PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אפשר לבחור קפיץ מתאים להקשחה והנמכה?

BackDoorMan
16-03-10, 23:41
פרט לZX16V יש לי גם ZX 1400 רפלקס.
בין שאר השיפורים חלק משעמום וחלק מכך שרציתי לדעת כמה רחוק ניתן להגיע עם מינימום הוצאות.
אז כרגע הבעיה המעיקה ביותר בנהיגה מהירה (עד כמה שאפשר עם 75 כ"ס )
הם המיתלים הרופסים, הבולמים גמורים.
וקיבלתי כבר סט של בולמי ZX וולקן וקפיצים מקוריים חדשים
של וולקן.
אלא שאני לא יודע כרגע אם הקפיץ של הוולקן קצר או ארוך ביחס לגירסת ה 1400 .
אם הוא קשה יותר, כלומר קבוע קפיץ גדול יותר, וקצר מהקפיץ המקורי אז כנראה אקבל את מה שחיפשתי , אבל אם הוא באותו אורך וקשה יותר (כדי לעמוד במשקל מנוע כבד יותר) אז התוצאה תהיה פרונט גבוה יותר מהמקורי בניגוד למטרה .
חוץ מלפרק לגמרי ולבדוק איזה אפשרות יש לברר ?*

גיא
17-03-10, 00:28
או לבדוק באנטרנט או לצלצל למוסך סיטרואן ולשאול.

לא ?

יש גם carsforum.co.il ששם יש כל מיני חבר'ה שמתעסקים בכגון שכאלו.
שווה לך לבדוק שם.

nati4x4
17-03-10, 09:56
מנסיוני במכוניות אלה,
הקפיצים היחידים במשפחת הZX שקצרים יותר הם המקוריים של דגם ה16V .
כל השאר באותו האורך,כשהקפיצים של המנועים הגדולים קשיחים יותר.
התוצאה שתקבל תהיה זוועתית- אף גבוה יותר וקשיח יותר - פחות עוקב אחרי מהמורות בכביש.

האפשרויות העומדות בפניך: לרכוש קפיצי הנמכה מתאימים - EIBACH ,WEITEC ודומיהם, שים לב שגם שם אתה צריך את המק"ט שמתאים לנפח המנוע שלך.
אפשרות שניה: קצת קומבינות לא הרגו אף אחד... כל הקפיצים בפיגו וסיטרואן (106,205,306,zx) זהים במידות החיצוניות (התאמה לצלחת הבולם) וההבדלים ביניהם מתבטאים באורך וקשיחות בלבד.
מה שאומר שתוכל, אם יש לך את הסבלנות למשחקים(בעצם,אם התחלת להתעסק בזה- יש לך סבלנות..) להתאים למשל קפיץ של 205 ראלי/ פוראבר...

בכל אופן,
המקום המתאים לשאלות כאלה הוא : www.psi.co.il (http://www.psi.co.il) מועדון פיג'ו סיטרואן ספורט ישראל.
גילוי נאות: אני חבר וועד הנהלת המועדון.

אם יש לך עוד שאלות, בשמחה.

עריכה: נפל לי האסימון, שימי??

נתי

BackDoorMan
17-03-10, 19:40
205 ראלי שוקלת 795 ק"ג
205 GTI 1.9 שוקלת 875 ק"ג
רפלקס סטנדרטית שוקלת 945 ק"ג
הרפלקס שלי שוקלת כ 960 ק"ג (אחרי גלגלים וצמיגים גדולים ומערכת בלימה של ברלינגו שהתקנתי בה)
מדובר כמעט בהפרש של 100 ק"ג , הקפיצים של ה 205 GTI יהיו רכים יותר.
צריך למצוא אוטו ספורטיבי באותו משקל.
עריכה, כנראה שמצאתי :
ה 205 CTI מתקרבת עם משקל של 935 ק"ג.

asafk
17-03-10, 19:49
אם הקפיצים לא גמורים, ובאחד הצדדים הם נגמרים עם סוף "פשוט" (כלומר בלי ספירלה... עברו כמה שנים מאז שנגעתי ביד בקפיץ של ZX אז אני לא זוכר), נסה לחתוך חצי כריכה מכל קפיץ. זה מקשיח אותו בלי לשנות את הגובה. אם לא מספיק לך - עוד רבע כריכה, ואולי עוד רבע... אבל לא להגזים.

אסף.

BackDoorMan
22-03-10, 15:58
אם הקפיצים לא גמורים, ובאחד הצדדים הם נגמרים עם סוף "פשוט" (כלומר בלי ספירלה... עברו כמה שנים מאז שנגעתי ביד בקפיץ של ZX אז אני לא זוכר), נסה לחתוך חצי כריכה מכל קפיץ. זה מקשיח אותו בלי לשנות את הגובה. אם לא מספיק לך - עוד רבע כריכה, ואולי עוד רבע... אבל לא להגזים.

אסף.

הבעיה שנראה לי שמדובר בקפיץ פרוגרסיבי בכריכה האחרונה , וחיתוך בלבד יגרום לאיבוד הפרוגרסיביות.
אלא אם אכווץ אותו במכבש כלשהו לשחזור הפרוגרסיביות בכריכה החדשה.

אופציה שניה שאני שוקל , את ה ZX16V במילא אני רוצה להנמיך ולהחליף גם בולמי זעזועים לאחר השצלת המנוע,
וכדי להגביה אותה לפרויקט הוצאתה מהחצר, אני אוכל לשים לה קפיצים ובולמים של וולקן שיש לי,
את הקפיצים והבולמים שלה שכבר נמוכים וקשים אני אוכל להעביר לרפלקס.
ד.א ה ZX16V שוקלת 1150 ק"ג.

מה אתם אומרים ?

-->