PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ-8 תחילת הדרך!

efffi
22-08-04, 11:12
אני מתעניין ברכישת CJ-8
מניח שהרוב כבר עלה בפורומים אבל בכל זאת:

1.CJ-8 ארוך יכול לשנע שני מבוגרים ושלושה ילדים/נערים (14ומטה) בסבירות?
2.מה עדיף? סגור ממוזג או פתוח.(טיולים ברמת קושי לא גבוהה)
3.האם יש המלצות למוסך סביר באיזור עמק יזרעאל (טבעון והסביבה)?
4.CJ-8 שנת 90 כמה עולה טסט?כנ"ל כמה ביטוח חובה וצ"ג?
5.מה חשוב לבדוק ברשיונות בזמן הרכישה?

אייל
22-08-04, 11:39
1.CJ-8 ארוך יכול לשנע שני מבוגרים ושלושה ילדים/נערים (14ומטה) בסבירות?
כן - ספסל רוחב יאפשר גם נוחות סבירה לשלושה נערים וגם חגורות בטיחות.

2.מה עדיף? סגור ממוזג או פתוח.(טיולים ברמת קושי לא גבוהה)
תלוי בך - סגור עם מזגן זה יותר פרקטי, מצד שני אפשר לשבת בבית ולראות שקופיות זה גם חוסך דלק. לדעתי - חד משמעי פתוח - אבל אני לא דוגמא.

3.האם יש המלצות למוסך סביר באיזור עמק יזרעאל (טבעון והסביבה)?
לא מכיר.

4.CJ-8 שנת 90 כמה עולה טסט?כנ"ל כמה ביטוח חובה וצ"ג?
1300 ש"ח לטסט ועוד סכום דומה לביטח חובה+גרירה (כ-3500 ביחד אם אני לא טועה).

5.מה חשוב לבדוק ברשיונות בזמן הרכישה?
צמיגים מתאימים לרישיון (חוסך זמן במשרד הרישוי).
מספר שלדה מתאים (קיימות כל מני קומבינות מעוותות).

בהצלחה.

haimmiri
22-08-04, 11:53
יש יופי של חומר באתר כולל מה כדאי לבדוק בקניה

חובה לקרוא לפני קניית גיפ. במיוחד אם זה גיפ ראשון

http://www.jeepolog.com/j6tech_toc.htm

Etno
22-08-04, 12:40
כדאי לבדוק ככה:

קודם כל בראש ובראשונה מספר שלדה ומספר מנוע.
אחר כך מצב מכני של הג'יפ:
קודם תניע תראה איך הוא נשמע. תקשיב לרעשים משונים אם יש. כבה אותו בדוק דברים הקפיים כמו משאבת מים, נזילות למינהם, רדיאטור, צינורות, בדוק שהמנוע נראה שמור ונקי ושאין עליו כל מיני חומרים כתוצאה מנזילות, תראה את המצב של הצמיגים המצב של הג'אנטים גם בפנים גם בחוץ, סובב את ההגה כמה פעמים תראה שהכל עובד יפה וחלק אחרי זה תבדוק מתחת לאוטו שאין שברים, סדקים, מקומות אכולים מחלודה, בדוק שכל הלוח שעונים עובד כמו שצריך, שחק עם ההילוכים וה-4X4, בדוק שכל הפרטים תואמים ברשיון, שאין הערות משונות ברשיון (שאין איזה עיכול או שיעבוד כמובן), תקח אותו לסיבוב באיזה שביל תראה איך הרכב מגיב תראה אם כל ההילוכים עובדים בצורה תקינה, שה4X4 עובר כמו שצריך, שאין רעשים משונים בזמן הנסיעה, תרים את הג'יפ תבדוק חופשים למינהם בגלגלים, תסתכל שאין ריתוכים בשלדה או בחלקים אחרים, תבדוק שאין כל מיני קימבונים על המנוע.

כמובן יותר קל לקחת אותו לבדיקה אבל בשביל זה צריך מוסך טוב ואמין.

efffi
22-08-04, 14:47
נו, אז תנו המלצות למוסכים

אייל
22-08-04, 14:55
אם אתה גר באזור טבעון שווה לך לתת קפיצה לפרדס חנה למוסך ארנון 046373499.
אם אתה מעוניין לבצע בדיקה לפני קנייה הוא כתובת מעולה לזה.

כמובן, לפני שאתה רץ להוציא כסף על בדיקה תבדוק את האוטו על פי הרשימה של חנן (לאחר שקראת, הבנת ומה שלא ברור שאלת כאן לפני).
http://www.jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm

חוץ מזה לגבי מוסכים, בעיקר עם סיקס, עוד קצת חומר למחשבה:
http://www.jeepolog.com/j6tech_workathome.htm

נמרוד
22-08-04, 20:33
ברוך הבא אפי.

תבדוק ג'יפ בשיטת שלושת השלבים:

1. בדיקה שלך - תראה את הג'יפ, מבפנים ומבחוץ, תעשה סיבוב, תבדוק עד כמה שאתה יכול ומבין על פי הכתבה של חנן שהמליצו עליה כמה הודעות מעלי. אוקי, זה לא הרבה, אבל זה מספיק בשביל לפסול הרבה מאד גרוטאות. ג'יפ שלא נראה לך מכל סיבה שהיא - עבור הלאה! יש היצע.

2. ג'יפ שעבר את הסינון הראשוני שלך - תן למישהו מנוסה להעיף מבט. אני גר בטבעון, אני אשמח להסתכל על ג'יפ שנראה לך - צור איתי קשר בהודעה פרטית, וננסה לתאם זמן נוח בטלפון.

3. ג'יפ שעבר גם סינון ראשוני שלך, וגם סינון משני של מישהו עם נסיון - קח לבדיקה רק בשביל "לוודא הריגה".

לשאר השאלות -
* למשפחה עם שלושה ילדים בוגרים - ג'יפ CJ8 הוא גבולי מבחינת מרחב ונוחות. רוב כסאות הרוחב האחוריים הם צרים, בין בתי הגלגלים ורק שני מבוגרים יושבים בהם בנוחות ועם חגורות.

* רק פתוח!

* מוסכים - אין לי המלצה. אני מטפל לבד. תחשוב על זה, זה חלק מהעניין.

* טסט אחרון עלה לי 1160 ש"ח, ביטוח חובה 2078. יש גם צד ג' בסביבות 600 ש"ח.

AvigdorAharon
23-08-04, 06:12
נמרוד כתב:

למשפחה עם שלושה ילדים בוגרים - ג'יפ CJ8 הוא גבולי מבחינת מרחב ונוחות. רוב כסאות הרוחב האחוריים הם צרים, בין בתי הגלגלים ורק שני מבוגרים יושבים בהם בנוחות ועם חגורות.

תבוא אצלי, תראה כיסא של סבן (אני חושב...) מורכב מעל בתי הגלגלים, כולל 3 חגורות מותניים (ג'יפ פתוח, לא הצלחתי למקם חגורות משולבות) ושלושה מבוגרים יושבים בנוחות.
אה, והראש לא נוגע ב"תקרה".

ג'יפ פתוח כבר אמרתי?

אביגדור

נמרוד
23-08-04, 10:06
אביגדור, יש בעלי משפחות שדוחפים גם יותר מחמישה מבוגרים לג'יפ CJ8 ארוך, ובכלל בתצורות מסוימות CJ8 הרי סוחב 6+2 חיילים מאחורה. לא פסלתי, כתבתי "גבולי" וכשאני כותב גבולי, זה בדיוק מה שאני מתכוון. הפסיכופת הנ"ל עם הג'יפ הלבן שלפעמים מעמיס את הג'יפ שלו יותר ממה שמסוגלים באפריקה - הוא מעבר לגבול.

AvigdorAharon
23-08-04, 10:53
אבל אנחנו אנשים סבירים, לא???

טוב, בסדר.

אביגדור

-->