PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברקס תפוס

edan
01-03-10, 16:50
היום בצהריים היה בכוונתי לצאת לטיול קטן אך בדרך ליער בן שמן נסתמן שהאוטו אינו סוחב בעלייה.
עצרתי אותו בצד והבחנתי וגם הרחתי שהברקס תפוס, הורדתי גלגל פתחתי קליפר, גירזתי טוב טוב, ועכשיו האוטו נוסע בסדר. אולם במהלך הגירוז שמתי לב שהבוכנה מאוד קשה להכנסה (בלתי אפשרית).
אם יש איזה סיכוי לתקנה ? לשפצה ? ואם כן אז אשמח להוראות.
להחליף ? ואם כן אז כמה זה יעלה ?

yehudap9
01-03-10, 18:45
בגדול אפשר לשפץ את הקליפר ואני אישית ממליץ לשפץ את 2 הקליפרים!
קנה סט גומיות לקליפר ומצא הוראות באתר ראיתי פעם הוראות תעשה חיפוש ותמצא אך שים לב לכל דבר ואל תשכח לנקז אוויר בסוף..אם יש מישהו שיודע ועשה בעבר כדאי שיפקח עלייך אחרי הכל זה ברקסים וזה בטיחותי!

edan
01-03-10, 19:05
חפשתי, לא מצאתי.
איפה קונים את הסט ? והאם יש לך הערכה לגבי המחיר ?

yarinzim
01-03-10, 19:45
שמע לי,
סע לרחוב ריב"ל 5 בת"א. יש שם מקום שנקרא "הבלם" שמנוהל ע"י אדון מאוד נחמד בשם אהרון שולמן. הוא מקצוען עם ניסיון של מעל ל50 שנה בתחום.
לי בטנדר הייתה תקלה מאוד מוזרה בברקסים שהשביתה לי אותו למעל לארבע חודשים שאחרי כל ה"מומחים" הגדולים הוא היה היחידי שדיבר לעיניין ובסופו של דבר גם פתר את הבעיה.
עצה שלי - תן לאיש מקצוע לשפץ בשבילך רכיב שהוא בטיחותי, יעלה כמה שיעלה (לי עלה 800 ש"ח לשפץ אצלו שני קליפרים של הבלייזר שלי, אצלך המחיר יהיה נמוך יותר אני בטוח).
כל דבר אחר שבא לך לשפץ ולעבוד עליו לבד אני מבין, אני גם עובד סולו על הרכב שלי, אבל בבטיחות כדאי לתת למקצוען לעשות את שלו.

ירין.

yarinzim
01-03-10, 19:47
כמובן שכחתי לציין שגם אני ממליץ לשפץ את שני הקליפרים, זה מעיין חוק שעושים ברקסים אז עושים ביחד.
בנוסף, אדון שולמן ידריך אותך עד הפרט האחרון כיצד לבצע את ההתקנה אחרי השיפוץ, כל העיניין (הלא מסובך) של ניקוז האוויר, והוא גם ידריך אותך מה לעשות במקרה של תקלות כאלה או אחרות במהלכה.

ישי.פ
02-03-10, 19:43
כשאתה אומר בוכנה מה הכוונה?!
המובילים או הבוכנה?
אם זאת הבוכנה עצמה אז היא צריכה להכנס קשה.

edan
02-03-10, 20:26
אחד המובילים היה תקוע, אז גירזתי אותו (בגריז מיוחד), אני לא יודע למה הוא נתקע.
לפני חודש פתחתי הכל והוא היה תקוע, אז גרזתי אותו והוא עבד כמו שצריך.
אולי כי הגומיה שמקיפה אותו לא במצב מושלם (חור קטן)
אבל בעיקרון אני מדבר על הבוכנה הגדולה בין שני המובילים.
אני יודע שהיא אמורה להכנס קשה, אבל היא ממש תקוע.
האם יש איזה אפשרות להוציא אותו ולגרז מבפנים ?
אם אני אלחץ על הברקס כאשר הבוכנה באוויר (לא כנגד הרפידות) היא תצא ואוכל לשחרר אותו.
האם זה יעזור לגרז מבפנים ?

1ofersh
02-03-10, 20:47
אחד המובילים היה תקוע, אז גירזתי אותו (בגריז מיוחד), אני לא יודע למה הוא נתקע.
לפני חודש פתחתי הכל והוא היה תקוע, אז גרזתי אותו והוא עבד כמו שצריך.
אולי כי הגומיה שמקיפה אותו לא במצב מושלם (חור קטן)
אבל בעיקרון אני מדבר על הבוכנה הגדולה בין שני המובילים.
אני יודע שהיא אמורה להכנס קשה, אבל היא ממש תקוע.
האם יש איזה אפשרות להוציא אותו ולגרז מבפנים ?
אם אני אלחץ על הברקס כאשר הבוכנה באוויר (לא כנגד הרפידות) היא תצא ואוכל לשחרר אותו.
האם זה יעזור לגרז מבפנים ?

שלא תעיז לגרז בתוך הבוכנה.
לפעמים המובילים מתעקמים לבדוק שהם ישרים ואותם אפשר לגרז.
סליחה על ההתערבות.
גריז וכל שמן שהוא דופק ומנפח את הגומיות.
שלב ראשון תנסה להחזיר את הבוכנה תוך חלוקת לחץ שווה.אם לא חזרה פתח את ניפל האוויר.
אם חוזרת בקלות עם ניפל פתוח אז יש סתימה או בעיה בצינור.
אם כלום
אז שמישהו ינפח טיפה ואת "השימון"הלוך וחזור תעשה עם נוזל בלם בלבד ובנדיבות.
שום ספריי למינהו.

ביננו :השיעור חינם אבל כל זה רק במוסך(אין מחיר לניפל שישבר או קליפר שתתאמן עליו ..חבל)
ושוב כמו קודמי בבטיחות הגה ובלמים לא מתלמדים

yarinzim
02-03-10, 20:53
תבדוק כשאתה לוחץ על הברקס אם הקליפר זז במקומו, עכשיו שאני אומר זז אני מתכוון יותר ממילימטר, אני מדבר על תנודות מאוד מדוייקות אז שים לב.
בקש מאדם נוסף שיעזור לך ללחוץ על הברקס בזמן שאתה מציץ מעבר לגלגל. איך תבחין אם הוא זז יותר ממילימטר? אם אתה מבחין בתזוזה בקלות יתרה.

ירין.

ישי.פ
05-03-10, 01:28
תעבוד עם ספר רכב!!
לא רק שלא משמנים את הבוכנה, גם אל תלחץ על הברקס בזמן שהקליפר מפורק.

zivviz
10-03-10, 15:56
שאלה נוספת בעניין :

נתפס לי הברקס . יצא עשן וריח נורא מכיוון החיבור של הקליפר והדיסק (אני משער שנובע מהחיכוך הרב שנוצר מסיבוב הדיסק בתוך קליפר נעול ) . כדי לנטרל את העשן והריח שפכתי מים על כל העסק . האם יכול להיות שבכך גרמתי נזק למערכת ? (עיוותים וכו)
ב. האם ניתן להמשיך וליסוע כך למוסך או שיש להזמין גרר?

בברכה ,

זיו

-->