PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בהעברת הילוכים

UNIX
21-04-03, 22:36
יש לי בעיה לפעמים לא נכנסים לי הילוכים

הקלאץ חדש אבל הוא מכוון עד הסוף בבורג שלו בשביל שיפריד עכשיו אני לא חושב שהוא מפריד ושצריך להאריך את הבורג כיוון שם למישהו יש רעיון נסיון בזה?

עוד משהו - ביום שישי זחלתי לי קצת על סלעים בבור ופתאום נכבה האוטו כשהאוטו
יושב כמעט כולו על גשר הגיר ופשוט לא יכולתי להכניס להילוך הייתי חייב ממש הרבה כוח

האם זאת תושבת גיר??

שחר 9
21-04-03, 22:42
תבדוק את התושבת ובנוסף את המגן עצמו .
הרבה פעמים המגן לא מחובר טוב או מחובר רק על חלק מהברגים וזה עלול לגרום לצרות מהסוג שאתה מתאר.

שחר

UNIX
21-04-03, 22:49
המגן (גשר גיר ) מחובר חזק הברגים שם חזקים וחדשים שמרותכים לשלדה

אני עשיתי את זה בגלל שנשברו לי בעבר הברגים בתוך השלדה אז כבר העדפתי ללכתעל משהו חזק

ערן המסוקס
21-04-03, 23:21
יש לך הגבהה של הבודי?

UNIX
21-04-03, 23:23
לא אין בודי ליפט

ערן המסוקס
21-04-03, 23:51
אם ככה יש לי כמה הצעות:
1) בדוק שלא נפלה לך הגולה שעליה נשען המנוף שדוחף את מיסב הלחץ.

2) במידה והגולה במקומה ןאין שום בורג משוחרר במערכת המנופים ואין שחיקה מוגזמת של הצירים של מהדושה הלאה, תוכל לעשות ניסוי. הוסף בין הפין הדוחף למנוף שנכנס להאוזינג אום או משהו אחר שיתן לך הארכה נוספת זמנית. בדוק אם זה עוזר להפרדת ההילוכים.

3) בדוק שמן גיר לצלילות. השמן אמור להיות שקוף חום. אם הוא שחור או אפור מוקצף, חדר לכלוך פנימה. החלף שמן.

4) בדוק חופש במוט ההילוכים. ייתכן כי הוא נישחק. הפתרון הוא למלא את החסר בריתוך ולהשחיז.

השועל
30-04-03, 12:54
דבר נוסף שיכול להיות זה ,פין בטחון או יותר נכון לומר טבעת בטחון של אחד ההילוכים קפצה החוצה ובולטת ,מה שמפריע למעבר ההילוכים או כניסתם .

בכדי להיות סופר בטוחים ,במידה ושאר המנגנונים תקינים ,קלא'ץ ,מנופים ,חופשים ,אורכים וכו'.. פתח את חיפוי השירות שנמצא בקבינה מעל הגיר ,פתח את הברגים שמסביב לכיסוי הגיר העליון ,וודא שההילוך הוא בסרק ,משוך את כל מכלול הידית עם הכיסוי כלפי מעלה ותבדוק לחריגים ,אם זה שמן שרוף ,טבעות אבטחה שבורות/חסרות/בולטות ,ידית גיר שחוקה ,גופים זרים ,חלקי שיניים טחונות וכאלה ..

בהצלחה
השועל

חנן-ג'יפולוג
30-04-03, 13:39
קודם כל אתה צריך מצמד שעובד תקין ולפי התיאור שלך כנראה שאתה סובל מבלאי שכל CJ ותיק סובל ממנו (וכל הCJים כבר ותיקים) וזה בלאי במנגנון העברת התנועה אל המצמד.
הכוונה היא לחור בדוושת המצמד, למוט שמקשר בין דוושת המצמד לגשר התחתון של המצמד ולדחיף של המצמד. כולם מחוברים עם פינים וחורים, כאשר הפינים נשחקים ומאבדים מקוטרם והחורים גם כן נשחקים ומתארכים. יש עם זה שתי בעיות:
אחת, כל העסק מקבל חופשים לא רצויים ובסופו של דבר כבר לא ניתן לכוון יותר את הדחיף כי הוא מגיע לסוף ההברגה, כמו שאתה מתאר.
שתיים, בשלב מסוים תוך כדי טיול יישבר לך אחד הפינים או שאחד החורים יקרע לגמרי ותישאר ללא מצמד.
הפתרון: מילוי בריתוך של מה שנשחק והשחזה חזרה למידות הנומינליות של הפינים ושל החורים. זה לא עניין מסובך וניתן לביצוע בקלות באמצעים ביתיים, משהו כמו שעה עבודה.
מומלץ לכל בעל CJ לבדוק מה המצב אצלו ולבצע תחזוקה מונעת שתמנע מצבים מביכים בשטח.

-->