PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה להכנס לתחום ומתלבט בין פאג'רו ספורט/מוסו/טראנו

Sasha.B
19-04-10, 15:38
היי,
לאחרונה אני מוצא את עצמי יותר ויותר פעמים משוטט כאן בג'יפולוג (אחלה אתר עם המון ידע) ומיד ואחר מכן ביד 2. כיום אני נוהג בפיג'ו 106 ראלי ופתאום נדבקתי בחיידק הזה וברצון עז לרדת לשטח :p.

אין לי נסיון קודם בשטח בכלל (חוץ מדי-מקס צבאית שנסעתי איתה קצת בשבילים באיזור נחל צין ;)) וגם התקציב שלי לא בשמים.
אני רוצה לקנות רכב שטח עד 40K ש"ח (אפשר למתוח מעט רק אם באמת שווה אבל באופן כללי עדיף פחות).
מה שאשני מחפש ברכב זה:
1.אחזקה סבירה (הבנתי כבר שלהחזיק רכב שטח זה יקר בכל מקרה,אז אני מתכוון באופן יחסי).
2.למרות שאני לא מכיר דרגות של מסלולי טיול אני מאמין שהייתי רוצה רכב שניתן לצלוח איתו מסלולים ברמת קושי בינונית ואם אפשר גם מעבר לזה.
3.שוק שיפורים (אם אפשר לשים נעילת דפרנציאל במחיר סביר אז זה יתרון).
4.חייב להיות ארוך מכיוון שאנחנו אוהבים לסוע לכמה ימים לדייג למשל ויש המון ציוד.
5.וחשוב לציין שזה הולך להיות רכב עיקרי שלי ליום-יום ואני עושה ק"מ די מכובד,לכן עדיף רכב שלפחות שואף ל1 ל10 מבחינת צריכת סולר (הנסיעות שלי רגועות 95% בכבישים מהירים -ראשל"צ - ב"ש - דימונה).

לאחר קריאה מרובה ושיקלול של הדרישות הגעתי ל3 רכבים - מוסו/פג'ארו ספורט/טראנו.
הייתי רוצה לדעת מה היתרונות של כל אחד מהם ומה החסרונות,למי יש שוק טוב יותר של שיפורים (הבנתי שאת המוסו יהיה הכי קל לנעול),מי נחשב אמין יותר ולאיזה מהם יש בעיות אמינות ידועות (בפג'ארו זה מנוע זהה למאגנום ולכן בעיית ההתחממות קיימת גם אצלו?),מבחינת עלויות אחזקה מי מהם הכי זול (דלק,ביטוח,עלויות חלקים וכו').

תודה מראש על הסבלנות ועל זה שאתם חולקים את הידע שלכם :)

גיא
19-04-10, 17:15
מיצובישי ספורט, רק ידני. אין נעילות ( כן, אפשר לקמבן משהו ממגנום, לא ריאלי ודורש להחליף גם דיפ' קידמי ) לא מכיר התחממויות, לא יודע מה המחירון, אבל אני מניח שיכנס בתקציב.

מוסו, הבחירה אולי הטובה מכולן. טיפה "כבד" סוג של פשרה, אבל בהחלט אפשר להרים קצת ולנעול בקלות יחסית. הזול מכולם, הכי פחות "נחשב", אוטו ענק. כדאי לחשוב על איפה מחנים אותו. אין לי מושג כמה עולה הביטוח שלו.

טראנו, אני לא יודע אם תמצא ידני, יש נעילות אבל לא זול בכלל., אני אישית מחזיק באחד כזה ולכן לא אובייקטיבי :)
בחירה מוצלחת... ביטוח יקר חלפים יקרים יותר משל המוסו.

מצד שני, כולם כמעט יתנו אותה תמורה.
הכי חשוב למצוא את הרכב הכי טוב / שמור שאפשר.

Sasha.B
24-04-10, 01:17
למוסו ניתן לאשר צמיגים 31?

וכסטנדרט מי הכי טוב בשטח מביניהם?

גיא
24-04-10, 08:48
אני מעריך שאפשר, ידרוש "עזרה" .. כניראה. החוקים מתקשחים בתחום הזה לאט לאט אבל בטוח.

--

שלושתם יהיו בעלי עבירות כמעט דומה עד זהה במצב מקורי. לניסאן יש LDS שרוב הסיכויים כבר מזמן לא פועל, יש לו גם מהלך מתלה לא נורא בכלל מאחורה.
למוסו אני חושב שיש דיפ' פתוח מאחורה אבל מאיזו שנה יש להם בקרת אחיזה שתיתן שיפור ביכולת, מצד שני הוא טיפה ארוך ( מאוד ) אם אני זוכר נכון יש להם איזה מצנן לנוזל ההידראולי של הממסרה ממש מקדימה ודי נמוך - סכנת פגיעה.

את המיצובישי אני לא מכיר, לא יודע.

---------
באותיות מודגשות - אף לא אחד מהם הוא רכב עבירות !
לפי השאלה שלך בהתחלה זה לא מה שאתה מחפש.
אם אתה עכשיו מחפש רכב עבירות, זה לא הכיוון.
יש רכבים יותר מתאימים לשיפורי עבירות.

-->