PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוד לאור יום ? או שאני סתם מתרגש...

dani vitara
22-04-10, 18:59
שלום לכולם

היום נסעתי למוסך בב"ש (כרגע בעילום שם) , על מנת לבצע החלפת גומיה חיצונית בציריה

בסוף הטיפול קיבלתי את החשבונית על סך 330 ש"ח "עבודה" + 56 עלות הגומיה עצמה...

שוד לאור יום ? או שכנראה אני לא רגיל למחירי המוסכים...:(

דני

התייש
22-04-10, 19:03
זה נשמע המון.
השאלה היא כמה חייבו אותך על שעת עבודה?

elro
22-04-10, 19:12
במוסך מורשה זה יכול להיות, להחליף גומיה זה עבודה של פירוק והרכבה של ציריה כמדומני ושעת עבודה במוסך עולה בערך 270 ש"ח עד כמה שאני זוכר.

matokik
22-04-10, 19:32
היי דני, אני מניח שהרכב לא באחריות (כי אם היה לא היית משלם שקל על ההחלפה)
תוכל לכתוב לי בפרטי רק אם מדובר מוסך מורשה או לא?
לא עקרוני שתכתוב, סתם מהסקרנות, כי אני למשל יודע דברים אחרים ולכן שואל

dani vitara
22-04-10, 19:40
המוסך מוסך מורשה , יש כאלה בפורום שציינו אותו בתור מוסך מרכזי ואף היללו את המקצועיות והמחירים , לא העלה בשמות , אך הרמז מובן מאליו...

אגב לסבר את אוזניכם (או עיניכם במקרה זה) מדובר אך ורק בצד אחד , בלי קשר , שכחו גם לכוון זווית גלגל (קאמבר) ונעלו את כל העסק כשהגלגל פונה בחלקו העליון החוצה בצורה מוגזמת עד כדי כך שהייתי צריך להעיר שיחזירו לי למקום

אורי41
22-04-10, 19:46
קורה וממש עצוב שכך

matokik
22-04-10, 20:07
היי שוב!
ניסיתי לתפוס את המקור שלי בטלפון, הוא לא עונה וחבל.
מעניין אותי מאוד על איזה מוסך מדובר, אני לא בקיא במחירים השונים אבל מתאר לעצמי שאם הכנסת למרכזי הם גם הוסיפו למחיר מה שנקרא "שעת עבודת מוסך"
אני אברר את העניין באמת, איתגרת אותי.
רגע ובלי קשר למחיר, העבודה סבסופו של דבר, כשעצאת מהמוסך, מושלמת או שיצאת משם עם רכב לא תקין מה שנקרא?

dani vitara
22-04-10, 20:13
כך נראה המקרה לכל השואלים...
http://i908.photobucket.com/albums/ac288/dani_bro/SNC00178.jpg

dani vitara
22-04-10, 20:19
היי שוב!
ניסיתי לתפוס את המקור שלי בטלפון, הוא לא עונה וחבל.
מעניין אותי מאוד על איזה מוסך מדובר, אני לא בקיא במחירים השונים אבל מתאר לעצמי שאם הכנסת למרכזי הם גם הוסיפו למחיר מה שנקרא "שעת עבודת מוסך"
אני אברר את העניין באמת, איתגרת אותי.
רגע ובלי קשר למחיר, העבודה סבסופו של דבר, כשעצאת מהמוסך, מושלמת או שיצאת משם עם רכב לא תקין מה שנקרא?

נשמע לך הגיוני שמחיר עבודה להחלפת גומיה + גומיה יטפס מעל 400 ש"ח כולל מע"מ?
לי לא נשמע הגיוני....מטצער .

matokik
22-04-10, 20:35
נו בסדרף הוחלפה לך הגומייה כולל המתאם הזה שהם קוראים לו הרמוניקה.
אני חושב שהמחיר הגיוני, במיוחד לאור העובדה שזה היה במרכזי.
אני אתפוס את המקור שלי בטלפון בהזדמנות ואברר את העניין סופית
אולי אתה לקוח מזדמן? ידוע שבמוסכים השונים יש הנחות ללקוח חוזר וכ'ו...
אשתדל לחזור עם תובנות והשגות כבר מחר

dani vitara
22-04-10, 20:47

מה זה יתן אם תעשה בדק בית במקורות שלך ...? ייתנו לי זיכוי לפעם הבאה...?
:?

חנן-ג'יפולוג
22-04-10, 20:59
נראה שגבו ממך בערך על שעה ורבע עבודה. אני לא יודע אם ביצעת עבודה כזו בעבר בעצמך, או אם מישהו מהמגיבים האחרים (חוץ מאורי) עשה את זה, ועל סמך זה החלטתם שזה יותר מדי זמן בשביל להח' גומיה כזו, או שסתם החלטתם על סמך כלום שזה יותר מדי. אם אני משווה את זה לזמן שלי זה לקח אז שעה ורבע דווקא נשמעים לי מעט.

אם זה נשמע לך הרבה אתה תמיד יכול לעשות את העבודה לבד בפעם הבאה, בהנחה שאתה לא נכה. זה מה שאני עושה, על כל פנים, ואז אין לי למי לבוא בטענות, אלא לעצמי.

eysham
22-04-10, 21:13

מתוקי,

הרמוניקה זה לא מתאם.
הרמוניקה = גרמושקה = אקורדיון. יענו הגומיה.
איך אתה קובע שזה הגיוני אם אתה אפילו לא יודע מה זה....

חוץ מזה, אני לא קובע אם זה הרבה או מעט כי לא החלפתי אף פעם בעצמי, אבל נראה לך שה-"מקור" שלך ישנה משהו כי אחרים חושבים שזה יקר??

איל

shmil
22-04-10, 21:14
כולם לספור עד עשר ולהרגע.

1. "הרמוניקה" זו גומיית הצירייה. לא "מתאם" ולא שום פטנט אחר.
2. גומיית צירייה זו דוגמא לחלק שעולה גרושים ועבודה שהיא קריעת ים סוף, ולוקחת, בד"כ יותר משעה. לפעמים, תוי בסוג הרכב - גם יותר משעתיים. בגדול - פירוק גלגל, נאבה, בולם, מוט הגה, חלק מהמשולש לעיתים, ועוד... לא משהו שמישהו מכם היה עושה כנראה בפחות מ-5 שעות, ועם נזקים.

תלמד לעבוד לבד, ולא יהיו לך טענות על מחיר עבודה.
גם על ידע משלמים.

עריכה - חנן ואייל הקדימו אותי בזמן ההקלדה, אך העקרון - נותר כשהיה.

דרור ברלי
22-04-10, 21:18
לא מכיר ויטארה.
אבל בהחלט מכיר מוסכים "מרכזיים" ודי רוצה לשכוח את זה.

לצורך השוואה: מקרה חירום - פעמון ציריה פנימי צד שמאל במכונית צרפתיה קטנה ודי ישנה, נשבר ביום שישי בשעת בין ערביים לא מוקדמת בכלל, ברחוב ראשי של ישוב לא ממש קטן אבל די נידח. בגליל. האוטו לא זז ממקומו, והסיכוי למצוא מוסך פתוח - די קלוש.

האלטרנטיבות:
1. יש ביטוח גרירה.
2. לבקש ממישהו מהמקומיים לייעץ אם הוא מכיר מוסך שפתוח בשעה כזו ומוכן לתת טיפול חירום שכזה.

נבחרה האופציה השנייה. מישהו מקומי התקשר לחבר שלו - מוסכניק מקומי, שהסכים לפתוח את המוסך. הרכב התגלגל בנסיעה (מנוע עובד, יש ברקסים ויש הגה, אבל ללא הנעה) כקילומטר וחצי בירידה לכיוון אותו מוסך.
האבחון של המוסכניק - נהג הרכב לא טעה. אכן פעמון. (מקורי. 16 שנה סחב וסחב עד שנכנע) בנוסף, הגרמושקה קרועה.
חצי שעה אחר כך, על השעון, הרכב כבר נסע לדרכו "כמו חדש".

מה היה לנו שם? פעמון חדש + גרמושקה חדשה + גריז + החלפת שמן גיר (כי השמן נזל החוצה לאחר פירוק הפעמון. אז על הדרך כבר נוקז כל השמן ומולא חדש). וכמובן - עבודה (מקצועית ומהירה חבל"ז). הכל כולל הכל (חלקים ועבודה), כולל החיוך, האדיבות והסובלנות, הקפה השחור המצויין, העוגיות והמע"מ: 350 שקל.

לטעמי זה לא יקר, שלא לומר די זול, אם לא זול מאוד. בוודאי בהתחשב בעיתוי. ועדיין - המוסך הזה לא עושה טובות לאף אחד ובטח לא מפסיד.

מבלי לפגוע בכבודו או במקצועיותו של מוסך כלשהו, מורשה/לא מורשה/מרכזי/לא מרכזי, אני משוכנע לחלוטין שכל מוסך מרכזי, בוודאי במרכז הארץ, היה מאבחן תקלה קשה בהרבה, אולי אפילו מנפח את הנזק למימדי טרגדיה בסגנון "כנראה הלך הגיר אבל אני לא בטוח בלהבלהבלה, ונראה מה אני יכול לעשות/לאלתר כדי לחסוך לכם שיפוץ/החלפת גיר בלהבלהבלה, בינתים אני אפרק את האוטו ואתה תתקשר מחר אחרי הצהרים ואז נהיה יותר חכמים בלהבלהבלה"... למחרת היה מספר איך "פירק את הגיר לגורמים, החליף איזה קונטרה-ציפלינג והציל את הגיר בשניה האחרונה", וכמובן גובה מחיר מפולפל בהתאם.

נכון שהעובדה שבמקרה שתיארתי, נהג הרכב מבין משהו ואיבחן את התקלה בעצמו מיד, בהחלט מונעת ממוסכים לנצל את התמימות/חוסר ידע של נהג/ת ממוצע/ת כדי לחגוג על המקרה הנ"ל. נכון שבמכונית הספציפית הזו - הנגישות, הפירוק וההרכבה כנראה קלים ומהירים במיוחד. כנראה שהחלקים הספציפיים הללו במכונית הזו לא יקרים. בנסוף - אני משוכנע שאותו מוסך, בכפר מעורב בגליל (דרוזי/מוסלמי/נוצרי), משלם פחות שכר דירה (או סביר להניח שנמצא על קרקע שבבעלותו ולא משלם שכר דירה כלל), שלא לדבר על ארנונה רצחנית כמו במרכז, או על ארנונה בכלל... ולכן לא צריך לגלגל את ההוצאות המטורפות הללו על לקוחותיו. ובכל זאת.

אז אני לא מכיר ויטארה ומחירי חלפים של סוזוקי, ואני באמת לא משווה, אבל בכל זאת - איך שלא נסתכל על זה, גם במכוניות בהן הגישה קשה יותר, החלפת פעמון/גומיה זה תיקון פשוט במושגי מוסך. כל מוסך. אז כל זה היה כדי לקבל פרופורציות.

נדב42
22-04-10, 21:54
טוב, אז אני כן מכיר ויטארה, ובמקרה כשקניתי את הויטארה הנוכחית היו בה גומיות קרועות.
הציריות היו באחריות וכך הופניתי למוסך שהחליף את הציריות חודשיים לפני כן להחלפת גומיות באחריות.

במקרה זה למוסך לא היה שום אינטרס "למשוך" את העבודה מכיוון שאף אחד לא שילם לו ...

מכונאי מיומן עבד על הרכב כ- 3 שעות להחלפת כל הגומיות (2 לכל ציריה, 4 בסה"כ)
הוא הכיר את הרכב וידע מה הוא עושה, לא התברבר ולא הסתבך, פשוט עבד מסודר ונקי.
עיקר העבודה היא פירוק והרכבת הציריות מהרכב (יש הבדל בין ימין לשמאל), כך שמשך הזמן שדני ציין נשמע סביר.

דני, כנראה שגבו ממך את רף המחירים הגבוה יותר (לפי עלות הגומייה למשל), ואני לא יודע למה אתה קורא "שוד לאור יום", אבל לא נראה לי שרימו אותך..

נדב.

dani vitara
22-04-10, 22:13
טוב, אז אני כן מכיר ויטארה, ובמקרה כשקניתי את הויטארה הנוכחית היו בה גומיות קרועות.
הציריות היו באחריות וכך הופניתי למוסך שהחליף את הציריות חודשיים לפני כן להחלפת גומיות באחריות.

במקרה זה למוסך לא היה שום אינטרס "למשוך" את העבודה מכיוון שאף אחד לא שילם לו ...

מכונאי מיומן עבד על הרכב כ- 3 שעות להחלפת כל הגומיות (2 לכל ציריה, 4 בסה"כ)
הוא הכיר את הרכב וידע מה הוא עושה, לא התברבר ולא הסתבך, פשוט עבד מסודר ונקי.
עיקר העבודה היא פירוק והרכבת הציריות מהרכב (יש הבדל בין ימין לשמאל), כך שמשך הזמן שדני ציין נשמע סביר.

דני, כנראה שגבו ממך את רף המחירים הגבוה יותר (לפי עלות הגומייה למשל), ואני לא יודע למה אתה קורא "שוד לאור יום", אבל לא נראה לי שרימו אותך..

נדב.

נדב , "שוד לאור יום" זה מושג ציני שמשמש אותנו יום יום , לא בהכרח על מנת לבפגוע במישהו.
אני ממש לא מתכוון לפתוח קייס נגד המוסך הספציפי ולכן לא ציינתי שם ולא קלקלתי את שמו בהוצאות דיבה וכו' , אבל עדיין ההרגשה לצאת ממוסך בידיעה ש 400 ש"ח הלכו אך ורק על גומיה אחת וזה די מעליב , במיוחד כשבעל המוסך רואה שאתה מבין לא מעט ברכבי שטח ובמכניקה בפרט.

התלבטתי רבות אם ללכת למוסך או עשות בעצמי , ובסוף רעשים מאזור הציריות (כאשר לוקרים נעולים) , נעלו את החלטתי להגיע למוסך . בסופו של יום התגלה שהפעמונים של הציריה כבר בדרכם האחרונה , ולכן ויתרתי על הגומיה בציריה הנוספת , ומילה טובה לטכנאים שאמרו לי שאין טעם להחליף את הגומיה השניה כי בלאו הכי אחרי שיפוץ פעמון צריך להשקיע בגומיה חדשה.

דני

torchak
22-04-10, 22:39
תקנו אותי אם אני טועה, אולי בויטרה זה לא יכול לעבוד אבל למוסכים יש מכשיר (בצורת עכביש שכזה), שמלביש את הגרמושקות על הציריות. ככה אין שום צורך לפרק ציריות, דבר שבן אדם היה צריך לעשות אם היה מבצע את העבודה בבית.
מהפעם האחרונה שאני החלפתי גומית ציריה (שוב, זה בפרייבט ואולי בויטרה זה אחרת), היה צריך רק לנתק את הציריה, לפרק תפוח משולש עליון ולהשחיל את הגומיה בעזרת המכשיר, מהצד החיצוני.
אם ככה הדבר, אני לא מבין למה זה צריך לקחת שעה ורבע עבודה, לצד אחד.

אשמח לשמוע שאני טועה,
נועם.

נדב42
22-04-10, 22:44
תקנו אותי אם אני טועה, אולי בויטרה זה לא יכול לעבוד אבל למוסכים יש מכשיר (בצורת עכביש שכזה), שמלביש את הגרמושקות על הציריות. ככה אין שום צורך לפרק ציריות, דבר שבן אדם היה צריך לעשות אם היה מבצע את העבודה בבית.
מהפעם האחרונה שאני החלפתי גומית ציריה (שוב, זה בפרייבט ואולי בויטרה זה אחרת), היה צריך רק לנתק את הציריה, לפרק תפוח משולש עליון ולהשחיל את הגומיה בעזרת המכשיר, מהצד החיצוני.

אשמח לשמוע שאני טועה,
נועם.

בצד ימין זה לפרק חצי עולם, בצד שמאל פחות, אפשר להשאיר אפילו את הגלגל מורכב...

נדב.

חנן-ג'יפולוג
22-04-10, 23:26

אשמח לשמוע שאני טועה,
נועם.

אתה עדיין צריך לנתק את צד המתלה של הציריה, ומבחינת זמן עבודה זה די קרוב לפירוק הציריה קומפלט מהרכב או לניתוק הפעמון והח' הגומיה כשהציריה על הרכב.
לשבת מאחורי המקלדת ולחשב חישובים זה יפה, אבל ראוי היה שרק מי שביצע עבודה דומה בפועל יתן את דעתו באם הזמן הגיוני או לא, כפי שנדב עשה, למשל.
רצוי גם להשוות תפוחים לתפוחים ולא להשוות רכב פרטי עם בורג קיבוע בודד לציריה ומיסבים מסוג קסטה ללא כיוון, לרכב שטח עם מיסבים מתפרקים ומתכווננים ונועל טבור, שלא לדבר על ההבדלים בתמחור בין מכונאי בירכא תחתית למוסך מרכזי של יבואן.

דרור ברלי
22-04-10, 23:57
רצוי גם להשוות תפוחים לתפוחים ולא להשוות רכב פרטי עם בורג קיבוע בודד לציריה ומיסבים מסוג קסטה ללא כיוון, לרכב שטח עם מיסבים מתפרקים ומתכווננים ונועל טבור, שלא לדבר על ההבדלים בתמחור בין מכונאי בירכא תחתית למוסך מרכזי של יבואן.

נכון.
וזו לא השוואה, אלא מידע לצורך פרופורציה.
מכיוון שלא מדובר בהנדסת טילים אלא בהחלפת פעמון וגומיה, קשה לי למצוא הבדלים באיכות הסופית של העבודה בין המכונאי מירכא עילית/מראר תחתית לבין מוסך מרכזי שמגלגל על הלקוח שלו את עלויות אולם ההמתנה הממוזג, את "יועצי השירות" המעונבים, את סוללת הפקידות, את מכונות הקפה וכו' וכו'.

בשביל להחליף גומיה ופעמון במכונית פשוטה בסה"כ, אני מרשה לעצמי להניח שכל מוסך נורמלי יהיה מספיק טוב.
ללכת למרכזי בשביל זה? לגיטימי. אבל אל תתלוננו אחר כך על המחירים.

torchak
23-04-10, 00:27
חנן,
כנראה קיבלת רושם לא נכון. לא ניסתי לעשות לאף אחד חישובים מאוחרי המקלדת, ניסתי להבין את השוני בין כלי הרכב ולנסות להבין את השוני בכמות ובקושי העבודה. כתבתי יותר מפעם אחת שאני לא יודע אם זה אותו דבר וטרחתי לציין שאני לא מכיר את הרכב ולא יודע מה ההבדלים.

נועם.

mi88
23-04-10, 01:29
מה שאותי מעניין זה כמה חשב הבנאדם לשלם?
ולמה לא שאל לפני הטיפול?

ועשו לו עוד דברים, למה המחיר האחר לא מוגזם?

לדעתי המחיר הסביר 188.88 ש"ח כולל מע"מ,קפה, סטק, או ארוחה עיסקית.

תהנה מהתיקון, או שתעביר טסט בעזרת מאכר לכל דורש, כי בטח הבעיה התגלתה בטסט.

משה

dani vitara
23-04-10, 10:05
מה שאותי מעניין זה כמה חשב הבנאדם לשלם?
ולמה לא שאל לפני הטיפול?

ועשו לו עוד דברים, למה המחיר האחר לא מוגזם?

לדעתי המחיר הסביר 188.88 ש"ח כולל מע"מ,קפה, סטק, או ארוחה עיסקית.

תהנה מהתיקון, או שתעביר טסט בעזרת מאכר לכל דורש, כי בטח הבעיה התגלתה בטסט.

משה

משה

אני אענה לכל שאלה ששאלת.

אני חשבתי שהעלות המקס' תגיע לאזור 250 ש"ח במיוחד כשהעבודה התבצעה פחות משעה.
שאלתי לפני הטיפול , הבעלים של המוסך ענה בציטוט "בוא נראה אם יתגלו בעיות נוספות"...
- אני התלוננתי על רעשים מאזור הציריה.

דברים אחרים היו פירוק והרכבה של מאייד , החלפת אטם והתאמת דיאפרגמה משומשת מקרבורטור אחר תוך כדי ריתוך המשומשת לקרבורטור שלי , בסופו של דבר , התריס בסל"ד גבוהה עובד עכשיו .
זאת עבודה מסוג שלוקח זמן , ורוב המוסכים יבעטו בך מאשר לתת לך פתרון יצירתי.

עוד דבר , הגומיה הקרובה לא התגלתה בטסט ולא הוחלפה בגלל טסט , את הסיבה רשמתי בהודעות קודמות.

דני

mi88
23-04-10, 12:36
נו ידיד תראה את התמונה הכוללת

יכלו לדחוף לך חלק (דיאפרגמה) במחיר ?, ריתוך וכו'.
ואולי על בדיקת הבעיה הוסיפו לך קצת כי פירקו דברים כדי לבדוק.

אני בטוח שאם היית שואל כמה עולה החלפת גומיה לציריה, היו אומרים לך 200 ש"ח.

לדעתי אם בסהכ' אתה חושב שהמחיר, היחס, הפיתרון, העבודה וכו' היו בסדר. אז זה בסדר.

משה

dani vitara
23-04-10, 12:55
נו ידיד תראה את התמונה הכוללת

יכלו לדחוף לך חלק (דיאפרגמה) במחיר ?, ריתוך וכו'.
ואולי על בדיקת הבעיה הוסיפו לך קצת כי פירקו דברים כדי לבדוק.

אני בטוח שאם היית שואל כמה עולה החלפת גומיה לציריה, היו אומרים לך 200 ש"ח.

לדעתי אם בסהכ' אתה חושב שהמחיר, היחס, הפיתרון, העבודה וכו' היו בסדר. אז זה בסדר.

משה

הכל בסדר חוץ מתמחור העבודה על הגומיה , עדיין אני חושב שזה קצת מוגזם ספיציפית לעבודה הזו .

בכל מקרה למדתי לקח והסקתי את המסקנות בעצמי.

six 4 life
23-04-10, 20:02
המחיר בסדר, ומוסך שעושה עבודה כזאת בפחות מזה פראייר.

גיא
23-04-10, 20:14
בתור אחד שעשה את זה, בניבה, בלנטרה ב 307 ובטראנו ... ( ה2 האחרונים עם ציוד של מוסך .. )

זה באמת לפעמים לוקח המון זמן.

מצד שני, .. מי שהולך למוסך היבואן .. הולך ל"מרכז שירות" .. ושם יש מחירים אחרים :)

סה לה וייי

zerez
23-04-10, 20:17
בדרך כלל מוסך מורשה מתמחר את העבודה לפי שעתון שקבע יצרן הרכב ולפי מחיר לשעת עבודה.
שעה ורבע לפירוק והרכבת ציריה לא נראה לי משהו תלוש מהמציאות, אני בטוח שאם היית הולך למוסך לא מורשה היית משלם סכום אחר לגמרי.

המחיר לא נראה לי מוגזם מאוד למוסך מורשה.

dani vitara
23-04-10, 22:38
או.קיי , חברים יקרים , תודה על הייעוץ והתגובות , לא ציפיתי לזו היענות גדולה...;)

קראתי והפנמתי את רוב ההודעות שתומכות שהמחיר ששילמתי די בסדר , במיוחד לסוג המוסך שהלכתי שהוא אכן מורשה ועובד ע"י שעתון יצרן.

כנראה שפעם הבאה עדיף לעשות דברים לבד וחסוך כמה לירות.

תודה לכולם.

-->