PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוסף לדלק

im_ri
25-04-10, 10:19
שלום לכולם, אשמח לדעת יותר בנושא.
האם יש תוסף מומלץ למנועי בנזין? לג'ימני?
מה בכלל תפקידו העיקרי של תוסף?
האם הוא באמת מנקה את המערכות?
האם הוא יכול לגרום איזשהו נזק?
שורה תחתונה, האם הוא עושה משהו בכלל או שזה משהו שאינו מוכח.

אנא המנעו מהתשובה של חבל על הכסף, כי היא לא תעשיר את הידע שלי...

matokik
25-04-10, 15:14
אהלן איש!!
בג'ימני הקודמת שהייתה (זו היא ולא הוא נא לדייק) משנת 2001, הייתי מפנק את הגברת שלי בפחית שתייה (תוסף) משובחת בשווי 90 שקלים.
הגברת הייתה אוהבת למהול את זה עם בנזין 95 והייתה משמיעה קולות של עונג ותענוג בכבישים, כש"משקה האנרגייה" בקרבייה.
איזה תוספים קיימים? יש כל מיני סוגים, יש תוספים לדלק, יש תוספים שמנקים את המערכות וכ'ו וכ'ו.
גש לכל מקום שמוכרים בו תוספים שונים ובקש את הדרוש לך.

ehudsega
25-04-10, 16:24
אהלן איש!!
בג'ימני הקודמת שהייתה (זו היא ולא הוא נא לדייק) משנת 2001, הייתי מפנק את הגברת שלי בפחית שתייה (תוסף) משובחת בשווי 90 שקלים.
הגברת הייתה אוהבת למהול את זה עם בנזין 95 והייתה משמיעה קולות של עונג ותענוג בכבישים, כש"משקה האנרגייה" בקרבייה.
איזה תוספים קיימים? יש כל מיני סוגים, יש תוספים לדלק, יש תוספים שמנקים את המערכות וכ'ו וכ'ו.
גש לכל מקום שמוכרים בו תוספים שונים ובקש את הדרוש לך.
תגיד לי, מאיפה המטאפורות ההזויות, הלא קשורות וחסרות התוכן האלה.
הבנאדם שואל שאלה פשוטה ואתה חופר לו ולנו בפורום.
44K

נמרוד
25-04-10, 16:38
מה הבעייה ברכב שלך? מה המחלה שאתה מחפש לה תרופה?

את השורה התחתונה הכללית לנושא התוספים ניסחת יפה בגוף השאלה שלך...

mik_l86
25-04-10, 16:41
יש בתוספים יתרון וחיסרון כאחד, הוא מנקה את המערכת זה יופי של דבר אבל בדרך הוא גם מנקה לך את המיכל דלק יחד עם כל הג'יפה לתוך המערכת, זה הצד השני של המשוואה, הייתי מוסיף פעם K44 נראה לי שבאמת היה עושה משהוא, MOA ראיתי שעשה פלאים לסופה, אבל לגבי תוספי שמן יש כתבה מעולה, נדיר שבאמת צריך אותם (תקרא את הכתבה לגבי שמנים)
לדעתי לגבי תוספי דלק: אין בהם צורך ממשי, אם כבר אז לעשות ניקוי מערכת הזרקה בצורה מסודרת ולא בעזרת תוסף זה או אחר.

matokik
25-04-10, 17:19
מעניין מה שכתבת. באמת עדיף לעשות ניקוי של מערכת ההזרקה?
ואם כן, אחת לכמה זמן? שנה נגיד........? חצי שנה?

Michal
25-04-10, 17:20
תפקידו העיקרי של תוסף הדלק הוא להעשיר את קופת מכוני הטסטים.
הוא נותן להם את האפשרות להכשיל אותך בבדיקת הגזים, לגבות ממך כ120 ש"ח עבור תוסף הפלא, לשלוח אותך להסתובב 10 דקות, וכשתחזור- הפלא ופלא- עברת.
שני מכוני בדיקה עשו את הטריק הזה, פעם לאמא שלי ופעם לי, לשניהם לא חזרנו מאז.
לדעתי? אין סיבה אמיתית להשתמש בתוסף הזה למעט אולי מקרים חמורים באמת (שבהם התוסף הוא האופציה האחרונה לפני תיקון גדול ויקר יותר), ובהמלצת איש מקצוע אמין שאין לו אינטרס למכור לך.
חוץ מזה, לפי מה שהבנתי, הדלק בתחנות הדלק הוא כבר מתוסף מטבעו (מה ש"דלק" קוראים לו "דלק דרגון", ולמעשה נכון עבור כל החברות, לפחות הגדולות שבהן).

אורי41
25-04-10, 17:38
על קצה המזלג .
תוסף לשמן או דלק תפקידו לטייב את תיפקודי המכללים (תוסף יש גם לשמן גיר והנעים סופיים)
ויש בשוק כמה שעושים את העבודה מחד אולם יש כמה שלא ממש ואת זה קשה מאוד
לבדוק במיוחד שמדובר ברכב אחד והסטטיסטיקה יכולה לשנות את ההבנה .
ומכאן יש הרבה תשובות לכאן ולכאן .
וכמובן תוסף עולה כסף שאת זה מרגישים מייד .
לגבי תוסף לדלק תפקידו לשפר את פעולת המנוע ויכול לעושת את זה ב 2 צורות
1 ניקיון המערכת
2 שיפור תנועה בחלקים שזזים (הקטנת שחיקה )

אצלנו משתמשים בתיסוף מלא (דלק ושמן ) עם תוסף שמעולה בהקטנת שחיקה
ויש תוצאות נהדרות (אפשר לכמת את עלות התוסף מול עלות שיפוצי מכללים בצי רכב דומה )
יש הורדה משמעותית בטמפרטורות עבודה (בגירים חקלאים אפשר לראות את זה בברור )
וההמלצה שלי אליך - אם אתה רוצה להישתמש בתוסף תפאדל אבל בהתאם להוראות היצרן
כי באמת חבל על הכסף לשים חצי תוסף אות בחלק מהזמן .

מקווה שעניתי לך

בהצלחה

אורי

im_ri
25-04-10, 21:56
האמת שלא הצלחתי להבין לגמרי..
אם להוסיף משהו זה 44K?
באיזו תדירות צריך לבצע את זה?

אין לי שום בעיה ברכב (מלבד רעידות בהגה, אבל עוד אין תוסף שפותר את זה :) ) בסה"כ רוצה לדעת אם יש תוסף, שנותן תמורה למי שמוכן להשקיע, ששומר על המכלולים, שמונע סתימות כלשהן בעתיד.

איך שזה נראה עכשיו שכנעתם אותי שגם אם נשים את עניין הכסף בצד, זה לא עושה כלום, להפך רק מכניס למערכת את השאריות של הזבל שהצטבר במיכל דלק.

אביעד פ.
25-04-10, 23:16
1. הרכב שלי לוגם כל 10,000 ק"מ 44K מהיום שהוא עלה על הכביש.
2. לפי מה שזה נראה מסטטיסטיקות של חברים ושל אנשים בפורום סוזוקי, הרכב מגיע למהיריות השונות בסל"דים הנמוכים ביותר בהשוואה לרכבים אחרים (הרכב שנת 99!) וכמו כן המהירות המקסימלית שלו היא יחסית גבוהה (מעל הגדרות יצרן).
3. המנוע נשמע טוב, ביחס למנועים של 1999 אחרים.
4. טפו טפו טפו חמסה חמסה.
5. אני מאמין שיש לזה קשר לכך שהמערכת דלק נשארה נקיה וטופלה בצורה הדוקה עם החומר.
6. למה האוטו שלך (חדש לגמרי לא?) רועד?

im_ri
26-04-10, 00:08
הג'ימני 08 עם 30 אלף ק"מ.

למה הוא רועד?
70-80 קמ"ש בבלימה - יש הטוענים שצריך להחליף דיסקים.. עסק יקר ועד כמה שאני יודע לא מפריע לכלום או גורם לבלאי של מערכות אחרות. בנוסף אמרו לי שזה חוזר בקלות שנכנסים למים שהדיסקים חמים, ככה שזה יחזור חורף הבא...
בהאצה ככל הנראה זה משהו שבמסגרת האחריות, גם רק ב 70-80, אבל צריך קצת להלחם איתם כדי שיתקנו... ככה שזה יחכה לקיץ אחרי המבחנים.

כמה עולה פחית של 44K? אתה מכניס את הפחית וממלא פול טנק? או מה עושים איתה?

shmulikbg
26-04-10, 00:30
ערב טוב.
לגבי הרעידות בהגה בבלימה, זה אכן החלפת צלחות בלם.
רעידות בנסיעה, עליך לבדוק מה קורה כשהוא נכנס לרעידה. אם אתה
מוציא לניוטרל, ועדיין הרעידה קיימת, לך תעשה איזון גלגלים.
אם הרעידה מפסיקה, תבדוק דרייבשאפט, ואל תחכה לאחרי הבחינות,
אחרת תרדוף אחרי האחריות שלך.
תוסף הדלק מנקה פיח. הוא אינו גורם לשום לכלוך במיכל לעבור הלאה.
הוא מפרק את הפיח שמצטבר באיזור השריפה...שסתומים וראשי בוכנות.
כמובן שככל שהוא מנקה טוב יותר, אתה מרויח עבודת מנוע טובה יותר.
אם אתה כבר שם, תעשה זאת בערך ברבע מיכל, וסע עם זה.
ככל שיש פחות דלק במיכל, התוסף מרוכז יותר.

im_ri
26-04-10, 09:08
זה לא כזה פשוט לפתור את הרעידות, כבר ביקשתי שיסדרו לי את זה בטיפול, ושלחו אותי לאיזון דינאמי, ולא רצו להחליף שום דבר.
בקיצור, זה יום שלם לבלות ולחפש את הבן אדם שיבין שזה כלול באחריות..

סגור, פעם הבאה שאני ברבע מיכל אני קונה את התוסף..
יש חנות מומלצת? מחיר סביר לקנות אותו ? מדבר על 44K...

sapog
26-04-10, 10:29

מחיר סביר לתוסף סובב את ה 80-90 ש"ח.

אפי מאגנום
26-04-10, 14:02
זה לא כזה פשוט לפתור את הרעידות, כבר ביקשתי שיסדרו לי את זה בטיפול, ושלחו אותי לאיזון דינאמי, ולא רצו להחליף שום דבר.

באטו דיפו (הייס) מחזיקים את המוצר וגם בהום סנטר ראיתי ולרוב היה במבצע.

חרגול1
26-04-10, 17:53

בגדול, בטיפול 15 במוסך מרכזי/מורשה מוסיפים תוסף, תבדוק בחשבונית של הטיפול האחרון.
אם החלטת בכל זאת לקנות אחד, התזמון לגבי ההוספה למיכל הדלק חלוק לכמה תאוריות, חלק אומרים חצי, חלק רבע, וכו'. בתחלס עדיף לפי הוראות התוסף.

נמרוד
26-04-10, 18:00
1. הרכב שלי לוגם כל 10,000 ק"מ 44K מהיום שהוא עלה על הכביש.
2. לפי מה שזה נראה מסטטיסטיקות של חברים ושל אנשים בפורום סוזוקי, הרכב מגיע למהיריות השונות בסל"דים הנמוכים ביותר בהשוואה לרכבים אחרים (הרכב שנת 99!) וכמו כן המהירות המקסימלית שלו היא יחסית גבוהה (מעל הגדרות יצרן).

שני כלי רכב זהים, סל"ד שונה באותה מהירות? לא קשור לדלק או למנוע בכלל, קשור לגלגלים וגלגלי שיניים. אם הסל"ד אצלך באמת נמוך יותר באותה מהירות מאשר אצל חברך עם ג'ימני אחר - אז הצמיג שלך גדול יותר, או שחבר שלך לא סיפר לך שהוא קיצר את יחסי ההעברה שלו... וכל זה בהנחה שכל הספידומטרים ומדי הסל"ד בכלי הרכב מדויקים אבסולוטית - והם לא, כל אחד מהם יכול לזייף בכמה אחוזים כבר כשיצא מהמפעל, וסביר להניח שזה ההסבר הפשוט לתופעה שאתה משייך, בטעות, לתוסף.

גם אם המנוע שלך חזק יותר באמת, ולא משנה מה הסיבה, אם לא שינית יחסי העברה/גודל צמיג, הקשר בין סל"ד למהירות לא משתנה.

im_ri
26-04-10, 18:56
בגדול, בטיפול 15 במוסך מרכזי/מורשה מוסיפים תוסף, תבדוק בחשבונית של הטיפול האחרון.
אם החלטת בכל זאת לקנות אחד, התזמון לגבי ההוספה למיכל הדלק חלוק לכמה תאוריות, חלק אומרים חצי, חלק רבע, וכו'. בתחלס עדיף לפי הוראות התוסף.

לרגע חשבתי שזה נכון..
בדקתי..
עשיתי לא מזמן טיפול 30 במוסך המרכזי... 1000 ש"ח בלי שום תוסף :)
לא מחלקים שם מתנות..
למרות שהיה פורים וקיבלתי אוזני המן... והבחורה בקבלה הייתה מחופשת לחדרנית זונה.

חרגול1
26-04-10, 18:59
לרגע חשבתי שזה נכון..
בדקתי..
עשיתי לא מזמן טיפול 30 במוסך המרכזי... 1000 ש"ח בלי שום תוסף :)
לא מחלקים שם מתנות..
למרות שהיה פורים וקיבלתי אוזני המן... והבחורה בקבלה הייתה מחופשת לחדרנית זונה.

הם לא מחלקים מתנות... הם מחיבים אותך בחשבונית יופי יופי.

אביעד פ.
26-04-10, 21:42
שני כלי רכב זהים, סל"ד שונה באותה מהירות? לא קשור לדלק או למנוע בכלל, קשור לגלגלים וגלגלי שיניים. אם הסל"ד אצלך באמת נמוך יותר באותה מהירות מאשר אצל חברך עם ג'ימני אחר - אז הצמיג שלך גדול יותר, או שחבר שלך לא סיפר לך שהוא קיצר את יחסי ההעברה שלו... וכל זה בהנחה שכל הספידומטרים ומדי הסל"ד בכלי הרכב מדויקים אבסולוטית - והם לא, כל אחד מהם יכול לזייף בכמה אחוזים כבר כשיצא מהמפעל, וסביר להניח שזה ההסבר הפשוט לתופעה שאתה משייך, בטעות, לתוסף.

גם אם המנוע שלך חזק יותר באמת, ולא משנה מה הסיבה, אם לא שינית יחסי העברה/גודל צמיג, הקשר בין סל"ד למהירות לא משתנה.

צמיגים בגודל מקורי.
אין יחסי העברה.
לא אצלי ולא אצל האנשים האחרים מהשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41069&highlight=%F1%EC%22%E3+%E2%27%E9%EE%F0%E 9).
יש הבדלים דקים בין הכותבים בשרשור המקושר בסל"דים. ניתן ליחס אותם כמו שאתה אומר לזיוף של כמה אחוזים שיצא מהמפעל. כנראה שזה באמת מה שעושה את ההבדל.
נושא נוסף שלא התייחסו אליו הוא גיר- אוטומט או ידני...

ככל הנראה אתה צודק, וההגיון אומר שהסל"ד אמור להיות זהה. לא יודע אם יש דרך אמיתית לבדוק את זה,
אבל אני בכל אופן אמשיך להשקות בתוסף דלק. זה כנראה גורם לי להרגיש יותר נוח.
תוסף שמן, כזה או אחר, לא יכנס לי לשום קרטר בכל אופן...

אביעד פ.
26-04-10, 21:44
הם לא מחלקים מתנות... הם מחיבים אותך בחשבונית יופי יופי.

אכן כך.
לא יודע מה נהוג היום, אבל החשבוניות מהשנים הראשונות של הרכב, כאשר הוא טופל במכשירי תנועה, אכן זכו לקישוט בצורת חיוב על תוסף דלק.

-->