PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי דרייבשאפט קדמי בסופה

Neilman
28-02-10, 09:02
שלום,

מדובר על סופה עם סרן קדמי דנה 30. רציתי לבדוק אם יש לי חופשים בצלבים ונתקלתי בתופעה הבאה ורציתי לדעת אם זה תקין.... אני יכול לתפוס את הדרייבשפט הקדמי ביד ולסובב אותו בערך 1/4 סיבוב ביד חופשית.... מדובר על סיבוב של כל הדרייבשאפט עצמו...זה תקין?

six 4 life
28-02-10, 09:21
פחות או יותר כן.
אם אתה רוצה להיות יסודי צריך להוריד מכסה דיפ' ולבדוק את המידה של החופש הזה. יש טווחים מסויימים שהוא צריך להיות בהם.

Neilman
28-02-10, 11:17
לא בטוח שהבנתי....
נגיד ואני מוריד מכסה דיפרנציאל, איזה חופש אני בודק בדיוק? איפה? בין מה למה?

six 4 life
28-02-10, 11:33
חופש בין הקורונה לפניון, או באנגלית Backlash
עיין בכתבה על יחסי העברה לסופה, יש שם תמונות בשלבים.

yoav21
28-02-10, 11:45
חופש בין הקורונה לפניון, או באנגלית Backlash
עיין בכתבה על יחסי העברה לסופה, יש שם תמונות בשלבים.

וצריך מדיד מיוחד
http://www.jeepolog.com/337.html
יואב

Neilman
28-02-10, 12:55
אוקיי... אם ככה, בשביל הסקרנות, למה בסרן האחורי אין את החופש הזה?

גיתאי נוה
28-02-10, 12:59
כמובן שהמדוייק ביותר הוא לפתוח ולמדוד וכו', אבל ככלל אצבע - רבע סיבוב נשמע סביר. אם אתה רוצה להיות שקט יותר, תוכל לפתוח ולמדוד ולזכור את התחושה, כך שבפעמים הבאות תדע אם החופש תקין או לא לפי מידת הסיבוב ביד מבלי להיכנס לסרטים.

בנוסף, חופש בסטליטים יכול גם הוא לגרום לחופש בסיבוב הדרייבשאפט אפילו כשהקורונה והפיניון מכוונים היטב. אינני יודע אם מותקנת אצלך נעילה קדמית או לא, בכל אופן, תוכל לפתוח מכסה דיפ' ולבחון בראייה את תנועת מכלולי הדיפ' תוך כדי סיבוב הדרייבשאפט ימינה ושמאלה. ייתכן ותמצא ששיני הסטליטים נשחקו (בלאי טבעי) למידה המאפשרת לכל הקייס (בית הסטליטים) להסתובב מבלי להשפיע על הציריות.
אם ההסבר היה מורכב מדי או שהרקע שלך בנושא הספציפי חלש, אתה מוזמן להתקשר אלי 052-8542886 (אני חוזר עוד מעט למילואים כך שהקליטה תהיה מוגבלת, אבל לא מזיק לנסות).

גיתאי

Neilman
28-02-10, 15:29
אוקיי... אחרי הסתכלות ארוכה בתרשימי הפיצוץ נראה לי שהבנתי את ההסבר...:cool:
אני בכל מקרה מתכוון להחליף שמן בדיפרנציאל, אז אם יש עוד משהו שכדאי לבדוק/להחליף "על הדרך" אני פתוח להצעות :-)
כמו כן, יש למישהו תשובה למה אין את אותו רבע סיבוב בסרן האחורי (סתם בשביל לספק את הסקרנות שלי...)?

Neilman
02-03-10, 12:10
לא יכול להיות שלאף אחד אין עצה או תשובה לשאלה.... :confused:

kobiarava
02-03-10, 13:20
כמו כן, יש למישהו תשובה למה אין את אותו רבע סיבוב בסרן האחורי (סתם בשביל לספק את הסקרנות שלי...)?

יכולות להיות כמה סיבות-בלאי שונה בין 2 הסרנים, נעילה בסרן האחורי או שפשוט לא היית בניוטרל כשבדקת, ולכן היתה לך ההתנגדות לסיבוב מצד הטרנספר

קובי

גיתאי נוה
04-03-10, 13:52
יכולות להיות כמה סיבות-בלאי שונה בין 2 הסרנים, נעילה בסרן האחורי או שפשוט לא היית בניוטרל כשבדקת, ולכן היתה לך ההתנגדות לסיבוב מצד הטרנספר
קובי

ארחיב מעט על מה שקובי כתב.
נדרש חופש מינימלי הכרחי במגע שבין הקורונה לפיניון, מכיוון שמגע הדוק מדיי יגרום לטחינת הגג"שים בעיקר בשל חום גבוה מאד שמתפתח בסיבובים. לכן, גם בסרן עם רכיבים חדשים לגמרי חייב להתאפשר חופש כלשהו, ורבע סיבוב נשמע סביר.
לגבי נעילה, היא אינה משפיעה על כיוון הקורונה-פיניון ולכן אינה יכולה לתרום לחוסר-חופש אלא רק לכיוון השני, וזאת במקרה שהיא בלויה או תקולה - כלומר ליתר חופש.
הסיבה המרכזית היא השלישית - כי בפשטות החופש נבדק כאשר הגיר ותיבת ההעברה היו לא היו בניוטרל...

גיתאי

-->