PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול באירופה עם הרכב הפרטי (ניסאן טראנו קצר דיזל ידני)

גיא
16-04-10, 15:55
בגדול מדובר על סוף הקיץ, ספטמבר נגיד ...
אני רק מתחיל את הרעיון אז אין פרטים.

אני חושב שמובילים את האוטו לאירופה ( יוון / טורקיה ? ) באוניה ומשם כבישים / חניוני לילה / מוטלים וכו' ..
בגדול הרעיון הוא טיול כמה שיותר זול בלי להתכלב.

מישהו מעוניין להצטרף לכזה טיול ?
זה אפשרי בכלל ?
עיצות ?

תודה

גיא.

eysham
16-04-10, 16:30
בגדול מדובר על סוף הקיץ, ספטמבר נגיד ...
אני רק מתחיל את הרעיון אז אין פרטים.

אני חושב שמובילים את האוטו לאירופה ( יוון / טורקיה ? ) באוניה ומשם כבישים / חניוני לילה / מוטלים וכו' ..
בגדול הרעיון הוא טיול כמה שיותר זול בלי להתכלב.

מישהו מעוניין להצטרף לכזה טיול ?
זה אפשרי בכלל ?
עיצות ?

תודה

גיא.

גם אם זה אפשרי... וזה כנראה אפשרי... רק למה?
הייתי מבין אם היה לך פטרול, אבל עם טראנו קצר??...

מעבר לזה, לא הבנתי לכמה זמן אתה מתכוון, אבל אם זה טיול ארוך מאוד (כמה חודשים/שנים/הלוואי) אז אולי זה אפילו כלכלי, לטיול של שבועיים זה יעלה יותר מלשכור...
הובלה, ביטוח, היתרי כניסה (קרנה דה-וויאג'), בלאי...

לא בדוק ומחושב אבל זו ההרגשה שלי...

איל

איל

אפי מאגנום
16-04-10, 17:10
הכל אפשרי.
בשנת 96 עליתי על מעבורת מחיפה לפיראוס עם אוטובוס (כן כן )ליילנד ומשם המשכתי לנמל פטרס שמרוחק כ 200 ק"מ מאתונה ועליתי על מעבורת נוספת לאנקונה שבאיטליה.
חרשתי את אירופה לאורך ולרוחב ולבסוף התחתנתי עם שוויצרית ונשארתי שם כ 10 שנים.
תזהר :p.
כיום המעבורת לא נמצאת על הקו ותאלץ לשלוח את הרכב באונייה ולהגיע בטיסה ליוון להוציא את הרכב מהנמל.
משם תוכל גם להמשיך ללא מעבורת אבל תאלץ לעבור בכמה ממדינות הבלקן.
שאל את YOSEF1 בנושא העברת הרכב .עד כמה שידוע לי הוא נוסע כל שנה למפגש LR באנגליה.
הכל אפשרי וצריך רק לקחת בחשבון את העלויות.(העברת הרכב,טיסה,ביטוח לרכב בחו"ל וווווו).
אם יש לך שאלות אפשר גם ב"פ.בתחילת מאי אני יוצא שוב לשוויץ לכמה אבל אני רוב הזמן זמין באינטרנט ואשמח לעזור.

הליילנד בגובה 1800 מ באלפים בשוויץ.

asafk
17-04-10, 01:40
יש כמה חברים בפורום שעושים את המסע הזה כמה פעמים בשנה (סמואל הבטיח לכתוב מדריך, תלחצו עליו).
בגדול, ספינת משא מחיפה לפיראוס (דרך קפריסין), יש פעמיים בשבוע. אתה מגיע בטיסה ליוון ומשחרר את הרכב בעזרת מעכר מקומי, וזהו, אתה באירופה.

אסף.

גיא
17-04-10, 10:18
סמואל זה שמיל ?

אני לא כל כך מוצא בגוגל תשובות בנוגע למחירים ו/או חברות

אני מחפש סדרי גודל.

----

הסיבה לרצון לקחת את האוטו ....
1. כל הציוד בפנים פחות לוגיסטיקות לדעתי
2. החופש המוחלט ללכת לאן שאני רוצה כמה שאני רוצה בלי להיות מחוייב לרכב שכור
3. חלום ילדות
4. ועוד כמה לא רציונאליים פרטיים :)

מדובר כניראה על - עד חודש גג מבחינת אורך הטיול אבל גמיש.

shmil
17-04-10, 11:14
לא גיא. :p

סמואל זה טריפנט, סמבו (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=1861).

BackDoorMan
17-04-10, 12:45
מה העלות באוניה ליוון ? ואם מישהו יודע אז מענין אותי גם אנגליה או צרפת .

גיא
17-04-10, 12:52
לא גיא. :p

סמואל זה טריפנט, סמבו (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=1861).

אגב, לגבי החתימה שלך.
היה נידמה לי ג'פסטר אבל יכול להיות שאני טועה - באלייקים באיזו חניה, אני לא יודע אם זה עוד שם.
מדובר על מספר שנים אחורה.

אתה ניכנס למושב מתפצל ימינה ב v ואיפה שהוא אחרי המגרש כדורסל בצד שמאל שלך.

שמעון2
17-04-10, 16:24
סמואל זה שמיל ?

אני לא כל כך מוצא בגוגל תשובות בנוגע למחירים ו/או חברות

אני מחפש סדרי גודל.

----

הסיבה לרצון לקחת את האוטו ....
1. כל הציוד בפנים פחות לוגיסטיקות לדעתי
2. החופש המוחלט ללכת לאן שאני רוצה כמה שאני רוצה בלי להיות מחוייב לרכב שכור
3. חלום ילדות
4. ועוד כמה לא רציונאליים פרטיים :)

מדובר כניראה על - עד חודש גג מבחינת אורך הטיול אבל גמיש.מדובר לפני 2 שנים .על 350 דולר, ומעל חצי יום בזבוז ,בנמל לשחרר את הרכב .וכל זה כיוון אחד. לא משתלם .יותר זול להשכיר גייפ .ויש לך גם שרותי דרך בשעת הצורך.שמעון

idanw
17-04-10, 16:54
מדובר לפני 2 שנים .על 350 דולר, ומעל חצי יום בזבוז ,בנמל לשחרר

זכור לי יותר בכיוון של 3500-5000$

ofiredri
17-04-10, 21:45
יש משהו הרפתקני בלטייל עם רכב שלך להבדיל מרכב מושכר . אפשר להגיע עם כל הציוד האישי, לעשות קמפינג וכך גם להנות יותר ולהוזיל עלויות .
עשיתי את זה פעם בבאחה קליפורניה (מדבריות מקסיקו) 9 ימים וזו הייתה חוויה אמיתית .
יצא לי גם לפגוש אנשים באיים פחות מתויירים ביוון שהגיעו עם רכבי שטח והקימו מאהלים מעוררי חשק.

$350 נשמע סביר בהחלט . $3500 נשמע מוגזם ולא כדאי .
תהנה, מה שלא יהיה .

asafk
17-04-10, 21:52
800 יורו.
הלוך חזור.

אסף.

גיא
18-04-10, 10:02
ואללה

תודה.

גיא
18-04-10, 10:36
יש איזה אתר שמשם אתם מוציאים את את המידע ?

ניב151
18-04-10, 13:08
אתה יכול לפנות ישירות לחברות ספנות - כמו אלאלוף, פרידזון וכו'.
יש אפשריות למספר יעדים, אתה יכול להחזיר את הרכב מנמלים שונים.
לאחרונה בדקתי עלויות לג'יפ קצר לאיזור קוראטיה / איטליה ( צפון הים האדריאטי) העלות היתה 500$ כיוון.

ניב

מזגנים
18-04-10, 23:08
כמו שנאמר כאן העלות היא 800 יורו הלוך חזור.

חברת הספנות שמטפלת בענין היא רוזנפלד בחיפה

ביטוח כרגע רק למערב ארופה .

הרכב יוצא בימי חמישי או שני ללא מלווה לפיראוס.

בשהות מעל שבועיים כדאי ביותר חסכוני ומשהוא שלא נימדד לעומת התמורה שאתה מקבל.

עמוס

asafk
18-04-10, 23:15
כמו שכתב עמוס - רוזנפלד מטפלים בשינוע הימי.
חברת הספנות היא "סאלאמיס" מקפריסין. אפשר ללוות את הרכב על האניה, וזה עולה לא מעט וגם סטנדרט ה"אירוח" על אנית משא לא מומלץ במיוחד.
מפיראוס אפשר להמשיך בנסיעה או לקחת מעבורת נוספת מפטרס לכיוונים שונים (פופולית במיוחד ההפלגה במעבורת לונציה) וכך להתחיל את הטיול 36 שעות מאוחר יותר, קרוב יותר ללב היבשת ועם 110 יורו פחות בכיס.
יש עוד המון אפשרויות, תתחיל מפיראוס ותתחיל לחקור. קווי המעבורות של אירופה הם שדרוג נהדר לחופשה עם הרכב הפרטי.

אסף.

ohanani
18-04-10, 23:28
שלום גיא,
בתור התחלה - אני מדריך טיולים, כולל ג'יפים, בחו"ל. רק שלא יהיו הפתעות...
לפני שנתיים עשיתי טיול של חודש וחצי עם ההיילקס שלי בגרוזיה. המדינה מדהימה, וכל מה שאתה חולם על לטייל עם הרכב שלך - הוא נכון, וגם יקרה.
הרכב שט ליוון, על פי הפרטים שניתנו פה (יותר לכיוון 900 יורו עם כל התשלומים הנלווים, ועוד כמה מאות שקלים (אולי קצת יותר) על האישור הירוק - מעין מבחן ניירת בתקן אירופאי), אני טסתי והוצאתי אותו (מהנמל איקוניון שבפיראוס - לשם הוא מגיע), חציתי את יוון ותורכיה וטיילתי בגיאורגיה. חזרה באותה הדרך.
יש לי תוכנית בקנה למסע חוצה רכסים קצ'קר קווקז - אם אתה בעניין להרים קבוצה (5-8 רכבים) - לי לפחות נראה הרבה יותר אטרקטיבי מאירופה...
מסעות בג'יפים פרטיים ליוון, בחורף, לטיולי שלג וכדומה, אנחנו מוציאים כמעט כל שנה.
הסיפור לא מסובך מדי, אפשר לבד. אם תרצה ייעוץ ועזרה, תרים טלפון.
חנן - 0523559399
בהצלחה.

מזגנים
19-04-10, 23:36
בספט הקרוב ב"ה אני יעשה את הטיול השמיני שלי במתכונת שאתה מתענין.

במידה ןאתה רציני בעניין אשמח לשתף אותך בידע הרב שניצבר אצלי בנושא.

עמוס

גיא
20-04-10, 08:17
הרעיון הוא באמת לכיוון סמפ'

אני מאד רציני :) ( סתם :) ) אבל כרגע הנושא בלמידה.

אני מאוד אשמח אם תוכל בלי קשר אלי להכין איזה "מדריך נבוכים" .. לעניין הזה.

אני כבר שבוע מחפש מידע באינטרנט וכמות המידע שמצאתי היא גם קטנה מאוד וגם ישנה מאוד.

למשל, הכתבה המפורטת ביותר שיש היא משנת 2003. וגם שם מתרכזים בטיול ונושא התעבורה מתגמד לפסקה אחת.

בגדול אני שיערתי שזה יהיה בסביבות 500$ באמת מזיכרון של פעם כשהתעניינתי בנושא בשנת 2002 ... 800 ארו זה טיפה יותר ממה שחשבתי וכרגע גם לא ממש ידועים לי פרטי ההוצאות ולכן קשה לחשב אם זה ניכנס בתקציב או לא.

כתבה שמסבירה ( או לצורך העניין שיחת טלפון מפורטת :) ) תעזור.

- כמה זמן מראש צריך להתארגן
- איזה מיסים / תשלומים / שוחד / וכו' נילווים כרוכים בעניין
- כמה עולה סולר באירופה
- נושא של עלות חניוני לינה באירופה
- ביטוח מקומי באירופה
- רישוי מקומי באירופה
- הכנות לרכב בישראל לפני נסיעה ארוכה בחו"ל
- הכנות לרכב לפני השייט
- ערכת מפות למחשב הניווט - כדאי לקנות פה או שם
- עוד אלף נושאים שאני חשבתי עליהם ואין לי מושג אם יש עוד וכמה הם עולים ...

תודה שוב לכל פיסת מידע שמישהו פה יכול לספק.

לגבי חברת ההובלה והשייט, אני בהחלט אצלצל אחרי החג.

מזגנים
20-04-10, 11:24
בוקר טוב

תגדיר מה אתה רוצה ולכמה זמן אתה נוסע. לפני הכל.

(כולל נסיעת שטח אוהלים מדינות וכ"ו)

לגבי עלויות עם אני לא טועה אז לפני כ שנתים סמואל כתב כאן פרוט של העליות שלו לגבי נסיעה דומה.

אם 800 יורו להעברת הרכב הלוך חזור זה יקר (קח בחשבון גם עליות טיסה לאתונה מוניות ומיסים )

אז כדאי שתותר כבר כעת . לטיול כזה עליות בין 15000 שח ומעלה . בלי תקלות מיוחדות .

הגדרת הטיול מראש חשובה לענין הכנת הרכב לנסיעה שזה חלקים מפות וכ"ו . תתחיל בזה.

שמעון2
20-04-10, 11:38
בספט הקרוב ב"ה אני יעשה את הטיול השמיני שלי במתכונת שאתה מתענין.

במידה ןאתה רציני בעניין אשמח לשתף אותך בידע הרב שניצבר אצלי בנושא.

עמוס
עמוס באיזה עבירות הטיול ? ;)

ohanani
03-05-10, 18:58
כמה זמן מראש צריך להתארגן - כמה שיותר. תלוי בעיקר במעבורת ליוון (בד"כ אין לחץ) ובטיסה (בעונה יש הרבה לחץ).
- איזה מיסים / תשלומים / שוחד / וכו' נילווים כרוכים בעניין - אין שוחד. לפחות לא חייבים. יש הליכים שאפשר לקצר בתשלום כזה או אחר, אך גם ללא התשלומים העניין אפשרי. משלמים על עלות ההובלה (רוזנפלד ספנות, בערך 800 יורו הלוך חזור ליוון), עלות השחרור ביוון (50-100 יורו, כל יום עד 1600 פרט לימי ראשון (נדמה לי), עלות הכרטיס הירוק (מעין טסט וביטוח חובה עולמי/אירופאי) שנעה סביב 500 ש"ח לשנה, והשאר זה כסף קטן...
- כמה עולה סולר באירופה - נראה לי שזה משתנה ממדינה למדינה, כן באיחוד או מחוצה לו, ונראה לי שאפשר למצוא את זה באינטרנט ו/או בספרי טיולים.
- נושא של עלות חניוני לינה באירופה - לא מכיר. ישן בד"כ על שפת אגם או נהר, על מצע דשא נעים, עם מדורה קטנה... מה צריך ליסוע לאירופה, יש מלא מדינות סביב שיקבלו את פניך בחביבות רבה יותר, והיות והאוטו איתך, אין ירידה בתנאי הלינה והקמפינג...
- ביטוח מקומי באירופה - עושים ביטוח בריאות רגיל או מורחב לנסיעה בדרכי עפר, עושים את הטופס הירוק (ראה למעלה), ניתן לעשות ביטוח צד ג' ואולי אפילו מקיף בממסי, תלוי לכמה זמן, תלוי לאן ותלוי בסוג הרכב.
- רישוי מקומי באירופה - לא ממש הבנתי... לעיתים מחליפים לוחית רישוי ללוחית מקומית. נדיר ביותר. אם הרכב בעל רשיון בתוקף, מתורגם לאנגלית, ויש לו את ה"כרטיס הירוק" הוא רשאי לנוע באירופה.
- הכנות לרכב בישראל לפני נסיעה ארוכה בחו"ל - עניין אישי. אני עשיתי טיפול מקיף, תיקון וטיפול מנע של כל מה שעלה על דעתי - אבל נסעתי לגיאורגיה, שם אין או לא היו הרבה היילקסים, בטח לא דיזל. חשוב לצאת תקינים, מזוודים ומצויידים, עם חלפים בעייתיים אם יש כאלה, עם כלי עבודה, כלי חילוץ - וכל השאר לפי רמת הפינוק, ההרפתקנות וההימור שרוצים לקחת.
- הכנות לרכב לפני השייט - צריך להגיע לנמל ביום השייט בבוקר, עוברים 3 שעות בירוקרטיה (עדיף להביא חבר עם רכב אחר שיכול לעשות הקפצות והחזרות, או להסתמך על מוניות) - שמתחילות במשרדי רוזנפלד. נפרדים מהרכב ל 3 ימים, ופוגשים אותו שוב באתונה, נמל איקוניאון. כל שאר ההתנהלות היא פשוטה מאוד, גם ביוון, גם במעברים יבשתיים, וגם בשחרור שוב בארץ.
- ערכת מפות למחשב הניווט - כדאי לקנות פה או שם - לא מבין בזה מספיק. נהנה מניווט עם מפת נייר, גם אם לא הכי מפורטת. בחו"ל בד"כ לכל שביל יש כתובת ואין "שבילי טיול" או שבילים צה"ליים - כך שמתברברים פחות. ובכלל, כל ברבור הוא פתח להרפתקאה עם איזה מקומי/ת...
- עוד אלף נושאים שאני חשבתי עליהם ואין לי מושג אם יש עוד וכמה הם עולים ... - אנסה להעלות דברים נוספים שכתבתי לעצמי פעם והם לא איתי כרגע. אם יש שאלות ספציפיות - אולי אדע לענות.
מקווה שזה תחילת הקרחון...

ronbarak
14-06-10, 16:06
יש כמה חברים בפורום שעושים את המסע הזה כמה פעמים בשנה (סמואל הבטיח לכתוב מדריך, תלחצו עליו).
בגדול, ספינת משא מחיפה לפיראוס (דרך קפריסין), יש פעמיים בשבוע. אתה מגיע בטיסה ליוון ומשחרר את הרכב בעזרת מעכר מקומי, וזהו, אתה באירופה.

אסף.

התוכל לפרט על בגדול, ספינת משא מחיפה לפיראוס (דרך קפריסין), יש פעמיים בשבוע ?
הייתי רוצה להעלות את ה-LR שלי על אוניה ולצאת למסע לבולגריה.

גיא
23-04-18, 12:16
החיידק נושך ...

האם המידע פה הוא עדיין עדכני ?

ש01
23-04-18, 12:22
החיידק נושך ...

האם המידע פה הוא עדיין עדכני ?

איזה שדרוגים אפשר להכניס לדאסטר ובאיזה מחיר.....

גיא
23-04-18, 12:23
איזה שדרוגים אפשר להכניס לדאסטר ובאיזה מחיר.....

כן .. מעבורת מחיפה לבוקרשט ..

zerez
23-04-18, 21:16
אמי חושב על טיול ג׳יפים ביוון ובדקתי את האופציה להעביר את הרכב שלי.
הצעת מחיר עדכנית שקיבלתי מרוזנפלד עבור ל"ק קצר היא 830 יורו לכיוון פלוס 1300 שח לכיוון מס נמל בארץ ועוד 500 שח בחזרה.
סהכ 1660 יורו ו 3100 שח לרכב בלבד.
אין צורך בקרנה לאירופה.
מעבר לזה לא מצאתי מחירים לביטוח ולא הצלחתי לקבל תשובה לגבי כמה זמן מותר לרכב להישאר באירופה.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

צור
03-05-18, 15:00
כתבתי מדריך קצרצר + ביטוח
מישהו יודע איך לנעוץ ?

נמרוד
03-05-18, 16:13
לנעוץ מה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

-->