגילה שבמקום לחבר לשלדה היא מעוכנת ל"מגש" שמתחבר לרסיבר של וו גרירה נשלף (או רסיבר ייעודי מקדימה). היא לא קלה יותר מכננת ידנית.

יש כננות ידניות קטנות וקלות שמושכות שרשרת, ומסורבלות יותר שמושכות כבל, את שתיהן יש להשיג ב- ל.כ. אין לי נסיון אישי עם אף אחת מהן, אבל לחבר יש את זו של השרשרת מל.כ. והוא מרוצה ממנה (אחרי שהחליף את השרשרת המעפנה שהגיעה עם הכננת באחת איכותית שעלתה יותר מהכננת ...)

נדב.

אני לא מתכוון לחבר את הכננת למגש נשלף כזה או אחר, הרעיון הוא כזה:

עץ/רכב אחר>-----------------<כננת חשמלית ניידת>--------------<רכב תקוע

יותר מובן? מהכננת ירוץ חיבור חשמל אל הרכב.
לא צריך מיתקון נשלף ולא נעליים (כך לפחות אני חושב) - תקנו אותי אם טעיתי.
נועם

זרקו
27-02-10, 12:22
כננת צריכה קיבוע חזק ומסיבי, (מעבר לחיבורי החשמל) ולא, מהר מאוד מתצא את הכננת במצב של ביסלי גריל...

לא הבנתי.
למה צריך קיבוע מסיבי יותר מאשר כננת ידנית שמחוברת לה עם רצועה לעצם קבוע ובכבל מתכת לרכב?
ומה זה אומר ביסלי גריל?.....

moshik999
27-02-10, 13:13
שאלת תם:
אם נוסעים יותר מרכב אחד
מדוע צריך כננת? הרי אפשר למשוך את הרכב עם רכב אחר.
הכננת לא נועדה לחילוץ עצמי?

זרקו
27-02-10, 13:17
שאלת תם:
אם נוסעים יותר מרכב אחד
מדוע צריך כננת? הרי אפשר למשוך את הרכב עם רכב אחר.
הכננת לא נועדה לחילוץ עצמי?

גם וגם.
גם כשאתה עם עוד רכב הרי לא תמיד רצועת גרירה היא הפתרון האידיאלי.

חרגול1
27-02-10, 13:40
לא הבנתי.
למה צריך קיבוע מסיבי יותר מאשר כננת ידנית שמחוברת לה עם רצועה לעצם קבוע ובכבל מתכת לרכב?
ומה זה אומר ביסלי גריל?.....

כל עוד היא לא מקובעת, היא תשאף להסתובב סביב עצמה. זה היה הרעיון של הביסלי גריל...

אוהד מ.
27-02-10, 21:04
כל עוד היא לא מקובעת, היא תשאף להסתובב סביב עצמה. זה היה הרעיון של הביסלי גריל...
אני הייתי דווקא בוחר בזה: http://www.going4wd.com/bushwinch.htm

אוהד

זרקו
28-02-10, 07:55
אני הייתי דווקא בוחר בזה: http://www.going4wd.com/bushwinch.htm

אוהד

לא רע- אבל דורש הרבה מאוד זמן לחילוץ ולפעמים אין לך את הזמן בגלל זווית מסוכנת וכו.

אני עדיין בעד היתכנות הרעיון של חשמלית ניידת- בלי להתקין וו גרירה (יש לי מאחור ברשיון) מקדימה ולהוריד את המרווח.

נועם

eran4x4
28-02-10, 09:35
בהמשך לביסלי - כננת ללא מגש מסיבי תשבור את עצמה
כננת ללא חיבור שמקבע אותה במרחב תסתובב סביב עצמה......
אתה לא יכול לספק לכננת זרם דרך תנינים - החיבור לא מספיק איכותי ולא עומד בזרמים של כננת.

אתה צריך כבלי ריתוך עבים פלוס מחברים איכותיים שבנויים לזרם של מאות אמפרים בכדי להפעיל כננת

יקיר גרין
28-02-10, 11:18
לא רע- אבל דורש הרבה מאוד זמן לחילוץ ולפעמים אין לך את הזמן בגלל זווית מסוכנת וכו.

בחילוץ אתה במצב סטטי! גם אם זה בזווית מפחידה. אם הרכב היה מתהפך, כננת לא תעזור. אם הוא עדיין על הגלגלים, יש לך זמן! עדיף לעבוד לאט ולחשוב.

ehudsega
28-02-10, 14:00
ביום שישי האחרון הייתי בל.כ כדי לנסות לתת מענה לאותה סוגיה.
משיחה עם הבעלים הוא טען שלא מומלץ בכלל להשתמש בכננות הידניות עם שרשרת קצרה או כבל פלדה ארוך (כמעט קניתי והוא שכנע אותי לא לקחת). הם בעיקר מיועדות למשיכת גדרות, סירה קלה מהמים וכו' מה גם שהם מסוכנות לחילוצים של גיפים (אפילו גמדים של טון).
עוד הוא אמר לי שבחודש הבא אמורה להגיע אליו כננת חשמלית ניידת חדשה של TMAX שאמורה לתת מענה מעולה לבעיה שהועלתה פה. הוא העריך עלות של בערך 1400-1500 ש"ח כולל מתקן עיגון.
למי שמתעניין אולי שווה לדבר איתו (נוא נחמד ומסביר פנים) ואולי אפילו להתארגן על איזה קבוצת רכישה כדי להוזיל עלויות???

זרקו
28-02-10, 23:03
עוד הוא אמר לי שבחודש הבא אמורה להגיע אליו כננת חשמלית ניידת חדשה של TMAX שאמורה לתת מענה מעולה לבעיה שהועלתה פה. הוא העריך עלות של בערך 1400-1500 ש"ח כולל מתקן עיגון.
למי שמתעניין אולי שווה לדבר איתו (נוא נחמד ומסביר פנים) ואולי אפילו להתארגן על איזה קבוצת רכישה כדי להוזיל עלויות???[/quote]

1400 ש"ח זה זול.
כתבו לי שהמתקן עולה כ-400 ש"ח.
הוא אמר לך האם היא "ניידת" שמתחברת לרכב? או כפי שאני תארתי למעלה?

נועם

omri_t
01-03-10, 00:31
הוא טען שלא מומלץ בכלל להשתמש בכננות הידניות עם שרשרת קצרה או כבל פלדה ארוך (כמעט קניתי והוא שכנע אותי לא לקחת). הם בעיקר מיועדות למשיכת גדרות, סירה קלה מהמים וכו' מה גם שהם מסוכנות לחילוצים של גיפים (אפילו גמדים של טון).

אני חושש שמה שהתכוונת לרכוש הוא הגלגלת שבעזרתה מעלים סירות ואופנועי ים או מותחן הגדרות.
שני אלו בהחלט לא נולדו בכדי לשמש לחילוץ ג'יפים.
שני אלו גם אינם כננת ידנית עליה דיברנו בשירשור (לפחות אני)
זו הכוונה בכננת ידנית: http://www.landroverclub.net/Club/HTML/Recovery_Tirfor1.htm
היא בהחלט יכולה לשמש לחילוץ... כפי שניתן לראות... :)
ראיתי שיש גם בל.כ

איש
01-03-10, 02:17
http://cgi.ebay.com/T-Max-Tirfor-Hand-Winch-1600kg-inc-20m-Cable-BA2620_W0QQitemZ290406341169QQcmdZViewIt emQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM ?hash=item439d911a31#ht_1061wt_939

דיי יקר כמוצר חדש , וניראה שיכולת רק של 1600 קילו גרם , המקורי עולה בסביבות 1200 דולר

ehudsega
01-03-10, 10:49
למי שמתעניין אולי שווה לדבר איתו (נוא נחמד ומסביר פנים) ואולי אפילו להתארגן על איזה קבוצת רכישה כדי להוזיל עלויות???

1400 ש"ח זה זול.
כתבו לי שהמתקן עולה כ-400 ש"ח.
הוא אמר לך האם היא "ניידת" שמתחברת לרכב? או כפי שאני תארתי למעלה?

נועם[/quote]
לפי מה שהוא אמר הכננת היא חשמלית רק שהיא לא מקובעת לרכב באופן קבוע אלה בדיוק כמו שתארת למעלה:
במקרה הצורך אתה מוציא את הכננת, צד אחד לרכב וצד שני של הכבל לעץ או משהו דומה.
לגבי החיבור לרכב, יש מתאם שניתן לחבר לכננת כך שאפשר ל"היקשר" לרכב.
אני מסביר את מה שהסבירו לי אז אני מתנצל מראש. כשאראה אותה במציאות אדע יותר.

G-Jimny
01-03-10, 15:54
אולי אפשר להשתמש ב"פליישנצוק" ככננת ידנית?
נראה לי שזו אופציה זולה ויעילה

YOSIS 2
01-03-10, 16:44
שלום רב
יש לי כננת ידנית אם כבל 3 מטר לא כבדה לא מסובכת חדשה מחיר 200 שח מישקל אפסי
מעונין בו תיקח

יוסי 054-7350066

ehudsega
01-03-10, 18:21
שלום רב
מעונין בו תיקח

יוסי 054-7350066
תוכל להעלות תמונה או תיאור

איש
01-03-10, 23:01
שלום רב
מעונין בו תיקח

יוסי 054-7350066

כאן זה לא מקום לפרסם מודעות מכירה , בשביל זה יש שרשור מסחרי .

נתמקד בנושא , למשהו יש ניסיון עם הכננות הנ"ל ?

אלדר
01-03-10, 23:15
אולי אפשר להשתמש ב"פליישנצוק" ככננת ידנית?
נראה לי שזו אופציה זולה ויעילה

אפשר להשתמש בפליישנצוק ככננת ואני מאמין שהוא יסחוב טוב, אבל בתנאים של בוץ זה יהיה סיוט שהשרשרת תתמלאה בבוץ ולא תוכל למשוך אותה.
ונקודה נוספת היא המחיר של פליישנצוק בסביות ה1000 ש"ח.

סוזי המשתוללת
01-03-10, 23:22

ממש לא נכון
שנים נסעתי בסמוראי עם כננת חשמלית קטנה 3000 ליברות נשלפת
צורת החיבור היתה כזו שמגש הכננת התחבר משני הקצוות האחוריים שלו לשתי קורות השילדה על ידי רצועת גרירה קצרה כשהכננת עצמה מונחת על הארץ
חשמל היא קיבלה דרך חיבור מלגזה נשלף
ברגע שרותמים אותה לעוגן ומושכים היא מתרוממת מהקרקע ומושכת בדיוק כמו כל כננת רגילה
היתרונות : לא צריך רישוי /פגושים /החלפת בולמים קפיצים הכננת ישבה בבגז של סמוראי מבלי לפגוע בספסל האחורי
החסרונות:בכל חילוץ מעבר לתקיעה קלה נדרש מכפיל כח שקיצר בחצי את הכבל מה שדרש החזקת רצועות הארכה
אבל החיסרון הכי משמעותי של כננות נשלפות הוא שהן אף פעם לא נמצאות כשצריך אותן

ehudsega
01-03-10, 23:50
ממש לא נכון
צורת החיבור היתה כזו שמגש הכננת התחבר משני הקצוות האחוריים שלו לשתי קורות השילדה על ידי רצועת גרירה קצרה כשהכננת עצמה מונחת על הארץ
ברגע שרותמים אותה לעוגן ומושכים היא מתרוממת מהקרקע ומושכת בדיוק כמו כל כננת רגילה
היתרונות : לא צריך רישוי /פגושים /החלפת בולמים קפיצים הכננת ישבה בבגז של סמוראי מבלי לפגוע בספסל האחורי
החסרונות:בכל חילוץ מעבר לתקיעה קלה נדרש מכפיל כח שקיצר בחצי את הכבל מה שדרש החזקת רצועות הארכה
אבל החיסרון הכי משמעותי של כננות נשלפות הוא שהן אף פעם לא נמצאות כשצריך אותן
נראה לי שזו הכוונה בכננת של.כ דיבר עליה

זרקו
02-03-10, 06:23
[quote=סוזי המשתוללת;297649]ממש לא נכון

או!
בדיוק מה שהתכוונתי.
יש מצב שיש לך תמונה?
נועם

airzax3
02-03-10, 16:07
יש כננת ידנית בל.כ - עולה סביב ה200 נכון ללפני כמה שנים
השתמשתי בה פעם כדי להפוך סמוראי ארוך
מאד קלה להפעלה אבל מגיעה עם כבל של כ3-4 מטר וזה לרוב לא מספיק
Heavy Duty Hand Puller

http://www.lkltd.co.il/web/8888/nsf/web/3508/PIC-M/1069506.jpg

רון נחמן
02-03-10, 22:06
אני חושש שמה שהתכוונת לרכוש הוא הגלגלת שבעזרתה מעלים סירות ואופנועי ים או מותחן הגדרות.
שני אלו בהחלט לא נולדו בכדי לשמש לחילוץ ג'יפים.
שני אלו גם אינם כננת ידנית עליה דיברנו בשירשור (לפחות אני)
זו הכוונה בכננת ידנית: http://www.landroverclub.net/Club/HTML/Recovery_Tirfor1.htm
היא בהחלט יכולה לשמש לחילוץ... כפי שניתן לראות... :)
ראיתי שיש גם בל.כ

זאת בדיוק הייתה הכוונה. אני כבר חוסך לביקור הבא בל.כ (לא בגלל הכננת... בגלל שתמיד כל מיני דברים נדבקים אליי בדרך למה שרציתי לקנות)

ehudsega
03-03-10, 09:48
יש כננת ידנית בל.כ - עולה סביב ה200 נכון ללפני כמה שנים
השתמשתי בה פעם כדי להפוך סמוראי ארוך
מאד קלה להפעלה אבל מגיעה עם כבל של כ3-4 מטר וזה לרוב לא מספיק
Heavy Duty Hand Puller

זאת בדיוק הכננת שהבעלים של ל.כ המליץ לי לא לקנות לצרכים האלה (עולה 120 לפני מע"מ).
אבל אם משהו בדק בשטח ויכול להמליץ, קטונתי

omri_t
03-03-10, 10:12
מה אתם בסדר?!??!
שיהיה בהצלחה למי שמתכוון לחלץ עם הכננת הזו- זו ליצנות. זה כמו לחלץ עם הרצועה הנגללת של הכלב.

הכננת הזו נועדה למתוח גדרות רשת... יש לה כבל דק והיא ממש לא בטוחה ולא מיועדת לשימוש הזה.
כנ"ל לגבי הגלגלת של הסירות שמוכרים בל.כ
נראה לי שבטעות, מחוסר הבנה מוחלט, אתם מתעלמים מהסכנה של שימוש חובבני באביזרי חילוץ מאולתרים.
וחבל- כי ביום שמישהו יחטוף איזה שאקל לראש או שהג'יפ שלו יעוף מאיזה מצוק- תתעוררו.

אני מתנצל על ההתלהמות, אני פשוט מעט נסער מהגישה החובבנית בנושא זה.
חשבתי להתעלם אבל בסוף לא הצלחתי להתעלם.

חרגול1
03-03-10, 18:50
אין ספק שאני מסכים מילה במילה עם עומרי.
החיים שלכם שווים יותר מ-300 שקל, או כמה שעולה הקישקוש הזה, שבכלל לא נועד לחילוץ רכבים.
אתם לא רוצים להיות בין שני רכבים (או רכב ועץ, וכו') בזמן שכבל עם שכל או בלי עף עליכם.
בזמנו, יצא לי לראות רכב ממוגן שקיבל הצלפה של כבל שעף, אם היה נימצא שם בן אדם, הוא היה ז"ל ומפוזר בכל המרחב.
אז תפעילו קצת את הראש ומספיק עם התפרנות.
אין כסף לכננת נורמלית, אז מחלצים עם רצועות.

סליחה שאני תופס את פינת הפולניה היומית.

ehudsega
03-03-10, 18:52
אין ספק שאני מסכים מילה במילה עם עומרי.
החיים שלכם שווים יותר מ-300 שקל, או כמה שעולה הקישקוש הזה, שבכלל לא נועד לחילוץ רכבים.
אתם לא רוצים להיות בין שני רכבים (או רכב ועץ, וכו') בזמן שכבל עם שכל או בלי עף עליכם.
בזמנו, יצא לי לראות רכב ממוגן שקיבל הצלפה של כבל שעף, אם היה נימצא שם בן אדם, הוא היה ז"ל ומפוזר בכל המרחב.
אז תפעילו קצת את הראש ומספיק עם התפרנות.
אין כסף לכננת נורמלית, אז מחלצים עם רצועות.

סליחה שאני תופס את פינת הפולניה היומית.
מצתרף לפולנים :D

איש
03-03-10, 20:18
http://cgi.ebay.com/T-Max-Tirfor-Hand-Winch-1600kg-inc-20m-Cable-BA2620_W0QQitemZ290406341169QQcmdZViewIt emQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM ?hash=item439d911a31#ht_1061wt_939

דיי יקר כמוצר חדש , וניראה שיכולת רק של 1600 קילו גרם , המקורי עולה בסביבות 1200 דולר

טוב אז ניראה שאפשר לסכם את זה , לא משתמשים באביזרי מתיחה לחילוץ , ואם רוצים כננת ידינית אמתית תתכוננו להיפרד מ350$ לפני מכס :shock: .

אז ניראה שאחרי הכל דווקא כננת חשמלית היא הפתרון גם עבור סמוראי וגם כנראה הזולה יותר .

אגב לגבי ל.כ אשמח גם לקבל כמה פרטים על הכננת ובאמת אולי כדי לפתוח קבוצת רכישה .

Ofer_W
03-03-10, 21:45
תסלחו לי, אבל אני לא מצליח להבין.
כל הפטנטים שראיתי פה הם בעצם ציוד "תעשיתי" להרמת משאות שעבר שפ"צור (בעיקר במחיר למיטב הבנתי) כדי שגם ג'יפאים כמונו יוכלו להרים- למשוך את הרכב מאיפה שזה לא יהיה.
אבל גם הקננות האלו הן בעצם כולה ראצ'ט מתוחכם (עם כבל או שרשרת, עם קיפוף כזה או אחר עם וו או טבעת) שנמצא בתוך קייס. (ברור לי שזה לא לגמרי מדוייק, זו הגזמה לצורך המחשה).
מה שאני לא מצליח להבין זה: (וזו לא העברת ביקורת, זה לגמרי במטרה להחכים)
ג'יפאי, שרוצה לחסוך, למה ללכת ולחפש את "הצורה" הכי יקרה של ראצ'ט שנמצאת בשוק?
למה לא להשתמש ב... ראצ'ט?
כזה כמו של המשאיות, שקושרים איתו סחורה על הטריי...
שמעתי שזה עובד מצויין, יש ב120 לקנות כזה עם רצועה (9מ') אמור לעמוד בעומס של 5 טון. אמור להספיק.
זה בטח יהיה חילוץ איטי, אבל זול...

אלדר
04-03-10, 00:01
עופר ראצ'ר נודע לקשירה ולא כאמצאי חילוץ, אם תנסה למשוך רכב עם ראצ'ר אז תראה איך הוא מתפרק לך ביד לפני שהרצועה נקרעת.
אם כבר אולי שווה לנסות להשתמש עם בומר שהוא הרבה יותר חזק מראצ'ר.
למרות שאני חושב שזה לא יכול להחליף כננת.

איש
04-03-10, 01:36
לראצ"ט אין מספיק מומנט כדי לגרור רכב בשיפוע , ניתן לראות את זה בסרטון שהעולה בדפים הקודמים , בכננת הייעודית המשתמש שם עובד עם מוט מומנט של לפחות מטר ועדיין קשה לו מאוד .

הראצט עמיד בפני מתיחה של 5 טון כשהוא נעול , הוא לא מיועד למשוך/לגרור 5 טון ,
ניתן גם לראות שהכננות הייעודיות מאוד מסיביות והן גם רק עד 1.6 טון ,מה שנותן אינדיקציה דיי טובה לכמה הראצט ממש לא יעיל .

מתחת לשמיים
04-03-10, 21:04
הי שרשור ארוך אך מעניין

כננת ידנית אכן משמשת למתיחת גדרות, אבל יכולה לעזור במקרה שאתה לבד בשטח (לא מומלץ, עדיף להיכנס עם עוד לפחות ג'יפ אחד )
הרי ברוב המקרים אתה צריך להזיז את הרכב חצי מטר עד מטר לאחור, למקום שהיית בו שנייה, לפני שנתקעת. משם כבר תוכל לנסוע רגיל (אחורה כמובן).
היי ליפט כן יכול לתת מענה לאותה המטרה, המגבלות שלו הם: שהוא יותר יקר מכננת ידנית,יותר כבד,יותר מסוכן (רצוי ללמוד איך להפעיל היי ליפט לפני שמשתמשים הוא פשוט יכול לשבור לך את הלסת או הגולגולת או יד....),לעומת זאת הוא הרבה יותר חזק מהכננת הידנית והוא לא יצליף, כמו כבל מתכת בכננת במקרה שהכבל נקרע משתחרר וכדומה.
בכל מקרה חברה כנסו לשטח עם רכב נוסף ואז לא צריך כננת.
ניתן להשתמש בכבל מתכת 9-10 מ"מ כמו של הכננת, עם סט שאקלים וגלגלות ולתת את אותו המענה.
ברור שצריך ללמוד איך לעשות זאת.
לגבי כננת נשלפת חשמלית רעיון טוב. ככה לא צריך להחליף פגוש, הרי הפגושים ממתכת לא מתוכננים כמו הפגוש שיצרן הרכב תיכנן .
יצרני הרכב מתכננים את הפגושים, שיספגו אנרגיה ויגרמו לפחות נזק לאדם או רכב שנפגעים בזמן תאונה. בנוסף, כננת קבועה שנמצאת בקצה הרכב (תחשבו על מנוף ארוך שמשקל רב תלוי בקצהו ),משפיע רע מאוד על מרכז הכובד של הרכב ותפגום ביציבותו על הכביש בסיבובים, במהירות ובכביש רטוב.
בקיצור כננת חשמלית נשלפת רעיון מצויין.
מכיוון שהיא תאוחסן במקום יותר מרכזי ברכב (ישפיע פחות על מרכז הכובד של הרכב).
בכל מקרה אם כננת קבועה, אם כננת נשלפת ואם רק כבל פלדה במשיכה עליד רכב נוסף,בכל המקרים רצוי ללמוד איך להשתמש ולא לא רק איך להפעיל.
רצוי ללמוד איך לבנות מערכת הכפלת כוח בעזרת גלגלות, איך לרתום את כל המערכת לרכב הנחלץ ולרכב המחלץ.
בקיצור לעוד מידע אשמח לייעץ צרו קשר ואשמח לעזור [email protected]
לכל מי שחושב שאני מטיף לרכישת ציוד אתם טועים אני לא מוכר כננות הייליפטים וציוד
אני רק בעל ידע מקצועי (לימדתי בצבא בקורס חילוץ מחילוץ ג'יפים, דרך חילוץ משאיות ועד חילוץ טנקים)מוכן להעביר את הידע שלי הלאה צרו עימי קשר

איש
05-03-10, 02:39
[QUOTE=מתחת לשמיים;298309]הי שרשור ארוך אך מעניין

בכל מקרה חברה כנסו לשטח עם רכב נוסף ואז לא צריך כננת.

לא מדוייק ,אני יכול לומר לך שנתקעתי פעם בביצה עסיסית בירקון:rolleyes: .
וכן גם סופה עם צמיגי בוץ + פגרו לא הצליחו להוציא אותי בגלל שהם פשט החליקו במקום מהבוץ .
והדבר היחיד שהוציא אותי מהבוץ הוא כננת לרכב שחיבר את עצמו לעץ כדי שלא יחליק .

-->