PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם קדמי תקוע

נדב42
26-03-10, 20:40
הי,

בולם קדמי ימני אצלי בויטארה תקוע במצב פתוח למדי. עוד לא הספקתי להרים את הצד הנגדי כדי לבדוק אם הוא פתוח לגמרי או באמצע, אבל הוא יותר פתוח מאשר במצב מנוחה תקין.

מדובר בבולם שהינו חלק מקיט הגבהה 3" של קאלמיני, כך שהסיכוי למצוא בולם כזה בארץ הוא אפסי (אני בודק במקביל הזמנה מארה"ב).

רציתי לדעת אם מישהו מכיר בעל מקצוע שיוכל לתקן את הבולם בטרם אכנס להרפתקאה של משלוחה גדולה ומסורבלת מארץ האפשרויות...

תודה,

נדב.

itay
26-03-10, 20:58
הי,

בולם קדמי ימני אצלי בויטארה תקוע במצב פתוח למדי. עוד לא הספקתי להרים את הצד הנגדי כדי לבדוק אם הוא פתוח לגמרי או באמצע, אבל הוא יותר פתוח מאשר במצב מנוחה תקין.

מדובר בבולם שהינו חלק מקיט הגבהה 3" של קאלמיני, כך שהסיכוי למצוא בולם כזה בארץ הוא אפסי (אני בודק במקביל הזמנה מארה"ב).

רציתי לדעת אם מישהו מכיר בעל מקצוע שיוכל לתקן את הבולם בטרם אכנס להרפתקאה של משלוחה גדולה ומסורבלת מארץ האפשרויות...

תודה,

נדב.

מה בדיוק הבעיה בבולם? הוא נשאר פתוח ולא מתכווץ ? יש אפשרות להתאים לך בולם זהה בכוחותיו מתוצרת אחרת.

נדב42
26-03-10, 22:54
מה בדיוק הבעיה בבולם? הוא נשאר פתוח ולא מתכווץ ? יש אפשרות להתאים לך בולם זהה בכוחותיו מתוצרת אחרת.

זו אכן הבעייה, אבל:

מצד אחד, זה בולם קדמי שהוא חלק מהמתלה, ולכן צריך להיות ייעודי לרכב - אבל מצד שני המתלים הקדמיים (משולשים) הוחלפו והרכב הוגבה עד מאוד, וזאת במסגרת אותו הקיט שהכיל את הבולם ...
לא נראה לי שמשהו אחר יתאים מבלי להתפשר קשות על מהלך המתלה (אם למשל ניקח בולם למידות נורמליות ונוסיף לו ספייסר ...)

בקיצור, לא נראה לי שזה ישים ...

נדב.

GodsFather
27-03-10, 07:51
אל תזלזל בהמלצה/הצעה של איתי, הוא יכול להפתיע אותך...

http://www.jeepolog.com/791.html

נדב42
27-03-10, 09:47
אל תזלזל בהמלצה/הצעה של איתי, הוא יכול להפתיע אותך...

http://www.jeepolog.com/791.html

הי אמיר,

קראתי. אם זה אותו איתי מהכתבה, הרי שהיה חסר פה הגילוי הנאות ...

ולעניין: אני כל-כך מרוצה מהסט של קאלמיני שלא שקלתי יותר מדי את אפשרות ההחלפה לבולמים אחרים.
גם אחרי שקראתי אני עדיין בספקות כי לא כל מה שטוב למירוצים טוב לשימוש המשולב, ומדובר בהימור על סכום כסף לא מבוטל...
מצד שני, אם יש קיט שיפוץ לבולם שלי, אז כנראה שזה המקום לבצע את העבודה ...
מצד שלישי, מכיוון שיש לי עוד בולם תקין בצד הימני, אפשר יהיה למדוד אותו עם המכשור המשוכלל של איתי ולנסות להתקרב לנתונים של קאלמיני ...

אוף, יותר מדי אפשרויות (שזה רק קצת פחות בעייתי מאין אפשרויות כלל...)
נראה לי שאמתין להצעת מחיר מקאלמיני (שהתחילו לשלוח מחוץ לארה"ב :p:p:p) ואז אחליט ...

נדב.

GodsFather
27-03-10, 10:09
מצד שלישי, מכיוון שיש לי עוד בולם תקין בצד הימני, אפשר יהיה למדוד אותו עם המכשור המשוכלל של איתי ולנסות להתקרב לנתונים של קאלמיני ...

זו הכוונה, אם כי זה יוצר מוטציה כי כאילו יש לך בולמים שונים על אותו הסרן, אפילו שהם מותאמים כראוי.

אתה לא חייב ללכת על "בולם מירוץ", יש להם מגוון אפשרויות. העניין הוא שאתה יכול להתאים את הבולמים בצורה מדוייקת ביותר לצרכים שלך ולקיט הקיים ברכב וזו הדאגה שלך כרגע. וגם אם זה יעלה טיפה יותר מלשלוח סט מארה"ב (אני בספק), יש לך פה עם מי לדבר ולמי לפנות במידת הצורך.

itay
27-03-10, 11:28
הי אמיר,

קראתי. אם זה אותו איתי מהכתבה, הרי שהיה חסר פה הגילוי הנאות ... לא הצעתי למכור לך כלום ולכן לא היה גילוי נאות, הצעתי לעזור לך מניסיוני ומהידע שלי, זה בחינם ולכן לא היה (ולא יהיה) גילוי נאות :D.

ולעניין: אני כל-כך מרוצה מהסט של קאלמיני שלא שקלתי יותר מדי את אפשרות ההחלפה לבולמים אחרים.
גם אחרי שקראתי אני עדיין בספקות כי לא כל מה שטוב למירוצים טוב לשימוש המשולב, ומדובר בהימור על סכום כסף לא מבוטל...
מצד שני, אם יש קיט שיפוץ לבולם שלי, אז כנראה שזה המקום לבצע את העבודה ...

אוף, יותר מדי אפשרויות (שזה רק קצת פחות בעייתי מאין אפשרויות כלל...)
נראה לי שאמתין להצעת מחיר מקאלמיני (שהתחילו לשלוח מחוץ לארה"ב :p:p:p) ואז אחליט ...

נדב.

שלחתי לך ה"פ.

איתי.

נדב42
28-03-10, 08:42
זו הכוונה, אם כי זה יוצר מוטציה כי כאילו יש לך בולמים שונים על אותו הסרן, אפילו שהם מותאמים כראוי.

הי אמיר.

לא ירדת לסוף דעתי ...
בולמים תמיד, אבל תמיד (טוב, חוץ מאופנועים...) מחליפים או מתקנים בזוגות. גם כאשר פרץ לי מחזיר שמן בבולם הקדמי של האופנוע, החלפתי את המחזיר ואת השמן גם בבולם השני ...

כוונתי היתה למדוד את התנהגות הבולם התקין כדי לייצר זוג בולמים, לא בולם יחיד.

נדב.

GodsFather
28-03-10, 08:50
אני הבנתי שאתה רוצה רק להתאים בולם אחד לפי מצבו של התקין. דיינו.

lior_b.s
28-03-10, 09:36
הי אמיר.

כוונתי היתה למדוד את התנהגות הבולם התקין כדי לייצר זוג בולמים, לא בולם יחיד.

נדב.

נדב רק קח בחשבון שאם בולם אחד מהסט כבר סיים את חייו מסיבות אלו ואחרות כנראה שגם הבן זוג שלו על אותו סרן לפחות כבר לא בשיא כושרו ויתכן ואתה מייצר בולמים שיהיו תקינים אבל לא בעלי אותם נתונים כמו בולם קלמיני חדש..

ליאור

נדב42
28-03-10, 12:05
נדב רק קח בחשבון שאם בולם אחד מהסט כבר סיים את חייו מסיבות אלו ואחרות כנראה שגם הבן זוג שלו על אותו סרן לפחות כבר לא בשיא כושרו ויתכן ואתה מייצר בולמים שיהיו תקינים אבל לא בעלי אותם נתונים כמו בולם קלמיני חדש..

ליאור

אךךך... בולם קלמיני חדש ... :-P:-P:-P
כנראה שזה מה שיהיה בסוף, כי איתי לא יכול לעזור לי כרגע (היתה התכתבות פרטית) :confused:

מישהו מכיר אפשרויות אחרות/נוספות לשיפוץ ?

נדב.

נדב42
28-03-10, 19:33
אךךך... בולם קלמיני חדש ... :-P:-P:-P
כנראה שזה מה שיהיה בסוף, כי איתי לא יכול לעזור לי כרגע (היתה התכתבות פרטית) :confused:

מישהו מכיר אפשרויות אחרות/נוספות לשיפוץ ?

נדב.

טוב... אהםםם... קצת מביך... אבל למען הדורות הבאים:

בדיקה מעמיקה וחודרת צבע כיסוי חושפת תמונות קשות ... מדובר למעשה בבולם של מונרו מסידרת סנסה-טראק הוותיקה (היה לי בולם כזה בדיוק בויטארה הראשונה לפני עשור... גם אז אהבתי אותו מאוד) מק"ט 71932. בבדיקה ראשונית לא נמצאו בולמים במלאי, אבל אני מניח שיימצאו במהרה ...
אותה הבדיקה חשפה גם את הספייסרים שקלמיני השתמשו כדי שיוכלו לשלב בקיט בולם סטנדרטי ...

אז אלא אם כן יש למישהו הצעה/המלצה אחרת, כנראה שאזמין לי סט כזה של מונרו ואמשיך לחייך עם הגיהוץ שלהם בשטח גם תחת המדבקה של מונרו...

נדב.

lior_b.s
28-03-10, 19:38
ברור לך שקלמיני לא באמת מייצרים את הבולמים נכון...
כל מה שאתה צריך לעשות זה למצוא את המקביל שלו בשוק..

נדב42
28-03-10, 21:55
ברור לך שקלמיני לא באמת מייצרים את הבולמים נכון...
כל מה שאתה צריך לעשות זה למצוא את המקביל שלו בשוק..

תקרא שוב מה שכתבתי ...
הבולם הוא למעשה מק"ט 71923 (http://catalog.monroe.com/monroe/productImageDisplay.do?product=71932&locale=en&catalog=MONROE) של מונרו.

נדב.

raanan
28-03-10, 22:53
נדב,

תסתכל דווקא על הצד החיובי שבעניין, תוכל להגשים פרויקט (חלום) שתכננתי ולא הספקתי ...
מע' מתלים של קלמיני (כל "הברזל") וקפיצים (+ספייסרים) בולמים של אולדמן !

לדעתי זה הסטאפ הכי טוב לויטארה !

בכל מקרה, האם הבולם נוזל ?
אם לא, ייתכן שמסיבה כל שהיא המוט התעקם ולכן הוא נתקע , ניתן לבדוק על מחרטה .

לדעתי הכי זול (ודיי טוב אך פחות מאולדמן), להזמין זוג בולמים מקלמיני .
ממליץ מאד לבדוק את גאומטריית המתלים ולוודא שאין בעיה בכל המהלך .
הנ"ל נדרש לאור אופי ומתאר הנהיגה שלך (מישהו הזכיר ראלי ....) ....

בהצלחה
רענן

נדב42
29-03-10, 08:23
נדב,

תסתכל דווקא על הצד החיובי שבעניין, תוכל להגשים פרויקט (חלום) שתכננתי ולא הספקתי ...
מע' מתלים של קלמיני (כל "הברזל") וקפיצים (+ספייסרים) בולמים של אולדמן !

לדעתי זה הסטאפ הכי טוב לויטארה !

בכל מקרה, האם הבולם נוזל ?
אם לא, ייתכן שמסיבה כל שהיא המוט התעקם ולכן הוא נתקע , ניתן לבדוק על מחרטה .

לדעתי הכי זול (ודיי טוב אך פחות מאולדמן), להזמין זוג בולמים מקלמיני .
ממליץ מאד לבדוק את גאומטריית המתלים ולוודא שאין בעיה בכל המהלך .
הנ"ל נדרש לאור אופי ומתאר הנהיגה שלך (מישהו הזכיר ראלי ....) ....

בהצלחה
רענן

הי,

יותר זול לקנות מונרו פה בארץ... זה כנראה יהיה יותר זול אפילו מהמשלוחה של קלמיני. זוג בולמים של מונרו יעלה בין 500 (גז) ל- 750 ש"ח (אדוונצ'ר). הסנסה-טראק ממוקם ביניהם מבחינת המחיר והוא המועדף עלי, אבל לא היה במלאי בחנות שביררתי ... (היה לי את הבולם הזה בדיוק בויטארה הראשונה שלי ואני זוכר אותו לחיוב). כנראה שאוסיף גם למתלה הקדמי תמיכה של אייר-ליפט שמוסיפה שיכוך פרוגרסיבי מאוד וכך אשאר עם הנוחות ביום-יום עם עמידות לתנאי השטח (והנהג) ...

האם הבולמים שכרגע על הרכב הם אכן מה שהגיע מקלמיני, או שהחלפת אותם באיזשהו שלב ?

נדב.

נדב42
29-03-10, 15:03
טוב, אז עדכון זמני לשמח את ערב החג:

קיבלתי בהשאלה מארז סנטו (טופ גיר רעננה) בולם מקורי משומש אך תקין ע"מ שאוכל לנסוע באופן סביר (יותר) ובטוח (יחסית) עד שאחליט מה אני רוצה לעשות עם הבולמים הקדמיים. הבולם אמנם נולד שמאלי אבל עם קצת עזרות חבר הוא עכשיו מתאים לשני הצדדים, וזאת לאחר שתושבת צינור הבלם הוסרה מהקלמיני/מונרו התקוע ורותכה בזהירות אל תושבת הבולם המשומש.

עכשיו אני יכול לנסוע לאימי לליל הסדר דרך השטח (חצי שעה) במקום להתג'עג'ע בפקקים אלוהים יודע כמה זמן ...

תודות לארז על הבולם ולעבד (מוסך סטורם 4X4 בטירה) שהתפנה לבצע את ההתאמות וההרכבה בהתראה קצרה ובחיוך הרגיל :p

חג שמייח לכולם,

נדב.

-->