PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לקניית רכב - טראנו-פאגרו-ויטרה

choch
15-04-10, 09:33
שלום לכולם,

6 שנים יפות עם ויטרה 94 משודרג לטיולים והגיע הזמן לעבור שלב, בשנתון וביכולות...

ופה מתחילה התלבטות קשה, אך קודם כל כל קצת פרטים :
- תקציב 60000 גג, עדיף פחות.
- קילומטראג' : סביבות ה- 150-160000 ק''מ
- ידני בעדיפות גבוהה. אולי אהיה מוכן לאוטומט אם האוטו ממש שווה
- קצר – 3 דלתות בעדיפות סגור
- הילוך כוח : חייב כמובן
- צריך לתפקד כרכב יום-יומי (מה לעשות) בהיקף של 40 ק''מ ביום.
- מבחינה תפעולית : אני לא ג'יפאי עם עשרות שנים ניסיון אך גם לא חדש בתחום, והטיולים שלי רק משתבחים באיכות וקושי. טיפולים ותיקונים בסיסיים (פחות ופחות...) אני עושה בעצמי אבל לא ברמה של מוסך ביתי.

ושלושת הדגמים הזוכים הם (כרגע) : פאג'רו 2000 קצר, גראנד ויטארה 2000-2002 קצר, טראנו 2001-2002 קצר. התעניינתי גם בפראדו אבל המחיר, אלוהים, המחיר !

ראיתי כבר כמה רכבים, שום דבר לא עשה לי את זה עד עכשיו.
מבקש את דעתכם.

תודה.

Saar
15-04-10, 09:42
באופן אישי, מתוך המועמדים הנ"ל, הייתי בחור בפג'רו.

סער.

choch
15-04-10, 09:49
סער, תוכל לפרט ?

תודה

Saar
15-04-10, 11:10
כן.

גראנד ויטרה - עם אהבתי הרבה לויטרה (ו6 שנים בעבר), הגראנד זה לא אותו הדבר. היא פחות מתאימה לשטח לטעמי, נמוכה יחסית ובעלת מהלך מתלים מוגבל.
טראנו - רכב נחמד, אך לא עושה לי את זה (שליחה מראש מכל בעלי הטרנו, עניין של טעם), אמין במידה סבירה, נוסע יפה על הכביש ובשטח.
פג'רו: מגיע עם נעילה אחורית אורגינלית (היחיד מבין ה 3 שציינת), לטעמי הוא היפה בינהם, צמיגים גדולים יותר (אם אני לא טועה), נהלך מתלים מוגבל מאוד מקדימה (מצליב על מדרכה :D )
אבל יש נעילה אחורית שעוזרת מאוד. אמין במידה סבירה, חלקים יקרים.
שוב, בחירה של רכב שטח היא אמוציונלית,לא שכלית, בד"כ.
ולכן אצלי, הפג'רו לוקח (שוב, בין ה 3 הנ"ל)

סער.

אלדר
15-04-10, 12:17
האם נעילה אחורית היא חובה מבחינתך?

shayrs1
15-04-10, 12:17
בוקר טוב.לי היה 4 שנים טראנו ארוך והיום פאתפיינדר.לפני הטראנו היה טנדר 4x4 של מיצובישי.מבחינת אמינות לדעתי אין כמו הטראנו המנוע עם טיפול מינימלי של החלפת שמנים ופילטרים לא מת ולראיה המוניות הלונדוניות עם אותו מנוע.
שאר המיכלולים די אמינים למעט מחלות קטנות של חלונות חשמל.
העבירות שלו עם נהג סביר לא כול כך נופלת מהפגרו שיש לו נעילה.
גם הוא מאוד אמין אבלרוב הכלים בשוק עבדו קשה וזאת מהכרות עם כמה חברים עם כאלו.
קשה יותר למצוא פגרו "שלא ראה שטח" אבל טראנו כאלו לא חסר.
לגבי הויטארה זה אוטו אחר מהדגם של תחילת שנות ה90.לטוב ולרע.
שי

גיא
15-04-10, 12:35
בוקר טוב.לי היה 4 שנים טראנו ארוך והיום פאתפיינדר.לפני הטראנו היה טנדר 4x4 של מיצובישי.מבחינת אמינות לדעתי אין כמו הטראנו המנוע עם טיפול מינימלי של החלפת שמנים ופילטרים לא מת ולראיה המוניות הלונדוניות עם אותו מנוע.
שאר המיכלולים די אמינים למעט מחלות קטנות של חלונות חשמל.
העבירות שלו עם נהג סביר לא כול כך נופלת מהפגרו שיש לו נעילה.
גם הוא מאוד אמין אבלרוב הכלים בשוק עבדו קשה וזאת מהכרות עם כמה חברים עם כאלו.
קשה יותר למצוא פגרו "שלא ראה שטח" אבל טראנו כאלו לא חסר.
לגבי הויטארה זה אוטו אחר מהדגם של תחילת שנות ה90.לטוב ולרע.
שי

+1

סער, מה טראנו לא עביר ? .. בלי נעילה ? :)

choch
15-04-10, 12:51
האם נעילה אחורית היא חובה מבחינתך?

קשה לי לומר... לויטרה שלי אין, וכמעט ולא יצא לי לנהוג עם. ידוע לי שהפג'רו בא עם נעילה אחורית מקורית, ושאפשר להוסיף אותה לטראנו... מבחינתך חובה ?

אלדר
15-04-10, 13:00
אני נסעתי על טראנו קצר בנזין 4 שנים ללא נעילה, האמת שהסתדרתי.
אם אין לך בויטרה אז לא נראה לי שנעילה תחסר לך בטראנו, סע בטראנו תגביה אותו תכניס צמיגים 31" תרכיב מגונים אתה תהנה ממנו.

לגבי ההשואה בין טראנו לפאג'רו אני הייתי הולך על טראנו מכמה סיבות:

-מחיר הקניה יהיה יותר זול למודל זזה.
-יהיה יותר קל למצוא רכב שמור.
-אחזקה של טראנו תהיה יותר זולה (בהשוואה לחברים עם פאג'ארו).

האמת שאני מאוד אוהב את הטראנו.

Saar
15-04-10, 13:15
גיא,
חס וחלילה, טרנו עביר ונוסע יפה.
ושלא יובן מדברי שאני מאמין שנעילה היא חובה ברכב שטח, לראיה, ברכב שלי אין.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מיתרונות הנעילה (גיא, המדרגה בנקרות למשל....)

שוב, אמרתי שלטעמי הפגרו עדיף בהנחה ששניהם באותו המחיר ובאותו מצב פחות או יותר.
אני בכלל עם ה XJ שלי... :)

סער

נדב42
15-04-10, 13:31
6 שנים יפות עם ויטרה 94 משודרג לטיולים והגיע הזמן לעבור שלב, בשנתון וביכולות...

הי,

מכל הרכבים שעלי כאן לדיון, הרכב שאני הייתי מעדיף הוא ... הויטארה (לא גראנד).
(וזו לא אמירה תיאורטית - לפני מספר חודשים שדרגתי ויטארה ל... ויטארה :p)

אולי תשתף אותנו איזה יכולות חסרות לך בויטארה, אולי אפשר לשפר אותה כדי להשיג אותן ?

איזה מנוע יש לך בויטארה ? (האפשרויות: 8/16 שסתומים, קרבורטור/הזרקה חד נקודתית/הזרקה רב נקודתית ממוחשבת)

בציר 94 בויטארה עשוי היה לקבל אפשרויות מנוע שונות, כאשר 16 שס' ממוחשב הוא הטוב מכולם, וחשוב לזכור שבציר זה לא מחוייב בבדיקת 4 גזים, ואפשר להפרד לשלום מהממיר הקטליטי החונק.

אני עצמי הייתי בהתלבטות הזו זמן רב, ובסופו של דבר מצאתי רכב כמעט מושלם מבחינתי, התאמות אחרונות וכיום לא חסר לי כמעט כלום ברכב (נו, טוב, תמיד רוצים עוד משהו ...)

היום יש ככה:

- ויטארה ארוכה מודל 94, הגיעה מראש עם המנוע הנכון, הוסבה לגיר רגיל...
- קיט הגבהה (החלפת מתלים למעשה) 3" של קאלמיני - לטובת גובה ושיפור מהלך מתלה מאחור
- צמיגי מקסיס 8060 במידה 235 (ברשיון) עם ג'אנטים 8" באופסט 1.25 לטובת עוד קצת גובה, יכולת ספיגת מכשולים משופרת, יציבות ו... נוחות בכביש כפיצוי על הקפיצים הקשיחים של קאלמיני
- נעילות ARB מאחור ומלפנים
- כריות Air-Lift מאחור ומלפנים לטובת נסיעת שבילים מהירה (מאוד)
- מיגון גחון מלא + מיגון סף ("מדרגות")
- וו גרירה נשלף על קורת רוחב הגונה (כלומר, מגן פגוש אחורי בלי מחרשה)
- פרידה לשלום ולא להתראות מהממיר הקטליטי, פילטר אוויר בתצורת ספוג של קלמיני בתיבת האוויר המקורית, לשיפור השאיפה והנשיפה ...
- מכשיר קשר קבוע מקסטרק עם פיקוד חיצוני מפוצל, אנטנה מתכווננת לגובה על מתקן הגלגל הרזרבי
- מדף עץ לתא המטען כתחליף זול (80 ש"ח...) למערכת רכסים.

נותר עוד לביצוע:
- הוספת שליטה מתוך הרכב על לחץ האוויר של האייר-ליפטים, שעון לחץ גם ל- ARB.

הרכב כפי שהוא עכשיו עובר בכל מסלול טיול בלי חשש לחטוף מכה מלמטה, בנוחות ובנינוחות, מאפשר להזדחל במעברים טכניים (בלי צורך לקחת תנופה -> לשבור), מאפשר טיסה נמוכה בשבילים, אמין למדי וחסכוני בדלק (1:10 ממוצע אמיתי בתחנת הדלק, כולל שטח).

החסרונות:
- זה עדיין מנוע 1,600, אז אין מה לצפות למומנטים של הגדולים.
- הרכב בסה"כ עדין למדי, לא מתאים להשתוללויות - יישברו תושבות בולמים, תושבות מנוע, ציריות, דיפרנציאל קדמי רגיש - שלא לדבר על פגיעות פח כואבות ...

זו דעתי, ואני תומך בה ומיישם אותה ...
אתה מוזמן לסיבוב התרשמות :p:p:p

נדב.

גיא
15-04-10, 14:09
נדב, בלי זילזול ויש כבוד .. הרכב שלך מאוד לא סטנדרטי ולא מתאים לכל אחד. אנשים "רגילים" שחושבים בתוך הקופסא ימצאו את האוטו שלך מאוד לא מתאים. הוא דורש .. איך לומר ... "התעסקות" בכל מיני סיטואציות.

סער, מדרגת נקרות ההיא ... ההממ .. אם אני אגיד שאז היה האוטו מאוד חדש אצלי ( חודשיים או פחות ) ולא הכרתי אותו בכלל, פחדתי ממנו ועליו מאוד וגם ש .... אני בכלל לא ניסיתי להזכירך, התקרבתי לסלע וחיכיתי לכננת.

אני חרא נהג וזאת לא דוגמה בכלל ... :)

לטיולים, אין צורך בנעילה. הנעילה עוזרת, משפרת את היכולות, מספקת ביטחון לנהג ולמשפחתו אבל לא חובה.
לעבירויות, הנעילה מחוייבת ו2 נעילות הרי זה משובח.

נדב42
15-04-10, 14:21
.. הרכב שלך מאוד לא סטנדרטי ולא מתאים לכל אחד. אנשים "רגילים" שחושבים בתוך הקופסא ימצאו את האוטו שלך מאוד לא מתאים. הוא דורש .. איך לומר ... "התעסקות" בכל מיני סיטואציות.

הרכב שלי באמת לא מתאים לכל אחד, אבל הוא כן מתאים ... לי :p
לא הבאתי אותו בתור דוגמא לרכב "מושלם" אלא בתור דוגמא (עבור פותח השרשור) שכאשר חסרות יכולות אפשר להוסיף אותן. השאלה המתבקשת הינה, כמובן, מאיזה (רכב) בסיס נכון להתחיל.

אם למשל חסר לבן-אדם עוד הרבה כוח, אין מה לדבר על ויטארה בתור רכב הבסיס (אוקיי, יש גם מנועי V6 לויטארה, אבל לא בארץ ולכן לא מעשי לתחזוקה), אבל בוא נשמע קודם מה חסר לו בויטארה שלו ואז ננסה לייעץ ...

לא הבנתי איזה "התעסקות" דורש הרכב שלי. כמובן שלהביא רכב למצב כזה באמת מצריך התעסקות רבה, אבל בזמן השימוש ברכב ? על מה אתה מדבר, אשמח אם תרחיב ...

נדב.

אלדר
15-04-10, 15:11
נראה לי שהבחור צריך להגדיר מה סגנון הטיולים שלו וכך נדע על מה להמליץ.
לא נראה לי שחסרה לו נעילה, הרי לויטרה אין ממש בעיה להשיג נעילה מה גם שהעלות שלה היא נמוכה 250$ לעומת נעילות לכל רכב אחר (חוץ מסוזוקי).

choch
15-04-10, 15:12
אבל בוא נשמע קודם מה חסר לו בויטארה שלו ואז ננסה לייעץ ....

נדב,

קודם כל, צרף תמונות של האוטו שלך ומיד (או שלח לינק)!
כפי שאמרתי, 2 דברים.
1 יכולות – לויטרה שלי יש מנוע 1600 (קצר, ברזנט), הזרקה רב נקודתית ממוחשבת, 8 שסתומים. משופרת הרבה פחות משלך (הגבה 2.5 '' קלמיני, מיגון מיכל דלק, צמיגים 215, וו גרירה, נעילה קדמית בלבד). הוא רכב מעולה אבל חסר לו קצת כוח, בכביש ובשטח.
בנוסף, אי אפשר להגיד שאני נהג ממש עדין.: אז אוטו עדין + נהג לא עדין -> לא טוב ! אחרי ניסיון רב איתו אני מתחיל לפחד להיכנס איתו לכל מיני פינות (למרות שהוא יחסית קל לתיקון), אני צריך משהו יותר סולידי !
2 שנתון – האוטו מזדקן (וגם אני), קצב הבלאי הולך ומאיץ עם השנים ואיתו החשק להתחדש....
ויש עוד משהו.
3 מרחב – האוטו נהיה צפוף לי (ולנוסעים איתי), או שאני נהיתי מפונק.

מה שלוקח אותי לשלושת האופציות הנ''ל (למרות שבספק לגבי גראנד ויטרה), אבל אני פתוח לעוד הצעות

נדב42
15-04-10, 15:21
לא הבנתי איזה "התעסקות" דורש הרכב שלי. כמובן שלהביא רכב למצב כזה באמת מצריך התעסקות רבה, אבל בזמן השימוש ברכב ? על מה אתה מדבר, אשמח אם תרחיב ...

לאחר התכתבות פרטית עם גיא, הכוונה היתה לחוקיות של חלק מהשיפורים, להשלכות שלהם על מעבר טסט ולסיכון של הורדה מהכביש.

הנושא הזה חורג מגבולות השרשור הנוכחי.

אם חשוב למישהו להרחיב את התחום, אנא פנו אלי בהודעה פרטית, או פתחו שרשור נפרד, אני מבטיח להתייחס ...

נדב.

choch
15-04-10, 15:29
נראה לי שהבחור צריך להגדיר מה סגנון הטיולים שלו וכך נדע על מה להמליץ.
לא נראה לי שחסרה לו נעילה, הרי לויטרה אין ממש בעיה להשיג נעילה מה גם שהעלות שלה היא נמוכה 250$ לעומת נעילות לכל רכב אחר (חוץ מסוזוקי).

בגדול טיולים של יום-יומיים (לעיטים שלשה) עם רמת קושי שהולכת ועולה לעט לעט. בד''כ בין בן-אדם אחד לשלושה ברכב (כולל נהג). ורק שבילים מסומנים כמובן! יש לי כמה ספרי טיולים ומפות סימון והולך לפיהם, לבד כשהמסלול קל, עם עוד רכב לפחות כשהוא קשה יותר. מה שבטוח, לא מסעות של שבועיים בסהרה !

נדב42
15-04-10, 15:38
תגובות משולבות בהודעה המצוטטת:

נדב,

קודם כל, צרף תמונות של האוטו שלך ומיד (או שלח לינק)! נדב: כאשר אסיים את ההכנות אפרסם ב- Reader's rides ...
כפי שאמרתי, 2 דברים.
1 יכולות – לויטרה שלי יש מנוע 1600 (קצר, ברזנט), הזרקה רב נקודתית ממוחשבת, 8 שסתומים. משופרת הרבה פחות משלך (הגבה 2.5 '' קלמיני, מיגון מיכל דלק, צמיגים 215, וו גרירה, נעילה קדמית בלבד). הוא רכב מעולה אבל חסר לו קצת כוח, בכביש ובשטח.
נדב: אתה בטוח בתצורה ? לא נתקלתי בכזה... אשמח לראות את האוטו שלך ... לא מכיר 8 שס' עם הזרקה ממוחשבת (אלא רק חד נקודתית), וגם לא קיט 2.5" לויטארה. יש 2" ויש 3", ויש גם 2.5" לגראנד ויטארה...
בנוסף, אי אפשר להגיד שאני נהג ממש עדין.: אז אוטו עדין + נהג לא עדין -> לא טוב !
נדב: מסכים, אבל פרט קצת יותר למה אתה מתכוון "לא עדין". אני למשל, מאוד עדין במעברים טכניים, אבל נותן חופשי בגז בשטחים פתורים, והרכב הותאם לכך... אנא הרחב פה קצת ...
אחרי ניסיון רב איתו אני מתחיל לפחד להיכנס איתו לכל מיני פינות (למרות שהוא יחסית קל לתיקון),
נדב: תן דוגמאות
אני צריך משהו יותר סולידי !
נדב: לא ברור לי למה אתה מתכוון ...
2 שנתון – האוטו מזדקן (וגם אני), קצב הבלאי הולך ומאיץ עם השנים ואיתו החשק להתחדש....
נדב: גם אנחנו, הבעייה היא שרכבים חדשים יותר הולכים וניטים יותר ויותר לכביש. אני בחרתי לקחת את ההזדקנות (של הרכב) בחשבון (הבנק) ולא להתפשר על התאמת הרכב לצרכים שלי. כל אחד עושה כמובן את הבחירות שלו...
ויש עוד משהו.
3 מרחב – האוטו נהיה צפוף לי (ולנוסעים איתי), או שאני נהיתי מפונק.
נדב: ויטארה ארוכה כמובן ... נסה לשדל את ארז (טופ-גיר רעננה) למכור לך את הידנית שלו (בהצלחה, למרות שהסיכויים קלושים ...)

מה שלוקח אותי לשלושת האופציות הנ''ל (למרות שבספק לגבי גראנד ויטרה), אבל אני פתוח לעוד הצעות

ההתכתבות פה בפורום מעניינת אבל מגבילה, אשמח מאוד לראות אותך ואת הרכב שלך, להתרשם מהכוח ולחוות דיעה האם ניתן לשפר באמצעים שפויים (לא כולל מנוע V6 כאמור), ולדון באפשרויות על כוס תה ותופינים ...

איפה אתה גר/עובד ?

נדב.
054-2271003

שמוליקו
15-04-10, 17:27
מוזר איך כל אחד פה טוען שהרכב שלו הכי טוב.

טיילתי לא מעט עם טרנו, היתה לי ויטארה 8 שסתומים ואח"כ גם 16 שסתומים משופרת - נעילות ושאר ירקות.
הייתה אחלה רכב פשוט כייף צרוף, מה כייף? הכי כיף עלי אדמות.
ואז, רחמנה ליצלן רכשתי פאג'רו.
מה אומר, זו בכלל לא אותה קטגוריה, אין מה להשוות, זה בדיוק כמו להשוות עגבניה לתפוח.
מוזר שאני הראשון שאומר את זה כאן.

מרחב פנימי? כן נדב, הייתה לי ויטרה ארוכה (כמו שלך כמדומני, הייתה של רענן לא?) היה הרבה מאוד מקום יחסית לויטרה הקצרה.
היום אם הייתי צריך להכניס רק את הציוד הקבוע שאני נוסע איתו בפאגרו הייתי צריך לפחות שתי ויטארות משורשרות.

זה לא אומר שהפאגרו יותר טוב,
אבל לדעתי לא ניתן להשוות בינהם.

אני בזמן שהייתי צריך לבחור בחרתי.
כן, אם זה לא ברור, אז בחרתי פראדו, רק שלא היה לי מספיק כסף לזה, אז קניתי פאגרו, בהחלט הרכב המתבקש מבין השלושה.

גיא
15-04-10, 17:42
אבל זה נאמר והרבה ...

יש רמה של רכבים קטנים, ג'ימני / סמוראי / ויטרה
יש יותר גדולים, טראנו / פראדו / טרופר / פג'רו שמתחלקים לקצר וארוך, כשהקצרים, למרות שהם לא ממש גדולים תמיד בהרבה מהרמה הקודמת, הם יותר גדולים .. ( פג'רו קטן, טראנו קטן הטרופר יותר גדול .. )
והארוכים גדולים עד גדולים מאוד ...

ההבדלים הם תהומיים .. ולא תמיד מדובר על העבירות ( למרות שככלל אצבע, כמה שהגלגל יותר גדול, יותר טוב ) אבל עבירות זה לא הכל. יש כאלו שמחוייבים לציוד מסויים / מספר נוסעים מסויים / רמת שטח / מספר הלילות בשטח וכו'.

להגיד טראנו הכי טוב או פראדו הכי טוב, אי אפשר.
אין אמת אחת.

זה נאמר המון פעמים.

לכל אחד גם מתאים משהו אחר.

בגלל זה ההמלצה היא משהו שקשה לבצע.

נדב42
15-04-10, 18:42
לשמוליק,

לא כתבתי שהרכב שלי הכי טוב. כתבתי שהוא הכי מתאים לי (וכן, התחתנתי עם הנסיכה של רענן ...), ואפילו הבאתי מייד דוגמא למה הרכב לא יכול לענות, הנה כאן, ממש כמה תגובות למעלה:

הרכב שלי באמת לא מתאים לכל אחד, אבל הוא כן מתאים ... לי :p
לא הבאתי אותו בתור דוגמא לרכב "מושלם" אלא בתור דוגמא (עבור פותח השרשור) שכאשר חסרות יכולות אפשר להוסיף אותן. השאלה המתבקשת הינה, כמובן, מאיזה (רכב) בסיס נכון להתחיל.

אם למשל חסר לבן-אדם עוד הרבה כוח, אין מה לדבר על ויטארה בתור רכב הבסיס (אוקיי, יש גם מנועי V6 לויטארה, אבל לא בארץ ולכן לא מעשי לתחזוקה), אבל בוא נשמע קודם מה חסר לו בויטארה שלו ואז ננסה לייעץ ...

מנסיון קולקטיבי, אנחנו תמיד נצרוך את כל המקום שיש לנו (למטען ברכב/בארונות בבית/בדיסק של המחשב ...), זה אוניברסלי, אבל מי שצריך באמת את כל המקום שיש בפאג'רו ארוך, הויטארה באמת לא תספיק. לטיולי יום-יומיים עם 2-3 אנשים היא בהחלט מספיקה (מבלי לפלוש עם מטען לאזור הנוסעים)

אתה עשית את הבחירות והפשרות שלך, אני עשיתי את שלי, ופותח השרשור בעיצומם של הלבטים שלו, ואנחנו בסה"כ מנסים לסייע בחשיבה ובאינפורמציה, מה רע בכך ? מותר ורצוי שיהיו דעות שונות, ואם הן מנומקות ומוסברות זה יכול לעזור לקבלת החלטות טובה יותר ...

נדב.

נדב42
15-04-10, 18:46
אבל זה נאמר והרבה ...

יש רמה של רכבים קטנים, ג'ימני / סמוראי / ויטרה
יש יותר גדולים, טראנו / פראדו / טרופר / פג'רו שמתחלקים לקצר וארוך, כשהקצרים, למרות שהם לא ממש גדולים תמיד בהרבה מהרמה הקודמת, הם יותר גדולים .. ( פג'רו קטן, טראנו קטן הטרופר יותר גדול .. )
והארוכים גדולים עד גדולים מאוד ...

ויש גם את תחום הביניים המצומצם לויטארה ארוכה וספורטאז', מהשנתונים הוותיקים יותר, שעדיין נותנים 5 דלתות ובגאז', אבל מנועים ומשקלים צנועים יותר..

נדב.

גיא
15-04-10, 22:06
2 בעיות עם התחום המאוד מאוד צר הזה,

1. ויטארה - מתישנת ... בסופו של דבר כולן ישנות.
2. ספוראטז' - הצימאון שלה לא הגיוני בעבור האוטו ...

חבל שלא מביאים לפה ג'ימני 4 דלתות .. או פג'רו פינין... באמת חבל.

choch
15-04-10, 22:47
קודם תודה על התשובות המהירות !
באמת שמעתי מכל מיני כיוונים על עדיפות לפג'רו, ולכן אני מתעניין, אך חייב להגיד שדי קשה למצוא דגם 2000 שלא טחנו לו את הצורה (קילומטראג' מוגזם, סדקים בשילדה וכבר ראיתי כל מיני...)
לדעתכם טראנו תצורה מקורית צריך הגבהה ? ראיתי אחת היום דווקא נראה בסדר כך, אולי קצת גבולי מקדימה. לא בדקתי מהלך מתלים.

ההתכתבות פה בפורום מעניינת אבל מגבילה, אשמח מאוד לראות אותך ואת הרכב שלך, להתרשם מהכוח ולחוות דיעה האם ניתן לשפר באמצעים שפויים (לא כולל מנוע V6 כאמור), ולדון באפשרויות על כוס תה ותופינים ...

איפה אתה גר/עובד ?

נדב.
054-2271003

סורי, טאות copy/paste. לויטרה 16 שסתומים. לגבי הגבהה, קניתי אותו ככה ולא בדקתי שוב...יכול להיות שאתה צודק.
בכל אופן, אשמח לקפוץ לתה. גר ועובד במרכז.

נדב42
15-04-10, 23:55
2 בעיות עם התחום המאוד מאוד צר הזה,

1. ויטארה - מתישנת ... בסופו של דבר כולן ישנות.
2. ספוראטז' - הצימאון שלה לא הגיוני בעבור האוטו ...

לא אמרתי שזה תחום בלי בעיות, רק רציתי להזכיר שהוא קיים ...

נדב42
16-04-10, 00:04
סורי, טאות copy/paste. לויטרה 16 שסתומים. לגבי הגבהה, קניתי אותו ככה ולא בדקתי שוב...יכול להיות שאתה צודק.
בכל אופן, אשמח לקפוץ לתה. גר ועובד במרכז.

אם כך, אתה בהחלט נמצא בבציר המשובח ... מבחינת המנוע כנראה שלא נותר הרבה לשפר באופן שפוי. אפשר לסלק את הממיר הקטליטי אם הוא עוד שם, ולשים פילטר אוויר פתוח יותר (K&N למשל). זה יכול לתת לך תוספת מורגשת, אבל לא תהפוך את הויטארה לסופה, וגם לא לפאג'רו.

אני גר ליד כפ"ס, אתה מוזמן לקפוץ, או להצטרף לטיול :p:p:p
בשבת הקרובה אני מצטרף לטיול העבירות של נחמני, ביום העצמאות אני מתכנן מסלול קליל + קיום מצוות החג בשטח ...

נדב.

גיא
16-04-10, 07:09
קודם תודה על התשובות המהירות !
באמת שמעתי מכל מיני כיוונים על עדיפות לפג'רו, ולכן אני מתעניין, אך חייב להגיד שדי קשה למצוא דגם 2000 שלא טחנו לו את הצורה (קילומטראג' מוגזם, סדקים בשילדה וכבר ראיתי כל מיני...)
לדעתכם טראנו תצורה מקורית צריך הגבהה ? ראיתי אחת היום דווקא נראה בסדר כך, אולי קצת גבולי מקדימה. לא בדקתי מהלך מתלים.
.

פה אתה כבר עובר את הגבול לשאלות עם ניחוח אישי ... אחד יגיד לך שטראנו בסיסי זה לכביש ובשביל לרדת לשטח חייבים הגבהות ומיגונים מפה עד שנה הבאה ... וזה יהיה 100% נכון לגביו.

השני יגיד לך שרכב בסיסי ישר מאולם התצוגה, מוכן לקרב .. וזה יהיה גם נכון 100% לגביו ...

מי צודק ?

למה אתה קורא עבירות ?
אין מין נהג אתה ?
וכו' ...

אני, בתור בעל רכב כזה מקורי לחלוטין ואפילו נמוך טיפה עם מערכת מתלים מקורית ועייפה, כשהרכב הקודם שלי הוא היילקס 97 משופר מהתחת מוגבה ונעול פעמיים הייתי בטוח שהטראנו הזה יהיה מסוגל בקושי לטפס מדרכה בקניון ... ואני מופתע כל פעם מחדש. עיין ערך הטיול האחרון. ואני אחכה שמישהו שהיה שם יכתוב .. כי לי זה עדיין נראה שיש מקומות שבהם לא הייתי אמור לטפס. או יותר טוב אפילו, שבת האחרונה בחורשן שבכלל הפתיעה אותי ....

וזאת, דעה אישית סוביקטיבית לחלוטין !!

Saar
16-04-10, 08:05
.... עיין ערך הטיול האחרון. ואני אחכה שמישהו שהיה שם יכתוב .. כי לי זה עדיין נראה שיש מקומות שבהם לא הייתי אמור לטפס. או יותר טוב אפילו, שבת האחרונה בחורשן שבכלל הפתיעה אותי ....

וזאת, דעה אישית סוביקטיבית לחלוטין !!

אני מניח שגיא התכוון אלי :)
ובכן, עברנו את נחל צין, מסלול חביב למדי, לא אתגר אך מעניין, הטרנו נסע שם ללא בעיות.
יש שם הצלבות/עליות קטנות וכו' - מסלול טיול טיפוסי, כך שנראה שברוב מסלולי הארץ לא תתקל בבעיה עם טרנו.

סער

joconto
16-04-10, 08:09
....חבל שלא מביאים לפה ג'ימני 4 דלתות.....

אני מניח שזו בדיחה כי עד כמה שידוע לי אין חיה כזאת.
למרות שאם יש רכב אחד בעולם שאני מוכן לחתום שיהיה הצלחה היסטרית זה גימיני 4 דלתות.

גיא
16-04-10, 08:51
http://www.team-bhp.com/forum/attachments/indian-car-scene/35283d1217929070-jimny-new-gypsy-jimny4doors.jpg

היה יכול להיות הצלחה אם מישהו היה טורח ליבא ...

joconto
16-04-10, 20:36
תמונה מדליקה אבל ברור לך שזו לא גרסה רשמית, או שזו עבודה של איזה סדנת שיפורים או עבודת פוטושופ מוצלחת.

גיא
16-04-10, 21:53
באמת ?

joconto
17-04-10, 08:46
אין חיה כזו באמת, בטח לא במפעלי סוזוקי, וככל שאני מסתכל יותר בתמונה זה נראה פוטושופ (שים לב להשתקפות על החלונות).

גיא
17-04-10, 09:15
http://www.globalsuzuki.com/automobile/lineup/jimny/spec/index.html

כנראה שאתה צודק, אני האמנתי להם :-(

joconto
17-04-10, 09:46
אולי בסוף ייפול להם האסימון כמו שנפל לג'יפ עם ה UNLIMITED WRENGLER, בכל מקרה לי אין ספק שג'ימיני ארוך יהיה להיט מטורף, אבל מי שואל אותי ...

-->