PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב

סמוראי94
10-04-10, 21:51
שלום לכולם, אני מחפש מוט מייצב לסמוראי זה חשוב לי לפני הטסט ובכלל.
עד היום לא היה לי ולא ידעתי על חשיבותו כך גם קניתי את הרכב.
קראתי בכל מיני שירשורים את כל ההשלכות של זה לגבי הייציבות בכביש ועל החסרונות בשטח
ולמעשה ראיתי כי יש לזה גם פיתרון ע"י "קומבינה" של פירוק מהיר.
אז למי שיש למכור/למסור והסבר קצר על ההרכבה אולי בצירוף תמונות אני יותר מאשמח
תודה אבי

yarinzim
11-04-10, 08:08
במכוני טסטים, הבודקים לא יודעים בכלל מה זה מוט מייצב. ויש לך סיכוי של 99.999% שלא יבחינו שהוא אינו מורכב כלל.
היה לי סמוראי כ4 שנים ולעולם לא הוזכרה בכלל המילה מוט מייצב בהליכי טסט.
מבחינת הנהיגה, ישנם הטוענים שיש שינוי של ממש בצורת ההתנהגות, אני באופן אישי לא הרגשתי שינוי כלשהו.. המוט שלי היה מורכב כחצי מתוך ה4.
יכול להיות שמישהו אחר יכול לשפוך כאן יותר אור על נושא של התנהגות אבל מניסיוני האישי המועט לא חשתי בשינוי משמעותי.

niro samurai
11-04-10, 19:00
גם אני נוסע על סמוראי 98 כבר חצי שנה ללא מוט מייצב , אני לא חש בשינוי לא בכביש ולא בשטח
חיפוש באתר היה מניב לך תשובה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42138

התייש
11-04-10, 19:12
אני הורדתי את המוט הזה ואני לא ממש מרגיש הבדל.
בכל אופן אם תרצה אותו תוכל להשיג דרכי בהודעה פרטית.

סמוראי94
11-04-10, 21:22
גם אני נוסע על סמוראי 98 כבר חצי שנה ללא מוט מייצב , אני לא חש בשינוי לא בכביש ולא בשטח
חיפוש באתר היה מניב לך תשובה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42138

אני לא מבין למה אתה חושב שלא קראתי
אני אמרתי שאחרי שקראתי שירשורים בנושא אני מעוניין במוט
אבל תודה על ההפניה
וגם אני חושב רק חושב שבסלילים מרגישים פחות.

GodsFather
12-04-10, 06:19
יש הבדל מהותי בין נסיעה עם מוט מיצב לבלי, אבל אפשר לחיות עם זה במידה ומשנים הרגלי נהיגה. גם למערכת המתלים יש השפעה כמובן - בולמים קשיחים יותר, קפיצים קשיחים יותר, משפיעים על מניעת טלטלות הרכב ומסייעים לייצוב שלו. החיסרון בקיומו של מוט מייצב הוא ההגבלה של מהלך המתלה ולכן אם אפשר לייצר מוט פריק כמו שמצוין בכתבה, זה אידאלי.

הנושא כבר נידון כמה פעמים בפורום וחבל שלא להמשיך שרשורים ישנים...

לשאלתך המקורית אודות רכישה של כזה מוט ענו לך בשרשור מכירה/קניה של חלקים - אז נפתרה הבעיה :)

סופת המדבר
12-04-10, 08:50
סליחה שאני מתערב ;)
אבל אם תשים מוט מייצב ותלך לעבור טסט ויכול ליהיות שיגידו לך שזה שינוי מבנה
ואז תצטרך להוכיח להם שזה אמור לבוא כ'מקורי' ואם תשכנע אותם
אז כל הסמוראים שיבוא אחריך ''יוכלו אותה''

GodsFather
12-04-10, 09:10
לא סולח לך על ההתערבות כי אתה כנראה לא מכיר סמוראים ואיך המוט המייצב מורכב בהם.

יש סמוראים שבאים עם זה ויש שהסירו את זה. בסופו של דבר זה מורכב על חלק מובנה ברכב ולכן רואים שזה תואם ומקורי ולא מעלה חשד, באותו הקשר כשמסירים אותו, החלק המובנה לא נראה לעין הבלתי מזוינת ולכן זה לא מעלה חשד.

אותו דבר קיים גם בנושא של בולם הגה, דרך אגב. יש דגמים שהגיעו עם בולם הגה מהיצרן ויש שלא. גם במקרה הזה, אם המכון לא שם לב, לא קרה שום דבר. יש מכונים שלא יודעים שיש הבדלים בין הדגמים ומבקשים בולם הגה אפילו שלא היה כזה ואז מאלתרים בהתאם.

אנחנו טוחנים שוב נושא שכבר כל התשובות לגביו נענו על דפי הפורום...

יונתןמצפה
12-04-10, 14:53
צריך לזכור דבר אחד נוסף- חשיבותו של המוט המייצב הוא גם (אולי בעיקר!) במצבי חירום של הסטה מהירה של ההגה כדי להימנע ממכשול פתאומי (רכב מתפרץ, חיה שרצה לכביש או ילד חו"ח שקופץ לכביש). במקרה כזה הוא זה שמבטיח כי ניתן יהיה להחזיר את הרכב לנתיב ללא איבוד שליטה וגלגלולים (תרתי משמע) מיותרים!
פרקתי פעם את המוט המייצב ועשיתי כמה תמרונים מהירים שכאלו- ממש לא סימפטי (ואני אני נוסע על סט קפיצים ובולמים של אולדמן שנחשבים למערכת המתלים מהמובילות בעולם). לא הייתי רוצה לבחון את כישורי הנהיגה שלי בנסיון השתלטות על סמוראי מתפרע כשמולי עומד ילד תמים.
בינתיים אני נוסע בכל המסלולים (וגם בעוד כל מיני מקומות...) עם המוט המייצב מורכב כולל טיולי עבירות פרופר.
(וכן, חולם על היום שאני אזיז את התחת העצל שלי לבנות אחד כזה מתנתק...)

דרור ברלי
12-04-10, 15:08
ילדים נחמדים - המוט המייצב לא נמצא שם ליופי. תנו קרדיט למהנדס היפני שהכניס את זה לשם. הוא ידע מה הוא עושה.
כפי שהוזכר קודם - חשיבותו של המוט במצבי תמרון-חירום. על הכביש. תנסו לבצע תמרון התחמקות ללא מוט מייצב ואני מבטיח לכם שאתם מסיימים על הגג.

רוצים לנסוע בשטח בלי? להרוויח עוד מהלך מתלה? סבבה. תפרקו את המוט בכניסה לשטח או שתבנו לכם מתקן לניתוק/חיבור מהיר.
אבל כשחוזרים לכביש תחברו בחזרה ותסעו עם זה. לא בשביל השוטרים, לא בשביל הטסט. בשבילכם.

איש
12-04-10, 15:17
מסכים עם דרור , אחרי שנה שנסעתי בלי מוט מייצב , החזרתי אותו באמת במצבים קיצוניים הוא מאוד חשוב .
אגב ב-עלים גם השינוי די מורגש (בולמי מונרו )

-->