PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות ושילובים בפאג'רו 2005 עזרה...

moshik10
02-03-10, 16:01
שלום חברים , יש לי פאג'רו 2005 דיזל דגם לימיטד, (קניתי עכשיו) אני צריך קצת הסבר על הנעילות והשילובים, כי אני מקבל מידע שונה מכל אחד אז ככה : 4H 4HL 4LLC - מה ההבדל בין שלושת המצבים , מתי צריך להשתמש בהם , בעיקר עם ה 4HL , האם נסיעה עם 4H ללא 4HL שונה גם בצריכת הדלק? דבר נוסף יש לי מתג המסמל לדעתי ביטול בקרת אחיזה, מתי צריך להשתמש בו? נאמר לי כי זה נועל את הדיפרנציאל השני...?? האם קיים בכלל ברכב?
מצטער על עומס השאלות אך אשמח אם מישהו יעשה לי קצת סדר בבלגאן...
תודה רבה מראש לעונים

23FZ1
02-03-10, 17:29
לפי ידיעותי בפאגרו Q ונראה לי זהה גם ב KING (ויתקנו אותי חכמי הפורום) -
1. 4H - משתמשים לכביש חלק (לא השתמשתי אף פעם)
2. 4HL - משולב עם נעילה מרכזית (אני נוסע במצב זה בשטח)
3. 4LLC - משולב LOW עם נעילה מרכזית.

בQ בנוסף יש נעילה אחורית לא יודע לגבי הKING

תהנה

קדחת השטח
02-03-10, 20:32
שלום לך וברוך הבא לג'יפולוג.
ראשית מזל טוב על הקניה,בחרת מצויין(טוב,אני לא אובייקטיבי).

מה שכתב קודמי נכון,אוסיף לך עוד מידע:

2H לנסיעה רגילה בכביש.בלוח המכוונים שתי נורות תחתונות(גלגלים אחוריים) דולקות.

4H זה בעצם 4X4 עם דיפרנציאל מרכזי פתוח,מיועד לתנאי כביש חלק משלג שלוליות וכו'.ארבע נורות ירוקות דולקות בלוח.אני משלב למצב הזה בעיר בגשם חזק.

4HLC שזה 4X4 עם דיפרנציאל מרכזי נעול(4 נורות גלגלים דולקות+נורה כתומה מרכזית) מיועד לנסיעת שבילים מהירה.

בין כל המצבים הנ'ל ניתן לעבור תוך כדי נסיעה עד 100 קמ'ש.למצב הבא שילוב רק בעמידה!

4LLC מעביר ל4X4 LOW עם דיפרנציאל מרכזי נעול.מיועד לשטח "אמיתי".אני ברוב הטיולים נוסע במצב הזה כי ניתן להגיע עד 50 קמ'ש (בטיול נורמלי אני לא מגיע
למהירויות כאלה.רוצה להנות מהנוף).

הכפתור החשמלי בתחתית הקונסולה המסומן ב RDL משלב ומנתק את נעילת הדיפרנציאל האחורי(הנורה הכתומה ב"סרן האחורי"נדלקת).
שלב רק בעצירה מוחלטת! מיועד בעיקר למעלות קשים והצלבות,ועם מהלך המתלה
הצנוע של הפג'רו תשתמש בה לא מעט,גם בירידות קשות ומוצלבות אני משלב,זה משפר את בלימת הרכב.עם הזמן תדע מראש מתי לשלב.

אם אתה מתכוון לרדת לשטח קח בחשבון שחייבים כמה שיפורים קטנים (ויקרים) לפני שמתחילים להתעסק עם הידית הקטנה.

תהנה מהרכב ונצל את יכולותיו.

אליה

tzagi
07-03-10, 06:27
4H זה בעצם 4X4 עם דיפרנציאל מרכזי פתוח,מיועד לתנאי כביש חלק משלג שלוליות וכו'.ארבע נורות ירוקות דולקות בלוח.אני משלב למצב הזה בעיר בגשם חזק.

אליה

תסביר למה?

רומי
07-03-10, 18:24
אחיזת כביש טובה יותר של 4 גלגלים ולא 2
מניעת זריקת זנב בסיבוב , עצירה טובה יותר , היגוי מדויק יותר.

ובניגוד למה שנכתב קודם- בירידה לא לשלב נעילה אחורית זה מסוכן מה גם שבמהירות של 20 קמ"ש זה מתנתק אוטו'
כמו כן דיר בלאק ובעברית זהירות מירבית לשלב נעילה אחורית בשיפועי צד . אם בעל הרכב לא רוצה לקבל את כספי הביטוח.

קדחת השטח
07-03-10, 18:42
היי

רומי ההסבר שלך למה לשלב 4X4 בכביש רטוב מדוייק ונכון.

אני חולק עליך לגבי נעילה במורד.(כמובן שמדובר בירידות קצרות תלולות ומוצלבות במהירות נמוכה בהרבה מ 20 קמ'ש)

את ההיגיון בנעילה במעלה אתה מבין אני מניח,זה גורם לשני הגלגלים האחוריים לדחוף יחד ולקדם את הרכב.
בירידה אותו עיקרון רק הפוך ;).אם הגלגלים לא נעולים אז כשאחד מהם יתנפנף באויר בזמן הצלבה הרכב ישאף להידרדר מהר יותר.
אם שני הגלגלים האחוריים נעולים יחד הבלימה במורד משתפרת מאד.

נסה ותהנה.

אליה

-->