PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג מתלים של ג'ימני בtough dog 80 mm

alexk
11-04-10, 00:27
שלום רב
אני שוקל לרכוש קיט שדרוג מתלים מאתר http://www.4wd1.com/Jimny.htm לגימני 2004.(בתחתית העמוד קיט של 80 ממ).
מדובר בערכת בולמים קפיצים tough dog,בושינגים לתיקון זווית קסטר ומוטות פנהרד.
סהכ מדובר ב80 ממ הגבהה זה יחסית גבוהה ממה שרוב בעלי גימני עושים בארץ,ודי ברור לי שזה לא חוקי בארץ,אבל אני הולך על זה בכל זאת.
האם משהו התנסה בשיפור מסוג זה?
,אם כן מה דעתכם על זה?
איזה בעיות נוספות אפשר לצפות לאחר שדרוג זה?

אשמח לקבל את דעתכם בנושא,
שבוע טוב לכולם

אלכס

מורי
11-04-10, 21:28
מנסיון בהגבהה כנ"ל צפה לבעיות בגל ההינע האחורי (בלאי בפעמון),הבוקסות שמתקנות את הקסטר לא מספיקות ויש להחליף את הזרועות למשופרות (אחרת תסבול מרעידות),כמו כן הצינורות בלמים מגיעים לקצה המתיחה בפתיחה.

בקיצור,מומלץ בחום!:p:p:p רק תדע לאן אתה נכנס...

מורי

alexk
11-04-10, 22:26
מורי,
תודה על התגובה, הוספת לי נתונים חשובים.
מניסיונך, האם הגבהה של 8 סמ בולטת מאוד לעין בגימני עם גודל צמיגים מקורי(205,70,15)?
אני נוסע עם הרכב ביום יום על כבישים ולא הייתי רוצה להעצר על ידי כל שוטר סקרן.
האם לפי דעתך יש אותן בעיות בהגדלה של 60 ממ?

שוב תודה,
אלכס

GodsFather
12-04-10, 06:14
תעשה ניסוי קטן - תרים את הרכב באויר מהשלדה , כך שגלגלים נשארים על הרצפה והמתלים נפתחים עד לגובה של 8 ס"מ (אם זה אפשרי במצב המקורי), כך הוא יראה במצב עומד. תגיד בעצמך אם זה נראה לך חריג.

sapog
12-04-10, 10:41
מורי,
תודה על התגובה, הוספת לי נתונים חשובים.
מניסיונך, האם הגבהה של 8 סמ בולטת מאוד לעין בגימני עם גודל צמיגים מקורי(205,70,15)?
אני נוסע עם הרכב ביום יום על כבישים ולא הייתי רוצה להעצר על ידי כל שוטר סקרן.
האם לפי דעתך יש אותן בעיות בהגדלה של 60 ממ?

שוב תודה,
אלכס
הגבהה של 80 מ"מ, בג'ימני עם צמיגים במידה המקורית - די בולטת לעין.
בהגבהת 60 מ"מ אתה יכול להשאר עם צינורות הבלמים המקוריים (נמתחים עד הקצה בפתיחת מהלך).
כמו כן, תופעת הרעידות בהגה מופיעות אבל בעוצמה סבירה.

עושה רושם שהגבת 60 מ"מ היא הרף העליון, לפני ביצוע שינוים רבים עקב הגבהה גבוהה יותר.
דעתי היא שהגבהת 60 מ"מ תצא לך פרקטית וזולה הרבה יותר (אין קפיצי 80 מ"מ ביבוא סדיר בארץ).

בהצלחה,
טל.

idanhazan
12-04-10, 10:56
שלום
מניסיון על הגימני שלי שדרגתי לקיט של אולדמן 3 אינץ שלידיעתי זה קצת פחות מ8 ס"מ, הסט הזה שהזמנתי מהאתר הנ"ל היה מעולה למרות שלא בוצעו שום שיפורים נוספים(צינורות בלם וכו)
במשך השנתיים שהיה לי את הסט מורכב לא היו שום תופעות של בלאי שונה מחברה ללא הסט
מומלץ בחום
http://www.rocky-road.com/zukome.html
אגב הייתי עם צמיגי מקסיס 100% והגובה לא היה בולט בצורה שמשכה אלי שוטרים
עידן

אביעד פ.
12-04-10, 12:03
מצטרף לעידן.
כרגע עם הג'ימני שלי הרכב מוגבה סה"כ ב-76 מ"מ,
הצינורות בלם מתאימים, ורעידות בהגה עוד לא חוויתי בכלל מאז ההגבהה.
האוטו מתנדנד, זה לא הגובה הטבעי שלו, צריך לנסוע בזהירות יתרה,
כמו כן צריך להנמיך את הבמפסטופ כדי למנוע אפשרות שהקפיץ יפול החוצה.

להאריך צינורות בלם זה מבורך, ורצוי, אך לא נחוץ.
כנ"ל לגבי החלפה של מוטות הפנהרד.
אני בטוח שהמיסבי קצה של המוטות ישחקו במהירות גבוהה יותר בגלל הזווית הקיצונית של המוטות.

אף על פי כן, אם האוטו נוסע הרבה בכביש, הייתי ממליץ דווקא על ההגבהה של ה-60 מ"מ,
ואולי העלת מידת צמיג שנותנת הגבהה של אינץ' נוסף פחות או יותר. בצורה הזו האוטו גם יהיה יותר יציב, גם ההגבהה תהיה קרובה ל-80 מ"מ, וגם ההגבהה תהיה הרבה פחות בולטת לעין בגלל המרחק בין הגלגל לכנפיים. אני יכול להיות עד לכך שאצל טל ברכב זה נראה נפלא!

zerez
12-04-10, 12:09
שלום
הסט הזה שהזמנתי מהאתר הנ"ל
http://www.rocky-road.com/zukome.html

עידן

הם שולחים לארץ או שהבאת בצורה אחרת?
דרך אגב, אני מבין שהאתר אוסטרלי והמחירים הם בדולר אוסטרלי, גם המחיר של נעילת ARB הוא מאוד אטרקטיבי

GodsFather
12-04-10, 12:23
הגבהתם ב7.6 ס"מ והצינורות ברקס עדיין מתאימים ? כלומר הצינור במקור מגיע עם עודף אורך ?

יש תמונה של מהלך מתלה פתוח לגמרי ?

alexk
12-04-10, 14:02
מצטרף לעידן.
כרגע עם הג'ימני שלי הרכב מוגבה סה"כ ב-76 מ"מ,
הצינורות בלם מתאימים, ורעידות בהגה עוד לא חוויתי בכלל מאז ההגבהה.
האוטו מתנדנד, זה לא הגובה הטבעי שלו, צריך לנסוע בזהירות יתרה,
כמו כן צריך להנמיך את הבמפסטופ כדי למנוע אפשרות שהקפיץ יפול החוצה.

להאריך צינורות בלם זה מבורך, ורצוי, אך לא נחוץ.
כנ"ל לגבי החלפה של מוטות הפנהרד.
אני בטוח שהמיסבי קצה של המוטות ישחקו במהירות גבוהה יותר בגלל הזווית הקיצונית של המוטות.

אף על פי כן, אם האוטו נוסע הרבה בכביש, הייתי ממליץ דווקא על ההגבהה של ה-60 מ"מ,
ואולי העלת מידת צמיג שנותנת הגבהה של אינץ' נוסף פחות או יותר. בצורה הזו האוטו גם יהיה יותר יציב, גם ההגבהה תהיה קרובה ל-80 מ"מ, וגם ההגבהה תהיה הרבה פחות בולטת לעין בגלל המרחק בין הגלגל לכנפיים. אני יכול להיות עד לכך שאצל טל ברכב זה נראה נפלא!

אביעד,
קפיצים,בולמים של איזה חברה התקנת?

idanhazan
12-04-10, 17:55
אני הזמנתי ישירות מהאתר, והמשלוח הגיע פיקס ללא תקלות חוץ מכול הסיפור של המכס,
בסופו של דבר אולי יש יבואן בארץ שמוכן למכור ללא התקנה ואז אולי המחיר יהיה זה(שווה בדיקה)
לגבי הצינורות ברקס לא היתה בעיה אני יחפש תמונה

אביעד פ.
12-04-10, 18:57
אז ככה,
הסט הוא 2" של אולדמן, בתוספת ספייסרים מעל הקפיץ של אינץ' אחד.
הצינורות אכן באים ארוכים יותר מהנדרש, בגלגלים הקדמי בפתיחה מלאה אין בכלל בעיה, ויש עוד כמה סנטימטרים ספייר, ובגלגל האחורי, הצינור ברקס מתחבר רק לגלגל שמאל, וממנו עובר בצנרת על הסרן לגלגל ימין, שם הצינור בשעת פתיחת מתלה מלאה נמתח עד לסופו, וזאת סיבה נוספת שאני הולך להנמיך את הבמסטופ ב-6 ס"מ. זה יזיק למהלך מתלה אבל יוסיף לבטיחות.

כמו כן אני לפני טיפול 60K שמצריך החלפת נוזל בלמים, על הדרך אני אבדוק את האפשרות של להחליף את הצינור ברקס הסורר לאחד טיפה יותר ארוך שיתן לי מרווח נשימה.

idanhazan
12-04-10, 19:52
אביעד אתה צודק
בתמונה האחרונה רואים שהצינורית לא מספיק ארוכה,
כדאי לעשות משהו בנידון*

סולי
12-04-10, 20:47
אני לא רואה סיבה להנמיך את הבמפסטופ אם אין שום הפרעות.
בדיוק להיפך, המהלך מתלה הגדול יותר תורם לבטיחות בשטח טכני.
לדעתי כל מה שצריך לעשות זה למכור את האוקולונים המיותרים האלו למי שבאמת צריך את זה.. הם לא תורמים במאום לבטיחות ואף סביר להניח מגבילים את מהלך המתלה בקצת, בגלל שהבולם כחלק מסט שלם, תוכנן לתת מהלך פתיחה מסויים על חשבון ע"פ גובה הרכב/הקפיץ, כרגע הוא יושב כבר פתוח יותר באינץ' (כמובן הכל בתיאוריה,, יכול להיות גם שלבולמים יש כמה ס"מ ספייר להיפתח ואין תיאום מושלם לקפיץ, צריך לבדוק את זה).
אתה תקבל רכב מאוזן יותר, יציב יותר באופן טיבעי מבלי לפגוע במהלך המתלה, את הגובה החסר תשלים בסט צמיגים 215, שיוסיפו מעט גובה נדרש, של הרכב מהריצפה (בגלל ביטול האוקלון) אך ירחיקו מעט את הדפרנציל מהקרקע, העבירות והנוחות אמורה להשתפר במעט.. ותושבות המוטות רדיוס יעבדו בזווית קרובה יותר למקור.

רק תחליף את הצינור בלם בטיפול 10,000 הקרוב.. וזהו.

נ.ב מהלך מתלה מדהים! הופתעתי מאוד... במיוחד מקדימה. :cool:

alexk
15-04-10, 10:48
תודה לכל המגיבים,
מידע חשוב לגבי קיט זה:
מבירור עם האתר,עולה שיש להם מוט פנהארד סרן קידמי רק להגה בצד ימין(כנהוג באוסטרליה),
ואין להם להגה בצד שמאל. מוט פנהארד איננו סימטרי לכן לא יכול להתאים להגה שמאל כמו לימין.

כרגע החלטה שלי היא ללכת על יבואן בארץ,ולא להכנס לעניין של יבוא עצמי של חלקי רכב . מסתבר שזה לא פשוט לאחרונה להביא חלקי רכב ,במיוחד בולמים וזה יכול להתקע במכס להרבה זמן.

אלכס

-->