PDA

צפייה בגרסה מלאה : זליגת זרם ומציאת הפיתרון

itay
17-04-10, 19:10
אהלן,

יש לי ברכב זליגה של 0.55A. הוצאתי את כל הפיוזים מהתיבה וחיברתי מולטימטר למציאת הזליגה.
הכנסתי פיוז פיוז עד שגילית שהפיוז שאחראי על המערכת ואורות תא הנהג הוא האחראי לזליגה (=אחד מהם גונב זרם מהמצבר כשהרכב חונה). ניתקתי את המערכת לגמרי (חתכתי חוטים) והזליגה ירדה ל 0.33A. הוצאתי את הפיוז והזליגה ירדה ל 0. אני יכול לחיות בלי אורות בתא הנהג אבל אני רוצה שמהערכת תעבוד.

למערכת יש כמה חוטים, הרלוונטים מבחינתי :
1.מינוס.
2.פלוס אחרי סוויצ.
3.פלוס לפני סוויצ. - מחובר לחוט הטעינה שיוצא מהאלטרנטור, עובר דרך המצבר ונכנס לתא הנהג. עליו יושבים כל שאר הצרכנים. כשהחוט מחובר יש זליגה, בניתוק של החוט אין זליגה.

חשדתי בהתחלה שהמערכת נדפקה ומקצרת ולכן החלפתי למערכת שירדה מרכב שלא היו לו בעיות. הזליגה ממשיכה. למה?

אני חושב לחבר ישירות את המערכת למצבר (פלוס ומינוס) מבלי להשתמש בחוט הטעינה כמקור זרם.

עוד משהו להבנה : מה אומרת הזליגה ? בזליגה של 0.5A המצבר מאבד חצי אמפר כל שעה שעוברת? מתי זה יתחיל להזיק לו ואני לא אוכל להניע את הרכב?

הרכב, דרך אגב, זה סוזוקי בלאנו 98'.

תודה,

איתי.

shmil
17-04-10, 19:33
זו לא זליגה במערכת.
היא אמורה לצרוך גם שהיא כבוייה.
היא שומרת לך שעון ותדרים, וצורכת. 0.22A בכיבוי נשמע סביר.

באשר ל-0.33 הנוספים - יש לך סלולארי קבוע ברכב?

torchak
17-04-10, 19:36
היי איתי,
אשמח אם תסביר איך בדקת את הזליגה. לא לגמרי הבנתי מההסבר שלך.

נועם.

landrover
17-04-10, 19:59
לי זה נישמע שיש לך עוד "גנב זרם" - על אותו החוט , בהמשך במקום שאתה לא רואה ,
ואליו מחובר , אימובילייזר / מערכת הזעקה / נעילה מרכזית לא מקורית / איתורן וכו'

זה דורש מעקב פיזי - מהתחלת החוט ועד סופו , וכל הסתעפות ממנו - לעקוב אחרי עד הסוף.

אמיר.

itay
17-04-10, 20:23
1. אני יודע שהמערכת צורכת זרם גם כשהרכב כבוי. אצלי ברכב (סמוראי) היא צורכת 0.04A - צריכה הגיונית וסבירה. הצריכה של 0.22A במערכת היא קצת גבוהה. כלומר כל 5 שעות (בערך), יורד 1A מהמצבר?
2.אין לי טלפון קבוע ברכב או כל אביזר אחר שהיה יכול לגמור.
3. כשאני מוציא את הפיוז וחוטי המערכת מנותקים, אין זליגה (לפחות לא אחת שהמולטימטר יכול למדוד).
4. בדיקת זליגה : החוט השחור מחובר ל COM, האדום מחובר לכניסה שכתוב לידה 10A. החוגה מצביעה על הכיתוב 10A. ניתוק הקוטב השלילי מהמצבר וחיבור חוטי המולטימטר - אחד למינוס במצבר וחוט שני לכבל מינוס (שניתקנו מהמצבר). מה שמופיע על הצג זאת הזליגה באמפרים.

איתי.

itay
17-04-10, 20:25
ואליו מחובר , אימובילייזראין / מערכת הזעקה היתה החשודה המיידית כשהמצבר נפרק, עפה בשלב מוקדם יותר / נעילה מרכזית לא מקורית הנעילה היא מקורית (יד 1)/ איתורן אין וכו'

זה דורש מעקב פיזי - מהתחלת החוט ועד סופו , וכל הסתעפות ממנו - לעקוב אחרי עד הסוף.

אמיר.

תודה.

Gilad
17-04-10, 23:40
מערכת הנעילה מקורית מהיצרן או התקנה מקומית של היבואן?

אוהד מ.
18-04-10, 09:16
האם בדקת שהתאורה בבגאז' נכבית כאשר הדלת סגורה?

itay
18-04-10, 10:08
מערכת הנעילה מקורית מהיצרן או התקנה מקומית של היבואן?

מקורית מהיצרן.

itay
18-04-10, 10:08
האם בדקת שהתאורה בבגאז' נכבית כאשר הדלת סגורה?

לא, אבל בהנחה והיא קשורה לאותו פיוז, הפיוז בחוץ והיא לא אמורה לפעול. אני היום אבדוק את זה יותר לעומק.

איתי.

נדב42
18-04-10, 10:38
ואליו מחובר , אימובילייזר / מערכת הזעקה / נעילה מרכזית לא מקורית / איתורן וכו'

אמיר.

+1

יש מגבר למערכת השמע?
נסה לחשוב מה עוד הוסיפו לרכב בארץ ...

נדב.

torchak
18-04-10, 11:34
היי איתי,
מצטער לנדנד. הבנתי עכשיו איך בדקת את הזליגה. אבל איך בדקת מאיזה פיוז הזליגה? פשוט בדקת עם מולטימטר כמה אמפר הוא "צורך" כשהרכב כבוי?

נועם.

idanw
18-04-10, 11:48
נועם תקרא טוב...

1.
3. כשאני מוציא את הפיוז וחוטי המערכת מנותקים, אין זליגה (לפחות לא אחת שהמולטימטר יכול למדוד).

itay
18-04-10, 12:32
היי איתי,
מצטער לנדנד. הבנתי עכשיו איך בדקת את הזליגה. אבל איך בדקת מאיזה פיוז הזליגה? פשוט בדקת עם מולטימטר כמה אמפר הוא "צורך" כשהרכב כבוי?

נועם.

לך מותר לנדנד.... :wink:

בדקתי זליגה כשכל הפיוזים בחוץ. הכנסתי פיוז פיוז והסתכלתי על המולטימטר. ברגע שהכנסתי את הפיוז הסורר הזליגה קפצה. הסתכלתי על מה אמור הפיוז להגן וכך הבנתי מי אחראי לזליגה.

נדב :

האוטו בן 12, משפחתה של אישתי היא יד ראשונה. הרכב שימש רק לנסיעות רגועות, בלי התחכמויות ובלי בתקנות מיותרות, המצברים נגמרו שם אחרי 3-4 שנים בממוצע.

לצערי הרכב ממוחשב ולכן אני נמנה מלחווט את הכול מחדש, אני נוהג בחוטים שלו במשנה זהירות לעומת רכב אחר ללא מחשב.

נדב42
18-04-10, 12:40
לצערי הרכב ממוחשב ולכן אני נמנה מלחווט את הכול מחדש, אני נוהג בחוטים שלו במשנה זהירות לעומת רכב אחר ללא מחשב.

אם אין לך חשוד מיידי, לא נותר אלא לעשות כפי שאמיר כתב: לעקוב אחרי החוט של הפיוז הספציפי הזה ולראות מה מחובר בהמשכו... לא מדובר על חיוות מחדש, אלא רק מעקב, בלי לנתק או להחליף אף חוט.

נדב.

torchak
18-04-10, 12:44
לך מותר לנדנד.... :wink:

בדקתי זליגה כשכל הפיוזים בחוץ. הכנסתי פיוז פיוז והסתכלתי על המולטימטר. ברגע שהכנסתי את הפיוז הסורר הזליגה קפצה. הסתכלתי על מה אמור הפיוז להגן וכך הבנתי מי אחראי לזליגה.

נדב :

האוטו בן 12, משפחתה של אישתי היא יד ראשונה. הרכב שימש רק לנסיעות רגועות, בלי התחכמויות ובלי בתקנות מיותרות, המצברים נגמרו שם אחרי 3-4 שנים בממוצע.

עכשיו הבנתי,
תודה!

itay
02-07-10, 11:30
אהלן,

הרכב הזה פשוט מספק תעסוקה בכמויות שאי אפשר לתאר.... (בלאנו 98)

כמה שאלות :

1. האם בסרק חייבת להיות טעינה (13V-14Vׂ)? אם אין, זה אומר שהווסת דפוק בוודאות?
2. האם חוסר טעינה יכול לעשות משחק בטורים (הטורים קופצים בין 1000 ל500 בסרק), בחיבור מצבר נוסף (עם כבלים) הקרטוע מפסיק, כמו כן בלחיצה על הגז עובד עגול ללא קפיצות בטורים....

המצבר יוחלף בקרוב (עדיין באחריות) אבל אני רוצה לוודא שהטעינה בסדר....

תודה,

איתי.

idanw
02-07-10, 13:12
חייבת ליהיות טעינה, גם בסרק - 13.5-14.5
כשאתה מרים טורים, יש טעינה?

-->