PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי זללן

lirazation
05-03-10, 10:39
אהלן.
אחרי בדיקה במכון מסודר ומוסמך נאמר לי כי הסמוראי שלי צורך קצת יותר מדי דלק ממה שהוא צריך. הסל"ד לא תקין ויש לכוון את המנוע.
הנפח מנוע הוא 1300 סמ"ק כיאה לסוזוקי סמוראי קטן וחמוד שנת 97.
רציתי לשאול אם יש הצעות נוספות, דברים נוספים לבדוק. (הוצע לי להחליף את כל מערכת השמן, להוסיף תוסף וכו'..) הטנק דלק אכן קטן וזה מורגש, אבל הצריכה שלו באמת קצת מעיקה.
אשמח להצעות\עזרה
תודההה
לירז;)

niro samurai
05-03-10, 19:16
אהלן.
אחרי בדיקה במכון מסודר ומוסמך נאמר לי כי הסמוראי שלי צורך קצת יותר מדי דלק ממה שהוא צריך. הסל"ד לא תקין ויש לכוון את המנוע.
רציתי לשאול אם יש הצעות נוספות, דברים נוספים לבדוק. (הוצע לי להחליף את כל מערכת השמן, להוסיף תוסף וכו'..) הטנק דלק אכן קטן וזה מורגש, אבל הצריכה שלו באמת קצת מעיקה.
אשמח להצעות\עזרה
תודההה
לירז;)

שלום לירז מהיא הצריכה של הסמוראי שלך??
שלי שנת 98 והיא עושה משהו בסביבות 9 - 10 לליטר בכביש\שטח.

azora
05-03-10, 20:55
לירז, קודם כל בואי נבדוק מספר דברים

מהי מידת הצמיגים ברכב?
איזה סוג צמיגים ברכב (שטח, 50/50, כביש)?
מהו לחץ האויר בצמיגים?
האם לרכב יחסי העברה?
האם הרכב מוגבה?
מתי בפעם האחרונה נעשה טיפול ברכב (בדגש על שמנים ופלאגים)?

לצריכת הדלק הרבה מאוד גורמים משפיעים. לפני שאת עושה אי-אילו שהם טיפולים, נסי לענות על השאלות הנ"ל.

בנוגע לקביעה כי הסל"ד אינו תקין, סמוראי מוזרק צריך להיות על 800 סל"ד בעמידה/ניוטרל (לדעתי גם קרבורטור, אבל לא בטוח ב-100%), סל"ד סמוראי מוזרק סטנדרטי במהירות 90 קמ"ש אמור להיות על סביבות 2800.

lior_b.s
05-03-10, 21:58
אהלן.

לירז;)

אחרי השורה הזו לא נשאר הרבה מקום לשאלות..
אתה יכול לעשות החלפת שמנים ופילטרים, לבדוק את מצב הפלגים ולראות אם יש השפעה, במקרה הכי גרוע לא יזיק, אבל מה שלא ברור זה למה לא כיוונת סל"ד/מנוע במכון שבו קיבלת את האבחנה.?

ליאור

lirazation
07-03-10, 13:37
אהלן,
למען הסר ספקות למיניהם אני בת, לכל התוהים והטועים.

לא עשיתי את אותו כיוון באותו מכון, משום שהיה מדובר במקום שוחת לא סימפטי שבו בחרתירק מתוך ברירת מחדל.
בנוגע לשאלות הכוונה-
לאחר שבת שלמה שביליתי מתחת לג'יפ, אכן העינינים הללו יבדקו ביתר תשומת לב.
הקרבורטור בסדר גמור הפילטר אוויר נקי ויפה. כנראה שידרש ניקוז של כל השמן (האגן שמן גם ככה קצת מטפטף לו אחרי השתוללות קלה בשטח) והשבוע ב"ה, הפלגים יבחנו לעומק. המוכר של הג'יפ אמר שהג'יפ עב רטיפול לפני 3 חודשים, אבל עדיין כנראה שהסל"ד הוא עיקר מקור הבעיה. כמובן שהוא מוגבה :), ובנוגע לצמיגים לחץ של 35.
על כל מקרה
ממש ממש תודה :)

shmulikbg
07-03-10, 14:56
אהלן.
אשמח להצעות\עזרה
תודההה
לירז;)
שנת 97 הוא רכב מוזרק.
צריך לבדוק כיווני מנוע, הצתה וכן הלאה..
הרכב נבדק על מכשיר 4 גזים?

sapog
07-03-10, 15:01
לבדוק מעברי מים באזור בית המצערת.

לחץ אויר של 35PSI בצמיגים הוא גבוה למדי, מומלץ להוריד אל מתחת ל-30PSI.

lirazation
09-03-10, 10:54
מה זה בית מצערת?
עניין הלחץ יטופל. האמת היא ש 35 הייתה פשוט השערה שזה הלחץ הסטנדרטי.

lirazation
07-04-12, 14:57
וואו.. בניוטרל אני ממש לא על 800. תכוון יותר ל 1000, ותלוי איך הוא קם בבוקר.. לפעמים גם יותר(ואני יודעת שבוקר בחורף זה לא פונקציה)
אין לרכב יחסי העברה, מוגבה כמובן, הלחץ בצמיגים (בכביש) 28-29 PSI, והצמיגים 100% שטח.
פלאגים החלפתי לבד לפני 6 חודשים בערך. ו"טיפול" רכב מבחינתי זה מושג לא ברור ועלום עד היום.. - מטפלים במה שצריך כשהוא דורש את זה....

לירז, קודם כל בואי נבדוק מספר דברים

מהי מידת הצמיגים ברכב?
איזה סוג צמיגים ברכב (שטח, 50/50, כביש)?
מהו לחץ האויר בצמיגים?
האם לרכב יחסי העברה?
האם הרכב מוגבה?
מתי בפעם האחרונה נעשה טיפול ברכב (בדגש על שמנים ופלאגים)?

לצריכת הדלק הרבה מאוד גורמים משפיעים. לפני שאת עושה אי-אילו שהם טיפולים, נסי לענות על השאלות הנ"ל.

בנוגע לקביעה כי הסל"ד אינו תקין, סמוראי מוזרק צריך להיות על 800 סל"ד בעמידה/ניוטרל (לדעתי גם קרבורטור, אבל לא בטוח ב-100%), סל"ד סמוראי מוזרק סטנדרטי במהירות 90 קמ"ש אמור להיות על סביבות 2800.

omri_t
07-04-12, 17:12
תגיד, lirazation, זה החג שגורם לך להגיב לשרשורים מלפני שנתיים??

lirazation
08-04-12, 21:01
תגיד, lirazation, זה החג שגורם לך להגיב לשרשורים מלפני שנתיים??

לא .. זה המפגש סמוראים האחרון במדבר..
שאם במקרה רב איכשהו היית בו.. היית מבין למה זה גרם להגיב לשרשורים לפני שנתיים
וחשוב מזה... אם היית בו היית אומר "תגידי" ולא "תגיד"...
אז חג שמייח!

oopn
08-04-12, 23:22
לירז תשתדלי לנקות את הפילטר אויר פעם בחודש אם את נוסעת הרבה בשטח
תבדקי במכון את מצב 4 גזים (היום במקרה עשיתי שיפוץ לכל מערכת בית מצרעת והתברר שהמצב שלי לא היה משהו 4 גזים היה גבוהה)
עכשיו בסרק הסל"ד שלי הוא 900 לערך ועם מזגן 1000 ושהמנוע קר הוא על 1200 סל"ד
עד עכשיו היה לי 1 ל 9 מקווה שעכשיו זה יהיה 1 ל10
להוריד משקל מיותר מהרכב
וכמו שאמרו לי פה בפורום ופה בשירשור לחץ אוויר
לשים תוסף דלק כל 10,0000
וכן קצת עדינות על הגז
גם אותי זה שיגע בזמן אחרון התצרוכת דלק של הסמוראי המוזרק ואחרי הרבה בדיקות הבנתי שזה בעיה של כולם.
אחרי הטיפול היום הרכב נוסע הרבה יותר טוב ניראה מה התצרוכת בהמשך
חג שמח

misha_k
08-04-12, 23:34
פילטר אוויר עדיף פשוט להחליף אחרי טיול או שתיים במדבר (כולה 40 שקל אפילו במכשירי תנועה...) הניקיון שלו לא באמת עוזר כמו שצריך...

אצלי בסמוראי 97 הצריכה בדרך הביתה מהטיול האחרון במכתש הייתה משו חריג - 1:11 (3500 סל"ד 90 קמ"ש) כשהרכב עמוס ועם גגון...לחץ אוויר 30 PSI צמיגים 215... וביום יום עושה 1:10 בערך

סרק מכוון על 900 , בהתנעה הוא לרוב על סביבות ה 2000 עד שמתחמם... והתוסף דלק הזה עושה פלאים!! אני אחת לשנה שם אותן (לפני כל טסט..) K44 עושה עבודה מעולה - האוטו הפסיק להיחנק אחרי התנעה והתחיל לעבוד משמעותית חלק יותר..

לגבי טיפול רכב - רצוי דווקא להקפיד.. כל 10,000 להלחליף פילטר שמן במנוע, פלאגים,מי קירור ברדיאטור, שמן בגיר, טרנספר וסרנים... (אני עשיתי את זה מדורג ככה שלא צריך להתמודד עם ההוצאה בבת אחת אלה זה מתפרש על מספר חודשים..)

לדעתי עדיף למנוע תקלות מלחטוף אותם בבום אחר כך עם עלויות גבוהות הרבה יותר..

sapog
08-04-12, 23:47
לבדוק מעברי מים באזור בית המצערת.
לירז, בדקת?

-->