PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה אוטומטית - בעד? נגד?

shlomi71
18-08-04, 11:03
שוב בחיפוש אחר סופה,

הפעם 97 ארוכה אוטומטית ARB ק+א צמיגי 31, כננת.
הסופה של אריק למי שמכיר.

קראתי את כל מה שנכתב בפורום לגבי תיבת ההילוכים האוטומטית, הדעות חלוקות לכאן ולכאן.

מנסיעה קצרה על סופה אוטומטית(לא הסופה המדוברת) עם צמיגי 31 הרכב היה מסורס לחלוטין ולא רחוק מלהיות "עגלה".
האם זה המצב כתוצאה משילוב של 31 ואוטומט? או שהרכב הנ"ל היה מקרה יוצא דופן?
מה לגבי צריכת הדלק לנהג עם רגל לא כבדה? 1 ל-4? או 1-ל6?
מה הם יחסי העברה האופטימלים לשילוב כזה? והאם ניתן להחליף ללא החלפת הנעילות(ARB)?

תודה מראש,
שלומי

נמרוד
18-08-04, 11:21
מנסיעה קצרה על סופה אוטומטית(לא הסופה המדוברת) עם צמיגי 31 הרכב היה מסורס לחלוטין ולא רחוק מלהיות "עגלה".
האם זה המצב כתוצאה משילוב של 31 ואוטומט? או שהרכב הנ"ל היה מקרה יוצא דופן?

הרכב הנ"ל אכן מקרה יוצא דופן, "עגלה". או שקנה המידה שלך שונה מאד מהממוצע. אני מאד אוהב לנהוג ברכב אוטומטי בשטח, ובסופות אוטומטיות בפרט.

מה לגבי צריכת הדלק לנהג עם רגל לא כבדה? 1 ל-4? או 1-ל6?

תבנה על 1:5. מקסימום תהיה מופתע לטובה.

מה הם יחסי העברה האופטימלים לשילוב כזה? והאם ניתן להחליף ללא החלפת הנעילות(ARB)?

בלי קשר, הייתי מעדיף את הרכב עם 4.10:1. אבל היחס המקורי, 3.54, הוא בסדר גמור. בשביל להחליף ל4.10 ומעלה, הנעילה לא מתאימה בצורה פשוטה. יש אפשרות לבנות טבעת מרווח בין הנעילה לרינג.

מאיר רוטברג
18-08-04, 20:10
בלי להתייחס לרכב של אריק אשר איני מכיר כלל
בדרך כלל סופות אשר עברו "הסבה" לאוטומט יש בהן בעיות קשות
לטעמי אם זה לא מקורי זה לא טוב אחרת הייתי שוקל בעצמי לעבור לכזו

קיד
18-08-04, 21:53
סופה אוטומטית זה הדבר האולטמטיבי! לא מאמין? בו תנסה את הסופה שלי.
מאיר, אתה טועה ובגדול. חבילת המנוע גיר היא חבילה של קרייזלר. וניתן לרכוש רדיאטור מים עם נחשון לשמן גיר.
לעינייננו, חשוב לשים לב לעיניין צינון הגיר. למרות, שניתן לרכוש רדיאטור מים עם נחשון לשמן גיר, ואצלי קיים כזה רדיאטור, בניתי לגיר מצנן חיצוני קידמי, ממצנן של רנג'רובר.
הג'יפ שלי נעול בצמיגי 31" עם יחס העברה מקורי - 46/13- ואין שום בעיות.
צריכת דלק :?: 1:6 גם כאשר אני גורר 2 טון.

שים לב! הגיר המועדף הוא גיר 3 הילוכים הידראולי, ללא אלקטרוניקה. קיים גם גיר 4 הילוכים, אבל עם פיקוד חשמלי. אל תצפה מגיר 3 הילוכים שיהיה בעל הילוך שיוט.
בברכה,
קיד.

רם
18-08-04, 22:05
שלומי,
שלחתי לך ה"פ
רם.

אריק זמר
18-08-04, 22:29
אהלן שלומי,
רציתי להוסיף על נמרוד רק את הנקודות שהעלה קיד...
מאיר - יש קומבינה טובה ויש רעה. כשמדובר על אלו שהגיעו אוטומאטיות, זה באמת הדבר האולטימטיבי.
לשאר הקומבינות - השאלה איזה מנוע וגיר יש בהם..

מאיר רוטברג
19-08-04, 08:16
חברים הבהרה
מגיע אוטומט מקורי ,מעולה
אילתור ישראלי בדרך כלל רע,עד רע מאוד

-->