PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ סרן והתקנת נעילת ARB משומשת (טרופר 2000)

יונתןמצפה
08-04-10, 10:46
(ההודעה לא בפורום איסוזו כי עיקר השאלה היא על הנעילה והיא כללית לכולם)
מדובר על הרכב של אבא שלי- טרופר 2000 ידני ארוך
אז ככה,
בתקופה האחרונה יש רעש של מעין זמזום מהסרן האחורי כתלות במהירות. הרעש התגבר מאד בתקופה האחרונה. לאחר התייעצויות עם מספר מוסכים וסדנאות הוחלט כי כנראה לא יהיה מנוס מפתיחת הסרן והחלפת החלקים הלא תקינים (קורונה פיניון, מיסבים ומה שיימצא...).
העבודה ככל הנראה תתבצע בסדנא מוערכת ומקצועית של 4X4, כאשר סרן משומש יהיה התורם לחלקים שיש להחליף (קורונה/פניון, מיסבים כמובן יהיו חדשים). מיותר לציין שעלות חלקים מקוריים וחדשים בחברה לא ריאלית בוודאי לא בהתחשב בערך הרכב.
בסדנא הציעו אפשרות להתקין על הדרך נעילת ARB משומשת, עם קומפרסור חדש! (סרן משומש נוסף הוא התורם לנעילה.)
שאלותי הן:
1. לגבי נעילת ARB משומשת- האם מומלץ בהתחשב במחיר שיהיה כחצי מנעילה חדשה כולל עבודה ואחריות ל- 3 חודשים.
2. רעיונות נוספים לשיפוץ הסרן האחורי לפני שמתחילים בניתוח ובהוצאות הנילוות הכואבות.
3. הרכב מוצוייד בדיפרנציאל מוגבל החלקה. (כמובן שהשמן הוא השמן הנכון והמתאים ולכן רוב הסיכויים שהרעש לא משם). האם כדאי לבדוק/להחליף משהו במנגנון של ה- LSD אם כבר פותחים ומחליפים חלקים מסרן אחר כתורם?
תודה
יונתן

tooshey
08-04-10, 12:47
לפי התיאור שלך אילו כנראה מיסבים,בסבירות גבוהה מיסבי הפיניון.
אם שאר החלקים תקינים, שווה להחליף מיסבים.
אם יש עוד משהו פגום,עדיף כבר להביא ביצה מפירוק.
אם הרכב באמת נוסע בשטח,עדיף כבר לשדרג ל ARB
אם נוסע רק בכביש חבל לאבד את המוגבל החלקה
בהזדמנות זו כדאי לבדוק מיסבי גלגל על הציריה ולהחליף מחזירי שמן.

אם תצטרך,יש לי סרן כזה בזול.

בברכה,טושי

יונתןמצפה
08-04-10, 13:49
תודה על התגובה.
מה לגבי האפשרות של נעילה משומשת? כדאי? לא לגעת? (מזכיר שוב שכולל ההתקנה זה יוצא בסביבות חצי המחיר עם אחריות ל- 3 חודשים)

tooshey
08-04-10, 15:27
תודה על התגובה.
מה לגבי האפשרות של נעילה משומשת? כדאי? לא לגעת? (מזכיר שוב שכולל ההתקנה זה יוצא בסביבות חצי המחיר עם אחריות ל- 3 חודשים)

משומש,זה הגדרה מאד רחבה.
משומש תקין - כדאי
משומש טחון - זבל
בכל מקרה להחליף את האטמים של הנעילה ומיסבי הקייס.

בברכה,טושי

אייל
08-04-10, 19:28
אתה מוזמן לפנות ל-Bolster שנמצאים בבאנר באתר.המחירים של נעילה חדשה מתוצרתם לא רחוקה מעלות משומשת ובכל זאת מדובר על משהו חדש "מהניילונים".

דורוןוינ
11-04-10, 21:58
יהונתן
אם אכן התקנת את הנעילה ?תוכל לפרט בבקשה: עלויות מי ביצע אחריות על ההתקנה .

אייל
תוכלל להפנות אותי לנעילה של BOLSTER שציינת כאן .מתאימה לטרופר ?

תודה דורון

savyon
11-04-10, 22:41
דורון,
כמו שאייל כתב, יש באנר פרסום של חברת בולסטר באתר.
תברר איתם אם קיימת נעילה לטרופר, כל נושא הנעילות בחברה הוא די חדש ואין עדיין נעילות לכל דגמי הרכבים.

סביון

ofervan
17-04-10, 12:43
ליונתן - מכל הבירורים שעשיתי עד כה, אין נעילת ARB או כל נעילה אחרת שמתאימה BOLT ON לטרופר עם מוגבל החלקה מאחור ממודל 99 ומעלה. יש רק את ה-RD 85 שצריך התאמה די מסיבית של הקייס כדי להכניס אותה.
אשמח לשמוע אם מצאת פתרון אחר.

tooshey
17-04-10, 19:10
עופר
RD85 מתאימה לסרן אחורי איסוזו 99-00 ללא שינויים והתאמות.
01-04 הביצה שונה ודורשת התאמות.

בברכה,טושי

ofervan
17-04-10, 19:30
לטושי - שאלתי כאן כבר פעם ולא קיבלתי תשובה: האם ניתן להחליף אחד לאחד סרן אחורי של מודל גבוה (2002) בסרן של 99-00, מבחינת יחסי העברה, מיקום תושבות קפיצים ובולמים וכו'? אם החלפה כזאת אפשרית, בעיית ההתאמה של הנעילה נפתרת.

tooshey
17-04-10, 20:17
עופר
לא בדקתי פיזית,אבל לא חושב שצריכה להיות בעיה להחליף סרן קומפלט.
יתרה מכך,אני חושב שמספיק להחליף את הביצה בלבד ,ולהשאר עם הסרן והציריות המקוריים.
שווה בדיקה,אם מעניין אותך יש לי מספר סרנים וביצים ואפשר לבדוק.
אתה מוזמן ליצור קשר 054-4517924

בברכה,טושי

-->